Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sssaaammmyyy
Posts: 72
Joined: 29/10/2020 08:17

#1 Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by sssaaammmyyy »

Pozdrav forumašice i forumaši, obraćam se prije svega djevojkama i ženama koje iz ženskog ugla žele i mogu da pomognu, a i muškarcima koji imaju neku pametnu na ovu temu i unaprijed se zahvaljujem na tome.Radi se o zaljubljenosti koja me je spucala u zrelijim godinama iako nisam vjerovao da je to u ovim godinama uopšte moguće (čak me je pomalo i sramota osjećanja koja su me preplavila, ali ona su tu) i da će mi se ikad više nakon razočarenja koje mi se desilo to ponovo dogoditi i da ću taj osjećaj ponovo doživjeti, ali eto nikad ne reci nikad. Imam vrlo loše iskustvo i brak iza sebe u kojem sam pružio sve najbolje, a zauzvrat dobio sve najgore, nemam djece.Zaljubio sam se poput petnaestogodišnjaka u osobu koju srećem svaki dan kada idem na posao i sa posla i koja je po mojoj procjeni mlađa od mene nekih 15-ak godina jer teško je to procjeniti.Gledamo se mjesecima, smješimo, uživamo u pogledima i ne progovaramo ni ona ni ja, bilo je lijepo uživati u tim susretima i živjeti u maštarijama o tome šta bi moglo biti i kako bi bilo lijepo da smo zajedno.Nisam ja više u tim godinama kad me je strah da priđem djevojci u onom tinejđerskom smislu, ali me je strah da će se tog momenta sve promjeniti i srušiti kao kula od karata, da će nestati svi snovi, maštanja i nadanja, ali jednom se mora prići i to sam i uradio, naravno da nisam rekao direktno jer ne želim da je uplašim polazeći tu od samog sebe jer ni meni naravno to ne bi bilo prijatno nego sam rekao da se izvinjavam ako smetam i da se mi baš često srećemo i da izgleda imamo isto radno vrijeme i istom rutom se krećemo od kuće do posla samo u suprotnim smjerovima, tamo gdje ona stanuje je radim i obrnuto.Na moju konstataciju ona je samo stidljivo odgovorila da izgleda da je tako i produžila dalje, nisam stigao ništa više da je upitam čak ni kako se zove, nisam nametljiv tip i nisam htio da vršim nikakav pritisak.Nakon tog prilaska i razgovora od jedva nekoliko sekundi svaki naredni put kad sam je sreo izbjegavala me je kad se približavamo jedno drugom skrene pogled, ili gleda na sat, ubrza korak da što prije prođe pored mene kako ne bi imao vremena ni da je pozdravim ili se sagne da zaveže pertlu na cipeli gledajući na drugu stranu.Ja odavno nisam bio u ovoj situaciji i ne znam ni ja sam više kako da se ponašam. Ne znam da li joj se sviđam pa me izbjegava jer je nervozna u mojoj blizini i ako to jeste to ne znam kako da se postavim, ne želim da joj bude neugodno, želim da se osjeća najljepše i najprijatnije na svijetu, a ako se to znači da joj se ne sviđam ja ću se povući čak ću ići i ranije na posao i odlaziti kasnije sa posla samo da joj susreti sa mnom ne bi prouzrokovali neugodnost jer se i ja osjećam loše i neugodno kad se zbog mene osjeća neugodno neko u koga sam zaljubljen do ušiju. Ona je jedina u meni uspijela da probudi to predivno osjećanje na kojem ću joj vječno biti zahvalan makar ona nikad ne saznala za to.Ja ne želim da ona bude nesretna nego najsretnija na svijetu, ako to ne može biti sa mnom neka bude sa kim može, ali ja ću i dalje biti zaljubljen u nju i to zadržati za sebe i tiho patiti, šta da se radi, takav je život. Šta vi mislite o čemu se zapravo ovdje radi? HEEEEEELP PLEASE !
User avatar
nepass1
Posts: 9508
Joined: 06/07/2017 07:35

#2 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by nepass1 »

Pa pozdravis se opet, vidis kakve signale daje.
Ili tri dana izbjegavao, druga ruta ili ranije. Cetvrti dan bih cekao reakciju.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#3 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by pinkman »

Joj blago tebi... :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by vjesticanametli »

E bas....blago tebi
Neke stvari je nekad bolje ostaviti nedorecene....a ako baas ono bas moras priDZi
Negoooo s toliko god presjeci ba i odradi .....sta imas izgubit😁 zao ce ti biti svakako ha uspio kad pojede med znas sta ide 😂....ne uspio opet ce ti malo bit zao i et a bus ide dalje
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#5 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by bandit_mo »

