Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#2001 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by drug_profi »

Upišaše se od smjeha svi. I Roswelu se svi rugaju. Loch Nessu isto.
Koga briga ko ti se smije, ako ti možeš imati materijalnu korist od te ublehe. Za svaku robu ima mušterija, a ima ljudi koji čeznu da im golicaš maštu i spremni su i da to plate, čak i kad znaju da je to najvjerovatnije ubleha.
Ne kažem da treba finansirati ovo. Neka čovjek traži koncesiju i zarađuje na mašti ako može. Meni nije neprijatno, niti me je stid. Niti mene neko gleda kao idiota zato što u Bosni nekakav lik traži piramide.
Više me gledaju kao idiota jer smo prkno Evrope zahvaljujući svojim vlastitim izborima. A to nema veze ni sa Semirom, ni sa piramidama.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2002 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Ommadawn »

drugi profil wrote:Upišaše se od smjeha svi. I Roswelu se svi rugaju. Loch Nessu isto.
Koga briga ko ti se smije, ako ti možeš imati materijalnu korist od te ublehe. Za svaku robu ima mušterija, a ima ljudi koji čeznu da im golicaš maštu i spremni su i da to plate, čak i kad znaju da je to najvjerovatnije ubleha.
Ne kažem da treba finansirati ovo. Neka čovjek traži koncesiju i zarađuje na mašti ako može. Meni nije neprijatno, niti me je stid. Niti mene neko gleda kao idiota zato što u Bosni nekakav lik traži piramide.
Više me gledaju kao idiota jer smo prkno Evrope zahvaljujući svojim vlastitim izborima. A to nema veze ni sa Semirom, ni sa piramidama.
Da, samo sto je ovo u Visokom brutalno unistavanje prirode. Jebote 12 godina nisu dokazali da tu postoji piramida - gasi masine, pakuj opremu,
broj dva
Posts: 4544
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#2003 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by broj dva »

Ommadawn wrote:
drugi profil wrote:Upišaše se od smjeha svi. I Roswelu se svi rugaju. Loch Nessu isto.
Koga briga ko ti se smije, ako ti možeš imati materijalnu korist od te ublehe. Za svaku robu ima mušterija, a ima ljudi koji čeznu da im golicaš maštu i spremni su i da to plate, čak i kad znaju da je to najvjerovatnije ubleha.
Ne kažem da treba finansirati ovo. Neka čovjek traži koncesiju i zarađuje na mašti ako može. Meni nije neprijatno, niti me je stid. Niti mene neko gleda kao idiota zato što u Bosni nekakav lik traži piramide.
Više me gledaju kao idiota jer smo prkno Evrope zahvaljujući svojim vlastitim izborima. A to nema veze ni sa Semirom, ni sa piramidama.
Da, samo sto je ovo u Visokom brutalno unistavanje prirode. Jebote 12 godina nisu dokazali da tu postoji piramida - gasi masine, pakuj opremu,
----
Nemoj tako.
Pored toga sto su najstarije i najvece na svjetu nase piramide su i najnevidljivije i to treba znati iskoristiti i prodati turistima..
broj dva
Posts: 4544
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#2005 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by broj dva »

Neka dokaze jednu od ovih iznimnih tvrdnja i eto mu ne samo nobelove nagrade nego i statusa kao jednog od najvecih umova planete, paradigme-changer.
A u medjuvremenu moze se tjesiti pojavama na Ancient Aliens, gdje i pripada.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#2006 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by MyTao »

Ovi sto konstatno pricaju kako ovu "ublehu" treba iskoristiti kao metodu za pravljenje para imam jedno pitanje... kako?

Ostaviti brdo onako kako jeste, i samo dovoditi ljude i naplacivati im da se setaju po njemu? onda im prodavati suvenire? suvenira brda?

Sta je to sto se nudi?

Mislim, jedno je lagati kako u jezeru ima cudoviste (loch ness), ili kako se neki svetac ili svetica prividja narodu.. to je nesto sto se ne moze dokazati kao netacno, osim ako se cijelo jezero ne isusi a za prividjanja niko nikada ne moze dokazati suprotno. Ali tvrditi da je brdo piramida a ono samo brdo nije lahko...

