Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Sarajevo

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#101 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by karanana »

bh valute, koliko sam shvatio.
vodolija14
Posts: 1
Joined: 27/12/2011 22:04

#102 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by vodolija14 »

Mene zanima ima li neko ko je bio na posljednjem OD Emirates airline u Sarajevu, ko je prošao sve krugove intervjua?
Zanima me posao stjuardese pa bi mi svaka informacija dobro došla.
hzsa22
Posts: 974
Joined: 16/12/2011 18:25

#103 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by hzsa22 »

Imam druga i drugaricu koji su dobili na zadnjem konkursu posao. Prema njihovim rijecima, plata za pocetnika je cca. 2 500 eurica. Ako oni lazu, lazem i ja :D
adabisi
Posts: 4
Joined: 16/04/2013 14:29

#104 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by adabisi »

Ima li možda neko da je sad aplicirao za cabin crew i da je dobio_la već pozitivan odgovor odnosno poziv za intervju??
Nedavno je objavljen oglas da opet dolaze u Sarajevo 14.9., pa se moglo aplicirati preko njihove web stranice... Meni se još uvijek nisu javili, aplicirao sam prije 1 mjesec.
Mikica2013
Posts: 7
Joined: 16/01/2013 15:52

#105 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by Mikica2013 »

adabisi wrote:Ima li možda neko da je sad aplicirao za cabin crew i da je dobio_la već pozitivan odgovor odnosno poziv za intervju??
Nedavno je objavljen oglas da opet dolaze u Sarajevo 14.9., pa se moglo aplicirati preko njihove web stranice... Meni se još uvijek nisu javili, aplicirao sam prije 1 mjesec.
Ovo 14. 09. je bio AD tako da su oni pozvali samo one koji su prošli, a ja sam htjela tad aplicirati, al neki mi je poslic tada ispao tako da nisam... :)
Znas li kada imaju OD u Sarajevu?
starimost
Posts: 13
Joined: 25/01/2008 21:11

#106 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by starimost »

Mikica2013 wrote:
adabisi wrote:Ima li možda neko da je sad aplicirao za cabin crew i da je dobio_la već pozitivan odgovor odnosno poziv za intervju??
Nedavno je objavljen oglas da opet dolaze u Sarajevo 14.9., pa se moglo aplicirati preko njihove web stranice... Meni se još uvijek nisu javili, aplicirao sam prije 1 mjesec.
Ovo 14. 09. je bio AD tako da su oni pozvali samo one koji su prošli, a ja sam htjela tad aplicirati, al neki mi je poslic tada ispao tako da nisam... :)
Znas li kada imaju OD u Sarajevu?

pozdrav, i ja bi se prijavila a OD je 07.12.2013.

https://ekgrpapplications.emirates.com/ ... b=/english

treba iskupiti iskustva koji su bili i koji su prosli :)
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#107 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by Matijevic_Vlado »

karanana wrote:bh valute, koliko sam shvatio.
nije da ja sad nesto al 1500 u nasoj valuti je malo, a malo je i u eurima za taj posao, ako cemo iskreno. 1500 u nasoj valuti nije malo ako si ti svaku vecer kuci al ovako. i jel istina da ti tu nemas nikakv radni staz nit bilo sta drugo? vratis se, lupam, nakon 20ak godina kuci, nemas ni kuceta ni maceta a ni radnog staza, al valjda para imas :mrgreen:
naravno ko nema posao kod nas i ako mu je to posljednja nada neka ide bez razmisljanja :thumbup:
Mikica2013
Posts: 7
Joined: 16/01/2013 15:52

#108 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by Mikica2013 »

starimost wrote:
Mikica2013 wrote:
adabisi wrote:Ima li možda neko da je sad aplicirao za cabin crew i da je dobio_la već pozitivan odgovor odnosno poziv za intervju??
Nedavno je objavljen oglas da opet dolaze u Sarajevo 14.9., pa se moglo aplicirati preko njihove web stranice... Meni se još uvijek nisu javili, aplicirao sam prije 1 mjesec.
Ovo 14. 09. je bio AD tako da su oni pozvali samo one koji su prošli, a ja sam htjela tad aplicirati, al neki mi je poslic tada ispao tako da nisam... :)
Znas li kada imaju OD u Sarajevu?

pozdrav, i ja bi se prijavila a OD je 07.12.2013.

https://ekgrpapplications.emirates.com/ ... b=/english

treba iskupiti iskustva koji su bili i koji su prosli :)


I ja bih se opet prijavila, al ne znam koji su im kriteriji, sta traze, osim naravno tecnog engleskog, visine i da bar na nesto licis :D heh
A sad za ovaj OD ne moramo se registrovati, jel tako, samo ponijeti CV i fotografije?
Ninushkica
Posts: 1
Joined: 07/11/2013 00:39

#109 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by Ninushkica »

pozdrav, i ja bi se prijavila a OD je 07.12.2013.

https://ekgrpapplications.emirates.com/ ... b=/english

treba iskupiti iskustva koji su bili i koji su prosli :)[/quote]


I ja bih se opet prijavila, al ne znam koji su im kriteriji, sta traze, osim naravno tecnog engleskog, visine i da bar na nesto licis :D heh
A sad za ovaj OD ne moramo se registrovati, jel tako, samo ponijeti CV i fotografije?[/quote]

I ja se planiram prijaviti ovaj put :)

Koliko znam, ne moramo se registrovati samo ponijeti slike i CV.

