Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#526 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Challenger_ »

nosara wrote:Dan danas (pogotovo prije rata) najljepsi, najurbaniji, najhumaniji dio grada od MD do CVile. Od zelenila, do parkralista.

Zivio sam na Mejtasu godinama, zaradio ptsp. Ulice klaustrofobicne, smrad, vlaga, buka, nema sadrzaja, parkinga... uzas!

Centar je za obavit posao i bjezanija u civilizaciju!
Isto iskustvo, i više, gore prohodao. Slažem se 100%. Šta više, odlazak kod familije u Stari Grad i (danas) Centar doživljavam kao egzotični odlazak na selo.

MD-Čvila, vrh vrhova.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#527 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by tempuser »

lissics wrote:A kad odem u goste raji koja su tek kupila stan, svi spustili cijenu barem 10k, obicno 15k.

Znaci lovacke priče?
Kad sam ja kupovao stan nisam ni 1 KM uspio spustiti, ali zena nije htjela da se pegla sa cjenkanjem, odmah odredila realnu cijenu sa koje se iskreno nije imalo sta skidati, a u predhodnih 11-12 mj koliko sam trazio stan sam se nagledao raznih supa i raznih cijena tako da sam vec imao orjentaciju sta je realna cijena.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#528 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by tempuser »

shape of despair wrote:Za ove cijena po dogovoru. NIkad nisam naišao da je stvarno cijena po dogovoru, nego je cijena poznata, al je paprena.
Svaki put kada sam zvao takve oglase su mi ko iz topa rekli koliko stan kosta, kakav dogovor kakve trice.
Da napise koliko trazi nikad ga niko ne bi nazvao, ovako je navlakusa!
Ospem se od onih seljackih folova da krije cijenu do kraja i da te dovede pred svtrsen cin tipa kad se dogovaras sa majstorima:
- Plati koliko mislis da treba
- Lako cemo za pare, daj da se poso zavrsi!
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#529 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by VladaFBiH »

breuer wrote:
ma nije to vjeruj, meni su neki dijelovi gore oko bivše Kozaračke gdje sam rođen, gori nego najgora Čvila, da ne govorim Bistrik :D, ponavljam, Dobrinja mi je super naselje, ali od MD do nje mi je sve ostalo neuslovno, iako ima dobrih rješenja...
misliš do MD je sve neuslovno? zgrade u raspadu, fasade se popravljaju ako država/kanton donira, na pola zgrada stoji tabla "pazi otpada fasada", infrastruktura iz pretprošlog stoljeća, buka, gužva, parking ni za lijeka, žohari, nastavi niz :)
SA_RA_JA
Posts: 18
Joined: 29/11/2018 18:51

#530 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by SA_RA_JA »

Sve vi to nešto okolo naokolo al nikako da potrefite ...ali blizu jeste ,iako nije tema ali kad već pričamo .. elem , dakle vaša priča je priča o privilegovanim vs neprivilegovanim . Pitanje prvo : ko su privilegovani u našem društvu ? Jesu li to Sarajelije i zašto baš oni ? Blizu ste ali niste se tačno izrazili , Sarajajlije jesu jedni od privilegovanih ali ne zbog toga što su iz Sarajeva grada nego što su jednostavno ....iz grada !
Pa bismo odna tim slijedom stvari rekli , privliegovani ljudi u BiH su oni koji su rođeni ili žive u gradu . Ne privilegovani su oni koji su rođeni ili živa na selu , u ruralnom i udaljenim mjestima.
Pitanje drugo : Zašto ?
Jednostavno , pristup resusrsima! Pristup školi , edukaciji , a samim tim i zapošljenju a onda zdravstvenoj skrbi , zakonu i zaštiti , kulturnim dešavanjima , informisanju itd
Koliko košta osobu iz grada školovanje djeteta na državnom fakultetu : do faksa može prepišat , koji je državni to znači besplatan ( ili skoro ) i roditelje te gradske osobe košta 1 KM školovanje svog djeteta jer živi u kući kod roditelja dok studira , jede , pije itd ,
Koliko košta osobu sa sela , iz ruralnog , udaljenog dijela školovanje djeteta na fakultetu - osoba sa sela , iz ruralnog / udaljenog dijela ako hoće da školuje dijete na fakultetu mora da izdvoji dobrih 500 KM u stratu za stan i hranu minimum, dalje karta 1 mjesečno do kuće , garderoba , knjige , izlasci ( ko sav noramalan mladi svijet ) još 500 KM . Dakle u startu 1.000 KM u poređenju
Eto zašto su gradski privilegovani a ne gradski nisu . U tome je privilegija nema magije , nema tajne , nema pameti nego jednosatvno sistem bivši i svaki prije njega je bio centralizovan i dao je sve gradu a ništa selu . Nije to bogom dano nikome niti su ovi iz grada nešto pametniji ni sposobniji nego bliži vatri pa se griju ( banjanju se doslovno) .
Tako su Tuzlaci privilegovani na okolna sela , tako su iz Banjalučani na njihov aokolna sela , tako su Mostraci na njihova itd , dakle nisu smao Sarajlije ali je ljubomora i vika samo na Sarajlije jer su oni privilegovani u odnosu na sve ostale zato što su glavi grad itd itd ..ali dakle ne radi se o tome.
A onda imaš uličare , hoštaplere , jaliju , hralje , zavisno kako koji grad iz naziva koji su privilegovani rođenjem u gradu gdje im je sve pod nosom ali ne žele ići na faks jer im je to pegla i jer su završili srednju ŽIŠ , a seljaci nisu da su navikli raditi a ne luftati , pa tako neće na faks i neće spakovat torbu sa 18 god, i otići u Sloveniju ili Austriju na bauštel , nego će sjedit po kafama , povlačit se po stanu , prodavat zjale itd , a onda kad čuje da je dijete sa sela završilo faks , otvorit kesu mržnje i sipat okolo do besvijesti dok ili njega samog taj otrov ne izgrize pa bude krezavi stari alkoholičar uličar - šibičar ili dok ne uništi nekom nevinom seljaku / seljanki život ... i završi u zatvoru.

