Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#76 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by Mis mekinjas »

hadzinicasa wrote:
ja mislim da Ridjobrki nije htio reći da na loše iskustvo kažeš boli me k..... nego da jednostavno pokušaš to prihvatiti kao dio života iz toga izvući najviše što možeš i nastaviti dalje. ostavlja tragove, naravno.... vrijeme ne liječi već ublažava doživljaje i daje im drugu dimenziju, ovisno od toga kakav je tvoj vlastiti stav prema tim istim događajima.

e to je nešto na šta možemo utjecati. drugim riječima - od nas zavisi kojim putem ćemo krenuti. Svi smo mi krnjavi - ovako ili onako. Ono što ne treba dozvoliti jeste zatvaranje, strah od života i okoline, ogorčenost i sl.

Treba pokušati prihvatiti događaje kao nešto na šta u određenom trenutku nismo mogli utjecati i okrenuti se onome na šta možemo utjecati, pogledati oko sebe i ne samo gledati, već i vidjeti ono pozitivno i ono što mi možemo pretvoriti u pozitivno.
Onda je prilično kontradiktoran post. Čitala sam ga dva tri puta. Vrlo jasno izražava stav o sreći, a iščitljiva je gorčina.
Jasno je šta je pokušao reći, ali post je samo utješan, konkretan, daleko od toga.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#77 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by Ridjobrki »

@6. april: odgovorio bih i na intimnija pitanja :-D :-D :-D Imam 32 godine, znači imam još dovoljno vremena za život (a Bog opet zna najbolje...) ali ne i toliko da bih ga gubio objašnjavajući svakome šta sam gdje htio reći. :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#78 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by hadzinicasa »

Mis mekinjas wrote: Onda je prilično kontradiktoran post. Čitala sam ga dva tri puta. Vrlo jasno izražava stav o sreći, a iščitljiva je gorčina.
Jasno je šta je pokušao reći, ali post je samo utješan, konkretan, daleko od toga.
Moj utisak je sasvim drugačiji, vjerovatno stoga što dijelim istu životnu filozofiju. Muka mi je od ljudi koji povazdan kukaju i krivca traže u nekom ili nečem drugom. Pronalaze raznorazne izgovore zašto nešto nisu - od bio je rat do nisam ničiji pa nemam posla...

Ima jedan krasan citat vezano za to:

Probaj da zaustaviš izvor kamenčićem, pljucnuće ga kao košticu, naguraj pred njega stene i gromade pa će ih zaobići, izbiće drugde, gde mu se najmanje nadaš, zagolicaće tabane brda, podvući se kroz korenje planine, opipaće uzduž i popreko debele zidove Tame, sve dok pred njim najzad ne zatreperi onaj Svitac Svetlosti za kojim je toliko tragao...
Nema izvora koji nije izbio...
Ako ne izbiješ, znači da nisi...
Za izvore to pravilo naročito važi...


Elem, činjenica je da na neke stvari nismo mogli utjecati, ali je isto tako činjenica da su nas izbori koje smo pravili u životu doveli tačno tu gdje smo sada i sve što smo doživjeli čini nas ovakvim kakvi smo. Svaki čovjek kojeg smo upoznali malčice nas je promijenio, svaki prizor koji smo vidjeli, svaki san koji smo odsanjali.....

Stanje vlastite svijesti je nešto što možemo promijeniti i to je stvar izbora. Biramo da nam se stvari događaju samo.... dok mi stojimo kao posmatrači sve uskukali.... ili
Biramo da učestvujemo u životu vlastitom i da dajemo sve od sebe.

