Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Posao

Poll ended at 01/06/2013 22:07

Aplicirao sam za posao preko portala i dobio sam posao
5
15%
Aplicirao sam za posao preko portala i pozvan sam samo na razgovor
10
30%
Aplicirao sam za posao preko portala i ...nista ....
18
55%
 
Total votes: 33

User avatar
SmokingMan
Posts: 18697
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#101 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by SmokingMan »

kaajma wrote:Zavrsio sam ekonomiju smjer IT prije nekih 2 godine. Da bih otplatio fakultet radio sam sve i svasta (sve posteno) i prosao pa hajmo rec desetak firmi. Preko posao tacka ba sam poslao oko 200 prijava a zovnuli su me na nekih mozda 3, poslije 50 prijave drasticno sam izmjenio CV i motivaciono i to sam dao da pregleda nekih deset osoba sve u svrhu kvalitete.

Neki dan poslah tako preko posao taca ba za skladistara (Intime nesto kao brza posta) na tom poslu imam 4 g iskustva, zovnuli me nakon 2 sata, sutra na razgovor i sve super dogovorimo se da ce mi taj sef javiti u toku dana kad da dodem na posao. I posto vidim da ne zove ja nazovem i kaze: " Ma jarane nista od posla zvacu ja tebe ako sta bude" a pola sata mi je pricao o uvjetima na poslu ono sve se dogovorili, tako da mi se pravo pocelo gaditi trazene posla al ne odustajem. A jos uz sve da dodam da me opasno nerviraju ovi filozofi sto traze dlaku u jajetu ono kao ako si zaboravio staviti tacku posle zavrsene recenice ti nisi za posla a poso je "Visi menader za ubacivanje uglja u pec".
Očigledno je da si se potrudio iznad maximuma,ali novac mjenja mišljenje kod ljudi tako često,a i poznanstva...
User avatar
kaajma
Posts: 95
Joined: 12/09/2009 01:51

#102 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by kaajma »

z1xter wrote:
kaajma wrote:Zavrsio sam ekonomiju smjer IT prije nekih 2 godine. Da bih otplatio fakultet radio sam sve i svasta (sve posteno) i prosao pa hajmo rec desetak firmi. Preko posao tacka ba sam poslao oko 200 prijava a zovnuli su me na nekih mozda 3, poslije 50 prijave drasticno sam izmjenio CV i motivaciono i to sam dao da pregleda nekih deset osoba sve u svrhu kvalitete.

Neki dan poslah tako preko posao taca ba za skladistara (Intime nesto kao brza posta) na tom poslu imam 4 g iskustva, zovnuli me nakon 2 sata, sutra na razgovor i sve super dogovorimo se da ce mi taj sef javiti u toku dana kad da dodem na posao. I posto vidim da ne zove ja nazovem i kaze: " Ma jarane nista od posla zvacu ja tebe ako sta bude" a pola sata mi je pricao o uvjetima na poslu ono sve se dogovorili, tako da mi se pravo pocelo gaditi trazene posla al ne odustajem. A jos uz sve da dodam da me opasno nerviraju ovi filozofi sto traze dlaku u jajetu ono kao ako si zaboravio staviti tacku posle zavrsene recenice ti nisi za posla a poso je "Visi menader za ubacivanje uglja u pec".
Očigledno je da si se potrudio iznad maximuma,ali novac mjenja mišljenje kod ljudi tako često,a i poznanstva...
Zaboravio sam naglasiti da je plata 600 KM a radi se 12 24 12 48, eh ako je doslo vrijeme da za platu od 600KM i fizicki rad treba dati za stelu pare e ne znam onda u kojem pravcu idemo
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#103 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by mali_balon »

Ne trebas dati pare, samo ces mozda mjesec dzaba raditi, kao ono obuka pa mozda i odustanes tako da te taj mjesec dana nece ni prijaviti ni patiti, kad sef vidi da si ti ako dobar i da ces ostati mozda ti za nekih 10ak dana ponude ugovor, znaci ne mora biti mjesec. Moj prijatelj se prijavio i bilo mu suhveli to mjesec dana tako da im se nije vise javljao.
Ovo im je od augusta 2 oglas za tu poziciju pa ti sad vidi kako ces i sta ces.
User avatar
kaajma
Posts: 95
Joined: 12/09/2009 01:51

#104 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by kaajma »

mali_balon wrote:Ne trebas dati pare, samo ces mozda mjesec dzaba raditi, kao ono obuka pa mozda i odustanes tako da te taj mjesec dana nece ni prijaviti ni patiti, kad sef vidi da si ti ako dobar i da ces ostati mozda ti za nekih 10ak dana ponude ugovor, znaci ne mora biti mjesec. Moj prijatelj se prijavio i bilo mu suhveli to mjesec dana tako da im se nije vise javljao.
Ovo im je od augusta 2 oglas za tu poziciju pa ti sad vidi kako ces i sta ces.

