Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Posao

Poll ended at 01/06/2013 22:07

Aplicirao sam za posao preko portala i dobio sam posao
5
15%
Aplicirao sam za posao preko portala i pozvan sam samo na razgovor
10
30%
Aplicirao sam za posao preko portala i ...nista ....
18
55%
 
Total votes: 33

User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#76 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by KatarinaKosaca »

mali_balon wrote:Znaci radis tamo??
NE treba biti toliko iskljuciv, jer imas pozicija za koje oni filterisu aplikacije tj. CVjeve. Kao sto si rekla oni su posrednik i sad ja imam jarana radi tamo, ja i ti konkurisemo za istu poziciju, ja jarana zamolim da samo mene progura .....
Cuo sam svasta, ali nisam vidio tako da ..... sve ostaje na cula kazala.
Fino ti cura objasnila , ti je odmah optužio da radi tamo. Oni su posrednici, kako pošalješ cv oni ga proslijede poslodavcu. Samo u slučaju da ih neka firma odredi kao posrednika (to je ono kad vidiš, posao. ba traži za klijenta), e, samo tad je moguće to o čemu govoriš, da jaran proturi jarana umjesto drugog, mada i jaran mora ispunjavati uvjete. Ne može za mjesto hirurga poslati mene :D
mali_balon
Posts: 11403
Joined: 12/09/2012 09:57

#77 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by mali_balon »

KatarinaKosaca wrote:
mali_balon wrote:Znaci radis tamo??
NE treba biti toliko iskljuciv, jer imas pozicija za koje oni filterisu aplikacije tj. CVjeve. Kao sto si rekla oni su posrednik i sad ja imam jarana radi tamo, ja i ti konkurisemo za istu poziciju, ja jarana zamolim da samo mene progura .....
Cuo sam svasta, ali nisam vidio tako da ..... sve ostaje na cula kazala.
Fino ti cura objasnila , ti je odmah optužio da radi tamo. Oni su posrednici, kako pošalješ cv oni ga proslijede poslodavcu. Samo u slučaju da ih neka firma odredi kao posrednika (to je ono kad vidiš, posao. ba traži za klijenta), e, samo tad je moguće to o čemu govoriš, da jaran proturi jarana umjesto drugog, mada i jaran mora ispunjavati uvjete. Ne može za mjesto hirurga poslati mene :D
Cemu frustracije Kato? Doticna forumasica kaze da iz prve ruke zna da nema stele tako da je velika mogucnost da fakat radi tamo, ja sam je pitao da li radi tamo jer mi je trebala jedna informacija.
Ako cemo vec analizirati forumasica ujedam je ocigledano uskocila na zadnju stranu ne procitavsi prethodne gdje govorimo kako nam je jasno sta radi portal posao.ba (ona tvrdi da je neko glup). Onda ista forumasica tvrdi da bi neko nogu digao u vis a pojma nema sto taj neko tako prica. Opet kazem ne treba biti iskljuciv i gledati samo tipa "kako ja mogu" jer nismo svi isti.
I Kato znam sta radi posao ba, a u vecini tvog posta pises sto sam vec napisao. A prica sa hirurgom je malo smjesna zar ne, ili si mozda istog misljenja kao gore pomenuta forumasica da je neko glup.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#78 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by KatarinaKosaca »

