Zar je moguće.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
muha_sa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 33 times

Zar je moguće.

Post by muha_sa » 05/11/2006 19:44

Čitajući intervju sa Jasmilom Žbanić-ostah bez daha kad pročitah ovu rečenicu.
"Naprimjer,mogu reći da organizacija žena bivših logorašica radi u unajmljenim prostorijama Islamske zajednice,koja im već godinama uzima veliki novac za korištenje prostora za kancelarije"

Moj bože--sebi ne mogu doći.

tux

Post by tux » 05/11/2006 19:54

Sto? Pa takvi su vjernici.

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 05/11/2006 19:56

Reis se vozi u Audiju A8 i nosi armanijeva odijela, a siromasnih 90%, sta je tu cudno...

otherside
Been thanked: 1 time

Post by otherside » 05/11/2006 20:11

Religija (bilo koja) je odavno kod nas postala veliki i unosan biznis. A Reis i Armani haveri :D :D
Nego, ima li ovdje iko srama ili obraza, pitanje je sad....
Bojim se da se odgovor namece uvodnim postom. Nazalost...

Kwaheri

Re: Zar je moguće.

Post by Kwaheri » 05/11/2006 20:22

muha_sa wrote:Čitajući intervju sa Jasmilom Žbanić-ostah bez daha kad pročitah ovu rečenicu.
"Naprimjer,mogu reći da organizacija žena bivših logorašica radi u unajmljenim prostorijama Islamske zajednice,koja im već godinama uzima veliki novac za korištenje prostora za kancelarije"

Moguce je. Treba provjeriti info. Nadam se da nije tacno, ako bude treba protestirati IZ-i i Vakufskoj direkciji.

muha_sa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 33 times

Post by muha_sa » 05/11/2006 20:25

zena wrote:
muha_sa wrote:Čitajući intervju sa Jasmilom Žbanić-ostah bez daha kad pročitah ovu rečenicu.

Moguce je. Treba provjeriti info. Nadam se da nije tacno, ako bude treba protestirati IZ-i i Vakufskoj direkciji.

vjerujem Jasmili-

Kwaheri

Post by Kwaheri » 05/11/2006 20:40

muha_sa wrote:
zena wrote:

vjerujem Jasmili-

I ja. Ali se radi, pretpostavljam, o sljedecem: da je to prostor koji je nadleznosti Vakufske direkcije. Prostor je javan i na iznajmljivanje. To su sredstva koja su vakuf i imaju svojevrstan nacin na koji to funkcionira. Da li su trazile besplatan prostor? Ili su ga jednostavno iznajmile? Ako im je kirija tako visoka (opet pretpostavljam.. jer ako se radi o prostoru u Morica hanu, smijesno je govoriti o visokoj kiriji) sta ih drzi tamo? (iako sam ja na stanovistu da ako se vec drzava nije pobrinula da imaju besplatan prostor, morala je Islamska zajednica).
Razumijesh li zasto se ne upustam u ovaj razgovor do kraja... Sutra je radni dan, i trebalo bi ponesto provjeriti...pa uputiti protest. Toliko mozemo. Ali meni iz ove inofrmacije viri puno pitanja, posebno iz razloga sto su te clanice tog Udruzenja, sudeci po medijima, nekoliko puta bile kod reisu-l-uleme... Ikako to da se nikad to pitanje nije povuklo po medijima od strane njihova Udruzenja?
Ne znam, zao bi mi bilo da je na njihovu stetu...

Post Reply