Zamjena licne karte

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Rizvan
Posts: 1275
Joined: 27/11/2013 09:25

#51 Re: Zamjena licne karte

Post by Rizvan »

Prijateljici tražili i račun od komunalija, wtf?
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#52 Re: Zamjena licne karte

Post by zrakomlat »

Chmoljo wrote:ma to da.

zakup ili kućna lista. da li bi primili rodni list ako je roditelj vlasnik nekretnine?
Ako je roditelj vlasnik nekretnine i zivi na toj adresi na koju se prijavljujes, treba rodni list ovjeren i kopija licne karte roditelja. Mislim na situaciju kad mjenjas mjesto prebivalista i trazis novu licnu kartu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24408
Joined: 08/09/2005 20:08

#53 Re: Zamjena licne karte

Post by Haris.ba »

Rizvan wrote:Prijateljici tražili i račun od komunalija, wtf?
To uglavnom traže kod objekata koji su nelegalno napravljeni, i nema ih ni u katastru ni u gruntu.
Rizvan
Posts: 1275
Joined: 27/11/2013 09:25

#54 Re: Zamjena licne karte

Post by Rizvan »

Haris.ba wrote:
Rizvan wrote:Prijateljici tražili i račun od komunalija, wtf?
To uglavnom traže kod objekata koji su nelegalno napravljeni, i nema ih ni u katastru ni u gruntu.
Moda su joj rekli ako nema izvadak iz katastra da priloži račun a ona skontala da treba sve :D, uglavnom zakomplikovali su pravo. :-)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24408
Joined: 08/09/2005 20:08

#55 Re: Zamjena licne karte

Post by Haris.ba »

Ma u biti i nisu. Drugo je što je zakon donesen iz političkih razloga.

Ali, u biti ništa specijalno.
User avatar
eventide
Posts: 24
Joined: 05/05/2012 18:25

#56 Re: Zamjena licne karte

Post by eventide »

Da li neko zna koja dokumentacija je potrebna za zamjenu lične karte u slučaju da ne mijenjam adresu prebivalista,a otac je vlasnik nekretnine
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#57 Re: Zamjena licne karte

Post by vješalica »

fco zk izvatka
i rodni list njegov
encony
Posts: 75
Joined: 06/11/2015 15:51

#58 Re: Zamjena licne karte

Post by encony »

Je li neko skoro mijenjao ličnu kartu u Tuzli, šta treba od ovih silnih papira?
Čitajući ove komentare vidim da se razlikuje od opštine do opštine.
lorente
Posts: 419
Joined: 20/07/2013 03:04

#59 Re: Zamjena licne karte

Post by lorente »

jel neko mijenjao licnu kartu u skorije vrijeme? da tacno zna sta treba,a sta ne?posto citajuci ranije komentare niko ne pise isto :-D meni licna istice za 10-ak dana i moram uzeti slobodan dan na poslu da je zamjenim,pa da znam otprilike sta treba? prijatelj mi rece kad je on mijenjao prije dvije godine doduse,da je pola dana vadio neke papire, dokaze cija je kuca, morao otac vaditi neke papire da je kuca na njemu sta li...?
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#60 Re: Zamjena licne karte

Post by art vandeley »

treba ti potvrda da ti je otac vlasnik stambenog objekta. Može ZK izvadak ili neko rješenje npr. općine u kojem piše da mu se dozvoljava kao investitoru da ulaže i gradi (kopija je dovoljna)... plus rodni list, zahtjev koji se na licu mjesta popuni i uplata iznosa.
lorente
Posts: 419
Joined: 20/07/2013 03:04

#61 Re: Zamjena licne karte

Post by lorente »

art vandeley wrote:treba ti potvrda da ti je otac vlasnik stambenog objekta. Može ZK izvadak ili neko rješenje npr. općine u kojem piše da mu se dozvoljava kao investitoru da ulaže i gradi (kopija je dovoljna)... plus rodni list, zahtjev koji se na licu mjesta popuni i uplata iznosa.
objekat je na nani,baki,babi..nepokretnoj, kako cu sad ja doci do toga? jel ona mora ici da trazi zk izvadak ili mogu ja? ja nemam nista na sebi :D
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#62 Re: Zamjena licne karte