O čemu će se raditi, klasična zatelebanost. NIje to loše, to može biti uvod u nešto konkretno i dugotrajno. Tvoja prijašnja iskustva su te ostavila gladnim pažnje i ljubavi.
No to višemjesečno (?!) gledanje i smješkanje, te neugoda pri susretu, ne smrde na dobro. Vrijeme je za otovreni poziv na kavu, ili, prijatelju, idi dalje. Sigurna sam da će te taj osjećaj opet uhvatiti, iako ga ne treba ganjati, nestalan je.
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#6 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by broj dva »

Kad-tad moras kockati. Ako prodje - prodje, ako ne prodje makar si probo.
Telepatski neces nigdje, cak i ako ti cita misli izgleda kao stidan tip koji ti nece prici sa nekom laganom pricom...
Po mome sjecanju najbolje su prolazili brbljavi momci bez stida, koji pridju i pricaju li pricaju...vecina zena voli neku samouvjerenost kod muskaraca.
Sretno ti.
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#7 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by Entropio »

Isto tako kako si prvi put prisao pridjes opet i pitas direktno da li je za kafu, setnju, kolac, nesto. Ako pristane, super. Ako te odjebe, bar znas na cemu si.

Taj medjuprostor je kao heroin... fino ti, a znas da nema nista od toga i da te ubija.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#8 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by apsidejzi »

Ako ne pridjes uskoro ona ce ohladit jer ce skontat da nemas muda i da nisi musko. Na tvoju zalost, ne pali kad si fin i dobar. Moras unijet malo drskosti i sebicnosti inace si previse mekan, ili da se drugacije izrazim: emitujes zenstvenost a zena ako nije lezbejka, zenstvenost joj nece biti privlacna. Odlucnost, drskost i drcnost. Ne do nivoa krkanluka naravno i ne uvijek ali s vremena na vrijeme definitivno DA. Cisto da zapisas teritoriju.

Tako da, ako zelis da ti to uspije, zaustavi je, pozovi na pice i NEMOJ TITRAT OKO NJE!!! Ako te slucajno odbije, prihvati to i nastavi dalje sa zivotom. Jbg.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#9 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by dobar osjecaj »

apsidejzi wrote: 29/10/2020 12:03 Ako ne pridjes uskoro ona ce ohladit jer ce skontat da nemas muda i da nisi musko. Na tvoju zalost, ne pali kad si fin i dobar. Moras unijet malo drskosti i sebicnosti inace si previse mekan, ili da se drugacije izrazim: emitujes zenstvenost a zena ako nije lezbejka, zenstvenost joj nece biti privlacna. Odlucnost, drskost i drcnost.
Meni su apsolutno odbojne te muske osobine o kojima govoris koje idu skoro do nivoa krkanluka. Odbojna mi je grubost, dominantnost, zapisavanje terotorija, drskost, drcnost i sebicnost. Jedva sam dozivjela dan da se otarasim svega toga. Njeznost i uljudnost muskarca su jako pozeljne osobine posebno kad ti ne treba nikakav gonic robova ni bilo cije izivljavanje.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#10 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by hadzinicasa »

Ne, nemoj mi prići! Hoću izdaleka
Da volim i želim oka tvoja dva.
Jer sreća je lepa samo dok se čeka,
Dok od sebe samo nagoveštaj da.

Ne,nemoj mi prići!Ima više draži
Ova slatka strepnja, čekanje i stra`.
Sve je mnogo lepše donde dok se traži
O čemu se samo tek po slutnji zna.

Ne, nemoj mi prići! Našto to, i čemu?
Iz daleka samo sve ko zvezda sja;
Iz daleka samo divimo se svemu.
Ne,neka mi ne priđu oka tvoja dva.
Desanka Maksimovic - Strepnja
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#11 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by moonca »

sssaaammmyyy wrote: 29/10/2020 08:57 ubrza korak da što prije prođe pored mene kako ne bi imao vremena ni da je pozdravim ili se sagne da zaveže pertlu na cipeli gledajući na drugu stranu.
..e, mogao si bez ovog detalja... :komi:

:lol:
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#12 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by zijancer »

umijeće relaksiranja situacije :D kako to da takva jedna tema nikada nije obrađena na forumu :P

šalu na stranu, imaš samo par sekundi :cry: ja bih isprintala taj prvi post, ubacila u kovertu i nekako joj uručila :|
Last edited by zijancer on 29/10/2020 13:51, edited 1 time in total.
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#13 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by broj dva »

hadzinicasa wrote: 29/10/2020 12:16
Ne, nemoj mi prići! Hoću izdaleka
Da volim i želim oka tvoja dva.
Jer sreća je lepa samo dok se čeka,
Dok od sebe samo nagoveštaj da.