Ovo prvo je zaista ponižavajuće, bar za mene, te biram ovo drugo. Bez obzira na sranja koja su mi se izdogađala u životu, a bilo ih je, vjeruj mi za tri života a ne za jedan.
Last edited by hadzinicasa on 22/12/2011 09:57, edited 1 time in total.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#79 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by wewa »

zanimljiv mi je ovaj aspekt programiranja i regionalnih/nacionalnih razlika. kazu, Ameri skloniji euforiji i slicno. Amri su totalo programirani da se boje, prvo crnaca, pa komunista, pa vijetnamaca, pa rusa, pa talibana, younameit. kod nas se desava nesto slicno.
ali nas je odgoj u vecini slucajeva kontraproduktivan. Amere se uci da pronadju polje u kojem su najbolji kao pojedinci. otud i uska specijalizacija u poslu, profesiji.
nas se uci da ce te kad-tad nesto potrefiti. ne sjedi na podu, prehladices se. ne sjedi na propuhu, okrenuce ti se usta. ne idi krajem, pasce sta s krova, ne idi sredinom da te ne udari auto... ne smij se glasno, oplakaces! i onda se okrenes, proslo pola zivota, a tebi neko ili nesto nije dopustio da budes sretan, da rizikujes, da se nadas boljem. kao, eto trenutno je mir, ali ovdje je svakako svakih 50 godina rat, ako ne i cesce. i pali ta logika na nekom kolektivnom nivou, ali sta je sa licnom srecom?

na licnom planu - imala sam period kad mi nista nije polazilo za rukom, ili bar ono bitno nije, ili se bar meni tad tako cinilo. na posao bih isla javnim prijevozom nervirajuci se sto je guzva, sto kasnim, sto narod smrdi, sto.... sta god. kuci isla tuzna, zabrinuto sabirala prihode i oduzimala rashode, zabrinuta lezala do kasno u noc. i onda jednog dana shvatim da nemam puno izbora - ili cu biti vjecito nesretna ocekujuci najgore (i prizivajuci tako najgore), ili cu iskoristiti karte koje su mi podijeljene. pa tako, korak po korak, dan po dan, jednog trena shvatih da ujutru vise ne vidim samo ruzno, ne cujem i ne njusim samo ruzno, vec da mi mirise pokosena trava, da je procvjetao novi grm, da komsinica ima lijepe zavjese, a da su oni iznad mene dobili bebu i da minus na kartici nije znak da ce sutra smak svijeta. prestadoh kupovati politicke magazine, prestadoh pratiti vijesti - i nista se bitno ne desi! dodik rekao ovo ili ono - ja ostanem u cudu, ne znam o cemu ljudi pricaju. i fino mi, ja razmisljam o mladom krompiru koji je upravo dosao na pijacu, a oni zapjenjeni objasnjavaju kako je onaj tamo imao odvratan komentar o nekom trecem. okrenem se i odem kuci, upalim svijecu, pijem caj, citam knjigu od 5 KM iz Konzuma i mirno zaspim. zivim u istom svijetu, u istom gradu, u istoj aktuelno-politickoj situaciji, s istom ili manjom platom, ali ja vise nisam ona ista. i ne zelim se vratiti na staro, svidja mi se imati bore od smijanja :)
User avatar
deleted
Posts: 164
Joined: 08/12/2011 22:49

#80 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by deleted »

Primjeri iz uvodnog posta su ekstremni, mislim da je jako malo ljudi koji su totalni optimisti ili pesimisti. Vjerovatno s godinama, iskustvom postajemo realniji, ne zanosimo se, prihvatamo stvari onakvima kakve jesu i u skladu s tim formiramo mišljenje, nekad optimistično nekad ne.
Jedno znam, ne želim provesti život na način da ujutro kad se probudim prvo na šta pomislim bude šta bi mi se danas loše moglo desiti, šta bi moglo krenuti po zlu.
Vjerujem da pozitivna energija privlači pozitivne stvari, naoružaš se osmijehom i furaš u nove pobjede

Reklo bi se da sam ipak optimista :D
*mima*

#81 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by *mima* »

da ne citiram ridjobrkog......ali svaka cast brko..... :thumbup:
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#82 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by Sunrise00 »