U americi su privilegovani bjelci u odnosu na crnce , hispanjolce itd, faks završava ko ima 50.000 + $ da investira , mahom se ostaje sa srednjom ali ta srednja škola i srednja klasa RADI od jutra do sutra a ne ispija kahve i ne jalija okolo. Ne znam kako je u skandinavskim zemljama ali u suštini svaka država ima svoj poredak .
lissics
Posts: 501
Joined: 09/08/2018 06:29

#531 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by lissics »

Promasio si temu. Pogledaj naslov
SA_RA_JA
Posts: 18
Joined: 29/11/2018 18:51

#532 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by SA_RA_JA »

promašena je mnogo ranije , moj komentar je samo osvrt , ali i nije promašena ako pogledaš šire .. neznanje je smiješno a i žalosno u isto vrijeme isto kao i ovi stanovi koji se pokušavaju podvaliti ..eto ti veze
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#533 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by zdruzdjo »

SpecialOffer wrote::roll: :-)
Dvoetazni Stan u srcu Sarajeva (1.000.000 KM)
https://www.olx.ba/r/34909059/2299489
Roditelji zivjeli u strosmajerovoj kod taxi-sta dugi niz godina.
Iskreno NIKAD, ali NIKAD tu ne bih zivio. Mozda da sam neki playboy i da imam sopstvenog vozaca koji ce me cekati kad negdje idem.
Znaci spavanje tu je misaona imenica. U ljetnim mjesecima pogotovo. Katedrala je smor samo takav sa zvonom. Parking je bajka. Mislim da je otac za tih par godina pauka platio sigurno jedno 7-8 puta. Gume izbusene, retrovizor odvaljen, brisaci polomljeni, povracotka po sajbi, zagrebano nebrojeno puta.
Generalno, sve sve ali ne "mir".
Ovaj stan bih kupio samo kao investiciju za rentanje. Ono tipa "stan na dan" ili rentanje nekim high sky klijentima. Zivot, jok-jok.
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#534 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Melo15 »

Znam da nije tema za ovo, ali hajde reko da ovde postavim, valjda nije niko vec postavio :mrgreen: :mrgreen:
SA_RA_JA
Posts: 18
Joined: 29/11/2018 18:51

#535 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by SA_RA_JA »

Nevjerovatno jedan preprodavač stanova na svom profilu ima dva puta isti stan oglašen sa dvije različite cijene ( razlika je u 5.000 KM ) ..pa to nema niđe..
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#536 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by shape of despair »