mali_balon wrote:Cemu frustracije Kato? Doticna forumasica kaze da iz prve ruke zna da nema stele tako da je velika mogucnost da fakat radi tamo, ja sam je pitao da li radi tamo jer mi je trebala jedna informacija.
Ako cemo vec analizirati forumasica ujedam je ocigledano uskocila na zadnju stranu ne procitavsi prethodne gdje govorimo kako nam je jasno sta radi portal posao.ba (ona tvrdi da je neko glup). Onda ista forumasica tvrdi da bi neko nogu digao u vis a pojma nema sto taj neko tako prica. Opet kazem ne treba biti iskljuciv i gledati samo tipa "kako ja mogu" jer nismo svi isti.
I Kato znam sta radi posao ba, a u vecini tvog posta pises sto sam vec napisao. A prica sa hirurgom je malo smjesna zar ne, ili si mozda istog misljenja kao gore pomenuta forumasica da je neko glup.
Da zavod za zspošljavanje nije sveden na gomilu uspavanih birokrata koji puše po uredima, ne bi posredničke firme pri zapošljavanju ni imale šta raditi. Znam, kad je firma u kojoj sam radila objavljivala natječaje da cv dođe kad ga pošalju (samo pređe preko posao.ba). Sad da postoji mogućnost ukoliko su posrednici na procenat da ubace jarana, postoji, ali jaran mora ispunjavati uvjete, jer gube šansu da ih se idući put angažira , a tu uzimaju procenat. Neka ih, da je po zavodu za zapošljavanje , ne znam gdje bi se mogao pročitati natječaj za posao. Oni konkursi za pet su uveli neku lovu, nešto sms, nešto.. :roll:
mali_balon
Posts: 11403
Joined: 12/09/2012 09:57

#79 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by mali_balon »

KatarinaKosaca wrote:
mali_balon wrote:Cemu frustracije Kato? Doticna forumasica kaze da iz prve ruke zna da nema stele tako da je velika mogucnost da fakat radi tamo, ja sam je pitao da li radi tamo jer mi je trebala jedna informacija.
Ako cemo vec analizirati forumasica ujedam je ocigledano uskocila na zadnju stranu ne procitavsi prethodne gdje govorimo kako nam je jasno sta radi portal posao.ba (ona tvrdi da je neko glup). Onda ista forumasica tvrdi da bi neko nogu digao u vis a pojma nema sto taj neko tako prica. Opet kazem ne treba biti iskljuciv i gledati samo tipa "kako ja mogu" jer nismo svi isti.
I Kato znam sta radi posao ba, a u vecini tvog posta pises sto sam vec napisao. A prica sa hirurgom je malo smjesna zar ne, ili si mozda istog misljenja kao gore pomenuta forumasica da je neko glup.
Da zavod za zspošljavanje nije sveden na gomilu uspavanih birokrata koji puše po uredima, ne bi posredničke firme pri zapošljavanju ni imale šta raditi. Znam, kad je firma u kojoj sam radila objavljivala natječaje da cv dođe kad ga pošalju (samo pređe preko posao.ba). Sad da postoji mogućnost ukoliko su posrednici na procenat da ubace jarana, postoji, ali jaran mora ispunjavati uvjete, jer gube šansu da ih se idući put angažira , a tu uzimaju procenat. Neka ih, da je po zavodu za zapošljavanje , ne znam gdje bi se mogao pročitati natječaj za posao. Oni konkursi za pet su uveli neku lovu, nešto sms, nešto.. :roll:
MA kakav zavod i oni samo objavljuju skenirane oglase iz novina, a sto ovo kazes za konkurse za 5, kakava lova sms i to?
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#80 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by Vitezanin »

Pokušao dobiti posao prije upisivanja mastera preko posao.ba i dobio sam odbijenicu. Barem mi je javljeno da nisam prošao, to cijenim. :D
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#81 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by Vitezanin »

ludacha wrote:Veoma me nervira stav da se ne moze naci posao bez stele... Ma dajte ljudi, ako se govori o privatnim firmama -jel stvarno mislite da je cilj reklamiranje?
Kojoj je iole pametnoj firmi cilj da se "reklamira" na portalima za trazenje posla? Ako se neka cesto pojavljuje -kao npr violeta, meni to znaci da nesto kod njih ne stima (u medjuljudskim odnosima itd) cim je fluktuacija ljudi poprilicna.

I sto bi ta ista iole pametna firma primala ljude preko stele? Kome je to u interesu? Nikome izuzev leziljebovica koji trazi posao preko stele. Za dobiti posao u iole pametnoj privatnoj firmi je bitna sposobnost, a ne podobnost.