Kako neko misli zaraditi na ovome? :-) bas me interesuje.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#2007 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by simonese »

jedino da se prikaze neka prikaza(sveta) ili Bigfoot(bosanski)
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#2008 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by KB9 »

MyTao wrote:Ovi sto konstatno pricaju kako ovu "ublehu" treba iskoristiti kao metodu za pravljenje para imam jedno pitanje... kako?

Ostaviti brdo onako kako jeste, i samo dovoditi ljude i naplacivati im da se setaju po njemu? onda im prodavati suvenire? suvenira brda?

Sta je to sto se nudi?

Mislim, jedno je lagati kako u jezeru ima cudoviste (loch ness), ili kako se neki svetac ili svetica prividja narodu.. to je nesto sto se ne moze dokazati kao netacno, osim ako se cijelo jezero ne isusi a za prividjanja niko nikada ne moze dokazati suprotno. Ali tvrditi da je brdo piramida a ono samo brdo nije lahko...

Kako neko misli zaraditi na ovome? :-) bas me interesuje.
iskopavat malo po malo brzim tempom, ako bude nesto dobro i jest a ako ne bude namjestat da bude nesto, bar smo profesionalci u varanju i stelama, ne bi trebalo bit problem :bih:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2009 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Ommadawn »

simonese wrote:jedino da se prikaze neka prikaza(sveta) ili Bigfoot(bosanski)
A Drekavac?
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#2010 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Roccohljup »

imal sta novo kod visočkih faraona? :)
broj dva
Posts: 4544
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#2011 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by broj dva »

Novo ljeto, nova prilika za piramidase - ture sa "vodicima", ljekovita energija piramida, predavanja o drevnoj istoriji graditelja bosanski piramida
Nr zaboravite prastari beton i okruglo kamenje!
Samo da de ne kopa po brdu jer jebi ga, teze je rupu u zemlji prodat...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#2012 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Haris.ba »

A moraju li se imati kakva odobrenja za kopanja po toj planini?

Ako kažu da su to arheološka ispitivanja, valjda treba tražiti nečiju dozvolu. Je li se iko ikada dotakao toga?
broj dva
Posts: 4544
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#2013 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by broj dva »

Treba dozvola ali da ima podloge dobili bi je valjda, cetri najstarije i najvece piramide na svjetu bi preobrazile BiH.
A ovako ko ce dati budalama da rove bagerom po brdima..
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#2014 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by victom »

Haris.ba wrote:A moraju li se imati kakva odobrenja za kopanja po toj planini?

Ako kažu da su to arheološka ispitivanja, valjda treba tražiti nečiju dozvolu. Je li se iko ikada dotakao toga?
imaju dozvolu opštine visoko.
ako nisi upratio svaka opština je entitet za sebe.
on privlači tursite, opštini dobro, svima dobro. win-win.
Last edited by victom on 01/03/2021 06:10, edited 2 times in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#2015 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Haris.ba »

victom wrote:imaju dozvolu opštine visoko.
ako nisi upratio svaka opština je entitet za sebe.
on privlači tursite, opštini dobro, svima dobro. win-win.
A kakvu ima dozvolu općine? Znam ja veoma dobro koje su ovlasti općine.

Samo me zanima kako su to pravno odigrali. Kako se uzima lova.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#2016 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by victom »

Haris.ba wrote:
victom wrote:imaju dozvolu opštine visoko.
ako nisi upratio svaka opština je entitet za sebe.
on privlači tursite, opštini dobro, svima dobro. win-win.
A kakvu ima dozvolu općine? Znam ja veoma dobro koje su ovlasti općine.