Uvijek bih izabrala da budem slicnija ovom drugom nego ovom prvom. Vecinom zato sto poznajem previse ljudi kojima nikada nista nije dovoljno dobro, koji se zale na apsolutno sve. Ne valja ovaj, ne valja onaj, ne valja kad neko pita kako si (a sta njega briga kako sam ja?), ne valja kad ne pita (e vidi, ni da me pita kako sam), nervira me ovo, nervira me ono... nista nikada nije dovoljno dobro. I kada se neko potrudi da nesto uradi, svemu manu nadju (ovo ce propasti, ne valja nista, moglo je bolje). Naravno da uvijek moze bolje, ali ne moze to biti razlog za pljuvanje po necemu. Optimista sam... mislim, trudim se biti mada se najcesce nepotrebno brinem oko svega, ali kada su krupnije stvari u pitanju, draze mi se nadati, pa razocarati, nego se ne nadati nikako, jer ako nista, sretna sam dok se nadam. Ah da, i citat, koji mi je i na zidu u sobi :D
"Prevariti se u jednoj velikoj nadi nije sramota. Sama činjenica da je takva nada mogla da postoji vrijedi toliko da nije suviše skupo plaćena jednim razočarenjem, pa ma kako teško ono bilo." - Ivo Andrić
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#83 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by plain vanilla »

Sunrise00 wrote: "Prevariti se u jednoj velikoj nadi nije sramota. Sama činjenica da je takva nada mogla da postoji vrijedi toliko da nije suviše skupo plaćena jednim razočarenjem, pa ma kako teško ono bilo." - Ivo Andrić
Ne, nije sramota nadati se i prevariti jednom..ni dva puta..ali sta kad je vec deset puta?

Kad treba odustati od nade? Potpisati kapitulaciju?
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#84 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by wewa »

plain vanilla wrote:
Sunrise00 wrote: "Prevariti se u jednoj velikoj nadi nije sramota. Sama činjenica da je takva nada mogla da postoji vrijedi toliko da nije suviše skupo plaćena jednim razočarenjem, pa ma kako teško ono bilo." - Ivo Andrić
Ne, nije sramota nadati se i prevariti jednom..ni dva puta..ali sta kad je vec deset puta?

Kad treba odustati od nade? Potpisati kapitulaciju?
ako 10 puta padnes na istom, onda je to signal da nesto ne stima. ili smo se precijenili, ili nam se hoce pokazati da je neki drugi put bolji za nas.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#85 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by plain vanilla »

wewa wrote:
plain vanilla wrote:
Sunrise00 wrote: "Prevariti se u jednoj velikoj nadi nije sramota. Sama činjenica da je takva nada mogla da postoji vrijedi toliko da nije suviše skupo plaćena jednim razočarenjem, pa ma kako teško ono bilo." - Ivo Andrić
Ne, nije sramota nadati se i prevariti jednom..ni dva puta..ali sta kad je vec deset puta?

Kad treba odustati od nade? Potpisati kapitulaciju?
ako 10 puta padnes na istom, onda je to signal da nesto ne stima. ili smo se precijenili, ili nam se hoce pokazati da je neki drugi put bolji za nas.
nije na istom..razliciti aspekti zvota..koje povezuje nada..i ja

znaci, vrlo rijetko se nadam, vrlo rijetko pomisim da ce uspjeti..ali ako se ponadam, neuspjeh je zagarantovan...
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#86 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by Sunrise00 »

plain vanilla wrote:
Sunrise00 wrote: "Prevariti se u jednoj velikoj nadi nije sramota. Sama činjenica da je takva nada mogla da postoji vrijedi toliko da nije suviše skupo plaćena jednim razočarenjem, pa ma kako teško ono bilo." - Ivo Andrić
Ne, nije sramota nadati se i prevariti jednom..ni dva puta..ali sta kad je vec deset puta?