Post by art vandeley »

ne mora ona ništa vaditi, ali vjerovatno da bi ti trebala dati punomoć kojom daje saglasnost da stanuješ na datoj adresi. Punomoć se mora ovjeriti. To gledaj da nekako napraviš.
lorente
Posts: 419
Joined: 20/07/2013 03:04

#63 Re: Zamjena licne karte

Post by lorente »

art vandeley wrote:ne mora ona ništa vaditi, ali vjerovatno da bi ti trebala dati punomoć kojom daje saglasnost da stanuješ na datoj adresi. Punomoć se mora ovjeriti. To gledaj da nekako napraviš.
a majku im jebem ko da covjek trazi bespovratni kredit :-D znas li prijatelju kako se ta punomoc daje, donesem joj neki formular da potpise ili je moram voziti negdje?
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#64 Re: Zamjena licne karte

Post by art vandeley »

pa eto prvo izvadi zk uložak za nekretninu na kojoj ti piše adresa stanovanja u cipsu.
Kada potvrdiš da ti je na neni, napiši rečenicu da si joj unuk i ti daje saglasnost da stanuješ/da budeš prijavljen na adresi. Taj dokument moraš nekako ovjeriti, kod notara ili u općini, provjeri jel ti mora nena biti prisutna pri toj ovjeri.
lorente
Posts: 419
Joined: 20/07/2013 03:04

#65 Re: Zamjena licne karte

Post by lorente »

art vandeley wrote:pa eto prvo izvadi zk uložak za nekretninu na kojoj ti piše adresa stanovanja u cipsu.
Kada potvrdiš da ti je na neni, napiši rečenicu da si joj unuk i ti daje saglasnost da stanuješ/da budeš prijavljen na adresi. Taj dokument moraš nekako ovjeriti, kod notara ili u općini, provjeri jel ti mora nena biti prisutna pri toj ovjeri.
aha,hvala na informacijama
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#66 Re: Zamjena licne karte

Post by Heller »

Morel se prijavit da se zivi u stanu 1/2 dajdza/stara uz materin potpis?
User avatar
Ludzak
Posts: 5373
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#67 Re: Zamjena licne karte

Post by Ludzak »

Ja danas išao na produzenje lk. Traze mi rodni list, i ZK dokument. Kad sam to rekao starom, načisto je popizdio. :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#68 Re: Zamjena licne karte

Post by Maraschino »

Ludzak wrote: 26/05/2020 17:10 Ja danas išao na produzenje lk. Traze mi rodni list, i ZK dokument. Kad sam to rekao starom, načisto je popizdio. :lol:
dobro jutro...to traze godinama (JMB)
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#69 Re: Zamjena licne karte

Post by nlt »

Ludzak wrote: 26/05/2020 17:10 Ja danas išao na produzenje lk. Traze mi rodni list, i ZK dokument. Kad sam to rekao starom, načisto je popizdio. :lol:
Ima nekoliko godina kako traze, ako nije legalan objekat onda moze i nesto drugacije
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#70 Re: Zamjena licne karte

Post by NediM17 »

Neka traže, prije si se mogao prijaviti gdje hoćeš, ljudi prijavljivali adresu u Predsjedništvu, OHR-u... :bih:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#71 Re: Zamjena licne karte

Post by Maraschino »

NediM17 wrote: 26/05/2020 19:07 Neka traže, prije si se mogao prijaviti gdje hoćeš, ljudi prijavljivali adresu u Predsjedništvu, OHR-u... :bih:
A kako ce se prijaviti onaj cija je kuca spaljena i porusena u brlogu?
Dosao iz Amerike ili Australije gdje je otisao da bi izbjegao masovnu grobnicu i sada nema ni temelja.

