Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2475
Joined: 16/06/2014 20:33

#301 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Dosadno mii »

Svako svog konja hvali

Najbolji stan je onaj kod kojeg je kredit otplacen
:bih:
User avatar
sime_cipol
Posts: 15866
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#302 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by sime_cipol »

Najbolji stan je onaj koji si dobio od tetke u naslijedje :D
User avatar
nepass1
Posts: 9437
Joined: 06/07/2017 07:35

#303 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by nepass1 »

sime_cipol wrote:Na prste jedne ruke se u Sarajevu mogu izbrojati zgrade u novogradnji koje se mogu porediti sa "starogradnjom" pred rat kao sto su Breka, Ciglane, Dobrinja 5 i Vojnicko polje.
treba imati pare za breku, ja nisam imao. jedno su zelje drugo mogucnosti.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15866
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#304 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by sime_cipol »

nepass1 wrote:
sime_cipol wrote:Na prste jedne ruke se u Sarajevu mogu izbrojati zgrade u novogradnji koje se mogu porediti sa "starogradnjom" pred rat kao sto su Breka, Ciglane, Dobrinja 5 i Vojnicko polje.
treba imati pare za breku, ja nisam imao. jedno su zelje drugo mogucnosti.
Postujem, nisam ni ja mogao pa sam kupio gdje sam sebe i porodicu najvise vidio, a mogu priustiti.
Vise sam se referisao na kvalitet gradnje.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8481
Joined: 15/04/2015 11:26

#305 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Thorgerson »

zizi505 wrote: Koja firma je pravila tvoju zgradu?
Nije bitno. U zgradi živim 6 godina, nikakvih problema nisam imao. I dalje je zgrada kao nova, lift, stubište, ormarići. Čisto, prostrano, osvijetljeno. Parkinga dovoljno. Garaža. Uklopljena u već postojeće naselje sa svom infrastrukturom.

Ne znam, ja to nikad ne bih mijenjao za pojedine starogradnje gdje se u haustoru ne možeš mimoići sa komšijom. Pa onda ona vlaga, budž, smrad više što je u zidovima u pojedinim zgradama (a 50% ih je takvih), ti to ne možeš odstraniti, opahne te čim uđeš u haustor. Neka hvala. :run:

Stanovao sam u dvije starogradnje prije nego što sam uzeo ovaj stan, tako da mogu porediti neke stvari.
User avatar
nepass1
Posts: 9437
Joined: 06/07/2017 07:35

#306 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by nepass1 »

kod novogradnje je specificno sto raja bas muda otegne da kupi stan, velike se pare daju. onda svak cuva. ja evo 2,5g zivim tu i fakat svi placaju upravitelja, cisti se garaza, stubiste, nigdje nema nista razbijeno, pokvareno, isarano itd itd... poceli neki cvijece iznositi u haustor upravitelj stavio obavjest da se ne radi i fakat svi sklonili. e tek buduci narastaji koji ne kontaju koliko dugo se isplacivao kredit ce sjebati sve :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#307 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Haris.ba »

TheGodfather001 wrote: Ne mislim na žutu zgradu sa onim alatima nego iza nje. Gdje su garaže i podrum pića, tamo sam gledao stan sa vrhunskim rasporedom doduše u izvornom stanju. Nisam primjetio sKeptičku jamu okolo. Znam za tu novogradnju da je imala problema sa podzemnim vodama pa je garaža plavila... ali to su glasine bile...
Gdje je CC bio meni je bila super i ulaz je bio pristojan, stan tako-tako, ali je imao pogled prema malom igralištu ili nekom parkiću koliko se sjećam.
A gdje sam kupio - zasad je službena tajna :D Niske su zgrade uglavnom - 6 stanova u ulazu i podrumi :skoljka:
Ta zgrada koju si gledao je ista ko ona gdje je bio cikocentar. Samo što se stanari mnogo složniji pa se održava. Ali, i to je tanki betonski blok. Zimi se ne primjeti jer je grijanje vrhunsko. Isto nema lifta.

Drugo je kakvo su Lužani naselje, i kakav zgrada ima položaj. To i jesu stvari zbog koje je kvadrat najskuplji na Ilidži.