Kako ste vi dobili posao? (Pitanje za ove sto se kunu u stelu)



Sent from my Nexus 7 using Tapatalk now Free

:thumbup: :thumbup:
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8495
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#82 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by kokuz_sa »

U zavodu za zaposljavanje npr radi mi kolegica s faxa.. ciji fax nema nikakvih dodirnih tacaka
Sa poslom...
A za cudo.. na portalu posao.ba radi mi kolega isto s faxa.. koji sr tam zaposlio preko stele XD
Najvjerovatnije
Sent from my LG-P880 using Tapatalk
korisnik101
Posts: 955
Joined: 11/06/2013 22:47

#83 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by korisnik101 »

kokuz_sa wrote:U zavodu za zaposljavanje npr radi mi kolegica s faxa.. ciji fax nema nikakvih dodirnih tacaka
Sa poslom...
A za cudo.. na portalu posao.ba radi mi kolega isto s faxa.. koji sr tam zaposlio preko stele XD
Najvjerovatnije
Sent from my LG-P880 using Tapatalk
Faks vecinom nema direktnih dodirnih tacaka sa poslom. Faks vam daje samo opste obrazovanje.
I ja radim posao sa kojim moje fakultetsko obrazovanje nije direktno povezano. (i ne, nije stela)
Kad pogledam 90% svih obrazovanih ljudi koje znam rade posao za koji nisu zavrsili faks.
Ujedam
Posts: 4121
Joined: 16/03/2012 13:47

#84 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by Ujedam »

Ja se izvinjavam ako sam nekog uvrijedila da je glup, nisam tako mislila. Rekla sam, ponavljam, kako ljudi (vjeruj mi), 70% misli da posao.ba djeli poslove, nazoveš na telefon i dobiješ posao od njih. Gdje ja radim i da li uopšte radim, nije bitno. Ne može tebe pogurati neko ko radi u toj firmi, ako ti nemaš zvanje, ako nemaš vještine, i radno iskustvo.

Moguće je da te može preporučiti, ako imaš gore navedeno. Ali ne može on reći poslodavcu da tebe uzme i to je to. To je sve do poslodavca, on obavlja razgovor, on bira kandidata. :thumbup:
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#85 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by ludacha »

ljudi moji, život mi se ogadio večeras...

firma gdje radim oglasila upražnjeno radno mjesto. dobili hrpu prijava. pažljivo ih isčitavam i prva koja mi dade tračak nade da ima negdje neko ko ima nekakve veze s onim što tražimo (zamisli, prijavi se na oglas, a samo pošalju ime, prezime, e-mail i telefon..PA ŠTA HOĆEŠ ČOVJEČE?!?!?! masa je takvih), baš se čovjek na papiru učini zanimljivim. nakon toga čitma "pismo molbe" kakvo sam čitala već stotinu puta, barem

i šta sad da mislim??? šta očekivati od čovjeka koji za molbu koristi copy/paste tekst? template rekla bih

ZAŠTO KORISTITE TIPSKE/TUĐE molbe? koja je svrha toga?

Izuzetno sam zainteresovan za Vašu firmu (xx), i želio bih se priključiti Vašem uspješnom timu stručnjaka. Smatram da moje obrazovanje, iskustvo i sposobnosti mogu uveliko doprinjeti kvalitetnom i dugoročnom razvoju Vaše kompanije. Tokom dugogodišnjeg radnog iskustva stekao sam širinu stručnog znanja, ali isto tako sam vidio i važnost pronalaženja alternativnih i inovativnih rješenja, kao i važnost dobrih međuljudskih odnosa u poslovnom okruženju.
..bla bla bla bla

i za kraj, dobronamjeran savjet svima koji su u potrazi za boljim poslom

AKO ŽELITE POSAO, pa pobogu BUDITE SVOJI, makar i naopaki, ali SVOJI!!!
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#86 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by pussysmoke »

ludacha wrote:ljudi moji, život mi se ogadio večeras...

firma gdje radim oglasila upražnjeno radno mjesto. dobili hrpu prijava. pažljivo ih isčitavam i prva koja mi dade tračak nade da ima negdje neko ko ima nekakve veze s onim što tražimo (zamisli, prijavi se na oglas, a samo pošalju ime, prezime, e-mail i telefon..PA ŠTA HOĆEŠ ČOVJEČE?!?!?! masa je takvih), baš se čovjek na papiru učini zanimljivim. nakon toga čitma "pismo molbe" kakvo sam čitala već stotinu puta, barem

i šta sad da mislim??? šta očekivati od čovjeka koji za molbu koristi copy/paste tekst? template rekla bih

ZAŠTO KORISTITE TIPSKE/TUĐE molbe? koja je svrha toga?