Kad treba odustati od nade? Potpisati kapitulaciju?
Hebiga sad, svaka nada i svaka situacija je razlicita... nekad je za odustajanje dovoljno da se razocaras jednom, nekad neces odustati ni nakon sto se razocaras 15 puta. Nemoj me pogresno shvatiti, da ne ispadne sada da citav zivot lazem sebe i bespotrebno se nadam :D ali da se nadam da ce biti bolje, da ce se nesto dobro zavrsiti, itd. to uvijek :)
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#87 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by wewa »

plain vanilla wrote:
nije na istom..razliciti aspekti zvota..koje povezuje nada..i ja

znaci, vrlo rijetko se nadam, vrlo rijetko pomisim da ce uspjeti..ali ako se ponadam, neuspjeh je zagarantovan...
a zasto se rijetko nadas? i kad se ponadas, je li to iskreno ili sa strahom?

nekad jednostavno zapnemo u nekom filmu, opsjedaju nas flashbackovi, mislimo: toliko puta mi se desilo nesto lose, tjera me maler. i onda, ocekujuci lose, prizovemo lose.
mozda zvuci kao ispiranje mozga i new age bulshit, ali ima jako dobrih knjiga koje gode ako se citaju u pravom trenutku - Zakon privlacnosti vrijedi protabiriti, pa makar i sa skepsom ;-)
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#88 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by plain vanilla »

wewa wrote:
plain vanilla wrote:
nije na istom..razliciti aspekti zvota..koje povezuje nada..i ja

znaci, vrlo rijetko se nadam, vrlo rijetko pomisim da ce uspjeti..ali ako se ponadam, neuspjeh je zagarantovan...
a zasto se rijetko nadas? i kad se ponadas, je li to iskreno ili sa strahom?

nekad jednostavno zapnemo u nekom filmu, opsjedaju nas flashbackovi, mislimo: toliko puta mi se desilo nesto lose, tjera me maler. i onda, ocekujuci lose, prizovemo lose.
mozda zvuci kao ispiranje mozga i new age bulshit, ali ima jako dobrih knjiga koje gode ako se citaju u pravom trenutku - Zakon privlacnosti vrijedi protabiriti, pa makar i sa skepsom ;-)

Odgovor na ovo bi oduzeo par stranica..tako da nema veze..

Jedino mogu reci da nisam uvijek takva bila..nego me iskustvo naucilo..

necemo vise o meni :)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40812
Joined: 29/06/2011 23:39

#89 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by dječak sa šibicama »

wewa wrote:
plain vanilla wrote:
Sunrise00 wrote: "Prevariti se u jednoj velikoj nadi nije sramota. Sama činjenica da je takva nada mogla da postoji vrijedi toliko da nije suviše skupo plaćena jednim razočarenjem, pa ma kako teško ono bilo." - Ivo Andrić
Ne, nije sramota nadati se i prevariti jednom..ni dva puta..ali sta kad je vec deset puta?

Kad treba odustati od nade? Potpisati kapitulaciju?
ako 10 puta padnes na istom, onda je to signal da nesto ne stima. ili smo se precijenili, ili nam se hoce pokazati da je neki drugi put bolji za nas.
aha
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#90 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by realna do boli »

Ma, ako dobijes govno..dobio si govno. U slucaju da to shvatis kao nesto pozitivno onda si nerealan optimista.
Da dobijem takvo sto, pokusala bih to okrenuti na salu i pronani nacin sta stim :D, ali ne bi mi bilo svejedno.
Da dobijem vozic bila bih strena, dok traje traje, nebih se optrecavala do kada je to ili ga cuvala da duze traje..pokvarili se o.k. ..idemo dalje.
U zadnje vrijeme ljudima cestitam ovim redoslijedom.
Zelim vam da imate puno SRECE, zdravlja i para.
Ljudi me isprave..valjda prvo zdravlja...
A ne..na Titaniku su se utopili ljudi koji su bili zdravi, bogati ..ali nisu imali srece :D
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#91 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by wewa »

plain vanilla wrote: Odgovor na ovo bi oduzeo par stranica..tako da nema veze..