SA_RA_JA wrote:Nevjerovatno jedan preprodavač stanova na svom profilu ima dva puta isti stan oglašen sa dvije različite cijene ( razlika je u 5.000 KM ) ..pa to nema niđe..
Ima jedan stan žena dala na 3 agencije, na Bistriku, cijene su: 142.000, 148.000, i 149.000, i ko ganja stan ide na agenciju od 142.000.
Tako smo i mi ali valjda se žena "zajebala" i nekad je ta agencija(142.000) za taj stan napisala ZAVRŠENO, ja zovem kažu ma nije prodato mi ga skinuli. Dvije skuplje cijene se i dalje vrte.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#537 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by VladaFBiH »

shape of despair wrote:
SA_RA_JA wrote:Nevjerovatno jedan preprodavač stanova na svom profilu ima dva puta isti stan oglašen sa dvije različite cijene ( razlika je u 5.000 KM ) ..pa to nema niđe..
Ima jedan stan žena dala na 3 agencije, na Bistriku, cijene su: 142.000, 148.000, i 149.000, i ko ganja stan ide na agenciju od 142.000.
Tako smo i mi ali valjda se žena "zajebala" i nekad je ta agencija(142.000) za taj stan napisala ZAVRŠENO, ja zovem kažu ma nije prodato mi ga skinuli. Dvije skuplje cijene se i dalje vrte.
vlasnici su ti koji određuju cijene a ne agencije... sad koja je logika imati 2-3 agencije s različitim cijenama to ne razumijem osim ako je komunicirana promjena cijene a agencija iz nekog razloga istu nije unijela na PIK ašto se tiče 2 cijene na jednom profilu vjerovatno je "kloc" zaboravio da ima 2 oglasa :D
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#538 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by rumenige_brajtner »

zdruzdjo wrote:
SpecialOffer wrote::roll: :-)
Dvoetazni Stan u srcu Sarajeva (1.000.000 KM)
https://www.olx.ba/r/34909059/2299489
Roditelji zivjeli u strosmajerovoj kod taxi-sta dugi niz godina.
Iskreno NIKAD, ali NIKAD tu ne bih zivio. Mozda da sam neki playboy i da imam sopstvenog vozaca koji ce me cekati kad negdje idem.
Znaci spavanje tu je misaona imenica. U ljetnim mjesecima pogotovo. Katedrala je smor samo takav sa zvonom. Parking je bajka. Mislim da je otac za tih par godina pauka platio sigurno jedno 7-8 puta. Gume izbusene, retrovizor odvaljen, brisaci polomljeni, povracotka po sajbi, zagrebano nebrojeno puta.
Generalno, sve sve ali ne "mir".
Ovaj stan bih kupio samo kao investiciju za rentanje. Ono tipa "stan na dan" ili rentanje nekim high sky klijentima. Zivot, jok-jok.
ma investicija sa rokom povrata od 50 godina. čuj traži frajko milion za stan u sarajevu :-)
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2824
Joined: 14/01/2019 04:56

#539 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Porodice Foht »

zdruzdjo wrote:
SpecialOffer wrote::roll: :-)
Dvoetazni Stan u srcu Sarajeva (1.000.000 KM)
https://www.olx.ba/r/34909059/2299489
Roditelji zivjeli u strosmajerovoj kod taxi-sta dugi niz godina.
Iskreno NIKAD, ali NIKAD tu ne bih zivio. Mozda da sam neki playboy i da imam sopstvenog vozaca koji ce me cekati kad negdje idem.
Znaci spavanje tu je misaona imenica. U ljetnim mjesecima pogotovo. Katedrala je smor samo takav sa zvonom. Parking je bajka. Mislim da je otac za tih par godina pauka platio sigurno jedno 7-8 puta. Gume izbusene, retrovizor odvaljen, brisaci polomljeni, povracotka po sajbi, zagrebano nebrojeno puta.
Generalno, sve sve ali ne "mir".
Ovaj stan bih kupio samo kao investiciju za rentanje. Ono tipa "stan na dan" ili rentanje nekim high sky klijentima. Zivot, jok-jok.
Slazem se. Ovo je fakat sampionski stan po cijeni. Samo za rentanje. Cuj milion. :lol:
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#540 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by shape of despair »

