Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine u B

Post Reply
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#276 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by Alfons Kauders »

fixer wrote:To nije moja prica. Opet fula.
pa problem i jeste u tome sto ni ti nisi skonto sta je zapravo tvoja prica

pominjes izmjene zakona... a ne znas ni kakvi su postojeci zakoni... hint, restriktivniji su u mnogo aspekata od slicnih zakona u hrvatskoj i srbiji (za koju si na ovoj temi rekao da nema tako lezerne zakone kao mi - sto je nonsens)

uopste ti nije poznata razlika izmedju boravista, prebivalista, radne dozvole, sticanja drzavljanstva... dakle ne znas uopste sta je tema... cak i kad bi znao, morao bi usput znati kako je ova problematika regulisana kod nas... a ocito je da ne znas, jer kao primjer postavljas zakone susjednih zemalja, koji se od nasih skoro i ne razlikuju (kao sto sam rekao, cak su i liberalniji kad su u pitanju neke stvari)

fino se odluci sta je tvoja prica i sta zapravo zagovaras, jer meni i dalje nije jasno... hoces istragu? ok, neka fahro istrazuje sam sebe i svoje ministarstvo... hoces nove zakone? koji bi se razlikovali od postojecih ... u cemu? stvari koje si pominjao su vec dio naseg zakona... hoces da ti neko dokaze da se ti zakoni primjenjuju... ja sam ti pomenuo prijatelja cija supruga nije mogla sve zavrsiti u roku od pet godina... i katarina ti je sad pomenula jedan dodatni detalj

dakle sjedi malo, skuhaj kafu, zapali ako pusis... i skontaj sta zapravo pokusavas reci
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#277 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by KatarinaKosaca »

Šta reći :-) :-) :-) :-)
fixer wrote:Moze link za Spaniju i Grcku.
KatarinaKosaca wrote:Evo @fixer, bilo je manje od 5 minuta

http://www.nacionalidadparaespanoles.com/

Za Grčku ne znam grčki fakat :D Na Tv sam slušala i dobro čula.
fixer wrote:Suplja, naravno.
:run:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#278 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by Alfons Kauders »

KatarinaKosaca wrote:Šta reći :-) :-) :-) :-)
fixer wrote:Moze link za Spaniju i Grcku.
KatarinaKosaca wrote:Evo @fixer, bilo je manje od 5 minuta

http://www.nacionalidadparaespanoles.com/

Za Grčku ne znam grčki fakat :D Na Tv sam slušala i dobro čula.
fixer wrote:Suplja, naravno.
:run:
pogleda covjek kako je u cijeloj evropi... od hrvatske do spanije

a i dalje nema blage veze kakav je nas zakon...

oh wait, taj zakon se ne primjenjuje... zavjera ustaskodzihaTska da se naseli pola miliona arapa

iz najnizih slojeva

i to nadrogiranih
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#279 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by weredsf »

Alfons Kauders wrote:
fixer wrote:To nije moja prica. Opet fula.
pa problem i jeste u tome sto ni ti nisi skonto sta je zapravo tvoja prica

pominjes izmjene zakona... a ne znas ni kakvi su postojeci zakoni... hint, restriktivniji su u mnogo aspekata od slicnih zakona u hrvatskoj i srbiji (za koju si na ovoj temi rekao da nema tako lezerne zakone kao mi - sto je nonsens)

uopste ti nije poznata razlika izmedju boravista, prebivalista, radne dozvole, sticanja drzavljanstva... dakle ne znas uopste sta je tema... cak i kad bi znao, morao bi usput znati kako je ova problematika regulisana kod nas... a ocito je da ne znas, jer kao primjer postavljas zakone susjednih zemalja, koji se od nasih skoro i ne razlikuju (kao sto sam rekao, cak su i liberalniji kad su u pitanju neke stvari)

fino se odluci sta je tvoja prica i sta zapravo zagovaras, jer meni i dalje nije jasno... hoces istragu? ok, neka fahro istrazuje sam sebe i svoje ministarstvo... hoces nove zakone? koji bi se razlikovali od postojecih ... u cemu? stvari koje si pominjao su vec dio naseg zakona... hoces da ti neko dokaze da se ti zakoni primjenjuju... ja sam ti pomenuo prijatelja cija supruga nije mogla sve zavrsiti u roku od pet godina... i katarina ti je sad pomenula jedan dodatni detalj

dakle sjedi malo, skuhaj kafu, zapali ako pusis... i skontaj sta zapravo pokusavas reci
Genijalan si kada ti se da objasnjavati ono sto je ocito, posebice do tako sitnih detalja. :thumbup:
Ti ljudi iz Kuvajta ne mogu po vazecim zakonima biti vlasnici nekretnine niti je kupiti, ne moze biti upisan u grunt kao vlasnik te kuce, oni imaju neke ugovore za firmom u Kuvajtu koja je osnivac firme u Bosni(Mozda neki pravnik za kako se to zove) vlasnik je firma registrovana u Bosni, firma koja posluje po zakonima koji vladaju u nasoj zemlji, firma koja placa uredno porez , firma koja uredno placa izvodjace radova koji je ukupno 25 u Hadzicima, firma koja je uradila svu potrebnu infrastrukturu da bi se mogla zapoceti kuca u toj vukojebini (realno)
Prosjecna cijena tih kuca je cc 200.000 Maraka sto nije mala cifra ni za Kuvajt cak.
Na ovom videu se moze detaljnije vidjeti kako nas oni vide i kako to naselje izgleda:
http://www.youtube.com/watch?v=Ep7N_aIonPg
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#280 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by KatarinaKosaca »

Alfons Kauders wrote:oh wait, taj zakon se ne primjenjuje... zavjera ustaskodzihaTska da se naseli pola miliona arapa

iz najnizih slojeva

i to nadrogiranih
Ja vjerujem da kao i u svemu u ovoj zemlji štela igra veliku ulogu, tako da se može desiti da nekome bude lakše izvaditi. A zakon je :-) :-) ne dao Bog nikome. Takvi apsurdi da ima, mislim, iako nisam pravnik dobrih osnova za tužbe po raznim osnovama. Svake godine jedna debela fascikla papira, ljekarskih uvjerenja, plaćenih zdravstvenih osiguranja, plus plaćanje taksi, dakle pare, strpljenje, pare, kopije i uplatnice. Kontrole kući, polaganje M" obrasca, dokazi o nekretnini.. ma čuda, bude fascikla papira i jedno cca. 400KM računajući i taksu za boravišnu dozvolu. Što u EU nije slučaj. Za državlajnstvo je samo taksa 450KM plus opet fascikla papira.. Zakon je restriktivniji nemoguće.
Post Reply