Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#201 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by drndalo »

nivla wrote:
Naslovnica wrote: Ne kontam, pa Alipašino i jeste predviđeno da bude na sistemu centralnog grijanja, o kakvim dodatnim troškovima struje govorimo?!
Daleko od toga da je izolacija na AP sjajna, ali govoriti da je katastrofa je, u najmanju ruku, netačno. Bar je tako što se tiče B-Faze, za one sive zgrade u C-Fazi nemam pojma. Zvučna izolacija je ništa lošija nego u Tibri (nekako mi je to adekvatno poređenje što se tiče cjenovnog razreda).
Doduše, i sa ovim projektima utopljavanja što su urađeni na nekim blokovima, siguran sam da je energetska efikasnost dobila jednu skroz novu dimenziju.
Na stranu to što je većina koja je to finansijski mogla da podnese, nakon 40-tak godina nakon što su zgrade izgrađene, zamijenila one kutije (konvektore) sa gusanim ili Al radijatorima, a bogami i vanjsku stolariju. Što se tiče grijanja, Alipašino je banja. Ja živim na AP i mati mi živi na AP, znači dva stana. Ne znam o kakvim žutim mravima pričamo. Žohara bude povremeno, i to tačno onda kada se proda neki oronuli i neodržavani stan, pa novi kupac krene u renoviranje i pokrene ih iz tog peksinluka. :roll: Bude i prođe.
Inače, sve zavisi od haustora do haustora, najviše od ljudi koji tu žive i kućepazitelja.
Ima haustora koji su baš odron, a ima i onih koji su apoteka.
kad se predje na kalorimetre javi se na temu da pricamo o cijeni grijanja, koje je efikasno samo zato sto toplane ne stede i rasipaju toplotnu energiju, kad budu kalorimetrinto ce sve naglo da poskupi
Aha, preci ce se na kalorimetre isto ko sto se tjera narod na lozenje plina, a ne guma... I sjeca vlastite izborne grane... Jastaradi...

Posebno bih voilo pojasnjenje koje bi to druge zgrade, npr. Soping neboderi na Grbavici bili jako efikasni u takvoj situaciji, a kolike tamo cijene ljudi lupaju i placaju?
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#203 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by CPT »

+ distributeri opreme: 800KM po satu (na cca 5 godina), + mjesecni pausal za billing
+ ostali (cca 5000KM za analizu objekta), stotinjak na stan
- potrosaci (dodatna oprema na objektu/hodniku, vlaga, rat sa komsijama)
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4341
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#204 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by VladaFBiH »

mislim da ovo u praksi pada na sudu jer ne možeš staviti kalorimetar za zgradu i očekivati da će stanari reći da je to ok. jer npr. neko ima stolariju iz 1965 a neko je promijenio pa neko voli da drži "otvoren" prozor cijelu zimu jer mu se tako "zrači" stan i sl. i sada se očekuje da se trošak dijeli i da se na ovo pristane. Uglavnom oko ovoga će biti još puno priče prije nego što zaživi
User avatar
patriota.sila
Posts: 286
Joined: 01/07/2007 17:31
Location: Antwerpen - Proucavanje opiljaka i ostrih predmeta

#205 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by patriota.sila »

Bravo!
TheRedhead
Posts: 785
Joined: 09/02/2015 18:27

#206 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by TheRedhead »

Svega ima na Piku :lol:

Image
User avatar
patriota.sila
Posts: 286
Joined: 01/07/2007 17:31
Location: Antwerpen - Proucavanje opiljaka i ostrih predmeta

#207 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by patriota.sila »

Dva oglasa - isti stan @tempuseru sta kazes na ovo...razlike 21.000 KM.

