Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine u B

Post Reply
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#226 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by homar »

BIRALI STE SADA GLEDAJTE I KUSAJTE!

Narod je ovca, daš mu malo soli on bleji i ide za čobanom. Bolje nismo ni zaslužili od Fahra, Zlatka, Bakira, Tihića, Dodika....
Ovaj Fahro je začinio sve, umislio se da je poslat od Svevišnjeg da nas "spasi od arapa". Budalo jedna povuci se i ne baljezgaj...
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#227 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Dobro imate živaca raspravljati se sa ovakvim, zar do sada nije jasno da su problem Arapi - muslimani. Lik je prvo tvrdio da kupovina nekretnina nije investicija pa kada je uvidio da je pojeo govno sa tom izjavom, te da je svako ulaganje od kojeg očekuješ profit samo po sebi investicija, onda je krenuo baljezgati kako izgradnja infrastrukture nije investicija. :mrgreen:

Zatim je okrenuo priču kako u Njemačkoj ne možeš kupiti nekretninu i dobiti boravak pa kada sam mu pokazao i argumentirao da može onda je opet pojeo govno po drugi put danas :mrgreen: :mrgreen: i krenuo sa pričom kako ja njemu to moram dokazati. :-) Tipična priča diletanata jer sve ono što on ne vidi ili ne zna to ne postoji. Usput čovjek za sebe tvrdi da je jak ekonomista, da je odr'o guzove studirajući ekonomiju.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#228 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by fixer »

JThomas wrote:
kako onda fahrin izborni rezultat doživi takav pad od opštih do lokalnih izbora, ako on sve radi rezonski i niz dlaku glasačkoj mašini?
Zato sto je glup. Narod prepoznao da ga neko ucjenjuje. :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#229 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by Alfons Kauders »

fixer wrote:
Alfons Kauders wrote: dakle sad bi svakom hrvatu koji krene napraviti vikendicu na kupresu trebali traziti da usput otvori firmu i zaposli ljude? jos nesto? da popusi granicaru kad ulazi u drzavu mozda?
Vikendica je jedno, drugo je prebivaliste. Boraviste u najbolju ruku moze dobiti.
BTW pokusaj ti sad otici dole i napraviti kucu sa stalnim prebivalistem.
pa na koji nacin zamisljas da se nekome ogranici pravo da boravi u bih?

eto ne mora imati ni nekretninu... dakle ulazi u drzavu legalno, sve cisto... i treba mu ograniciti... sta? da ne moze prijaviti boravak, sto je zakonska obaveza? da ne moze ostati u drzavi duze od koliko dana? sta?

trajno prebivaliste i drzavljanstvo ni sad ne mozes dobiti na osnovu nekretnine... ali eto, ako cemo vec o teorijama zavjera, ti iz nekog razloga vjerujes da je to moguce jer dva drzavna, dva federalna i dva kantonalna ministarstva haman svjesno krse zakon (zavjera po meni)...

hajd se ti malo skontaj sta zapravo pokusavas da kazes

za pocetak mozda bi ti bilo jednostavnije da fino brate kazes kako ne volis arape (ili muslimane, svejedno) i cao... ne gotivim ni ja arape... nimalo... izraelce jos manje... iranci su nako ok, samo su zastranili... ne volim ni pakistance, indijce... ne volim ni ruse... ni francuze... ni pola amerikanaca...

sta je tu problem, fino reci mrzim arape i cao... ne vidim potrebu za okolisanjem
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#230 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by Paranoid »

Image
U općini Ilidža sve je više agencija, prodavaonica i kafića s arapskim natpisima. :oops:
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#231 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by Havatar »

fixer wrote:
JThomas wrote:i još jedan post savršeno i potpuno nevezan za citirani. čestitamo, mačak, ispred kolektiva.

a zaboravih reći da su, pored navedenog, i totalno neovisni od vanjskih uticaja...
Aha. Sad smo dosli na teorije zavjere. :lol: :lol: Dno dna. Nize ne moze.
Kakav neko mora uticaj da izvrsi na mene, da ja pricam nesto sto moja glasacka masina ne zeli cuti? Kako da me neko natjera? Da on, u konacnici, ne ovisi od glasova ljudi, prihvatio bih ti pricu. Ovako se samo prosipas.
Gleda da se udobri stranim ambasadorima i medjunarodnoj zajednici da bi mu pomogli da ostane na vlasti
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#232 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by JThomas »

fixer wrote:
JThomas wrote:
kako onda fahrin izborni rezultat doživi takav pad od opštih do lokalnih izbora, ako on sve radi rezonski i niz dlaku glasačkoj mašini?
Zato sto je glup. Narod prepoznao da ga neko ucjenjuje. :D
a nije mazohista?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#233 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Paranoid wrote:Image
U općini Ilidža sve je više agencija, prodavaonica i kafića s arapskim natpisima. :oops:
Mashalah, zaslužio si hediju za ovu vijest. :kiss:
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#234 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by Paranoid »