Ah da to sam zaboravio reci da su meni nudili 15 ak dana probno neplaceno a iz pouzdanih izvora znam da oni sele iz kruga Feroelektro uplatisili su kiriju samo do nove godine. Tako da moj savjet je cim cujete da neko spomene neplaceno ustani i idi jer je to neka opasna finta.
User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#105 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by Melanholik »

nipošto ne odustajati, kod mene slična situacija, slala sam na svaki mogući oglas svakodnevno. od ove sedmice radim, prijavila se preko posao.ba, bilo testiranje, dva razgovora i primili me. posao je... nešto što neko moje struke i iskustva može sanjati.

i inače u ovoj firmi sve ide preko posao.ba i sto posto regularno. nakon što sam obavila razgovor ovdje i bila primljena, zovu me iz Cipelića da radim tako 15 dana neplaćeno (nakon što je neko prethodno primljen odustao) i ja bih vjerovano prihvatila, da ovo nije iskočilo u međuvremenu.

poenta je da se isplati kad-tad. i da se nikad ne zna.

inače sam imala puno poziva na razgovor preko posao.ba. moj dojam je da je većinom sve bilo regularno. na priču o vezama i novcu ne nasjedam, jer se u firmama koje zapošljavaju takve ljude ne bih ni Bog zna šta usrećila.
Potočna pastrmka
Posts: 338
Joined: 20/08/2013 00:19

#106 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by Potočna pastrmka »

Fino Melanhonik, čestitke. Jedan/na manje na birou. hehe :-D :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#107 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by JThomas »

realno onaj ko hoće da primi rođaka, jarana, amidžića nema nikakve potrebe da objavljuje i plaća oglas na posao.ba, može to učiniti i bez toga. nije da i tu svejedno ne bude ubleha, ali mnogo manje.
User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#108 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by Melanholik »

Potočna pastrmka wrote:Fino Melanhonik, čestitke. Jedan/na manje na birou. hehe :-D :D
pa jeste, na svakom testiranju mi 90% istih ljudi dolazi. čim neko ne dođe, znaš da se zaposlio. :mrgreen: thx. :thumbup:
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#109 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by use your illusion »

zna li neko otprilike koliko firmi trazi radnike preko portala posao.ba a koliko njih prima radnike bez konkursa (konkretno poslovi sa VSS) ..koliki je otprilike taj procenat...je li neko mozda nas'o pos'o hodajuci od firme do firme ??
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#110 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by madner »

I krug: Ima li neko da ga licno znas.

II krug: Ima li neko da ga neko iz firme sa dobrom reputacijom zna.

III krug: Besplatni oglasi (fb prevenstveno)

IV krug: Posao.ba
ognjenaptica
Posts: 15
Joined: 03/01/2018 12:46

#111 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by ognjenaptica »

___
Last edited by ognjenaptica on 26/12/2020 16:24, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58736
Joined: 03/08/2010 19:04

#112 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by kakavdanakneiskustvu »

moze li mala pomoc oko jedne sitnice vezano za portal posao.ba,registrujuci se na ovom portalu nisam upisao broj mobitela,sad kad se prijavljujem na neki oglas stoji da nisam upisao broj telefona ali ne vidim nacin ni da ga upišem??
User avatar
medvjed23
Posts: 26832
Joined: 16/07/2010 13:49

#113 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by medvjed23 »

kakavdanakneiskustvu wrote:moze li mala pomoc oko jedne sitnice vezano za portal posao.ba,registrujuci se na ovom portalu nisam upisao broj mobitela,sad kad se prijavljujem na neki oglas stoji da nisam upisao broj telefona ali ne vidim nacin ni da ga upišem??
kako ne vidiš? :D

logiraš se, metneš kursor na ovog čiku Image u gornjem desnom uglu, otvori se padajući meni, pa klikneš na moj profil.. klikneš na uređivanje prve skupine podataka (ono đe su ti ime i prezime i datum rođenja).. tu možeš upisati broj telefona..

inače, aplicirao na bezbroj oglasa, bio na par razgovora, jedan posao, i to solidno plaćen, dobio.. dakle, da je bilo neke koristi, bilo je..
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58736
Joined: 03/08/2010 19:04

#114 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by kakavdanakneiskustvu »

medvjed23 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:moze li mala pomoc oko jedne sitnice vezano za portal posao.ba,registrujuci se na ovom portalu nisam upisao broj mobitela,sad kad se prijavljujem na neki oglas stoji da nisam upisao broj telefona ali ne vidim nacin ni da ga upišem??
kako ne vidiš? :D

logiraš se, metneš kursor na ovog čiku Image u gornjem desnom uglu, otvori se padajući meni, pa klikneš na moj profil.. klikneš na uređivanje prve skupine podataka (ono đe su ti ime i prezime i datum rođenja).. tu možeš upisati broj telefona..

inače, aplicirao na bezbroj oglasa, bio na par razgovora, jedan posao, i to solidno plaćen, dobio.. dakle, da je bilo neke koristi, bilo je..

hvala,kod mene je top u gornjem lijevom uglu,snasao sam se
User avatar
medvjed23
Posts: 26832
Joined: 16/07/2010 13:49

#115 Re: Zaposlenje pomocu portala posao.ba

Post by medvjed23 »

nema na čemu
Post Reply