VladaFBiH wrote:
shape of despair wrote:
SA_RA_JA wrote:Nevjerovatno jedan preprodavač stanova na svom profilu ima dva puta isti stan oglašen sa dvije različite cijene ( razlika je u 5.000 KM ) ..pa to nema niđe..
Ima jedan stan žena dala na 3 agencije, na Bistriku, cijene su: 142.000, 148.000, i 149.000, i ko ganja stan ide na agenciju od 142.000.
Tako smo i mi ali valjda se žena "zajebala" i nekad je ta agencija(142.000) za taj stan napisala ZAVRŠENO, ja zovem kažu ma nije prodato mi ga skinuli. Dvije skuplje cijene se i dalje vrte.
vlasnici su ti koji određuju cijene a ne agencije... sad koja je logika imati 2-3 agencije s različitim cijenama to ne razumijem osim ako je komunicirana promjena cijene a agencija iz nekog razloga istu nije unijela na PIK ašto se tiče 2 cijene na jednom profilu vjerovatno je "kloc" zaboravio da ima 2 oglasa :D
Sama žena(vlasnica) je regularno angažovala 3 agencije, pa valjda koja prije proda, ali je očigledno shvatila da ova najmanja cijena joj je stvarno mala i da se prešla, još joj mi nudili od te najmanje cijene 5k manje.
Zapravo ta najmanja cijena preko te jedne agencije i jeste najrealnija cijena stana, to što ona hoće ekstra 10k je njen problem, i sad ga eno prodaje
SA_RA_JA
Posts: 18
Joined: 29/11/2018 18:51

#541 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by SA_RA_JA »

Ma ne ljudi niste shvatili ne radi se o dvije ili tri različite agencije , radi se o jednoj osobi - preprodavaču kako sam naglasila jer on nije agencija nego indivdua koja preprodaje nekretnine zato sam ga tako nazvala , očito nisu njegove nekretnine jer ima 20 stanova , kuća itd oglašenih na svom profilu ..između ostalog je dakle jedan te isti istovjetni stan oglasio 2 puta sa dvije različite cijene ..o tome se radi ..nije pogriješio jer vidi svoju robu koju prodaje pa vlajda vidi da mu je jedan artikal ima dvije cijene ..
Nemam ništa protiv 3 agnecije koje prodaju jedan stan i imaju različite cijene jer svakako oni svi završe na PIKu pa izaberi :)
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#542 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by todd_smith »

Porodice Foht wrote:
zdruzdjo wrote:
SpecialOffer wrote::roll: :-)
Dvoetazni Stan u srcu Sarajeva (1.000.000 KM)
https://www.olx.ba/r/34909059/2299489
Roditelji zivjeli u strosmajerovoj kod taxi-sta dugi niz godina.
Iskreno NIKAD, ali NIKAD tu ne bih zivio. Mozda da sam neki playboy i da imam sopstvenog vozaca koji ce me cekati kad negdje idem.
Znaci spavanje tu je misaona imenica. U ljetnim mjesecima pogotovo. Katedrala je smor samo takav sa zvonom. Parking je bajka. Mislim da je otac za tih par godina pauka platio sigurno jedno 7-8 puta. Gume izbusene, retrovizor odvaljen, brisaci polomljeni, povracotka po sajbi, zagrebano nebrojeno puta.
Generalno, sve sve ali ne "mir".
Ovaj stan bih kupio samo kao investiciju za rentanje. Ono tipa "stan na dan" ili rentanje nekim high sky klijentima. Zivot, jok-jok.
Slazem se. Ovo je fakat sampionski stan po cijeni. Samo za rentanje. Cuj milion. :lol:
pa realno ako naleti na kakvu budalu onda je njemu super, ocigledno mu nije hitno da proda

znam stanova od 500-800k koji su penthouse za ovaj iz oglasa, ali i oni zjape godinama vec..
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#543 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by HAVANA »

Za milion se zgrada kupuje,gradi...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#544 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by HAVANA »

Eno na trolejbuskoj kod mapeta kuca 150m2.500000.Regulacioni p+4.Nece ukupna investicija preci 1300000.Cuj stan milion.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#545 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Thorgerson »

Koliko bi bila cijena da mu nije hitno.

:D
User avatar
sime_cipol
Posts: 16249
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#546 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by sime_cipol »

Za 500k € se kupuje stan u Beču, ne u kasabi :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#547 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by HAVANA »

Zadnje sta bi kupio s 500000 eura je stan u becu .A i ovaj u strosmajerovoj. :D
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#548 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by S4mpion »

Za te pare 5 gromovskih stanova, 4 u rentanje, eto keša svaki mjesec.
User avatar
geralt
Posts: 5184
Joined: 14/09/2017 12:45

#549 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by geralt »

Vrhunac bosanskog poduzetnistva :-)

Ne d'o bog neki biznis pokrenuti.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#550 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by HAVANA »

geralt wrote:Vrhunac bosanskog poduzetnistva :-)

Ne d'o bog neki biznis pokrenuti.
Naravno,oko 50 il nek drugi rade za tebe ili prebacuj na rentu...Inace neces dugo ako si do 50 bio u privatnom biznisu. :roll:
Post Reply