Ne,nemoj mi prići!Ima više draži
Ova slatka strepnja, čekanje i stra`.
Sve je mnogo lepše donde dok se traži
O čemu se samo tek po slutnji zna.

Ne, nemoj mi prići! Našto to, i čemu?
Iz daleka samo sve ko zvezda sja;
Iz daleka samo divimo se svemu.
Ne,neka mi ne priđu oka tvoja dva.
Desanka Maksimovic - Strepnja
Nije dzaba sinonim za drkanje.
User avatar
stetoskop
Posts: 1356
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#14 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by stetoskop »

Pritisni nekad enter kada pišeš duži post!

Za početak, trebao bi doći do saznanja da li je udata ili u vezi. Prati malo!
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#15 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by Seyfo »

A šta ako ima petero djece,šesto na putu i muža MMA borca?
:D
Šalu na stranu,nemaš šta izgubiti,udri pa kud piklo da paklo. Predugo to traje, taman da si i tinejdžer.
A nisi.
User avatar
Satori
Posts: 559
Joined: 05/06/2016 21:46

#16 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by Satori »

Samo da rezimiramo:
- ti si 15tak godina stariji od nje,
- zaustavio si je na ulici da joj kažeš da imate isto radno vrijeme i da se krećete istim pravcem ali različitim smjerovima,
- ona se pristojno nasmiješila, i odgovorila ti neutralno, ali sad ti izbjegava pogled i ubrza kad te vidi.

Ja bih rekla da je nisi oduševio, i predložila da počneš upoznavati i druge žene i izlaziti s njima, takve fiksacije na nekog koga ni ne poznaješ nisu baš zdrave. :wink:
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#17 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by cenecimoveocino »

Ako nije troll tema, trebao si je odmah pitat za izlazak i trazit broj telefona i cao, ovako profulao si sansu.
Covjece trebao bi u tim godinama pucat od samopouzdanja i da ti prilazak nepredstavlja problem, nisi teen, nema potrebe za izbjegavanjem ili da ranije ides na posao da je nesretnes :roll:
User avatar
jazzer
Posts: 7146
Joined: 20/12/2004 14:44

#18 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by jazzer »

Fazon bi bio da se ona javi ovdje i odgovori mu :) .
1Namcor
Posts: 290
Joined: 29/05/2020 17:52

#19 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by 1Namcor »

Prijatelju, da si joj se svidio odgovorila bi ti tako da produzi razgovor. Ili si pao na testu upoznavanja ili te vara osjecaj da i kod nje postoji hemija, trece nema. Al ja bih na tvom mjestu probao jos jednom, pa kud puklo da puklo :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by moonca »

:zoka:
.. ne treba probati... neka malo 'ohladi'..
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#21 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by i agree »

