Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Sarajevo

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#76 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Sarajevo

Post by ljubav_aha »

rushgirl wrote:Javicu poslije poziva jel' :-D ili :sad:
hvala :-D
User avatar
rushgirl
Posts: 10
Joined: 18/10/2007 17:14

#77 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Sarajevo

Post by rushgirl »

Ljudi evo opet Open Day u Sarajevu:

Bosnia And Herzegovina, Sarajevo Ref No: CC/MH/18435 21-Aug-2011 09:00 AM To be advised.

:-D

https://ekgrpapplications.emirates.com/ ... b=/english
User avatar
rushgirl
Posts: 10
Joined: 18/10/2007 17:14

#78 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Sarajevo

Post by rushgirl »

Promijenjen je datum OD :

Bosnia And Herzegovina, SarajevoRef No: CC/MH/18435 20-Aug-2011 09:00 AM Hotel Europe,
Vladislava Skarica 5,
71000 Sarajevo,
BiH
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#79 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Sarajevo

Post by Pitarrr82 »

http://www.sarajevo-x.com/biznis/news/clanak/111003022

Evo mozda i ovo nije lose ko zeli...
sarajevsko_pivo
Posts: 3456
Joined: 27/07/2009 16:22

#80 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Sarajevo

Post by sarajevsko_pivo »

Jeli tesko proci kroz ovaj recruitment, pitam za sestru 2013 je njoj 21 godina pa i ona bi onda ovo probala.

Sta je najvaznije? Zna uglavnom Engleski, Holandski i Bosanski :)'

A ovi ljudi sto odlucuju jeli ces ti proci jesu to nasi ili neki iz Dubai?
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#81 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Sarajevo

Post by Mr.Penguin »

sarajevsko_pivo wrote:Jeli tesko proci kroz ovaj recruitment, pitam za sestru 2013 je njoj 21 godina pa i ona bi onda ovo probala.

Sta je najvaznije? Zna uglavnom Engleski, Holandski i Bosanski :)'

A ovi ljudi sto odlucuju jeli ces ti proci jesu to nasi ili neki iz Dubai?
Neka saceka jos 2 godine. Pa onda neka se raspita. :-)
User avatar
Mirana
Posts: 9
Joined: 20/06/2011 16:38

#82 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by Mirana »

Pozdrav za sve !
Evo mene opet,s novim informacijama za one koji ne zanju....Opan Day :-D 12 Januar,hotel Europa -Sarajevo :bih:
User avatar
Mirana
Posts: 9
Joined: 20/06/2011 16:38

#83 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by Mirana »

sarajevsko_pivo wrote:Jeli tesko proci kroz ovaj recruitment, pitam za sestru 2013 je njoj 21 godina pa i ona bi onda ovo probala.

Sta je najvaznije? Zna uglavnom Engleski, Holandski i Bosanski :)'

A ovi ljudi sto odlucuju jeli ces ti proci jesu to nasi ili neki iz Dubai?


12,Januar 2013 Hotel Europa Sarajevo :bih: u 9am
Autobus
Posts: 338
Joined: 07/09/2008 02:30

#84 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by Autobus »

Kolika je plata mjesečna za početnika?

1500 KM je stvarno malo za ovu kompaniju.

Sve ispod 2000-2500 mjesečno se ne isplati. Jednostavno puno odricanja i ulaganja, perspektiva upitna, mislim da je malo bezobrazno ponuditi takvu platu iskreno. Vjerujem da stanovnicima 'bogatih' zemalja nude drugačije plate.
Jokericious
Posts: 2788
Joined: 10/06/2010 11:34

#85 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by Jokericious »

http://www.klix.ba/biznis/news/kompanij ... /121228019

Cuj minimalno 21 godina. :-) Red je valjda da se od 18. moze raditi. Ima li neko iskustva sa ovim?
User avatar
momčina
Posts: 49
Joined: 03/01/2010 16:11

#86 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by momčina »

Autobus wrote:Kolika je plata mjesečna za početnika?

