Zalazak sunca

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Hurliman
Posts: 10
Joined: 13/03/2011 09:12

#1 Zalazak sunca

Post by Hurliman »

Velki pozdrav.Sin mi ima pismenu na temu zalazak sunca,trazio sam na netu ali nista nisam uspio naci.MOlim ako neko zna neka napise.Hitno je,unapred hvala
User avatar
Truba
Posts: 81767
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2 Re: Zalazak sunca

Post by Truba »

ovo postaje sve bolje i bolje :D

oćemo li i mi dobiti ocjenu :lol: :lol: :lol:
Hurliman
Posts: 10
Joined: 13/03/2011 09:12

#3 Re: Zalazak sunca

Post by Hurliman »

hocete i to veliku bitno je samo da neko napise
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#4 Re: Zalazak sunca

Post by Tranquilizer »

Super, po forumu se i pismene rade :lol: :lol: :lol:
User avatar
Bellydancesuperstar
Posts: 406
Joined: 18/04/2011 11:29

#5 Re: Zalazak sunca

Post by Bellydancesuperstar »

možda da potražiš o sunčevom sistemu i kretanju planeta?

ili je možda u pitanju romantični sastavak?
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#6 Re: Zalazak sunca

Post by nova_korisnica »

o m G...
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#7 Re: Zalazak sunca

Post by Ma.Le.Na »

:D :lol:

meni je uvijek tesko bilo zapoceti :D
pa evo da pripomognemo :D

Sunce. Izvor zivota. Ili ne?! :lol:
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#8 Re: Zalazak sunca

Post by GAU8 »

ja mislim da je postavljac teme zakazao totalno.

koja skola, koji razred?

Da li je vama uopste bitno sta to dijete radi u skoli, ili samo treba da skine "taj glupi sastav" s vrata.
Trazenje po internetu pismenih zadaca mi je odron, uz duzno postovanje...
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#9 Re: Zalazak sunca

Post by Cholina_Lokica »

I onda se pitamo sto su djeca danas glupa i granice sa idiotizmom
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#10 Re: Zalazak sunca

Post by nosara »

Isti lik, druga tema...
1-vi sam razre srednje frizerske skole i za praksu mi traze Pribor i alat u frizerskom salonu teorija trazio sam po netu ali nema rezultata izbacuje mi firme koje se tim bave.zna li neko dje mogu naci to,link,nesto slicno unaprijed hvala :? :? :? :?
:lol:

:sax: :sax: :sax: :sax: :sax:
User avatar
dviceps
Posts: 97
Joined: 18/06/2009 18:47

#11 Re: Zalazak sunca

Post by dviceps »

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
petunija
Posts: 3039
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#12 Re: Zalazak sunca

Post by petunija »

Ako ne možete ili ne znate pomoći, nemojte se ni javljati.
Postavljač teme je tražio pomoć a ne kritike i osude.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#13 Re: Zalazak sunca

Post by Ma.Le.Na »

uz duzno postovanje ovo treba i ismijat i kritikovat i postidit..ako je ikako moguce
...da mu nesto ovakvo nikada vise na pamet ne padne..

sastav trazit na netu..pored toliko izvora i svega..
pa da je progooglao price i pjesme sa tematikom zalaska sunca i iz svakog uzeo po recenicu do sada je mogao napisati 13 sastava..(ne govorim da je kradja drugog materijala opravdana ali samo navodim primjer)..

i onda se fkt cudimo zasto su djeca glupa..neobrazovana..i kako im padne na pamet nositi noz sa sobom u torbi..za tramvaja ne-daj-Boze :roll:
lajkujMe
Posts: 12256
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#14 Re: Zalazak sunca

Post by lajkujMe »

halo ba nek napise sam, jeli iz bosanskog? ma nek sam napise, nema tu neke filozofije, nek zamisli zalazak sunca pa nek ispirica sta vidi i sta osjeca u tom trenutku valjda ima malo inspiracije.

hebote ja bih sad mogao napisati nesto na ovu temu za 5 minuta za bar trojku da dobije
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#15 Re: Zalazak sunca