Izuzetno sam zainteresovan za Vašu firmu (xx), i želio bih se priključiti Vašem uspješnom timu stručnjaka. Smatram da moje obrazovanje, iskustvo i sposobnosti mogu uveliko doprinjeti kvalitetnom i dugoročnom razvoju Vaše kompanije. Tokom dugogodišnjeg radnog iskustva stekao sam širinu stručnog znanja, ali isto tako sam vidio i važnost pronalaženja alternativnih i inovativnih rješenja, kao i važnost dobrih međuljudskih odnosa u poslovnom okruženju.
..bla bla bla bla

i za kraj, dobronamjeran savjet svima koji su u potrazi za boljim poslom

AKO ŽELITE POSAO, pa pobogu BUDITE SVOJI, makar i naopaki, ali SVOJI!!!
Image
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#87 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by jahh »

ludacha wrote:ljudi moji, život mi se ogadio večeras...

firma gdje radim oglasila upražnjeno radno mjesto. dobili hrpu prijava. pažljivo ih isčitavam i prva koja mi dade tračak nade da ima negdje neko ko ima nekakve veze s onim što tražimo (zamisli, prijavi se na oglas, a samo pošalju ime, prezime, e-mail i telefon..PA ŠTA HOĆEŠ ČOVJEČE?!?!?! masa je takvih), baš se čovjek na papiru učini zanimljivim. nakon toga čitma "pismo molbe" kakvo sam čitala već stotinu puta, barem

i šta sad da mislim??? šta očekivati od čovjeka koji za molbu koristi copy/paste tekst? template rekla bih

ZAŠTO KORISTITE TIPSKE/TUĐE molbe? koja je svrha toga?

Izuzetno sam zainteresovan za Vašu firmu (xx), i želio bih se priključiti Vašem uspješnom timu stručnjaka. Smatram da moje obrazovanje, iskustvo i sposobnosti mogu uveliko doprinjeti kvalitetnom i dugoročnom razvoju Vaše kompanije. Tokom dugogodišnjeg radnog iskustva stekao sam širinu stručnog znanja, ali isto tako sam vidio i važnost pronalaženja alternativnih i inovativnih rješenja, kao i važnost dobrih međuljudskih odnosa u poslovnom okruženju.
..bla bla bla bla

i za kraj, dobronamjeran savjet svima koji su u potrazi za boljim poslom

AKO ŽELITE POSAO, pa pobogu BUDITE SVOJI, makar i naopaki, ali SVOJI!!!
I realno tako ih 95% salje. Zato sam ja svoj CV u PS-u radio 3 dana, da izgleda drugaciji od ostalih :D. Samo ga jednom slao.
mali_balon
Posts: 11403
Joined: 12/09/2012 09:57

#88 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by mali_balon »

CV je tempklate sto bi se reklo i tu nije neko mudro slovo, jer stranci traze europassov CV drugi nece ni pogledati, pa su i nasi poceli traziti samo europass. Sto se tice molbe, ja je nikad ne saljem ali zato posaljem motivacijsko pismo, u mailu napisem "koristim ovu priliku da se prijavim na upraznjeno mjesto.....za koje ste raspisali konkurs u ..... u priologu saljem cv i motivaciono pismo i sta god jos traze i to je to"
Koristio sam i ja template motivacijskog pisma ali nesta izbacis nesta ubacis da sto vise "lici" na mene.
I sto je najbitnije, CV mora biti da najmanjeg detalja "isupunjen", ali meni nekad dodje da vise od pola izbrisem, jer haman svugdje ima opterecenih ljudi.
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#89 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by ludacha »

