Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#576 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by todd_smith »

Necu ih reklamirati jer su supci

stoji oglas za stan 250k, neko posalje ponudu na onim pitanjima...sutradan pise editovan oglas cijena 398k

u cemu je logika? :lol:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#577 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by SmokingMan »

VladaFBiH wrote:evo jedne "održavane" garson(i)jere u centru grada :)

https://www.olx.ba/artikal/34585138/jed ... -25-plus3/
+ 50-60 k za obnovu.Hell no.
User avatar
geralt
Posts: 5187
Joined: 14/09/2017 12:45

#578 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by geralt »

SmokingMan wrote:
VladaFBiH wrote:evo jedne "održavane" garson(i)jere u centru grada :)

https://www.olx.ba/artikal/34585138/jed ... -25-plus3/
+ 50-60 k za obnovu.Hell no.
Dobro, 50-60k je malo pretjerano, osim ako neces pozlacenu WC solju stavljati. Ja sam odradio kompletnu renovaciju (komplet stolarija, struja, voda, gradjevinski radovi, keramika, kupatilo, kuhinja, plinsko etazno grijanje, laminat) stana od 51 m2 za oko 25k. Ovaj stan bi bio OK investicija da je cijena oko 50 000.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#579 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by SmokingMan »

geralt wrote:
SmokingMan wrote:
VladaFBiH wrote:evo jedne "održavane" garson(i)jere u centru grada :)

https://www.olx.ba/artikal/34585138/jed ... -25-plus3/
+ 50-60 k za obnovu.Hell no.
Dobro, 50-60k je malo pretjerano, osim ako neces pozlacenu WC solju stavljati. Ja sam odradio kompletnu renovaciju (komplet stolarija, struja, voda, gradjevinski radovi, keramika, kupatilo, kuhinja, plinsko etazno grijanje, laminat) stana od 51 m2 za oko 25k. Ovaj stan bi bio OK investicija da je cijena oko 50 000.
Moj jara,za početak valja sastrugati zidove i dići pod,mukotrpan je to rad,a i nimalo jeftin proces. :bih: :thumbup:
SA_RA_JA
Posts: 18
Joined: 29/11/2018 18:51

#580 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by SA_RA_JA »

https://www.olx.ba/artikal/34585138/jed ... -25-plus3/

Evo upravo o ovakvim i sličnim nez da li uopšte da kažem stan ...dakle stan je / nije stan nego je neka rupa/ šupa i sl. i haj da je cijena smiješna kao i sam prostor ( uđeš u nešto kao kupatilo koje je zajedno sa kuhinjom u istom prostoru !) pa tek ond u to nešto kao normalna soba ..ali cijena je upravo odraz svega što se dešava oko SCC -a ljudi su umislili da mogu prodat golubarnike , šupe, podrume itd samo zato jer ima zaluđenih ..ma haj kad ima ovaca za šišanje nek ih šišaju ..Gledam jedan prodaje podrum u Kralja Tvrtka već 5 god za 125 .000 kad uđeš treba ti oksigen maska koliko vlaga smrdi ..tako prodat ćeš nema problema
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#581 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Radio Sarajevo »

van Basten wrote:Vidio sam oglas kaze prodaje stan u naselju Otoka II. Kad otvoris oglas a ono adresa Adema Buce :lol:
Možda je to Otoka 3 :D
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#582 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Thorgerson »

VladaFBiH wrote:evo jedne "održavane" garson(i)jere u centru grada :)

https://www.olx.ba/artikal/34585138/jed ... -25-plus3/
Ok, skinuli su tog sto se objesio sa lustera, ali mogli su i ovu stolicu maknuti onda.








