Zaposlenje

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Zenicanka_
Posts: 4
Joined: 22/01/2022 13:50

#1 Zaposlenje

Post by Zenicanka_ »

Molim Vas, da li je ko u skorije vrijeme bio na "strucnom intervju" za posao u drzavnom sektoru? Pozvana sam na strucni intervju kako ga oni nazvase, sta da ocekujem, jeli to usput i neki ispit opceg znanja ili kako vec ide.
Prpa mi je, radila sam kod privatnika nemam nikakvu viziju kako to izgleda, pa ako neko moze ds mi prenese iskustvo bila bih zahvalna
b_i_s
Posts: 216
Joined: 03/07/2019 09:32

#2 Re: Zaposlenje

Post by b_i_s »

Zenicanka_ wrote: 24/01/2022 15:03 Molim Vas, da li je ko u skorije vrijeme bio na "strucnom intervju" za posao u drzavnom sektoru? Pozvana sam na strucni intervju kako ga oni nazvase, sta da ocekujem, jeli to usput i neki ispit opceg znanja ili kako vec ide.
Prpa mi je, radila sam kod privatnika nemam nikakvu viziju kako to izgleda, pa ako neko moze ds mi prenese iskustvo bila bih zahvalna
Trebalo bi da su već u konkursu naveli koji zakoni mogu biti tema razgovora, a očekuj neočekivano, osim ako nemaš štelu.
User avatar
Truba
Posts: 81655
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: Zaposlenje

Post by Truba »

vizija je da ti treba stela i da se nicemu ne nadas osim ako nije neko usko specijalizirano radno mjesto tipa
nadgledač mreža (informatičar) ili serviser bojlera (električar)
Zenicanka_
Posts: 4
Joined: 22/01/2022 13:50

#4 Re: Zaposlenje

Post by Zenicanka_ »

Nije navedeno. Na pozivu za intervju su naveli "strucni intervju", pa me to i buni. Da je samo intervju to svakako znam sta je, ali to strucni me zbunjuje.

Znam da se naknadno treba polagati strucni ispit, u roku od 6 mjeseci od zaposljavanja, ali ovo strucni intervju me strasi a ne bih voljela sad da se osramotim :-)
b_i_s
Posts: 216
Joined: 03/07/2019 09:32

#5 Re: Zaposlenje

Post by b_i_s »

Koje je radno mjesto u pitanju, odnosno koji je opis poslova?
Zenicanka_
Posts: 4
Joined: 22/01/2022 13:50

#6 Re: Zaposlenje

Post by Zenicanka_ »

b_i_s wrote: 24/01/2022 15:11 Koje je radno mjesto u pitanju, odnosno koji je opis poslova?
Referent za obradu recepata.
Uglavnom se u opisu posla spominju fakture. Uslov je zavrsena srednja ekonomska skola.

A nemam stelu zato i pitam :D
b_i_s
Posts: 216
Joined: 03/07/2019 09:32

#7 Re: Zaposlenje

Post by b_i_s »

Zenicanka_ wrote: 24/01/2022 15:15
Referent za obradu recepata.
Uglavnom se u opisu posla spominju fakture. Uslov je zavrsena srednja ekonomska skola.

A nemam stelu zato i pitam :D
Vjerovatno ćeš dobiti nekoliko recepata, pa da probaš dešifrovati rukopis doktora :mrgreen:

Pojma nemam šta bi tu moglo biti predmetom stručnog intervjua :-)
A zaputi se u najbližu apoteku i zamoli nekoga ko radi taj posao da ti kaže šta je bitno, da se probaš spremiti za intervju, ništa te ne košta.
Zenicanka_
Posts: 4
Joined: 22/01/2022 13:50

#8 Re: Zaposlenje

Post by Zenicanka_ »

Dobra ideja. Bas ti hvala. Sad mi na um pade da sam nekad cuvala djevojcicu od jedne direktorice apoteke, pa cu bas otici da pitam.

Ako jos neko ima bilo kakvog iskustva ili savjet bujrum. Ovaj poziv me iskreno iznenadio bas sam isto mahnita a trebam biti ozbiljna i fina :-)
b_i_s
Posts: 216
Joined: 03/07/2019 09:32

#9 Re: Zaposlenje

Post by b_i_s »

Sretno! :thumbup:
Post Reply