Samo me zanima kako su to pravno odigrali. Kako se uzima lova.
a to ? ne znam drug to. Ali kod nas je najbitnije da si dobar sa nacelnikom.
A sto se tice piramide, ako coek hoce da istrazuje nek kopa.
Ovi nasi arheolozi ionako sjede samo po kancelarijama. Ovaj je barem konkretan.
Ne ulazim u to, da li tamo ima piramida ili nema. ustavri nije ni bitno.
Last edited by victom on 01/03/2021 06:10, edited 2 times in total.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#2017 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by dezurni_ucenik »

Proslo deset godina nista se nije iskopalo.
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#2018 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by developer10 »

Davno sam govorio: ne dokazuje se postojanje piramide kopanjem na jednoj od strana "piramide". Kopaj tamo gdje bi trebao biti brid, spoj dvije strane. Ako iskopaš 20 m duž brida, i po 5 m lijevo i desno -- ima da se vidi ili ne vidi je li piramida.

Ali naravno, odavno se vidi da nije namjera dokazati, već mazati oči što se duže može.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#2019 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Bluemore »

na temi najaktivniji koji tamo nisu ni bili, niti znaju o cemu pricaju, ali sta cemo tako je to kod nas :run:
broj dva
Posts: 4544
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#2020 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by broj dva »

Bluemore wrote:na temi najaktivniji koji tamo nisu ni bili, niti znaju o cemu pricaju, ali sta cemo tako je to kod nas :run:
---
Treba otici ma sjeverni pol pa tek onda reci " nema Djeda Mraza" ?
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#2021 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by bhnapoleon1 »

developer10 wrote:Davno sam govorio: ne dokazuje se postojanje piramide kopanjem na jednoj od strana "piramide". Kopaj tamo gdje bi trebao biti brid, spoj dvije strane. Ako iskopaš 20 m duž brida, i po 5 m lijevo i desno -- ima da se vidi ili ne vidi je li piramida.

Ali naravno, odavno se vidi da nije namjera dokazati, već mazati oči što se duže može.
Hoces reci da ekonomista i politolog ne zna kako iskopavati piramide
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#2022 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Bluemore »

broj dva wrote:
Bluemore wrote:na temi najaktivniji koji tamo nisu ni bili, niti znaju o cemu pricaju, ali sta cemo tako je to kod nas :run:
---
Treba otici ma sjeverni pol pa tek onda reci " nema Djeda Mraza" ?
pa ne bi bilo lose :!:
u protivnom je to vas nako labavo bla-bla ko kakve tetke koje tracaju, majkemi

ps. kad si vec kod teme djeda mraza, sto li fercera sve oko njega hahhah tracate li i djede mrazoline? po bijelom svijetu
Last edited by Bluemore on 31/05/2017 23:45, edited 1 time in total.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#2023 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by orinoco »

dezurni_ucenik wrote:Proslo deset godina nista se nije iskopalo.
Vrlo mudro zapažanje. Ali ima i mudrije, a slično: Kad postoji zabrana kopanja, proći će i sto godina, ništa se neće iskopati :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#2024 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Haris.ba »

Bluemore wrote:na temi najaktivniji koji tamo nisu ni bili, niti znaju o cemu pricaju, ali sta cemo tako je to kod nas :run:
Bio sam ja. Upoznao se sa Semirom. Raja me zafrkava da će mi dati našu sliku u novine . Otišao sam sa skepsom (nadao se da nije ubleha, ali pretpostavljao da jeste), vratio se siguran da je ubleha.

Smijem imati pravo da mislim da je ubleha?

Energetske zrake, torzione sile, svemirski internet, Plejade.. sve je to ok. Ali, problem je kada nema piramide. Ustvari, nije problem onima koji vjeruju da postoji. Ali, to onda nije nauka.

Sada me samo zanima kako su skontali finansijsku konstrukciju. Možda ima nezadovoljnih "insajdera" koji nisu bili zadovoljni podijeljenim talom, ili su isključeni iz njega. Pa da nam napišu tokove novca.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#2025 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by dezurni_ucenik »

orinoco wrote:
dezurni_ucenik wrote:Proslo deset godina nista se nije iskopalo.
Vrlo mudro zapažanje. Ali ima i mudrije, a slično: Kad postoji zabrana kopanja, proći će i sto godina, ništa se neće iskopati :D
Image
Post Reply