A ja nisam napisao ništa za susjednu zgradu za podzemne vode. Napisao sam za loše odrađenu kanalizaciju.

Uglavnom, odosmo od teme.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15866
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#308 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by sime_cipol »

Na Ilidži bi isključivo mogao zivjeti ili u Luzanima, mada mi ni onaj Waves ne izgleda lose. :D Pogotovo kako su napravili priključak na brzu cestu prema gradu.
nlt
Posts: 2548
Joined: 18/05/2014 18:02

#309 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by nlt »

Kakvi stanovi,
Pravi kuću i ugrađuj šta hoćeš i kako hoćeš. :evil: :evil:
I opet te majstori za&ebu
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#310 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by choxnox »

nlt wrote:Kakvi stanovi,
Pravi kuću i ugrađuj šta hoćeš i kako hoćeš. :evil: :evil:
I opet te majstori za&ebu
Kuca je zakon, pogotovo ako imas vise okucnice (1+ dunum) pa sa prvim komsijom ne moras dijeliti ulaz, balkon, pa cak ni rucak :D ali je zato sto se radova tice samo za ekstremne mazohiste, pogotovo u danasnje vrijeme gdje je normalnog majstora gotovo nemoguce naci... Onda oko kuce vazda ima posla osim ako bas ne lezis na izvoristu nafte pa mozes nekoga fino platiti da ti odrzava. Elem, i stan i kuca imaju svojih pozitivnih i negativnih strana i nije svako za svakog.
Mr.Who
Posts: 380
Joined: 23/07/2005 22:35

#311 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Mr.Who »

choxnox wrote:
nlt wrote:Kakvi stanovi,
Pravi kuću i ugrađuj šta hoćeš i kako hoćeš. :evil: :evil:
I opet te majstori za&ebu
Kuca je zakon, pogotovo ako imas vise okucnice (1+ dunum) pa sa prvim komsijom ne moras dijeliti ulaz, balkon, pa cak ni rucak :D ali je zato sto se radova tice samo za ekstremne mazohiste, pogotovo u danasnje vrijeme gdje je normalnog majstora gotovo nemoguce naci... Onda oko kuce vazda ima posla osim ako bas ne lezis na izvoristu nafte pa mozes nekoga fino platiti da ti odrzava. Elem, i stan i kuca imaju svojih pozitivnih i negativnih strana i nije svako za svakog.
20 godina sam u kući i ili sam na poslu ili oko kuće ili u bašti.Dodijalo mi je više.
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#312 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Zizi505 »

Thorgerson wrote:
zizi505 wrote: Koja firma je pravila tvoju zgradu?
Nije bitno. U zgradi živim 6 godina, nikakvih problema nisam imao. I dalje je zgrada kao nova, lift, stubište, ormarići. Čisto, prostrano, osvijetljeno. Parkinga dovoljno. Garaža. Uklopljena u već postojeće naselje sa svom infrastrukturom.

Ne znam, ja to nikad ne bih mijenjao za pojedine starogradnje gdje se u haustoru ne možeš mimoići sa komšijom. Pa onda ona vlaga, budž, smrad više što je u zidovima u pojedinim zgradama (a 50% ih je takvih), ti to ne možeš odstraniti, opahne te čim uđeš u haustor. Neka hvala. :run:

Stanovao sam u dvije starogradnje prije nego što sam uzeo ovaj stan, tako da mogu porediti neke stvari.
Meni je bitno :mrgreen:
Planiram kupovinu novog stana, pa istražujem koje firme da izbjegavam, a koje imaju dobre preporuke.
Imam i ja iskustvo sa starogradnjom (preko sto godina stara zgrada), novogradnjom tik prije rata i novogradnjom od prije deset godina.
Najviše sam zadovoljna ovim izgradjenim tik prije rata, a najmanje s ovim novim. Što se tiče starogradnje zavisi koliko je održavana zgrada. Ima ih izvrsnih, a i katastrofalnih, kao što si opisao, a zavisi i od lokacije.
Što se tiče starogradnje mnogo mi se svidjaju zgrade u Gabelinoj, s lijeve strane i u ulici Rizaha Stetica, pogotovo što imaju dvorišta.
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#313 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by choxnox »