:D
dadaa1707
Posts: 3
Joined: 19/11/2013 14:21

#110 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by dadaa1707 »

Ninushkica wrote:pozdrav, i ja bi se prijavila a OD je 07.12.2013.

https://ekgrpapplications.emirates.com/ ... b=/english

treba iskupiti iskustva koji su bili i koji su prosli :)


I ja bih se opet prijavila, al ne znam koji su im kriteriji, sta traze, osim naravno tecnog engleskog, visine i da bar na nesto licis :D heh
A sad za ovaj OD ne moramo se registrovati, jel tako, samo ponijeti CV i fotografije?[/quote]

I ja se planiram prijaviti ovaj put :)

Koliko znam, ne moramo se registrovati samo ponijeti slike i CV.

:D[/quote]
Tako sam i ja pročitala po forumima, samo slike i cv. Ja što više čitam po forumima sve više odustajem :-)
Mikica2013
Posts: 7
Joined: 16/01/2013 15:52

#111 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by Mikica2013 »

Ma forumi toliko dezinformisu ljude i plase da sam i ja prestala citati forume :) Ma samo daj najbolje od sebe i vjeruj u sebe i bit ce sve OK. :-D
djecak_76
Posts: 42
Joined: 09/03/2010 21:29

#112 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by djecak_76 »

Black swan wrote:meni je ovo super
vidiš svijeta i još zaradiš

jbg ako si mlađi ovo je stvarno super

Slazem se. Moja prijateljica je otisla prosle godine, prezadovoljna je. osimplate koja je solidna imaju dnevnice za svaki sat leta, placen smjestaj i dosta pogodnosti za sebe i porodicu na avio linijama bilo kojeg prevoznika...

i plus sto je za godinu dana obisla cijelu zemaljsku kuglu... :-D
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#113 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by staradis »

Ja se prijavio za 07.12 u Sarajevu. Da li je to sve sto sam trebao uraditi i sada mogu samo otici?
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#114 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by staradis »

Da li trebaju profesionalne slike ponijeti sa sobom

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#115 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by drndalo »

Da, po mogucnosti gole do pasa... :wink:
User avatar
Traktor`
Posts: 1774
Joined: 03/08/2010 23:36
Location: Sarajevo

#116 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by Traktor` »

znaci ima nas jos koji idemo u subotu... :D

zna li neko mozda kakve su mogucnosti nas koji imamo porodicu (u mom slucaju trudna supruga), da li mozemo kad prodje obuka dovesti bracnog partnera da zivi s nama? ako neko ima tu informaciju, dobro bi mi dosla... :D
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#117 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by staradis »

drndalo wrote:Da, po mogucnosti gole do pasa... :wink:
Smaras
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#118 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by Reisova »

Samo pametno i svima zelim puno srece ali brate dobro uvezite se istok je to....A plate nisu neke...
djecak_76
Posts: 42
Joined: 09/03/2010 21:29

#119 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by djecak_76 »

Traktor` wrote:znaci ima nas jos koji idemo u subotu... :D

zna li neko mozda kakve su mogucnosti nas koji imamo porodicu (u mom slucaju trudna supruga), da li mozemo kad prodje obuka dovesti bracnog partnera da zivi s nama? ako neko ima tu informaciju, dobro bi mi dosla... :D

Mislim da mozes. Moras samo na intervjuu prijaviti sve clanove porodice...
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#120 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by drndalo »

staradis wrote:
drndalo wrote:Da, po mogucnosti gole do pasa... :wink:
Smaras
Na bezveze pitanje samo takav odgovor mozes dobiti...
Traktor` wrote:znaci ima nas jos koji idemo u subotu... :D

zna li neko mozda kakve su mogucnosti nas koji imamo porodicu (u mom slucaju trudna supruga), da li mozemo kad prodje obuka dovesti bracnog partnera da zivi s nama? ako neko ima tu informaciju, dobro bi mi dosla... :D
Samo pretpostavljam, dakle ne znam sigurno, pa provjeri, ali... Emirates radi pretezno prekookeanske letove, nekada jako dugacke... Kako svaka posada ima max. broj sati koje smije raditi, a nakon kojih ima obavezan odmor, budes li i primljen, neces puno biti u toj "kuci" u Dubai-u... Tj. bices vise izvan nje nego u njoj... Tako da i ako mozes povesti trudnu zenu sa sobom (zavisi i u kojem je mjesecu, do 27-28 sedmice dozvoljavaju da lete bez potvrde doktora, do 35 obicno sa potvrdom doktora da moze letjeti, starom do 7 dana, nakon toga obicno nikako), neces se nagledati ni nje, ni bebe... A pocetna plata i ostali prihodi nisu tako visoki da ista mozes osim zivjeti u smjestaju koji imas, i paziti na pare, raditi jos, ne bi li napredovao (za sta ima potencijala jer se sire ko epidemija), i time dobio vecu platu koja ce najzad biti i dovoljna...
frx
Posts: 122
Joined: 02/06/2010 19:09

#121 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by frx »

pratim
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#122 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by staradis »

:sax:
staradis wrote:Da li trebaju profesionalne slike ponijeti sa sobom

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2
Mikica2013
Posts: 7
Joined: 16/01/2013 15:52

#123 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by Mikica2013 »

Reisova wrote:Samo pametno i svima zelim puno srece ali brate dobro uvezite se istok je to....A plate nisu neke...
Pa kolike su pocetne plate otprilike? :?
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#124 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by drndalo »

Potrazi malo uz search opciju... Bilo je ovakvih tema barem 3-4 zadnje 2 godine, gdje mozes naci vise podataka.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#125 Re: Zaposlenje: Emirates Group Recruitment Open Day - Saraje

Post by Gojeni H »

Mikica2013 wrote:Ma forumi toliko dezinformisu ljude i plase da sam i ja prestala citati forume :) Ma samo daj najbolje od sebe i vjeruj u sebe i bit ce sve OK. :-D
I cure dobro iskezite zube. Ne salim se ... reklamiraju se kao airline sa najvise osmijeha ili tako nesto.
Post Reply