1500 KM je stvarno malo za ovu kompaniju.

Sve ispod 2000-2500 mjesečno se ne isplati. Jednostavno puno odricanja i ulaganja, perspektiva upitna, mislim da je malo bezobrazno ponuditi takvu platu iskreno. Vjerujem da stanovnicima 'bogatih' zemalja nude drugačije plate.
Možda ti jednostavno ne želiš da radiš, budući direktore nadzornog odbora...
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#87 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by jefferson »

Autobus wrote:Kolika je plata mjesečna za početnika?

1500 KM je stvarno malo za ovu kompaniju.

Sve ispod 2000-2500 mjesečno se ne isplati. Jednostavno puno odricanja i ulaganja, perspektiva upitna, mislim da je malo bezobrazno ponuditi takvu platu iskreno. Vjerujem da stanovnicima 'bogatih' zemalja nude drugačije plate.
Cekaj da se otvori mjesto CEO Emiratesa ili recimo Chief Financial Officer. Milsim ono, sto bi ti ko sav normalan svijet krenuo od pocetka kada mozes odmah direktor biti, ha ja.
User avatar
Starlove
Posts: 46
Joined: 14/04/2011 22:23

#88 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by Starlove »

ima li neko informaciju da li diotrija igra ikakvu ulogu, na stranicama drugih kompanija fino pise limit -/+4 ili 5, a kod njih nista ne spominju?
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#89 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by drndalo »

Dioptrija igra ulogu, kolika tacno ne znam... Ako ti je veca od ovih spomenutih kod drugih kompanija, zaboravi, a iako je manja moze biti smetnja ako imaju dovoljno istih/boljih kandidata bez nje....
User avatar
Starlove
Posts: 46
Joined: 14/04/2011 22:23

#90 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by Starlove »

hvala na odgovoru, ocekivala sam tako nesto iako na nekim stranim forumima govore da nije vazno. moja je dioptrija bas na granici tu, predpostavljam da ce svako prije primiti nekog bez, ali ne kosta otici na open day :)
User avatar
Gospodjica
Posts: 11
Joined: 21/09/2012 02:21

#91 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by Gospodjica »

Evo neke informacije o Emirates airline i ovom poslu prije nego sto odlucite da se pojavite na njihovom 'Open day-u' :

Od pocetka, od samog intervjua krenucemo sa stresom, koji je br.1 problem u ovom poslu. Traininig college je jako stresan iz zahtjevan, bez trenutka predaha, pa ovi koji su malo njezniji i osjetljiviji po prirodi imaju manje sanse da opstanu u tome svemu. Tokom svega ovoga, konstantno i svi sa kojima se susreces imaju pravo da te kritikuju u svakom smislu (kao npr da imas previse gela na kosi, ruz nije 'Emirates nijansa', akridetacija nije na pravom mjestu....isl gluposti, sa rijecima: 'but thats not personal', a to se naravno mora prihvatiti sa osmjehom :-D
Dalje, ako prodjes treniranje, postoji mogucnost da cekas mjesec dana na prvi let, a i isto tako da dobijes let sutradan. Cjelokupna politika Emirata nije bas tako uredjena kako se oni predstavljaju i ne tretiraju sve ljude podjednako.

Kada dobijes prvi let, ti si jedina osoba koja sebi moze da pomogne, jer prije tog leta niko nije bio tu da ti pokaze i objasni sav protokol i put kojim da ides.
Ako ne skontas kako da se prijavis i zakasnis 1 sec, bices markiran kao odsutan sto ce voditi ka razgovoru sa menadzerom i odbice ti se 250 Dirhema od plate.
Ako ne 'briefingu' (sastanak prije leta) ne znas odgovor na pitanje o sigurnosti postoji mogucnost da te vrate sa leta sto opet vodi razgovoru sa menadzerom=potencijalni otkaz.
Onda, na svakom letu, sfs (senior flight steward) ocjenjuje tvoj cjelokupan rad, sto naravno nikada nije objektivno, jer svi nastoje da ograde sebe. A, ako im se i kojim slucajem ne dopadne tvoja faca ili bilo sta drugo...zna se. Razgovor sa menadzerooooooom :-? Naravno, Emirates ohrabruje svu posadu da cinkare jedni druge jer je to kao 'pohvalno' za kompaniju, tako da svi jedni drugima zabadaju noz u ledja sa osmijehom.

