Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Bosna_ponosna
Posts: 270
Joined: 19/10/2012 15:13

#26 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by Bosna_ponosna »

Je li ovaj crowdflower nešto tipa elance ili jednostavnije? Pošto tamo nemaš šanse da ti dodijele nešto ako nemaš boliglava obrazovanje, biografiju, titule, govoriš 50 jezika i sl. Ima li šta za nas koji nismo obrazovani ni za šta korisno (tipa ekonomija, informatika, bussiness i sl.), al' smo pametna raja i imamo totalno nekorisna znanja i vještine (tipa umjetnost, filozofija, književnost, osnove svih znanosti i sl.). Znam engleski, eto to mi je prednost. :D
Znači, zanima me kojeg tipa su zadaci, da se ne prijavljujem bezveze.
User avatar
Truba
Posts: 81762
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#27 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by Truba »

ja ovo niš ne kontam
kako se naplaćuje ako i riješim neki mirko piko zadatak :D
User avatar
babaroga1x
Posts: 885
Joined: 29/04/2014 14:42

#28 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by babaroga1x »

Bosna_ponosna wrote:Je li ovaj crowdflower nešto tipa elance ili jednostavnije? Pošto tamo nemaš šanse da ti dodijele nešto ako nemaš boliglava obrazovanje, biografiju, titule, govoriš 50 jezika i sl. Ima li šta za nas koji nismo obrazovani ni za šta korisno (tipa ekonomija, informatika, bussiness i sl.), al' smo pametna raja i imamo totalno nekorisna znanja i vještine (tipa umjetnost, filozofija, književnost, osnove svih znanosti i sl.). Znam engleski, eto to mi je prednost. :D
Znači, zanima me kojeg tipa su zadaci, da se ne prijavljujem bezveze.
Pozdrav Bosno_ponosna :)

prvi preduvjet je da znas engleski, što bolje... može pomoći i google translator, ali onda si spor...

Zadaci su tipa:
dadu ti link na blog, pronadji email autora i copy paste u obrazac
danas sam klasificirao slike obuće (čizme, sportske cipele, cipele, sandale)
pronadji web stranicu firme, škole
pronadji na webu točnu adresu neke firme
pronadji autora članka
klasificiraj youtube video spotove po odredjenoj klasifikaciji (muzika, poslovni, tečaj, uradi sam itd)
i tako dalje, i tako dalje...

zadaci se svako malo mijenjaju tako da definitnvo nije dosadno, nikad ne radis tjedan dana isti posao...

ako znas jos koji strani jezik, jos bolje jer su zadaci na njemačkom, talijanskom itd bolje plaćeni

Maše ti Baba
User avatar
babaroga1x
Posts: 885
Joined: 29/04/2014 14:42

#29 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by babaroga1x »

Black swan wrote:ja ovo niš ne kontam
kako se naplaćuje ako i riješim neki mirko piko zadatak :D
Pozdrav crni labude ;)

Voliš balaševića?
http://www.youtube.com/watch?v=D070wZ7dDhs

Riješiš zadatak, klikneš submit... oni ti na tvoj account dadu pare.... skupljas pare i kad skupis minimum za povlacenje, povuces na paypal...

ili ako si stedljiv, skupis puno oara pa trazis cek....

Pozdrav Baba
Bosna_ponosna
Posts: 270
Joined: 19/10/2012 15:13

#30 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by Bosna_ponosna »

babaroga1x wrote:
Bosna_ponosna wrote:Je li ovaj crowdflower nešto tipa elance ili jednostavnije? Pošto tamo nemaš šanse da ti dodijele nešto ako nemaš boliglava obrazovanje, biografiju, titule, govoriš 50 jezika i sl. Ima li šta za nas koji nismo obrazovani ni za šta korisno (tipa ekonomija, informatika, bussiness i sl.), al' smo pametna raja i imamo totalno nekorisna znanja i vještine (tipa umjetnost, filozofija, književnost, osnove svih znanosti i sl.). Znam engleski, eto to mi je prednost. :D
Znači, zanima me kojeg tipa su zadaci, da se ne prijavljujem bezveze.
Pozdrav Bosno_ponosna :)

prvi preduvjet je da znas engleski, što bolje... može pomoći i google translator, ali onda si spor...