Mali balon, promasio si bit.. Nije rijec o formi CV-a, nego o prepisanoj molbi iliti motivacijskome pismu... To ne kontam i necu nikad, al opet, moze bit da sam ja ta koja je naopaka i shvaca masu stvari (pre)ozbiljno..
Odbijam vjerovati da je tako
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#90 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by KatarinaKosaca »

ludacha wrote:Mali balon, promasio si bit.. Nije rijec o formi CV-a, nego o prepisanoj molbi iliti motivacijskome pismu... To ne kontam i necu nikad, al opet, moze bit da sam ja ta koja je naopaka i shvaca masu stvari (pre)ozbiljno..
Odbijam vjerovati da je tako
**bi ga, to malo zavisi ko čita motivacijsko pismo. Netko će na primjer za slobodan stil pisanja istog reći "Ovako se ne piše motivacijsko pismo, ovaj pojma nema" :D , Ja ga pišem kratko i svojim riječima, englesku verziju imam šabloniziranu. Tu ne pravim eksperimente. Kako kod nas ljudski resursi često i nisu specijalizirani, tako se nikad i ne zna ko će to čitati i kako tumačiti. Osobno, najviše volim kad vlasnik kapitala čita moj cv i kad mi on radi intervju.
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#91 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by ludacha »

Pa po ovome mi je drazi decko koji nema iskustva i koji je napisao nesto kao da mu zvuci zanimljivo i da za neke stvari i ne zna sta su, al bi jako volio nauciti itd
mali_balon
Posts: 11403
Joined: 12/09/2012 09:57

#92 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by mali_balon »

ludacha wrote:Mali balon, promasio si bit.. Nije rijec o formi CV-a, nego o prepisanoj molbi iliti motivacijskome pismu... To ne kontam i necu nikad, al opet, moze bit da sam ja ta koja je naopaka i shvaca masu stvari (pre)ozbiljno..
Odbijam vjerovati da je tako

Nisam promasio bit, mozda se nisam dobro izjasnio, nejse.
Kada u konkursu pise "uz moblu posalti CV" sta ti podrazumjevas pod ovim, neka kraca molbica kao uvodni mail ili molba u vidu motivacijskog pisma.
Kao sto Kata rece to sve zavisi ko postavlja konkurs i ko cita i prima molbe i CVijeve.
Ako cemo se vodit nekom logikom ide uvodni mail tipa "koristim ovu priliku bla bla bla ...." ako se posebno trazi molba ja posaljem motivaciono pismo, ili sto je jos bolje ako se izjasne da treba poslati motivciono pismo, i naravno CV.
Vecina nasih nazovi HRovaca nema pojama kako izgelda motivaciono pismo niti kako da ga tumace, oni su to culi na i vidjeli na interentu da to treba i fino izgleda kada u mailu ima sto vise attachmenta.

Kao sto rekoh, ne vidim nista lose da se podzoni motivaciono pismo, naravno kao sto rekoh treba tu sebe ubaciti, pod dzonjenjem mislim na glupe izraze tipa ... moje dugogodisnje iskustvo bla bla bla .... ali onda dodajes malo sebe, kako si marljiv, disciplinovan, kolegijalan pa malo detalja o poslu, pa sto bi ti valjao toj firmi itd itd..... one postapalice tipa motivisan, zeljan posla, i sta ja znam sta jos izbaciti, jer ako nisi motivisan i zeljan posla koji k... se prijavljujes na konkurs, ili kad napise da je voljan uciti i sticati nova znanja naravno damoras biti sperman za nova znanja, gluposti... Ali sto je najtuznije to kod nasih HRovaca prolazi, ko vecine, da se rauzmijemo.
statixx
Posts: 8813
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#93 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by statixx »

Najbolje sto mozes da napises je da si spreman na "fleksibilno" radno vrijeme tj.Handri me kako znas i umijes, ne moram kuci dok mi ne kazes. Tu je naravno i spremnost na volonterski rad, koristenje svog vozila, "svestranost" u poslu - Radit cu gdje god zapne ili sve sto drugi nece da rade itd.

U sustini danasnjem poslodavcu bitan je dzep, a onima koji vec rade da dodje neko kome ce se uvaliti obaveze koje su do tada svi izbjegavali ili ih radili mimo volje.

