Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
erding
Posts: 9
Joined: 22/08/2014 17:42

#351 Rsame: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by erding »

Ma de ja,balkanski mentalitet,imam osjecaj da je sve ovo sve samo zezancija od samog pocetka... :(
Dr.med.vet.
Posts: 12
Joined: 10/07/2012 12:26

#352 Re: Rsame: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by Dr.med.vet. »

erding wrote:Ma de ja,balkanski mentalitet,imam osjecaj da je sve ovo sve samo zezancija od samog pocetka... :(
Druze, niko nije bio vise skeptican od mene, al ipak je istina, ja sam jucer podigao novu, njemacku dozvolu. Treba se samo strpiti i u mjestima gdje nije jos krenula zamjena, sigurno ce u narednom periodu krenuti.

Lijep pozdrav svima
svako_dobro_bih
Posts: 186
Joined: 26/03/2008 19:38
Location: EU

#353 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by svako_dobro_bih »

U Minhenu su i oficijalno potvrdili za BiH u Staatenliste

jedno pitanje:

koliko vidim Umschreibung ne podrazumijeva BE, C i D klase te se za njih jos uvijek mora polagati kao i prije. Sad, ja imam obicnu B klasu polozenu sto na nasoj vozackoj podrazumijeva B1, B i BE. Kad uradim ovu zamjenu vozacke dobije se Njemacka sa B1 i B, bez BE? To bi znacilo da mi ne mozemo vise voziti auto sa prikolicom posto uzmu bosansku vozacku?
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#354 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by TDK-90 »

svako_dobro_bih wrote:U Minhenu su i oficijalno potvrdili za BiH u Staatenliste

jedno pitanje:

koliko vidim Umschreibung ne podrazumijeva BE, C i D klase te se za njih jos uvijek mora polagati kao i prije. Sad, ja imam obicnu B klasu polozenu sto na nasoj vozackoj podrazumijeva B1, B i BE. Kad uradim ovu zamjenu vozacke dobije se Njemacka sa B1 i B, bez BE? To bi znacilo da mi ne mozemo vise voziti auto sa prikolicom posto uzmu bosansku vozacku?
Moze prikolica do 750 kg ili prikolica koja je teska kao prazno auto s tim da prikolica i auto zajedno ne smiju preci 3500 kg
User avatar
Uka
Posts: 132
Joined: 17/11/2013 19:13

#355 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by Uka »

Po ovoj "Statenliste" sto si naveo ne treba ni potvrda opticara sto su mnogi naveli da im je trazeno.....
Horizon
Posts: 40
Joined: 16/04/2014 12:33

#356 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by Horizon »

Uka wrote:Po ovoj "Statenliste" sto si naveo ne treba ni potvrda opticara sto su mnogi naveli da im je trazeno.....
Meni nista trazili nisu, cak ni prevod vozacke, samo su mi uzeli vozacku i dali papir da mogu s njim voziti...
mario-l
Posts: 7
Joined: 08/04/2013 01:44

#357 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by mario-l »

moze li zamjena u NRW jel n eko predao i jel problem ako je istekla prije 2 mjeseca vozacka
Hamzigadrp
Posts: 14
Joined: 03/12/2004 13:16

#358 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by Hamzigadrp »

Zdravo raja,

Kome treba prijevod vozačke obratite se ovom sudskom tumaču. On prevodi kvalitetno i povoljno..
Čak za čitavu Njemačku. Šalje prijevode poštom. Evo vam link:

www.sudskitumac.de
sarajevomojgrad
Posts: 84
Joined: 17/04/2008 09:22

#359 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by sarajevomojgrad »

znaci nemojte pare davati extra...
prevod moze i iz bosne bosanske vozacke...to vam je nekih max 10-15E..

podigao danas svoju D vozacku...region bayern!
Amelamilamelisa
Posts: 14
Joined: 31/07/2014 13:32

#360 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by Amelamilamelisa »

:bih: :bih: pozdrav raja,danas Napokon podignuta njemacka vozacka,dobila Sam i bosansku nazad,sretno svima dalje
zapardana
Posts: 4
Joined: 21/08/2014 11:49

#361 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by zapardana »

mario-l wrote:moze li zamjena u NRW jel n eko predao i jel problem ako je istekla prije 2 mjeseca vozacka
Moze zamjena u NRW, ja predao, cekam da stigne ovih dana. Pokazao samo licnu i bh vozacku.
A to sto je istekla ne znaci da si zaboravio voziti, reci da u bosni produzenje kosta i da se dugo ceka a svakako ces je mijenjati. Valjda prodje, sretno!
zapardana
Posts: 4
Joined: 21/08/2014 11:49

#362 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by zapardana »

Amelamilamelisa wrote::bih: :bih: pozdrav raja,danas Napokon podignuta njemacka vozacka,dobila Sam i bosansku nazad,sretno svima dalje
Gdje si podigla kad su ti vratili bosansku?
Hvala na odgovoru
svako_dobro_bih
Posts: 186
Joined: 26/03/2008 19:38
Location: EU

#363 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by svako_dobro_bih »

zapardana wrote:
Amelamilamelisa wrote::bih: :bih: pozdrav raja,danas Napokon podignuta njemacka vozacka,dobila Sam i bosansku nazad,sretno svima dalje
Gdje si podigla kad su ti vratili bosansku?
Hvala na odgovoru
i mene to zanima
Amelamilamelisa wrote:
dinci88 wrote:Hej narode :)

Da li je neko od vas uspio predati zahtjev za zamjenu vozacke dozvole u Landratsamt-u u Münchenu? Jutros sam zvala i tvrde mi kako nisu poceli s tim, a u KVR-u u gradu je postupak vec uveliko u toku. Nema logike nikako :?

pozz :)
Za Landratsamt ne znam,ali sad sam se vratila iz führerscheinstelle,sve ok,predala i za 4 sedmice su rekli da ce me pismenim putem obavjestiti,valjda ce i tamo brzo
Amelamilamelisa je ovdje navela da je predala u Führerscheinstelle u Minhenu
svako_dobro_bih
Posts: 186
Joined: 26/03/2008 19:38
Location: EU

#364 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by svako_dobro_bih »

Evo i ja sam upravo predao bez ikakvih problema. Za one koji to misle na brzaka prije posla obaviti, moraju doci mnogo prije otvora. Ja sam dosao prije pola 8 (u pola 8 otvaraju) i cekao sam oko sat i pol, uzas.