Post by nosara »

petunija wrote:Ako ne možete ili ne znate pomoći, nemojte se ni javljati.
Postavljač teme je tražio pomoć a ne kritike i osude.
Sutra ce nekom vrijednom i postenom djetetu uzet posao... Mozda tvom...? Da li bi i onda ovako pisala...?
Ili je "postavljac" neko tvoj...? :D
User avatar
petunija
Posts: 3039
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#16 Re: Zalazak sunca

Post by petunija »

Postavljača teme poznajem taman koliko i tebe.
Ko će kome posao uzeti to niko ne može reći, ali svi na kraju nađu svoju sreću ;-)
Kao majka dvoje učenika znam da u školama često daju djeci zadatke koji su iznad dječjih mogućnosti i zato su mnogi prinuđeni tražiti pomoć. U konkretnom slučaju ne znam ni koliko je dijete (ne bih se iznenadila da je prvi osnovne), a isto tako znam da mi, kao roditelji, i pored najbolje volje, ne možemo biti edukovani iz svih oblasti pa da možemo pomoći djetetu u svakoj situaciji . :sax:
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#17 Re: Zalazak sunca

Post by Tranquilizer »

Ma.Le.Na wrote:uz duzno postovanje ovo treba i ismijat i kritikovat i postidit..ako je ikako moguce
...da mu nesto ovakvo nikada vise na pamet ne padne..

sastav trazit na netu..pored toliko izvora i svega..
pa da je progooglao price i pjesme sa tematikom zalaska sunca i iz svakog uzeo po recenicu do sada je mogao napisati 13 sastava..(ne govorim da je kradja drugog materijala opravdana ali samo navodim primjer)..

i onda se fkt cudimo zasto su djeca glupa..neobrazovana..i kako im padne na pamet nositi noz sa sobom u torbi..za tramvaja ne-daj-Boze :roll:

a kome ide to dužno poštovanje :lol:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#18 Re: Zalazak sunca

Post by nosara »

petunija wrote:Postavljača teme poznajem taman koliko i tebe.
Ko će kome posao uzeti to niko ne može reći, ali svi na kraju nađu svoju sreću ;-)
Kao majka dvoje učenika znam da u školama često daju djeci zadatke koji su iznad dječjih mogućnosti i zato su mnogi prinuđeni tražiti pomoć. U konkretnom slučaju ne znam ni koliko je dijete (ne bih se iznenadila da je prvi osnovne), a isto tako znam da mi, kao roditelji, i pored najbolje volje, ne možemo biti edukovani iz svih oblasti pa da možemo pomoći djetetu u svakoj situaciji . :sax:
nosara wrote:Isti lik, druga tema...
1-vi sam razre srednje frizerske skole i za praksu mi traze Pribor i alat u frizerskom salonu teorija trazio sam po netu ali nema rezultata izbacuje mi firme koje se tim bave.zna li neko dje mogu naci to,link,nesto slicno unaprijed hvala :? :? :? :?
:lol:

:sax: :sax: :sax: :sax: :sax:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#19 Re: Zalazak sunca

Post by Ma.Le.Na »

Tranquilizer wrote:
Ma.Le.Na wrote:uz duzno postovanje ovo treba i ismijat i kritikovat i postidit..ako je ikako moguce
...da mu nesto ovakvo nikada vise na pamet ne padne..

sastav trazit na netu..pored toliko izvora i svega..
pa da je progooglao price i pjesme sa tematikom zalaska sunca i iz svakog uzeo po recenicu do sada je mogao napisati 13 sastava..(ne govorim da je kradja drugog materijala opravdana ali samo navodim primjer)..