Vecina nasih poslodavaca nema razvijenu svijest o tome da firmu cine ljudi, a ne roba, te gledaju da postojece ljudske resurse muzu do krajnjih granica kako bi povecali produktivnost.
lolol
Posts: 278
Joined: 18/09/2012 16:29

#94 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by lolol »

Ja mislim da nema toga ovo treba napisati ovo ne, mislim da najbolje ono bas pisati sto tebe cini. Npr ako si stvrno komunikativan i ako se uklapas u svaku radnu okolinu,pristupacan si i sl. zasto onda to ne napisati ako to cini tebe kao osobu, naravno između ostalih jos bitnijih stvri. Ja kad pisem o sebi pisem bas ono sto mislim da me cini ... e sad jos uvijek nisam nasla posao :nevidljivi:
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#95 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by ludacha »

@statixx pametnom poslodavcu "muznja" nije cilj, jer shvacaju da dobru firmu cine sposobni ljudi. A cemu sposobne ljude treba cijeniti i adekvatno tome i nagraditi..

Ja jako volim svoj posao i kao sto cete primijetiti, ne javljam se na forum s posla..nerijetko ostanem dugo u firmi,al ne zato sto me neko tjera i "muze" nego sto volim sto radim i lako se zanesem..nekad nemam granice, i za mene je lose.ali nema moj sef sta s tim. to je moj tempo, ne njegov.

S druge strane moja kolegica uvijek kuka i prenemaze se, ona jadna uvijek "zrtva, kriva za sve" (da, bas..) u 4 je vec na vratima..po hijerarhiji ispod mene,al ulijevo...eh da je u mom odjelu kako bih je s gustom poslala kuci..i njoj je kao lose..je al u glavi.
Nije sve u stvarnosti tako, ima nesto i u izmisljanju...

Uglavnom, svjesna sam da postoji mnogo losih firmi, sefova i gazda. Tim vise cijenim firmu u kojoj sam. Al kao vjeciti optimist, ne mogu se ne zapalit nad iskljucivim izjavama o "muznji".

P.s. @mali balon, djonjenje nigdje i nikad ne podrzavam. Kako pri predstavljanju sebe, tako ni pri ostalim aktivnostima.

Dok pisem ovo po mislima mi se mota " ko laze, taj krade..." A sta je djonjenje ako nije laganje? Laganje da je to tvoje djelo, misao, akt


P.p.s maloprije mi "kolegica u mislima" poremeti tok misli :|
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#96 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by ludacha »

dodatak: druga recenica "cemu" je visak. Htjedoh reci, sta ce ti sposoban covjek ako je nezadovoljan jer ga iskoristavas na razne nacine..pametno rukovodstvo ne pada u te zamke i cijene ljude.
mali_balon
Posts: 11403
Joined: 12/09/2012 09:57

#97 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by mali_balon »

@ludacha
Malo si me pogresno shvatila ali eto.... Nisam mislio da se prepise od A do Z, nego da se vidi forma kako izgleda, mozda se nadje koja rijec ili recenica koje se u tom momentu ne bi sjetio, a podzonjeno se moze lako provjeriti samo copy paste u google i vidis je li i koliko je podzonjeno.
Nije problem biti JA, napisem ja sve znam smo me primiiiiiii, mozes me handrit samo me primiiii, dat cu guze samo me primiiiii itd itd. Jer u biti ovo se i pise u molbama, zamolbama, popratnim i motivacionim pismima.
Ili pitanja tipa sto ste aplicirail za ovu poziciju, da bi ti dao guze eto sto, itd itd kontas.....
Vi iz HR i razni psiholozi tjerate raju da laze i da petlja, jer posao je u pitanju, egzistencija, ljudi zbog iste kradu i varaju. Mislis da je meni lako na svaki razgovor kez nabacit, a znam redosljed pitanja, moje odgovore i njihove odgovore, znam kad se nasmijati, kad koju obrvu podici, kako drzati ruke, kako sjediti, kako i koliko stisnuti ruku pri rukovaj, sta rec pri upoznavnjau, koliko se izkeziti, koliko glasno se nasmijati, koliko i sta pricati itd itd itd. I zamisli, jos uvijek bez posla, mozda sta kazem sto ne treba, da mi je skontati sta pa da to vise ne govorim, jer od mog JA ja nemam koristi nit posla.
I onda dodje neko kao ti i kaze budi svoj. Kontas.
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#98 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by ludacha »