https://www.olx.ba/artikal/29021437/dvo ... vo-centar/ 180.000 KM

https://www.olx.ba/artikal/32538071/loc ... tom-breka/ 159.000 km

@tempuseru prije neki dan potpisah ugovor o iznajmljivanju sa PROSTOR agencijom nisam fis. račun dobio a agent mi je donio ugovor da potpisem izmedju mene i vlasnika koji je malo reći smijesan i bezvrijedan...nevalidan ..itd...P.S kucan u notepadu i isprintan..SRAMOTA..
Malo nako gledam u vlasnika, malo u agenta ... šutim i slušam. Kako valjaju gluposti. Ojjj.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#208 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Ned071 »

ako koga zanimaju detalji o ovoj kuci, bujrum, znam komsiju :D
User avatar
patriota.sila
Posts: 286
Joined: 01/07/2007 17:31
Location: Antwerpen - Proucavanje opiljaka i ostrih predmeta

#209 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by patriota.sila »

koliko košta ? :roll:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#210 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Ned071 »

pa pise u oglasu koliko kosta... ono sto ne pise jeste da je montazna krivajina kuca, recimo, centrotransovo naselje s pocetka '70-ih...
User avatar
shape of despair
Posts: 3071
Joined: 09/04/2008 18:41

#211 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by shape of despair »

Ja neki dan kupio stan, gotovo, ide predugovor, kapara itd. slatka bila. Kad odjednom treći vlasnik(od ukupno tri) sad neće da potpiše predugovor, malo mu para, može to i više.
Išlo je sve preko agencije a kad sam dobio nacrt ugovora od agencije šokirao sam se. Brat bratu bilo je jedno 20 pravopisnih grešaka tipa izostavljanja slova, brojeva, navedene pogrešne cijene stana u slovima i sl.

Ima jedan drugi stan u Velešićima, obišli, pitali može li dole cijena, jeeeedva nam spusti 5k, kao nekako nas zna preko rodbine, i kao da ispadne dobar, ostavit će u stanu neki kauč, a kauč samo za smeća, tu se raspucam i odustanem.
Gledam sad ga daje za 15k niže.

Treća priča. Otišli u Paromlinsku, meni bezveze al haj žena navalila. Došao agent i počeo nam pričati šta se sve može izbiti kako bi se dobio od dvosobnog trosoban stan. Pokazuje mi nosivi zid, nemože se reko to dirati, ma može ko ga jebe da izvineš, izbij i šuti, e svašta reko. Inače se od ovih izbijanja i pregrađivanja izasipam.

Nisam zimogrizan, čak šta više uvijek sam vruć, hodam bos po kući u po zime. I odemo mi tako u jedan prizemni stan. Super, nije loše, mozda i da kupimo. Kad izlazimo mi iz stana, oblačim tene, govorim ženi, e bole me tabani od zime, hladan pod a neki ga dan obišli, fakat ozeble mi noge. Reko ne kupujemo mi ovo.

Stan piše u oglasu trosoban. Otišli mi kad fakat jeste al sa kuhinjicom bez ikakve šanse da jedes normalno, gdje bi znači od jedne sobe bila trpezarija.
Dobivam u principu dvosoban stan.

Inače više agencija objavljuje stanove i tu je uvijek razlika u 5k,ili, kod jedne piše 5. sprat kod jedne 4., jedni pišu grijanje plin, drugi struja.
A fotografije su posebna priča. Slika agencija i slika vlasnik i sam objavi oglas. Ovaj preko agencije ko vasionski brod, kod vlasnika ko šupa.

Ima jedan stan i dalje se prodaje u centru, fina cijena. Odemo mi, jako loše, al haj sve to, kupatilo dimenzija 4m×0,8m,doslovno ovako. Naletim neki dan opet na njega, vidim digli cijenu za 15k i u slikama nigdje wc-a.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#212 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Haris.ba »

Sve si u pravu. Ali, ja ne krivim skoro ništa prodavce. Samo kupce što idu ko muha na govno. Dok kupci ne počnu se ponašati kao da daju svoje pare (a daju, ali isto ko da daju tuđe se ponašaju), nema napretka.