Sto se zdravlja tice, istrazivanja, a i iskustva su pokazala da cabin crew najcesce pati od: stresa, bolova u ledjima, gubitka memorije, depresije, hronicnog umora, gubitka sluha i prosirenih vena...

Ovo sve je bilo ukratko, ima tu jos puno toga....ako koga nesto zanima, please do not hesitate to ask :-)
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#92 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by drndalo »

Naravno, najbolje je biti mladje lijevo smetalo u Soc. firmi tipa BH Airlines... Jos ako ti je amidja neko, budes uskoro i "starije desno smetalo"...

Sta mogu mladi ljudi bez iskustva ocekivati ako ih prime u Emirates, ili bilo koju drugu veliku svjetsku firmu ? Krv, znoj i suze, kao i u vecini drugih firmi, kapitalisticke provinijencije... Ono sto u Emiratesu mozes ocekivati i bez amidje, je da nakon dobro radjenog posla, odredjenog vremena, ili kako to @gospodjica rece, nakon dosta cinkanja drugih, mozes napredovati... Kako firma raste, avioni stizu, novo "meso" iz npr. Indije ce doci za 2 godine, a ti tad sef (menaDjer) njima, pa ti njih zoves na raport...

Onaj ko ocekuje da bez konkretnih kvalifikacija bude primljen tamo za sefa, da ima sluzbeni telefon i mercedesa, gubi vrijeme... Ljudi koji vec imaju ranije iskustvo iz npr. Croatia Airlinesa, idu tamo kao "stariji" tj. sefovi "piletini" koja tek treba da uci... Kome to nije unaprijed jasno, nikada mu ni nece biti...
User avatar
Truba
Posts: 81672
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#93 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by Truba »

meni je ovo super
vidiš svijeta i još zaradiš

jbg ako si mlađi ovo je stvarno super
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#94 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by karanana »

sa ovom platom od tisucu i pol, sumnjam da se moze sta ustediti. ne znam kako je sa eventualnim letackim dodacima/dnevnicama, ali tisuca i pol je dovoljno da platis osnovne stvari na tlu u emiratima.
User avatar
Coppertone
Posts: 780
Joined: 19/10/2011 18:49

#95 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by Coppertone »

Starlove wrote:ima li neko informaciju da li diotrija igra ikakvu ulogu, na stranicama drugih kompanija fino pise limit -/+4 ili 5, a kod njih nista ne spominju?
nosis lece ili uradis lasersku korekciju vida.
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#96 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by drndalo »

@karanana

Mislim da imaju placen smjestaj i hranu tamo, ili obezbjedjen po povoljnijim uslovima... To im dodje kao vid plate, koji ne moraju da im isplate... U svakom slucaju, to je ulaz u taj film, kasnije mogu imati samo vise nego na pocetku... Kao segrti...

@copertone

Mislim da lece nisu rjesenje same po sebi... Problem loseg vida je da u slucaju opasnosti u avionu posada mora komandovati evakuacijom, a neko kome mozda ispadne leca, pa vidi jako lose ne moze pomoci, nego i njega treba spasavati...
asko123
Posts: 1
Joined: 06/01/2013 00:39

#97 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by asko123 »

jel ima neko da je bio prosle godine na OD u Sarajevu? Da li znadete koliko je muskaraca proslo ukoliko ih je uopce i bilo?
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#98 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by Eborg »

Nekad u mornare, danas u stjuard(es)e. :smile:
Mikica2013
Posts: 7
Joined: 16/01/2013 15:52

#99 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by Mikica2013 »

Pozdrav
Da li je neko aplicirao sad prije par dana za stjuardesu? I koliko ih je proslo CV? Ja sam prosla CV, ali nisam one testove :sad:
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#100 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by Matijevic_Vlado »

1500 cega ? koje valute mislim ???
Post Reply