- pitao me da li zelim raditi ispit za BE, rekao sam da ne. Na kraju ne znam da li ce dati i B1 posto mi na Bestaetigunug pise samo Klasse B.

- moze bilo kakav prijevod. Ja sam svoj uradio u BiH za 7.5 eur :D

- meni su odmah uzeli vozacku.
erding
Posts: 9
Joined: 22/08/2014 17:42

#365 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by erding »

svako_dobro_bih-Koji grad ?Hvala :)
svako_dobro_bih
Posts: 186
Joined: 26/03/2008 19:38
Location: EU

#366 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by svako_dobro_bih »

nije Erding ali jest Minhen :)
erding
Posts: 9
Joined: 22/08/2014 17:42

#367 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by erding »

Hvala jos jednom,ja sam isao u Landrat
samt u Erdingu,rekose mi da trebaju potvrdu neku da krenu s radom :-) :-)
erding
Posts: 9
Joined: 22/08/2014 17:42

#368 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by erding »

Kad se dobije Njemacka vozacka,jel se vodis kao pocetniki ili ?Hajmo ovi koji su dobili vozacku neka pisu?
svako_dobro_bih
Posts: 186
Joined: 26/03/2008 19:38
Location: EU

#369 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by svako_dobro_bih »

erding wrote:Kad se dobije Njemacka vozacka,jel se vodis kao pocetniki ili ?Hajmo ovi koji su dobili vozacku neka pisu?
ja sam procitao da vrijedi:

"Nach der Umschreibung gilt die deutsche Probezeit (siehe §2a StVG)"
Horizon
Posts: 40
Joined: 16/04/2014 12:33

#370 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by Horizon »

:thumbup: Podig'o danas novu, nista neobicno samo ima nazad pise neki kluc 70...sto znaci da je rijec o prepisci sa bosanske. Pitao sam za Probno vrijeme, ova U KFZ rekla mi je da to nema jer imam vozacku vec 15 godina...
Zazaaa
Posts: 43
Joined: 01/12/2009 17:44

#371 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by Zazaaa »

je li ko predao u rosenheimu????
armin071
Posts: 5290
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#372 Re: AW: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by armin071 »

Zazaaa wrote:je li ko predao u rosenheimu????
Jeste:)
svako_dobro_bih
Posts: 186
Joined: 26/03/2008 19:38
Location: EU

#373 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by svako_dobro_bih »

svako_dobro_bih wrote:
erding wrote:Kad se dobije Njemacka vozacka,jel se vodis kao pocetniki ili ?Hajmo ovi koji su dobili vozacku neka pisu?
ja sam procitao da vrijedi:

"Nach der Umschreibung gilt die deutsche Probezeit (siehe §2a StVG)"
Nisam do kraja procitao :D

Znaci Probezeit je dvije godine koji se racuna od pocetka posjedovanja vozacke (bosanske). Ukoliko je taj period manji od dvije godine, onda se ostatak vodi kao deutsche Probezeit, npr. bosanska vozacka se dobila prije godinu dana, uradi se Umschreibung -> godina dana Probezeita u Njemackoj
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#374 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by TDK-90 »

Zazaaa wrote:je li ko predao u rosenheimu????
I mene zanima Rosenheim , a kako sam cuo poceli su mijenjati, samo ne znam sta jos osim prevoda i prijave stana traze
medohh1980
Posts: 1
Joined: 15/09/2014 12:23

#375 Re: Zamjena vozacke dozvole u Njemackoj

Post by medohh1980 »

Zdravo ljudi,

vidim da ovde i par ljudi pita za zamjenu vzacke u hamburgu...trenutno i ja se bavim sa tim postupkom.
odgovor koji sam dobio od njihovog glavnog Baje je da jos ne mijenjaju dozvole. i da cekam dok se ne objavi zakon. naravno ni rijec o tome kako ce biti. sad cekam odgovor na pitanje, zasto u drugim pokrajinama to vec sve moze i da je BiH vec uvedena u listu za zamjenu u gradu Minhenu.

kad i ako dobijem odgovor postavicu ga ovdje, a za poznavaoce njemackog jezika - evo vam tekst iz mail od gospodina.
(naravno se sad malo zeznuo i imam njegov sluzbeni borj pa cu ga redovno zvati... :evil: )


Sehr geehrter Herr xxxxxxx,

unser Amt für Grundsatzangelegenheiten im Straßenverkehr hat leider beschlossen keine Ausnahmeregelungen zu zulassen.
Also ein bisschen Geduld bis das Abkommen in Kraft tritt.


Mit freundlichen Grüßen
Michael Posch
Sachgebietsleiter
Fahrerlaubnis
Landesbetrieb Verkehr (LBV)
Ausschläger Weg 100 I 20537 Hamburg
Telefon: 040 428 58 2068 I Fax: 040 428 58 2343
E-Fax: 427928153 (Wird bei meiner Abwesenheit nicht bedient)
E-Mail: [email protected]

eto, ako neko ne zna koga da pita ima odma i njegov broj. :wink:

pozdrav svima
Post Reply