Za neke poslovne prostore koje sam gledao zadnjih godinu vidim i sad se prodaju. Jer imaju neku falinku. Ipak napredujemo.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#213 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Gray »

Pa koji kupi na kraju :D
User avatar
shape of despair
Posts: 3071
Joined: 09/04/2008 18:41

#214 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by shape of despair »

Haris.ba wrote:Sve si u pravu. Ali, ja ne krivim skoro ništa prodavce. Samo kupce što idu ko muha na govno. Dok kupci ne počnu se ponašati kao da daju svoje pare (a daju, ali isto ko da daju tuđe se ponašaju), nema napretka.

Za neke poslovne prostore koje sam gledao zadnjih godinu vidim i sad se prodaju. Jer imaju neku falinku. Ipak napredujemo.
Slažem se, kad vidim koliko sam naivan bio na početku traženja stanova tačno me stid. Pa i sad sam blečak u dosta stvari ali barem vidim kad je nešto precjenjeno, kad nešto valja ili nevalja, kad stan ima potencijala i sl.

Naupdade mi jos jedan. Pise trosoban stan, na slikama super, u stvarnosti isto tako. Gledamo mi sobe, jedna, dvije - OK, gdje je treća, evo je kaže, kad ono od lođe napravili sobu možda da je 2×2,5m.

Nisam jos kupio, jednom imam ovolike pare, nisam budala da me neko zajebava za vlastiti novac.
Last edited by shape of despair on 11/06/2019 12:52, edited 1 time in total.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#217 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by todd_smith »

Sta je cudno?
Dvosoban, sunčan stan na trećem spratu u zgradi sa liftom.
Rekao ti covjek kakav je stan, sta imas slike gledati :mrgreen:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#218 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by DaffyDuck »

I nije na prodaju :-)
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#219 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Industrialyzer »

Nije na prodaju ako ne dostigne trazenu cijenu :lol: :lol: :lol:

Sotheby's na aparatima

Inace, ja sam kupio prvi stan koji sam pogledao i nisam se pokajao ni sekunde, vlasnika vidio kod notara i to je to.
User avatar
Optimist
Posts: 13539
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#220 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Optimist »

https://www.olx.ba/artikal/34200554/sta ... dar-otoka/

Misljenje o ovome, koliko je preskupo, tj koja mu je realna cijena?
User avatar
sime_cipol
Posts: 15866
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#221 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by sime_cipol »

Isti sprat, 69m² kupljen po 2300 KM/m². Ukupno 169 000 KM. I parking mjesto uslo u cijenu.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2475
Joined: 16/06/2014 20:33

#222 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Dosadno mii »

Nema stanova od 69 na tom spratu
Prije koliko je kupljen
Drugo je kad je u izgradnji
User avatar
mk ultra
Posts: 19130
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#223 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by mk ultra »

sime_cipol wrote:Isti sprat, 69m² kupljen po 2300 KM/m². Ukupno 169 000 KM. I parking mjesto uslo u cijenu.
Kupljen ali kad :mrgreen:

Iskreno, znam da jesu kvalitetno radili, ali da 2800 vrijedi, ne vrijedi... 180000 je cifra
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#224 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by Haris.ba »

Nije taj stan za ove teme. A vrijedi za koliko se proda.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15866
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#225 Re: Zanimljivi stanovi na prodaju sa pik-a. Nasmijmo se malo

Post by sime_cipol »

mk ultra wrote:
sime_cipol wrote:Isti sprat, 69m² kupljen po 2300 KM/m². Ukupno 169 000 KM. I parking mjesto uslo u cijenu.
Kupljen ali kad :mrgreen:

Iskreno, znam da jesu kvalitetno radili, ali da 2800 vrijedi, ne vrijedi... 180000 je cifra
Kupljen prije 2-3 mjeseca ;-)
Post Reply