Zadaci su tipa:
dadu ti link na blog, pronadji email autora i copy paste u obrazac
danas sam klasificirao slike obuće (čizme, sportske cipele, cipele, sandale)
pronadji web stranicu firme, škole
pronadji na webu točnu adresu neke firme
pronadji autora članka
klasificiraj youtube video spotove po odredjenoj klasifikaciji (muzika, poslovni, tečaj, uradi sam itd)
i tako dalje, i tako dalje...

zadaci se svako malo mijenjaju tako da definitnvo nije dosadno, nikad ne radis tjedan dana isti posao...

ako znas jos koji strani jezik, jos bolje jer su zadaci na njemačkom, talijanskom itd bolje plaćeni

Maše ti Baba
Prodano. :D Fala vel'ka :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81762
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#31 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by Truba »

ček je ok jer se ne petljam u taj pej pal
User avatar
babaroga1x
Posts: 885
Joined: 29/04/2014 14:42

#32 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by babaroga1x »

Black swan wrote:ček je ok jer se ne petljam u taj pej pal
Pošteno :-)

Za ček trebas skupiti 100 dolara, naknada je 1 dolar.
Merengues
Posts: 1320
Joined: 06/05/2012 18:20

#33 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by Merengues »

evo i mene očepilo :D danas uradio 19 zadataka :D cekam na još :D ali mi je sad na raspolaganju samo zadatak na ruskom jeziku :-) al et do sad na accountu punih 0.66$ :D :D
User avatar
babaroga1x
Posts: 885
Joined: 29/04/2014 14:42

#34 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by babaroga1x »

Merengues wrote:evo i mene očepilo :D danas uradio 19 zadataka :D cekam na još :D ali mi je sad na raspolaganju samo zadatak na ruskom jeziku :-) al et do sad na accountu punih 0.66$ :D :D
cestitam, zaradio si za pola salice tankog espresa :lol: :razz:

zajebajern te, jos malo pa dobis level 1 badge, a onda ce biti posla :thumbup:
Merengues
Posts: 1320
Joined: 06/05/2012 18:20

#35 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by Merengues »

update 0.72 $ :D :D
User avatar
babaroga1x
Posts: 885
Joined: 29/04/2014 14:42

#36 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by babaroga1x »

kako izgledaju taskovi označeni level badgeom 3?

Image

pet ovih slikica klasificirati oznakama s desne strane, dobiš šest centi.... prema njima gajim pozitivno negativne osjećaje... znam ih dosta brzo riješiti ali znaju biti i zahebani.... krivo odgovoris i u sekundi si eliminiran s daljnjeg rješavanja...
Merengues
Posts: 1320
Joined: 06/05/2012 18:20

#37 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by Merengues »

babaroga1x wrote:kako izgledaju taskovi označeni level badgeom 3?

Image

pet ovih slikica klasificirati oznakama s desne strane, dobiš šest centi.... prema njima gajim pozitivno negativne osjećaje... znam ih dosta brzo riješiti ali znaju biti i zahebani.... krivo odgovoris i u sekundi si eliminiran s daljnjeg rješavanja...

Like :D meni fali jos 4 taska do 100 taskova.. jel onda dobijam bedž 1 ? ili mora biti preko 100 :D
User avatar
babaroga1x
Posts: 885
Joined: 29/04/2014 14:42

#38 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by babaroga1x »

Merengues,

odi na ovaj link i napravi i registriraj se, ako već nisi... tu se vidi koliko si napravio taskova, na kojem channelu, imaš li badge i slično...

https://tasks.crowdflower.com/dashboard

ako zapneš negdje, viči
Merengues
Posts: 1320
Joined: 06/05/2012 18:20

#39 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by Merengues »

babaroga1x wrote:Merengues,

odi na ovaj link i napravi i registriraj se, ako već nisi... tu se vidi koliko si napravio taskova, na kojem channelu, imaš li badge i slično...

https://tasks.crowdflower.com/dashboard

ako zapneš negdje, viči
Nisam zapeo nego sam otkrio da su taskovi malo plaćeniji preko NeoBuxa :D a nisam dobio još bedž napravio sam preko 150 taskova samo negdje sam procitao da u roku od 24 sata daju bedž :)
User avatar
babaroga1x
Posts: 885
Joined: 29/04/2014 14:42

#40 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by babaroga1x »

Merengues wrote:
babaroga1x wrote:Merengues,

odi na ovaj link i napravi i registriraj se, ako već nisi... tu se vidi koliko si napravio taskova, na kojem channelu, imaš li badge i slično...

https://tasks.crowdflower.com/dashboard

ako zapneš negdje, viči
Nisam zapeo nego sam otkrio da su taskovi malo plaćeniji preko NeoBuxa :D a nisam dobio još bedž napravio sam preko 150 taskova samo negdje sam procitao da u roku od 24 sata daju bedž :)
pametno :thumbup:

na kraju radiš tamo gdje ti se najviše svidja... za neobux sam čuo isto samo pozitivne priče, osobno nisam tamo radio...