:D
SA_RA_JA
Posts: 18
Joined: 29/11/2018 18:51

#583 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by SA_RA_JA »

Fakat bi me bilo sramota da sam agencija postaviti ovako nešto i tražiti 4.000 po mkv https://www.olx.ba/artikal/35272824/pic ... ar-titova/

Jeb..e agencije su 99 % krive za ovakve astronomske cijene u Sarajevu !! I zašto niko ne regauje do sad ! siju strah ljudima dižući cijene u nebo u Sarajevu i treba ih država obuzdati ! Pored toga što g..o prodat ne mogu po toj cijeni i prodaju u pola cijene ali prave se budale i straše narod. Ovo je fakat za intervencije sa strane državnog nivoa . Hrhočine stare babe i deke prodaju i sele u Trebinje pa kupe zgradu sa 12 stanova za jedan smrdljivi stan u Titovoj u koji od Titinog doba nisu česmu zavrnuli ! Malo je bilo otimačine sad još jedan novi krug otimačine ? fujj agencije svom narodu ne želite dobro umjesto da zauzdate te kretene krepane da im date 2 KM po kvadratu i mislite na širu sliku i širi efekat vašeg rada vi jedete g...a zajedno s njima . Stan se raspo a pola miliona cijena dok po otoci predivni stanovi novogradnja pa ko insan da živiš a nije ko stoka u smrdljivom ..fakat mi niste jasni
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#584 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by amko761 »

Tako je druže, ni ja nemam para. Majku im hebem i ja.

On topic, drug mi je prodao takav stan u Ferhadiji za preko šesto hiljada. Ima ko ima love jbg.
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#585 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by starii »

agenciju su vidjele priliku za brzu zaradu i naravno da dizu cijene.. nije stan skup ni 5000KM da je kvalitetna novogradnja sa energetskim certifikatom, nego se ovdje prodaju stari stanovi koji se realno mogu samo ugrijati banovickim cumurom...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#586 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by tempuser »

Nista nije skupo ako se proda po toj cijeni!
Nudila banka stan 90 m2, napucana novogradnja, centar, memli strana, malo sunca, zadnji sprat, kosi krov, na jednom mjestu procurio, infrastruktura za djecu 0 bodova, za 340k km, mi kolutali ocima da je preskupo, naleti poznanica, iskesira u letu i jos 14k KM za parking mjesto, Qu.. preskupo kad je njoj bitno ko su joj komsije!
User avatar
sime_cipol
Posts: 16254
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#587 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by sime_cipol »

Trziste kaze Jel skupo ili nije.
Jedno je postaviti cijenu, sasvim drugo koliko ce dobiti.
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#588 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by zdruzdjo »

Neki dan gledam na FB oglas za kucu do duse.
Lokacija je centar.
Iznad one mesnice kod okretaljke na drveniji. Uz stepenice. Nije nesto visoko do budemo iskreni.
Cjena 600.000.
Parking mjesto Hmmmmmmmm
https://m.facebook.com/groups/124111091 ... 9870995214
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2434
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#589 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by ZyzzSar »

SA_RA_JA wrote:Fakat bi me bilo sramota da sam agencija postaviti ovako nešto i tražiti 4.000 po mkv https://www.olx.ba/artikal/35272824/pic ... ar-titova/

Jeb..e agencije su 99 % krive za ovakve astronomske cijene u Sarajevu !! I zašto niko ne regauje do sad ! siju strah ljudima dižući cijene u nebo u Sarajevu i treba ih država obuzdati ! Pored toga što g..o prodat ne mogu po toj cijeni i prodaju u pola cijene ali prave se budale i straše narod. Ovo je fakat za intervencije sa strane državnog nivoa . Hrhočine stare babe i deke prodaju i sele u Trebinje pa kupe zgradu sa 12 stanova za jedan smrdljivi stan u Titovoj u koji od Titinog doba nisu česmu zavrnuli ! Malo je bilo otimačine sad još jedan novi krug otimačine ? fujj agencije svom narodu ne želite dobro umjesto da zauzdate te kretene krepane da im date 2 KM po kvadratu i mislite na širu sliku i širi efekat vašeg rada vi jedete g...a zajedno s njima . Stan se raspo a pola miliona cijena dok po otoci predivni stanovi novogradnja pa ko insan da živiš a nije ko stoka u smrdljivom ..fakat mi niste jasni
koji odron, ovdje komotno mogu snimat scene za horora i haunted house
i kad ulozis jos 50-100k u njega opet ce go qurac od stana; ali eto, njima je bitna 'lokacija'
sa boldiranim dijelom se u potpunosti isto slazem, eno novogradnja sarajevo tower na socijalnom je bila 2300-2400 po kvadratu, a izolacije, instalacije i generalno sve je 5 puta bolje nego u nekoj zgradi od 30-40-50 godina
ovakve 50godina i vise stare zgrade se malo gdje u americi i na zapadu moze naci, to je poruseno davnih dana
SA_RA_JA
Posts: 18
Joined: 29/11/2018 18:51