Upravo su radili da zatru povratak u brlog. Sta je pederacija time dobila? Maltretiranje da hodas po katastru.
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#72 Re: Zamjena licne karte

Post by NediM17 »

Maraschino wrote: 26/05/2020 19:11
NediM17 wrote: 26/05/2020 19:07 Neka traže, prije si se mogao prijaviti gdje hoćeš, ljudi prijavljivali adresu u Predsjedništvu, OHR-u... :bih:
A kako ce se prijaviti onaj cija je kuca spaljena i porusena u brlogu?
Dosao iz Amerike ili Australije gdje je otisao da bi izbjegao masovnu grobnicu i sada nema ni temelja.

Upravo su radili da zatru povratak u brlog. Sta je pederacija time dobila? Maltretiranje da hodas po katastru.
Je li po tebi uredu da se prijaviš na moju adresu? A ti što su po Americi i Australiji znaš kol'ko ih boli qrac za brlogom. Malo je tih koji nemaju ni temelja. Ako ćemo bit' pošteni mnogi su se već odrekli državljanstva, većina onih koji nisu kupili su stanove u federaciji. Pun "brlog" bošnjačkih "vikendica" humanitarno obnovljenih. Ako ne spada ni u jednu kategoriju gore navedenu niko mu ne brani da prijavi adresu na tom spaljenom temelju, ili mu npr. ti potpišeš saglasnost da se prijavi kod tebe. :bih:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#73 Re: Zamjena licne karte

Post by Maraschino »

NediM17 wrote: 26/05/2020 19:21
Maraschino wrote: 26/05/2020 19:11
NediM17 wrote: 26/05/2020 19:07 Neka traže, prije si se mogao prijaviti gdje hoćeš, ljudi prijavljivali adresu u Predsjedništvu, OHR-u... :bih:
A kako ce se prijaviti onaj cija je kuca spaljena i porusena u brlogu?
Dosao iz Amerike ili Australije gdje je otisao da bi izbjegao masovnu grobnicu i sada nema ni temelja.

Upravo su radili da zatru povratak u brlog. Sta je pederacija time dobila? Maltretiranje da hodas po katastru.
Je li po tebi uredu da se prijaviš na moju adresu? A ti što su po Americi i Australiji znaš kol'ko ih boli qrac za brlogom. Malo je tih koji nemaju ni temelja. Ako ćemo bit' pošteni mnogi su se već odrekli državljanstva, većina onih koji nisu kupili su stanove u federaciji. Pun "brlog" bošnjačkih "vikendica" humanitarno obnovljenih. Ako ne spada ni u jednu kategoriju gore navedenu niko mu ne brani da prijavi adresu na tom spaljenom temelju, ili mu npr. ti potpišeš saglasnost da se prijavi kod tebe. :bih:
Ovdje smo debelo donji.

Imas tamo zemlju a objekta nigdje i ne mozes se prijaviti na komad zemlje jer ti traze objekat za stanovanje.
Dosta imovine ima da se nikada niko nece pojaviti pa su i tu djikani uzeli mjeru uvodjenjem poreza. Ko ne plati ona se plijeni i sve tako dok se definitivno ne ocisti od nesrba.

To sto se neko prijavljivao na institucije moglo se i drugacije rijesiti(obicnom provjerom).
Da li se neko moze prijaviti na moju adresu, zasto da ne. Toga svugdje ima.
User avatar
Ludzak
Posts: 5373
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#74 Re: Zamjena licne karte

Post by Ludzak »

To je to kada nemaš uvezan sistem, pa te tjeraju da ganjaš papire. To nigdje nema.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#75 Re: Zamjena licne karte

Post by Maraschino »

Ludzak wrote: 26/05/2020 22:52 To je to kada nemaš uvezan sistem, pa te tjeraju da ganjaš papire. To nigdje nema.
Prosle godine sam ganjao izgubljenu l.k. To je strasno.

Kada sam dosao do katastra i teta me pita ''koji je broj k.c.'' Gospodjo imate li vi jedan litar benzina da se odmah ovdje spalim za sva vremena. Pa nije doslo dotle pa zasto. Je li vama tesko na osnovu moje adrese pogledat koja je to k.c. (igrom slucaja da sam to znao a tuka moze tako lako da nadje u sistemu).
Post Reply