Jedino mogu reci da nisam uvijek takva bila..nego me iskustvo naucilo..

necemo vise o meni :)
oprosti ako je zvucalo kao analiziranje, nije mi bila namjera. nego, imam u svojoj okolini primjera osoba koje su se predale, ili tako zvuce. ako se desi nesto lijepo, pitaju se sta se krije iza toga. ako se desi nesto ruzno kazu: danas nista lijepo ne mozes vise cuti. a meni bude zao jer vidim da nisu sretne. iako okolnosti i nisu tako crne... odnosno, imas ljudi koji imaju objektivno vise poteskoca u zivotu, a vidis da se smiju, da su zahvalne na malo i da sire pozitivu. takvima skidam kapu i trudim se uciti od njih.
mislim, nista na ovom svijetu nije vjecno, niti uvijek isto. evo jednog podatka koji mi je vjecna inspiracija, recimo kad je zdravlje u pitanju - ljudski organizam se regenerira, celije svih tkiva nastaju i odumiru. tim prirodnim procesom, CIJELI organizam biva izmijenjen za 7 godina. znaci, svakih 7 godina imamo sansu biti posve novi, posve zdravi ili barem mnogo zdraviji - kljuc je u nasim rukama, uglavnom. a ono sto nije u nasim rukama nije niti vrijedno sekiranja, jer ce ionako biti kako mora, a nase je da zivimo i od zivota izvucemo maksimum za sebe i svijet oko sebe.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#92 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by Mis mekinjas »

Lijepo ja rekoh, treba imati sreće. Odluka je stvar izbora, ne sreća. Pa nek priča ko šta hoće.
detroit-mercy
Posts: 16081
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#93 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by detroit-mercy »

Mis mekinjas wrote:Lijepo ja rekoh, treba imati sreće. Odluka je stvar izbora, ne sreća. Pa nek priča ko šta hoće.
Za nafakom treba ustati :mrgreen: ili ti, sam sebi kreiras srecu. Govorim o nekim normalnim situacijama, da sada ne idemo u extremne situacije, pregazi me pjano na pjesackom :mrgreen: .
Znaci svako je kovac svoje srece ili sto bi rekli Indijci, "sve se desava sa razlogom".
Pa cak i ona luda sreca, da dobijes na lotu i za nju treba ustati, uzeti tiket, popuniti, uplatiti :mrgreen:
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#94 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by Lakat Jebić »

*mima* wrote:da ne citiram ridjobrkog......ali svaka cast brko..... :thumbup:
e kad sam ja rekao da bih s brkom volio kahvu popit :D

a sto se tice teme... obojica djecaka iz price su defektni - ovaj s vozom je razmazen, sutra ce kukat i kad kisa pada i kad sunce sija, a drugi je klasicna hablećina.
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#95 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by Sunrise00 »

Mis mekinjas wrote:Lijepo ja rekoh, treba imati sreće. Odluka je stvar izbora, ne sreća. Pa nek priča ko šta hoće.
Ko god sjedi i ceka da mu sreca dodje dok se stalno zali, govori kako nema srece i trazi nesto lose u svemu dobrom sto se desi nikad nece biti sretan kakvu god nafaku imao.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#96 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by Mis mekinjas »

detroit-mercy wrote:
Mis mekinjas wrote:Lijepo ja rekoh, treba imati sreće. Odluka je stvar izbora, ne sreća. Pa nek priča ko šta hoće.
Za nafakom treba ustati :mrgreen: ili ti, sam sebi kreiras srecu. Govorim o nekim normalnim situacijama, da sada ne idemo u extremne situacije, pregazi me pjano na pjesackom :mrgreen: .
Znaci svako je kovac svoje srece ili sto bi rekli Indijci, "sve se desava sa razlogom".
Pa cak i ona luda sreca, da dobijes na lotu i za nju treba ustati, uzeti tiket, popuniti, uplatiti :mrgreen:
Joj što svi miješate to sam sebi kreiraš sreću.
E pa ne do bog nikome, ekstremne situacije, probudiš se, pola familije mrtvo, ostaješ bez posla, bla, bla, bla....NE DAJ BOŽE NIKOME. I ONDA GOVORE LJUDI, SAM SEBI KROJIŠ SREĆU. :-) :-) :-) :-) :-)