:lol: :lol: :lol: :lol:

:izet:
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#235 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by fixer »

http://www.ess.gov.si/_files/624/brosur ... ti-BOS.pdf

Temeljni uslov za izdavanje dozvole za
zaposlenje trenutačna je situacija na
tržištu rada odnosno pomanjkanje
odgovarajućih domaćih kandidata i
slobodna kvota.

Ljudi sve sami rekli. Idemo za HRV.


http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inform ... hrvatskoj/

Državljaninu treće države na stalnom boravku u drugoj državi članici EGP-a odobrit će se privremeni boravak ako ima:

valjanu putnu ispravu,
sredstva za vlastito uzdržavanje i za uzdržavanje članova obitelji,
zdravstveno osiguranje
i
ako ispunjava ostale uvjete za odobrenje privremenog boravka s obzirom na svrhu namjeravanog boravka.

Sve se samo reklo.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#236 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by JThomas »

a kako je kod nas to uređeno? jesu li lakši uslovi, ili su možda i teži...?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#237 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by Alfons Kauders »

fixer wrote:http://www.ess.gov.si/_files/624/brosur ... ti-BOS.pdf

Temeljni uslov za izdavanje dozvole za
zaposlenje trenutačna je situacija na
tržištu rada odnosno pomanjkanje
odgovarajućih domaćih kandidata i
slobodna kvota.

Ljudi sve sami rekli. Idemo za HRV.


http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inform ... hrvatskoj/

Državljaninu treće države na stalnom boravku u drugoj državi članici EGP-a odobrit će se privremeni boravak ako ima:

valjanu putnu ispravu,
sredstva za vlastito uzdržavanje i za uzdržavanje članova obitelji,
zdravstveno osiguranje
i
ako ispunjava ostale uvjete za odobrenje privremenog boravka s obzirom na svrhu namjeravanog boravka.

Sve se samo reklo.
i po cemu se slovenija i hr razlikuju od BiH? hajde malo uporedi odredbe tih zakona s nasim... ili da ti odmah kazem kako razlike gotovo da i nema... cisto da ti ustedim jos koju provalu

reci ba da mrzis arape, sto dzabe trosis i nase i svoje vrijeme... ha ja
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#238 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by Alfons Kauders »

JThomas wrote:a kako je kod nas to uređeno? jesu li lakši uslovi, ili su možda i teži...?
tezi, jer nema pogodnosti za drzavljane EU

al fixer jednostavno kaze da se zakon ne primjenjuje, tj da se sustavno krsi (nemoguce ga je drugacije "ne primjenjivati")... dakle zavjera vehabijsko-kuvajtska da nam dovedu pola miliona nadrogiranih arapa iz najnizih slojeva
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#239 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by fixer »

Alfons Kauders wrote:
pa na koji nacin zamisljas da se nekome ogranici pravo da boravi u bih?

eto ne mora imati ni nekretninu... dakle ulazi u drzavu legalno, sve cisto... i treba mu ograniciti... sta? da ne moze prijaviti boravak, sto je zakonska obaveza? da ne moze ostati u drzavi duze od koliko dana? sta?


trajno prebivaliste i drzavljanstvo ni sad ne mozes dobiti na osnovu nekretnine... ali eto, ako cemo vec o teorijama zavjera, ti iz nekog razloga vjerujes da je to moguce jer dva drzavna, dva federalna i dva kantonalna ministarstva haman svjesno krse zakon (zavjera po meni)...

hajd se ti malo skontaj sta zapravo pokusavas da kazes

za pocetak mozda bi ti bilo jednostavnije da fino brate kazes kako ne volis arape (ili muslimane, svejedno) i cao... ne gotivim ni ja arape... nimalo... izraelce jos manje... iranci su nako ok, samo su zastranili... ne volim ni pakistance, indijce... ne volim ni ruse... ni francuze... ni pola amerikanaca...

sta je tu problem, fino reci mrzim arape i cao... ne vidim potrebu za okolisanjem
Ovo sasvim normalno postoji u pojedinim zemljama. Ne mogu da vjerujem da nikad nisi ovo cuo. :shock: Kaze ti da mozes tri mjeseca boraviti, dobijes pecat i nakon tri mjeseca ako te uhvate da si na teritoriji bez da su ti udarili izlazni, tebi je kume izbacivanje iz zemlje, kazna i zabrana ulaska. Ja bio u Sloveniji 4 dana i nisam prijavio boraviste policiji, na izlasku mi kaznu pisali.