#590 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by SA_RA_JA »

Ljudi moji da li je normalno postaviti cijenu stana za 71 mkv / 340.000 KM u ulici Kranjčevićeva ( ala '' fasadne cigle'') ????! https://imobilia.ba/nekretnina.php?id=3195

Prvo , iako su izgarđene 80tih godina dakle stan je star skoro 40 god u kojem eto pogledajte ništa ama baš ništa nije mijenjato otkako je napravljen . Kuhinja koja je tada došla ugrađena i dalje stoji kao i oni smiješni šankovi iz kuhinje koda' je fast food ..pa novogradnja po skenderiji i ne mislim na brda oko skenderije nego na ravni dio je po 4.000 mkv sve novo sve digitalizovano samo se useliš ..Skoro otišao stan u toj zgradi 80 mkv po 3.000 KM ito javno na pik-u vlasnik postavio 3.000 mkv !!Kakvo je ovo sranje???!!!
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#591 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Haris.ba »

Dobar stan. Da imam para sad bih ga uzeo. Dobra mu lokacija. To ga i prodaje. Imaju u prizemlju i garaže.

Nego, što se toliko uzbuđuješ za stanove koje ne možeš da kupiš?

Gdje ima novogradnja u onom naselju? Nije ono Skenderija.
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#592 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by amko761 »

Laki je malo nervozan. :)
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#593 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by starii »

SA_RA_JA wrote:Ljudi moji da li je normalno postaviti cijenu stana za 71 mkv / 340.000 KM u ulici Kranjčevićeva ( ala '' fasadne cigle'') ????! https://imobilia.ba/nekretnina.php?id=3195

Prvo , iako su izgarđene 80tih godina dakle stan je star skoro 40 god u kojem eto pogledajte ništa ama baš ništa nije mijenjato otkako je napravljen . Kuhinja koja je tada došla ugrađena i dalje stoji kao i oni smiješni šankovi iz kuhinje koda' je fast food ..pa novogradnja po skenderiji i ne mislim na brda oko skenderije nego na ravni dio je po 4.000 mkv sve novo sve digitalizovano samo se useliš ..Skoro otišao stan u toj zgradi 80 mkv po 3.000 KM ito javno na pik-u vlasnik postavio 3.000 mkv !!Kakvo je ovo sranje???!!!
mislim da ce biti kao u zagrebu gdje je cijena u centru visoka, sumljam da ce pasti cijene, jebiga dijaspora a i ima ljudi koji ne znaju sta ce sa parama i ulažu, cijena im nije bitna, realno izdavanjem mozes daleko bolje zaraditi nego da drzis orocene pare u banci....
SA_RA_JA
Posts: 18
Joined: 29/11/2018 18:51

#594 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by SA_RA_JA »

Sad će ti niknuti novogradnja u tom dijelu iza Američke ambasade , to prvo a drugo , ne uzbuđujem se uopšte para nemam da kupim bilo šta ali mi isto tako nije normalno da naš mentalitet sve olahko prihvata ..
Naravno da ga neće prodat po toj cijeni nego agencije seru ..ko' što rekoh u toj zgradi skoro otišao stan po 3.000 KM/ mkv i to javno ljudi dogovorili preko PIK- javnih pitanja . A što će mi bgt garaža kad parkinga kolko hoćeš oko zgrade ?
User avatar
kabal1337
Posts: 8067
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#595 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by kabal1337 »