Ja nisam hr nit sam psiholog. Mi nismo gigantska firma, ali smo dovoljno veliki i razvijeni da nam bude komotno...ja sam komercijala. Ako meni covjek treba, nece mi ga traziti neko iz logistike il marketinga, nego ja i moj nadredjeni. Znam kakav mi profil treba. Suplja me ne zanima. Niti tudja "guza", nit osobe koje "znaju sve" al samo na papiru... Ja te s takvim stavom ne bih voljela imati u svom timu. Mozda je to rezultat losih iskustava il si jednostavno takav (ko sinoc spomenuta kolegica)
mali_balon
Posts: 11403
Joined: 12/09/2012 09:57

#99 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by mali_balon »

ludacha wrote:Ja nisam hr nit sam psiholog. Mi nismo gigantska firma, ali smo dovoljno veliki i razvijeni da nam bude komotno...ja sam komercijala. Ako meni covjek treba, nece mi ga traziti neko iz logistike il marketinga, nego ja i moj nadredjeni. Znam kakav mi profil treba. Suplja me ne zanima. Niti tudja "guza", nit osobe koje "znaju sve" al samo na papiru... Ja te s takvim stavom ne bih voljela imati u svom timu. Mozda je to rezultat losih iskustava il si jednostavno takav (ko sinoc spomenuta kolegica)

OK skocih pred rudo jer sam pretpostavio da si iz HR jer citas CVijeve i prijave i molbe.
Previse licno shvatas, nisam se tebi direktno obratio nego opcenito. Nigdje nisam pomenuo da ja znam sve, newgo da znam tok razgovora za posao, da znam sve ne bi sjedio kod kuce, nego znam sebe i znam svoje mogucnosti i znam dokle mogu "dobaciti", e sad mozda me neko smatra mogucom konkurencijom, ili mu se jednosvatno ne svidjam, ili jednostavno misli da nisam japija za taj posao, to vec nije do mene. Druga stvar, nakon 20 godina (otkaz sam dobio zbog viska radne snage) radnog staza znam kada se neko preserava i supljira i kada prodaje muda pod bubrege, i zamisli dodjem na intervju i "strucnjak" ili gazda me pocne pitati o radnim navikama, odnosu sa kolegama i tako te gluposti.
Da prodajem suplju do sad bi imao posao, nego sam izgleda previse otvoren na intervjuima, pa kazem neke stvari otvoreno.
Drago mi je cuti da si sretna na poslu, nadam se da ces i dalje ostati sretna. Za razliku od tebe ja o tebi necu suditi, na osnovu nekoliko postova, mada bi moga svasta napisati ali ne znam te licno tako da ....
Sretno
User avatar
kaajma
Posts: 95
Joined: 12/09/2009 01:51

#100 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by kaajma »

Zavrsio sam ekonomiju smjer IT prije nekih 2 godine. Da bih otplatio fakultet radio sam sve i svasta (sve posteno) i prosao pa hajmo rec desetak firmi. Preko posao tacka ba sam poslao oko 200 prijava a zovnuli su me na nekih mozda 3, poslije 50 prijave drasticno sam izmjenio CV i motivaciono i to sam dao da pregleda nekih deset osoba sve u svrhu kvalitete.

Neki dan poslah tako preko posao taca ba za skladistara (Intime nesto kao brza posta) na tom poslu imam 4 g iskustva, zovnuli me nakon 2 sata, sutra na razgovor i sve super dogovorimo se da ce mi taj sef javiti u toku dana kad da dodem na posao. I posto vidim da ne zove ja nazovem i kaze: " Ma jarane nista od posla zvacu ja tebe ako sta bude" a pola sata mi je pricao o uvjetima na poslu ono sve se dogovorili, tako da mi se pravo pocelo gaditi trazene posla al ne odustajem. A jos uz sve da dodam da me opasno nerviraju ovi filozofi sto traze dlaku u jajetu ono kao ako si zaboravio staviti tacku posle zavrsene recenice ti nisi za posla a poso je "Visi menader za ubacivanje uglja u pec".
Post Reply