Drugi bold svojim ukucanima pricaj. Ja en volim Arape i muslimane, a onda bi isto postupao sa Hrvatima i Srbima i svim ostalim bez iznimke. :lol: Nesto se ti opasno prosipas u zadnje vrijeme. Da ti neko nije profil ukrao?
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#240 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by fixer »

Alfons Kauders wrote:
i po cemu se slovenija i hr razlikuju od BiH? hajde malo uporedi odredbe tih zakona s nasim... ili da ti odmah kazem kako razlike gotovo da i nema... cisto da ti ustedim jos koju provalu

reci ba da mrzis arape, sto dzabe trosis i nase i svoje vrijeme... ha ja
Po tome sto kod njih ministar ne dodje i kaze da se na taj nacin izgleda ljudi naseljavaju. Pokusaj uci u zemlju pa ces vidjeti. Zakon ako postoji ne znaci da se primjenjuje. Sam ministar izrazava sumnju da se ne primjenjuje.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#241 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by Alfons Kauders »

fixer wrote:
Alfons Kauders wrote:
pa na koji nacin zamisljas da se nekome ogranici pravo da boravi u bih?

eto ne mora imati ni nekretninu... dakle ulazi u drzavu legalno, sve cisto... i treba mu ograniciti... sta? da ne moze prijaviti boravak, sto je zakonska obaveza? da ne moze ostati u drzavi duze od koliko dana? sta?


trajno prebivaliste i drzavljanstvo ni sad ne mozes dobiti na osnovu nekretnine... ali eto, ako cemo vec o teorijama zavjera, ti iz nekog razloga vjerujes da je to moguce jer dva drzavna, dva federalna i dva kantonalna ministarstva haman svjesno krse zakon (zavjera po meni)...

hajd se ti malo skontaj sta zapravo pokusavas da kazes

za pocetak mozda bi ti bilo jednostavnije da fino brate kazes kako ne volis arape (ili muslimane, svejedno) i cao... ne gotivim ni ja arape... nimalo... izraelce jos manje... iranci su nako ok, samo su zastranili... ne volim ni pakistance, indijce... ne volim ni ruse... ni francuze... ni pola amerikanaca...

sta je tu problem, fino reci mrzim arape i cao... ne vidim potrebu za okolisanjem
Ovo sasvim normalno postoji u pojedinim zemljama. Ne mogu da vjerujem da nikad nisi ovo cuo. :shock: Kaze ti da mozes tri mjeseca boraviti, dobijes pecat i nakon tri mjeseca ako te uhvate da si na teritoriji bez da su ti udarili izlazni, tebi je kume izbacivanje iz zemlje, kazna i zabrana ulaska. Ja bio u Sloveniji 4 dana i nisam prijavio boraviste policiji, na izlasku mi kaznu pisali.

Drugi bold svojim ukucanima pricaj. Ja en volim Arape i muslimane, a onda bi isto postupao sa Hrvatima i Srbima i svim ostalim bez iznimke. :lol: Nesto se ti opasno prosipas u zadnje vrijeme. Da ti neko nije profil ukrao?
da, ja kao diplomirani pravnik nikad nisam cuo za ovo, mos mislit... i to su tvoje izmjene... hm... a mozda da malo procitas zakone svoje drzave? mozda bi onda skonto da to vec imamo... i vazda smo imali...

i koliko je kuvajcana (arapa, level 1, nadrogiranih), prekrsilo te zakone? to je neka masovna pojava? cudno, jer nikad nisam cuo da je ijedan kaznjen... (a uredno se sve evidentira, jer ljudi prelaze granicu na aerodromu, ne idu sumskim putevima do kuvajta)

dakle ti bi mijenjao zakone da budu kao ovi u hrvatskoj, sloveniji... mada NEMAS POJMA kakvi su postojeci? samo pretpostavljas da nekim cudom arap moze kupiti kucu na ilidzi i dobiti drzavljanstvo ili radnu dozvolu... fakat mi nisi jasan nimalo

a o tome da li volis arape ili ne... mislim da je vec svima jasno... :wink:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#242 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by Alfons Kauders »