meni se clixsense sviđa zbo dobrih bonusa koje isplaćuju....
dobijem 12 posto bonusa dnevno ako ispunim dnevne kriterije + 5 dolara bonusa na svakih 50 zarađenih dolara...

radim i na jednom drugom siteu, entropiapartners, koji plaćaju nekih 30 % manje za isti posao, ali mi se jako svidjaju jer isplaćuju lovu ne na paypal nego direktno u igricu koju igram, Entropia Universe, pa nemam zajebanciju s čekanjem isplate na Paypal, pa uplaćivanje preko paypala, čekanje, itd itd...

ako ne dobiš badge 1, piši support ticket preko gore linka na cf platformu tako da dobiješ pristup i drugim zadacima...

dokle god ti se to svidja raditi, radiš gdje god ti paše...

tipkamo se
Baba ;-)
Merengues
Posts: 1320
Joined: 06/05/2012 18:20

#41 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by Merengues »

a na neobuxu dobijaš za svaki zarađeni 1$ 12% bonusa :D
User avatar
babaroga1x
Posts: 885
Joined: 29/04/2014 14:42

#42 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by babaroga1x »

Merengues wrote:a na neobuxu dobijaš za svaki zarađeni 1$ 12% bonusa :D
znači dodje mi na isto... trebali bi se početi natjecati, a zaradjenu lovu potrošiti na pivu i čevape :D
Merengues
Posts: 1320
Joined: 06/05/2012 18:20

#43 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by Merengues »

hahaha ma jock znaš šta ćemo posto sam ja tebi refferal na clixsensu budi ti meni na neobuxu :P A kakvo najtjecanje s tovom imas 3. bedž meni jos nisu approvali ni ovaj 1. :D
Merengues
Posts: 1320
Joined: 06/05/2012 18:20

#44 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by Merengues »

Evo ako mi se neko hoće pridružiti na neobuxu može se fino zaraditi kad se ono čojik zaleti na ovim taskovima a i mogu reći da je interesantno :D


Come and join :D
User avatar
babaroga1x
Posts: 885
Joined: 29/04/2014 14:42

#45 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by babaroga1x »

oni koji su se regali, preko 25 000 malih zadataka na raspolaganju, 1 cent po zadatku, 15 sekundi potrebno za rjesiti... a nije potreban level 1 badge... pa navalite

kategorizacija image tagova....
1 . nerazumljivo - neki čudni jezik - npr &%&fddeteg/&
2 ime osobe, mjesta, filma - Kurt Cobain, Robert de niro
3 osobno mišljenje - I love this, fabulous
4 ništa od navedenog - formula, house

sretno

Baba :-)
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#46 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by paladinka »

Dva bloga koji su doduse na njemackom jeziku ali imaju liste sa stranicama koji se bave mikro poslovima :-) http://crowdcommunity.de http://www.crowdsourcingblog.de/crowd-s ... /profiles/
batara
Posts: 1183
Joined: 24/01/2014 23:31

#47 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by batara »

I koliko ste najvise zaradili para preko ovih mikrotaskova, i je li ko podizao sa bankomata :mrgreen:
User avatar
babaroga1x
Posts: 885
Joined: 29/04/2014 14:42

#48 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by babaroga1x »

batara wrote:I koliko ste najvise zaradili para preko ovih mikrotaskova, i je li ko podizao sa bankomata :mrgreen:
pozdrav batara

najviše je bilo jedan vikend, kad su mi uletili super plaćeni poslovi, dosta jednostavni pa sam s poluisključenim mozgom radio...

radilo se o tome da odrediš je li slika pristojna za društvenu mrežu ili je treba ukloniti... pogledaš 10 slika i klikaš koja može, a koja ne može na net... ako ne može, odrediš razlog (sex, droga, oružje)... plaćeno 7 centi po tasku...

digao sam na tome nekih 15 - 20 dolara...

a općenito, skupi ti se, malo jedan, malo drugi i dobro mi dojde... evo upravo sad napravio pauzu od taskova, na telki nema ništa...

i da, ja dižem s bankomata.... sjedne mi lova na devizni, preko internet bankarstva promijenim devize u kune i dižem na svakom bankomatu
User avatar
babaroga1x
Posts: 885
Joined: 29/04/2014 14:42

#49 Re: zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka

Post by babaroga1x »

e da, ako netko zna dobru shemu za nesanicu, bio bih mu jako zahvalan... draga i pes hrcu u duetu, a ja se vrtim po krevetu i ne mogu zaspati...

pokusao sve... pa sad forumašim :izet:
Post Reply