Mr.Who wrote:
choxnox wrote:
nlt wrote:Kakvi stanovi,
Pravi kuću i ugrađuj šta hoćeš i kako hoćeš. :evil: :evil:
I opet te majstori za&ebu
Kuca je zakon, pogotovo ako imas vise okucnice (1+ dunum) pa sa prvim komsijom ne moras dijeliti ulaz, balkon, pa cak ni rucak :D ali je zato sto se radova tice samo za ekstremne mazohiste, pogotovo u danasnje vrijeme gdje je normalnog majstora gotovo nemoguce naci... Onda oko kuce vazda ima posla osim ako bas ne lezis na izvoristu nafte pa mozes nekoga fino platiti da ti odrzava. Elem, i stan i kuca imaju svojih pozitivnih i negativnih strana i nije svako za svakog.
20 godina sam u kući i ili sam na poslu ili oko kuće ili u bašti.Dodijalo mi je više.
11 godina and counting... Stan je fin ko je stalno na nogama (bilo poslovno bilo privatno) pa mu treba samo da prespava jer osim rezija nemas dodatnih troskova, a kuca je opet fina jer imas gdje izac u pidzami, pogotovo ako je naselje kao moje mirno, a i nije kuca na kuci pa do sljedece kuce imas 50-100 metara i imas svoj mir. Stan je los jer se svakakvih budala naselilo, kucni red je gotovo nepostojeci, a kuca je losa jer ako imas i 20 m2 okucnice mora se odrzavati, pa ograda, pa grijanje, pa, pa...
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#314 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by addy_sa »

Kad smo kod stanova, nešto kontam, u "onom" sistemu "dobili" se stanovi Breka, Ciglane, Koševsko pa sad nasljednici prodaju za 200 000 i to im je glavni i jedini zivotni uspjeh.
nekom socijalizam bio bas dobar :D
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#315 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by amko761 »

Pa da, svima se odbijalo od plate a stanove dobili samo neki. Jbg.
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#316 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by TheGodfather001 »

amko761 wrote:Pa da, svima se odbijalo od plate a stanove dobili samo neki. Jbg.
Danas je situacija potpuno drugačija, svima nam se odbija od plate i više nego 1991.g., a dobijaju samo neki (političari i istaknuti estradni umjetnici).
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#317 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by dzipalo »

choxnox wrote: 11 godina and counting... Stan je fin ko je stalno na nogama (bilo poslovno bilo privatno) pa mu treba samo da prespava jer osim rezija nemas dodatnih troskova, a kuca je opet fina jer imas gdje izac u pidzami, pogotovo ako je naselje kao moje mirno, a i nije kuca na kuci pa do sljedece kuce imas 50-100 metara i imas svoj mir. Stan je los jer se svakakvih budala naselilo, kucni red je gotovo nepostojeci, a kuca je losa jer ako imas i 20 m2 okucnice mora se odrzavati, pa ograda, pa grijanje, pa, pa...
Meni je najveci problem s kucom taj sto je puno lakse lopovima da provale nego u stan. U smislu da je kuca obicno izolovana i ako nema nikoga u njoj put mu je slobodan da provede citavu noc pokusavajuci da provali, dok u zgradi uvijek ima drugih stanara.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#318 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Dope_Man »

nepass1 wrote:kod novogradnje je specificno sto raja bas muda otegne da kupi stan, velike se pare daju. onda svak cuva. ja evo 2,5g zivim tu i fakat svi placaju upravitelja, cisti se garaza, stubiste, nigdje nema nista razbijeno, pokvareno, isarano itd itd... poceli neki cvijece iznositi u haustor upravitelj stavio obavjest da se ne radi i fakat svi sklonili. e tek buduci narastaji koji ne kontaju koliko dugo se isplacivao kredit ce sjebati sve :D
Teorija razbijenog prozora, ili broken windows theory, to objasnjava. Gdje ljudi ako vide da je nesto vec neuredno imaju tendenciju da se nastave ponasati tako, a ako je fino, cisot, uredno, onda imaju tendenciju da to cuvaju. Naravno, i debeli kredit itekako pomaze :mrgreen:
SA_RA_JA
Posts: 18
Joined: 29/11/2018 18:51