i onda se fkt cudimo zasto su djeca glupa..neobrazovana..i kako im padne na pamet nositi noz sa sobom u torbi..za tramvaja ne-daj-Boze :roll:

a kome ide to dužno poštovanje :lol:
:razz: :D tebi ne :D

@petunija
ovdje se ne radi o naucnom radu za koji je potrebno neko posebno znanje i sposobnost...nego o obicnom pismenom radu
svaki roditelj sa SSS moze i zna pomoci djetetu da napise sastav na ovu temu

ovdje se radi o ljenosti...lakse je na gotovo - copy-paste sastav ...nego sjesti i malo razgovarati sa djetetom...proanalizirati sta bi se moglo napisati...pa pregledati rad..pa dati neke smjernice i nesto popraviti...
to je zahmet ba,,
User avatar
Callahan44
Posts: 156
Joined: 07/04/2009 22:10

#20 Re: Zalazak sunca

Post by Callahan44 »

ovo mi je jedna od drazih tema koja je ikada pokrenuta
rame uz rame sa zagorom i blekom :)
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#21 Re: Zalazak sunca

Post by GAU8 »

Ma.Le.Na wrote:
Tranquilizer wrote:
Ma.Le.Na wrote:uz duzno postovanje ovo treba i ismijat i kritikovat i postidit..ako je ikako moguce
...da mu nesto ovakvo nikada vise na pamet ne padne..

sastav trazit na netu..pored toliko izvora i svega..
pa da je progooglao price i pjesme sa tematikom zalaska sunca i iz svakog uzeo po recenicu do sada je mogao napisati 13 sastava..(ne govorim da je kradja drugog materijala opravdana ali samo navodim primjer)..

i onda se fkt cudimo zasto su djeca glupa..neobrazovana..i kako im padne na pamet nositi noz sa sobom u torbi..za tramvaja ne-daj-Boze :roll:

a kome ide to dužno poštovanje :lol:
:razz: :D tebi ne :D

@petunija
ovdje se ne radi o naucnom radu za koji je potrebno neko posebno znanje i sposobnost...nego o obicnom pismenom radu
svaki roditelj sa SSS moze i zna pomoci djetetu da napise sastav na ovu temu

ovdje se radi o ljenosti...lakse je na gotovo - copy-paste sastav ...nego sjesti i malo razgovarati sa djetetom...proanalizirati sta bi se moglo napisati...pa pregledati rad..pa dati neke smjernice i nesto popraviti...
to je zahmet ba,,
Jeste ljenost, ali takvi ucenici ce kasnije traziti da im drugi rade magistarske radove i slicno.
True story, visestruko vidjeno iz vlastitog iskustva.
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#22 Re: Zalazak sunca

Post by chengaba »

Ovo treba prebaciti na "humanitarne akcije".
Mislim, postavljač je prvi srednje frizerske, ima sina u školi, ne zna ni sebi ni sinu napisati pismenu. :cry: :cry:
Pa zar nema više dobrih ljudi?!?

:sax:
User avatar
petunija
Posts: 3039
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#23 Re: Zalazak sunca

Post by petunija »

@MaLeNa,

slažem se da nije naučni rad, :thumbup: samo želim reći da nismo svi nadareni za pisanje, crtanje ili matematiku. Ono što bi možda tebi bilo trivijalno, meni može biti nesagledivo teško, treba stvari gledati iz više uglova.
Ja ovdje pokušavam objasniti da se nikome ne treba rugati, a da težište naše kritike treba prebaciti na naš sistem obrazovanja koji ponekad postavlja nerazumne zadatke pred djecu. Ako je dijete o kome govorimo peti ili osmi osnovne, npr, onda ima mjesta vašim komentarima. Ali ako je prvi osnovne onda je normalno da dijete to ne može samo uraditi. Poenta je da nemamo kompletnu sliku situacije, pa ne možemo uspostaviti ni "dijagnozu".
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#24 Re: Zalazak sunca

Post by karanana »

prvi srednje a vec ima sina skolarca. svaka cast!
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#25 Re: Zalazak sunca

Post by suza81 »

chengaba wrote:Ovo treba prebaciti na "humanitarne akcije".
Mislim, postavljač je prvi srednje frizerske, ima sina u školi, ne zna ni sebi ni sinu napisati pismenu. :cry: :cry:
Pa zar nema više dobrih ljudi?!?

:sax:
:lol: :lol: :lol:
Locked