sssaaammmyyy wrote: 29/10/2020 08:57 Pozdrav forumašice i forumaši, obraćam se prije svega djevojkama i ženama koje iz ženskog ugla žele i mogu da pomognu, a i muškarcima koji imaju neku pametnu na ovu temu i unaprijed se zahvaljujem na tome.Radi se o zaljubljenosti koja me je spucala u zrelijim godinama iako nisam vjerovao da je to u ovim godinama uopšte moguće (čak me je pomalo i sramota osjećanja koja su me preplavila, ali ona su tu) i da će mi se ikad više nakon razočarenja koje mi se desilo to ponovo dogoditi i da ću taj osjećaj ponovo doživjeti, ali eto nikad ne reci nikad. Imam vrlo loše iskustvo i brak iza sebe u kojem sam pružio sve najbolje, a zauzvrat dobio sve najgore, nemam djece.Zaljubio sam se poput petnaestogodišnjaka u osobu koju srećem svaki dan kada idem na posao i sa posla i koja je po mojoj procjeni mlađa od mene nekih 15-ak godina jer teško je to procjeniti.Gledamo se mjesecima, smješimo, uživamo u pogledima i ne progovaramo ni ona ni ja, bilo je lijepo uživati u tim susretima i živjeti u maštarijama o tome šta bi moglo biti i kako bi bilo lijepo da smo zajedno.Nisam ja više u tim godinama kad me je strah da priđem djevojci u onom tinejđerskom smislu, ali me je strah da će se tog momenta sve promjeniti i srušiti kao kula od karata, da će nestati svi snovi, maštanja i nadanja, ali jednom se mora prići i to sam i uradio, naravno da nisam rekao direktno jer ne želim da je uplašim polazeći tu od samog sebe jer ni meni naravno to ne bi bilo prijatno nego sam rekao da se izvinjavam ako smetam i da se mi baš često srećemo i da izgleda imamo isto radno vrijeme i istom rutom se krećemo od kuće do posla samo u suprotnim smjerovima, tamo gdje ona stanuje je radim i obrnuto.Na moju konstataciju ona je samo stidljivo odgovorila da izgleda da je tako i produžila dalje, nisam stigao ništa više da je upitam čak ni kako se zove, nisam nametljiv tip i nisam htio da vršim nikakav pritisak.Nakon tog prilaska i razgovora od jedva nekoliko sekundi svaki naredni put kad sam je sreo izbjegavala me je kad se približavamo jedno drugom skrene pogled, ili gleda na sat, ubrza korak da što prije prođe pored mene kako ne bi imao vremena ni da je pozdravim ili se sagne da zaveže pertlu na cipeli gledajući na drugu stranu.Ja odavno nisam bio u ovoj situaciji i ne znam ni ja sam više kako da se ponašam. Ne znam da li joj se sviđam pa me izbjegava jer je nervozna u mojoj blizini i ako to jeste to ne znam kako da se postavim, ne želim da joj bude neugodno, želim da se osjeća najljepše i najprijatnije na svijetu, a ako se to znači da joj se ne sviđam ja ću se povući čak ću ići i ranije na posao i odlaziti kasnije sa posla samo da joj susreti sa mnom ne bi prouzrokovali neugodnost jer se i ja osjećam loše i neugodno kad se zbog mene osjeća neugodno neko u koga sam zaljubljen do ušiju. Ona je jedina u meni uspijela da probudi to predivno osjećanje na kojem ću joj vječno biti zahvalan makar ona nikad ne saznala za to.Ja ne želim da ona bude nesretna nego najsretnija na svijetu, ako to ne može biti sa mnom neka bude sa kim može, ali ja ću i dalje biti zaljubljen u nju i to zadržati za sebe i tiho patiti, šta da se radi, takav je život. Šta vi mislite o čemu se zapravo ovdje radi? HEEEEEELP PLEASE !
Sta ce joj deda, 15 godina za mladju curu nije malo,da je sta htjela sa tobom sigurno bi razvezala pricu a nebi se sad ponasala kao da imas tifus.Mozda je i zauzeta sve u svemu daljnji kontakt nikakav nece,odljubi se i pecaj dalje ne odustaj,ima ribe na svakom koraku
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#22 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by -Chesterfield- »

Satori wrote: 29/10/2020 15:30 Samo da rezimiramo:
- ti si 15tak godina stariji od nje,
- zaustavio si je na ulici da joj kažeš da imate isto radno vrijeme i da se krećete istim pravcem ali različitim smjerovima,
- ona se pristojno nasmiješila, i odgovorila ti neutralno, ali sad ti izbjegava pogled i ubrza kad te vidi.

Ja bih rekla da je nisi oduševio, i predložila da počneš upoznavati i druge žene i izlaziti s njima, takve fiksacije na nekog koga ni ne poznaješ nisu baš zdrave. :wink:
:thumbup:

Jedino da se zaustavi sa nekim bijesnim autom ( porsche) i ponudi da je odbaci gdje se uputila.

Ako pristane, znači da je zagrijana.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#23 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by moonca »

:roll: :lol:
e, takve ne setaju, a i ne idu na posao.. :wink: :nokti:
1Namcor
Posts: 290
Joined: 29/05/2020 17:52

#24 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by 1Namcor »

cenecimoveocino wrote: 29/10/2020 15:45 Ako nije troll tema, trebao si je odmah pitat za izlazak i trazit broj telefona i cao, ovako profulao si sansu.
Covjece trebao bi u tim godinama pucat od samopouzdanja i da ti prilazak nepredstavlja problem, nisi teen, nema potrebe za izbjegavanjem ili da ranije ides na posao da je nesretnes :roll:
Godine imaju veze sa samopouzdanjem jedino ako je u njima stekao dovoljno iskustva... inace mogu biti samo teret.
A za izbjegavanje se slazem, to ni slucajno, nek ona ide okolo ili ranije 😀
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#25 Re: Zaljubljivanje, signali i prilazak djevojci

Post by vjesticanametli »

😂 e to to ko jejbe nek ide ona ranije😂
Post Reply