#319 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by SA_RA_JA »

Zahvaljujući SCC cijene su u tom dijelu 5 x izand normalnih !! Doslovno su ljudi poludili ..a i agencije ..a i zelenaši a to su oni koji nisu agencija ali kad im otvoriš profil imaju po desetak stanova i kuća u prodaji ..( Ko su ti ljudi ??!) . Svaka nekretnina u tom dijelu ..čak i šire ..počinje sa '' SCC se nalazi 20 metara od nekretnine ..'' :) Presmiješno ! Doslovno se golubarnici prodaju pod krinkom '' u blizini SCC''
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#320 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Haris.ba »

Na samo ne kupis i zafrknes sistem. :D

Imas li linkova tih golubarnika?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66771
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#321 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by plain vanilla »

Ne znam zasto ljudi ne stave cijenu kuce ili stana, posebno kad je preko.agencije. sad ja trebam nazvati 50 ljudi da pitam cijenu, ccc ili agenciju pa koliko vam je ova kuca, koliko vam je ona kuca.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4341
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#322 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by VladaFBiH »

plain vanilla wrote:Ne znam zasto ljudi ne stave cijenu kuce ili stana, posebno kad je preko.agencije. sad ja trebam nazvati 50 ljudi da pitam cijenu, ccc ili agenciju pa koliko vam je ova kuca, koliko vam je ona kuca.
odlično pitanje... valjda kontaju da će postići veću cijenu ako ih nazoveš pa ti kažu hajde dođi i pogledaj pa ćemo se dogovoriti (u većini slučajeva ni telefonom neće da daju cijenu kao daće ti cijenu kada vidiš šta ti on to zapravo nudi) - zato fino uključiš filter "bez cijene" i gledaš ono što se nudi :)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#323 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Haris.ba »

plain vanilla wrote:Ne znam zasto ljudi ne stave cijenu kuce ili stana, posebno kad je preko.agencije. sad ja trebam nazvati 50 ljudi da pitam cijenu, ccc ili agenciju pa koliko vam je ova kuca, koliko vam je ona kuca.
Logika je ako ti se sviđa, doći ćeš i kad si već došao pola posla je odrađeno, pa ti ni cijena neće biti baš problem.

A kako ti se može sviđati 50 kuća? Ako kupuješ za sebe, ne vidim kako može ući u uži odabir 50 kuća. I to sve bez cjene.

Imaš filter bez cijene i udri.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66771
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#324 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by plain vanilla »

Haris.ba wrote:
Logika je ako ti se sviđa, doći ćeš i kad si već došao pola posla je odrađeno, pa ti ni cijena neće biti baš problem.

A kako ti se može sviđati 50 kuća? Ako kupuješ za sebe, ne vidim kako može ući u uži odabir 50 kuća. I to sve bez cjene.

Imaš filter bez cijene i udri.
pa otvorim kuce u okolini grada, lijepe na slikama, ali nemam predstave ni koliko je okvirna cijena
ako ja imam odredjeni budzet, dzaba meni sto mi se svidja, ako mi je preskupa
i na piku ih ljudi pitaju koliko je, a oni nece da odgovore
ma mrsh

hajde kad neko prodaje svoju kucu, ali ako dajes agenciji na prodaju moras odrediti neku cijenu
i onda valjda agencija kalkulise
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#325 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Haris.ba »

plain vanilla wrote:pa otvorim kuce u okolini grada, lijepe na slikama, ali nemam predstave ni koliko je okvirna cijena
ako ja imam odredjeni budzet, dzaba meni sto mi se svidja, ako mi je preskupa
i na piku ih ljudi pitaju koliko je, a oni nece da odgovore
ma mrsh
Kuće u okolini grada se reklamiraju Arapima koji su likvidniji od domaćih kupaca. Onda kada nazove neko za Arapa, ide jača cijena. Ništa čudno.

Stari trgovački fol. Ako dođeš mu na prag, pola posla je odrađeno.
Last edited by Haris.ba on 22/07/2019 10:51, edited 1 time in total.
Post Reply