fixer wrote:
Alfons Kauders wrote:
i po cemu se slovenija i hr razlikuju od BiH? hajde malo uporedi odredbe tih zakona s nasim... ili da ti odmah kazem kako razlike gotovo da i nema... cisto da ti ustedim jos koju provalu

reci ba da mrzis arape, sto dzabe trosis i nase i svoje vrijeme... ha ja
Po tome sto kod njih ministar ne dodje i kaze da se na taj nacin izgleda ljudi naseljavaju. Pokusaj uci u zemlju pa ces vidjeti. Zakon ako postoji ne znaci da se primjenjuje. Sam ministar izrazava sumnju da se ne primjenjuje.
pa onda neka da ostavku jer je nesposoban... ako sam sumnja ili izaziva sumnju

a o tome ko i kako ulazi u sloveniju mozes dosta nauciti nakon kratke setnje ljubljanom... svaki peti covjek prica srpski, hrvatski, bosanski...
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#243 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by kamen spoticanja »

Fahrudin poslao pismo clanicama OIC-a u kojem objašnjava sta je pisac htio kazat kad je bulaznio o arapima...
Prpa gujici :lol:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#244 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

fixer wrote:
Alfons Kauders wrote:
i po cemu se slovenija i hr razlikuju od BiH? hajde malo uporedi odredbe tih zakona s nasim... ili da ti odmah kazem kako razlike gotovo da i nema... cisto da ti ustedim jos koju provalu

reci ba da mrzis arape, sto dzabe trosis i nase i svoje vrijeme... ha ja
Po tome sto kod njih ministar ne dodje i kaze da se na taj nacin izgleda ljudi naseljavaju. Pokusaj uci u zemlju pa ces vidjeti. Zakon ako postoji ne znaci da se primjenjuje. Sam ministar izrazava sumnju da se ne primjenjuje.

Ako, ako, ako...kod tebe su sve pretpostavke. :-)
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#245 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by fixer »

:lol:

Udjes preko nekih granicnih prelaza, kupis nekretninu, zaposlis se na crno. U ovakvoj drzavi mozes citav zivot prezivjeti da se niko ne zapita.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#246 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by weredsf »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Dobro imate živaca raspravljati se sa ovakvim, zar do sada nije jasno da su problem Arapi - muslimani. Lik je prvo tvrdio da kupovina nekretnina nije investicija pa kada je uvidio da je pojeo govno sa tom izjavom, te da je svako ulaganje od kojeg očekuješ profit samo po sebi investicija, onda je krenuo baljezgati kako izgradnja infrastrukture nije investicija. :mrgreen:

Zatim je okrenuo priču kako u Njemačkoj ne možeš kupiti nekretninu i dobiti boravak pa kada sam mu pokazao i argumentirao da može onda je opet pojeo govno po drugi put danas :mrgreen: :mrgreen: i krenuo sa pričom kako ja njemu to moram dokazati. :-) Tipična priča diletanata jer sve ono što on ne vidi ili ne zna to ne postoji. Usput čovjek za sebe tvrdi da je jak ekonomista, da je odr'o guzove studirajući ekonomiju.
Oni prave nekretnine, kupuju zemlju i angazuju domace firme da izvode te radove, urade svu potrebnu infrastrukturu koju bi mi doveli u ta mjesta nekada 2231 godine..
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#247 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by Trebam te »

Alfons Kauders wrote:
fixer wrote:
Havatar wrote: Mogu sto ne bih mogao. Sa parama si gdje god odes dobrodosao.
Dobro receno. Sa parama. Ne parama koje ces na banci imati. Dodji i investiraj, placaj poreze, otvaraj radna mjesta i niko mu nista nece reci. Jedan takav (Al Shidi) ne moze da dobije vizu da dodje i obidje gradiliste. To je stvarni problem, a ne to sto ce se nekim pojedincima ograniciti mogucnost stalnog boravka, jer nista osim nekretnine nisu mislili stvoriti u Bosni.
dakle sad bi svakom hrvatu koji krene napraviti vikendicu na kupresu trebali traziti da usput otvori firmu i zaposli ljude? jos nesto? da popusi granicaru kad ulazi u drzavu mozda?

Extra si :mrgreen: :thumbup:

:bih:
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#248 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by HM 2011 »

Ne valja izvinjenje - lažno je jer niko ništa nije izvrnuo, niti se vodi predizborna kampanja, niti su u pitanju stranke.....