SA_RA_JA wrote:Sad će ti niknuti novogradnja u tom dijelu iza Američke ambasade , to prvo a drugo , ne uzbuđujem se uopšte para nemam da kupim bilo šta ali mi isto tako nije normalno da naš mentalitet sve olahko prihvata ..
Naravno da ga neće prodat po toj cijeni nego agencije seru ..ko' što rekoh u toj zgradi skoro otišao stan po 3.000 KM/ mkv i to javno ljudi dogovorili preko PIK- javnih pitanja . A što će mi bgt garaža kad parkinga kolko hoćeš oko zgrade ?
Jer svakakvi mamlazi voze, krhnu te i razgule. Mislim ako ti je stalo do auta ili ti treba prostor za ostavu
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#596 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Haris.ba »

SA_RA_JA wrote:Sad će ti niknuti novogradnja u tom dijelu iza Američke ambasade , to prvo a drugo , ne uzbuđujem se uopšte para nemam da kupim bilo šta ali mi isto tako nije normalno da naš mentalitet sve olahko prihvata ..
Naravno da ga neće prodat po toj cijeni nego agencije seru ..ko' što rekoh u toj zgradi skoro otišao stan po 3.000 KM/ mkv i to javno ljudi dogovorili preko PIK- javnih pitanja . A što će mi bgt garaža kad parkinga kolko hoćeš oko zgrade ?
Gdje iza ambasade? Zar ono nije sve univerzitet?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#597 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by tempuser »

SA_RA_JA wrote:Sad će ti niknuti novogradnja u tom dijelu iza Američke ambasade , to prvo a drugo , ne uzbuđujem se uopšte para nemam da kupim bilo šta ali mi isto tako nije normalno da naš mentalitet sve olahko prihvata ..
Nema tu gdje novogradnja da nikne, a prilicno si opsiran, zainteresovan i angazovan za nekog ko nema para i namjeru da kupi bilo sta! :-)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#598 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by tempuser »

Haris.ba wrote:
SA_RA_JA wrote:Sad će ti niknuti novogradnja u tom dijelu iza Američke ambasade , to prvo a drugo , ne uzbuđujem se uopšte para nemam da kupim bilo šta ali mi isto tako nije normalno da naš mentalitet sve olahko prihvata ..
Naravno da ga neće prodat po toj cijeni nego agencije seru ..ko' što rekoh u toj zgradi skoro otišao stan po 3.000 KM/ mkv i to javno ljudi dogovorili preko PIK- javnih pitanja . A što će mi bgt garaža kad parkinga kolko hoćeš oko zgrade ?
Gdje iza ambasade? Zar ono nije sve univerzitet?
Bulazni tip... Prvo nije USE tu slucajo. Odabrali su lokaciju na kojoj im niko nece moci sa X sprata da viri u tanjir. S jedne strane je Kampus, ako i bude novogradje to nece biti stambena nego UNSA. Sa druge strane su poslovne zgrade BH Telecoma, Sirbegovica i dvije skole iza cijih ledja su ulica Franca Lehara kojom pristupaju svojim parkinzima itd i cisto sumnjam da bi neko dozvolio da se ta ulica delete.
Jedino ako neko ne krene u pothvat otkupa kuca i malih zgrada po Kalemovoj itd i da tamo uslije temeljic za novogradnju!
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9889
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#599 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Bosanac sa dna kace »

joj ima onaj jedan realitor sto u svaki oglas stavi:

''Ovu bonbonicu trzista nekretnina....'' :lol: :lol: :lol:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20505
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#600 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Bullet Tooth Tony »

https://www.olx.ba/artikal/37446058/tro ... e-scc-ohr/

:lol: :lol:

Fasada ko nova ... Kako ova fasada ne smeta stanarima ... zale li se , traze li da se popravi ... kakvo ruglo jbt za samo 276k KM :lol: :lol: :lol:
Post Reply