Krojiš odlukama ono što imaš na izboru.
A što se tiče lota. Ko ne igra sigurno neće dobiti. Nije kompatibilno sa pesimizmom i optimizmom. Igraju loto i jedni i drugi.
I da, zaboravih, svi se hvale kako su realni. :roll:
A-ha.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#98 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by plain vanilla »

Sunrise00 wrote:
Mis mekinjas wrote:Lijepo ja rekoh, treba imati sreće. Odluka je stvar izbora, ne sreća. Pa nek priča ko šta hoće.
Ko god sjedi i ceka da mu sreca dodje dok se stalno zali, govori kako nema srece i trazi nesto lose u svemu dobrom sto se desi nikad nece biti sretan kakvu god nafaku imao.
slazem se i s tim..neko ne bi prepozano ni da ga vagon srece spuca..


ja samo kazem da pristupam bez nade,..ne bjezim od srece..i jos nisam kapitulirala
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#99 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by hadzinicasa »

Mis mekinjas wrote: Joj što svi miješate to sam sebi kreiraš sreću.
E pa ne do bog nikome, ekstremne situacije, probudiš se, pola familije mrtvo, ostaješ bez posla, bla, bla, bla....NE DAJ BOŽE NIKOME. I ONDA GOVORE LJUDI, SAM SEBI KROJIŠ SREĆU. :-) :-) :-) :-) :-)

Krojiš odlukama ono što imaš na izboru.
A što se tiče lota. Ko ne igra sigurno neće dobiti. Nije kompatibilno sa pesimizmom i optimizmom. Igraju loto i jedni i drugi.
I da, zaboravih, svi se hvale kako su realni. :roll:
A-ha.
ama ne govorimo o tome. ja sam lijepo rekla - postoje situacije na koje ne možemo utjecati, ali možemo utjecati kako ćemo se nositi s tim situacijama. a za svoje odluke smo sami odgovorni. mi i niko drugi.
jebiga ako ćeš tako možeš i ovako gledati - ostaneš bez posla - ti si u nekom trenutku odlučio da se zaposliš tu gdje jesi..... i sl.

no ja se slažem s tobom da su neke stvari van našeg utjecaja.... ali zato state of mind i pogled na život nisu, ono što radimo, kako se ponašamo, razmišljamo.... to nije.
*zena21
Posts: 472
Joined: 09/09/2011 15:48

#100 Re: Zanimljiva pričica..? Ko je sretniji?

Post by *zena21 »

jako kompleksna tema... smatram da niko od nas ne moze biti iskljuciv po ovom pitanju.. pa reci.. ja sam samo optimista.. ili ja sam samo pesimista... zivot je punio slozeniji od toga

zivoti su nam puni uspona i padova.. raznih situacija koje servira pred nas.. kako ce se covjek osjecati u datom momentu.. i kako ce razmisljati.. opet zavisi od situacije u kojoj se nadjemo...

licno... trudim se da gledam stvari pozitivno... pa da i iz neke naizgled bezizlazne situacije... nadjem izlaz... da budem optimisticna... nekih puta je teze nego nekih drugih...ali koliko god situacija dozvoljava.. razmisljam pozitivno

slozit cu se u jednom sa nekim od predhodnih forumasa.. treba izbjegavati ljude koji su vazda u nakom crnjaku (takvih je na zalost jako puno)... ja sam u proteklih nekoliko godina "odbila" od sebe ljude koji vide problem u svemu... i ne vide nista pozitivno... i lijepo mi je... :D

kao sto neko rece, kada je u pitanju pravi problem.. gdje ljudima stvarno treba pomoc, tu sam.. ali brate nemoj me smarati glupostima :roll:

pada kisa.. smak svijeta...
pukao nokat.. smak svijeta...

ma bjaaaazi :P
Post Reply