Ponovi izvinjenje - reci fino - šta je bilo motiv da daš izjavu kakvu si dao na BH radiu 1 i da to isto ponoviš u članku koji si objavio (uh pardon nisi ti nego neko drugi) u svojim novinama (u h pardon nisu tvoje nego tuđe), pa da onda ispravljaš naslov (uh pardon ne ti nego neko drugi) članka u roku od 5 minuta i slično.....

Iskreno izvinjenje se traži, pokajnički nastup - jer ovo je isprazno - svaljuješ svoju krivicu na druge koji veze sa tim nemaju i što je više nego očito....


Fahro registruj se na klixu i odgovori gradjanima lično, ne moraš niti javno, uzmi neki nick bezze i napiši istinu ako si uopšte fin čovjek....
NASLOVNICA » VIJESTI » IZ MINUTE U MINUTU | OBJAVLJENO: 29.11.2013. 14:01 | AUTOR: PRESS SLUŽBA MINISTARSTVA SIGURNOSTI BIH Print NAKON MEDIJSKIH ŠPEKULACIJA Ministarstvo sigurnosti BiH uputilo pojašnjenje ambasadorima zemalja članica OIC-a u BiHFOTO: AVAZ Ministarstvo sigurnosti BiH uputilo pojašnjenje ambasadorima zemalja članica OIC-a u BiH

Povodom pojedinih medijskih špekulacija i saopćenja Ministarstva vanjskih poslova BiH, nakon sastanka sa ambasadorima zemalja članica Organizacije islamske konferencije (OIC) u BiH, u kojem se navodi da je ministar Zlatko Lagumdžija „naglasio da BiH nikada neće usvojiti zakone kojim se diskriminiraju bilo koje zemlje, pa tako ni arapski ni ostali investitori iz islamskog svijeta, ni dobronamjerni turisti koji posjećuju našu zemlju“, Ministarstvo sigurnosti BiH uputilo je pojašnjenje ambasadorima OIC-a.

U pismu se navodi da u Bosni i Hercegovini niti jedno ministarstvo, niti jedna parlamentarna politička partija ili poslanik u Parlamentarnoj skupštini BiH nisu predložili takav ili sličan diskriminatorski zakonski akt.

Ministarstvo sigurnosti BiH ne raspolaže informacijama da neko planira podnošenje takvog diskriminatorskog zakona te ističe da bi se takvom pokušaju Ministarstvo sigurnosti BiH suprotstavilo.

Standardna i energična kontrola migracionih tokova - što je neupitna obaveza prema domaćem zakonodavstvu, ali i evropskim integracijama BiH i očuvanja bezviznog režima sa EU - ne može se povezivati sa iskrenim nastojanjem BiH da napravi što povoljniju klimu za investitore iz ovih i drugih prijateljskih zemalja i dolazak turista u BiH.

Ministarstvo sigurnosti BiH ističe da se redovne aktivnosti agencija za provođenje zakona i Ministarstva sigurnosti BiH protiv već uočenih pokušaja zloupotreba gostoprimstva naše zemlje ne mogu falsificirati u bilo kakvu vrstu negativnog raspoloženja prema ovim prijateljskim zemljama i upućuje ambasadore da tu vrstu manipulacije shvate kao nepotrebni dio predizborne kampanje koju već vode pojedine stranke, odnosno njihovi predsjednici i ministri.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#249 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by weredsf »

HM 2011 wrote:Ne valja izvinjenje - lažno je jer niko ništa nije izvrnuo, niti se vodi predizborna kampanja, niti su u pitanju stranke.....

Ponovi izvinjenje - reci fino - šta je bilo motiv da daš izjavu kakvu si dao na BH radiu 1 i da to isto ponoviš u članku koji si objavio (uh pardon nisi ti nego neko drugi) u svojim novinama (u h pardon nisu tvoje nego tuđe), pa da onda ispravljaš naslov (uh pardon ne ti nego neko drugi) članka u roku od 5 minuta i slično.....

Iskreno izvinjenje se traži, pokajnički nastup - jer ovo je isprazno - svaljuješ svoju krivicu na druge koji veze sa tim nemaju i što je više nego očito....


Fahro registruj se na klixu i odgovori gradjanima lično, ne moraš niti javno, uzmi neki nick bezze i napiši istinu ako si uopšte fin čovjek....
NASLOVNICA » VIJESTI » IZ MINUTE U MINUTU | OBJAVLJENO: 29.11.2013. 14:01 | AUTOR: PRESS SLUŽBA MINISTARSTVA SIGURNOSTI BIH Print NAKON MEDIJSKIH ŠPEKULACIJA Ministarstvo sigurnosti BiH uputilo pojašnjenje ambasadorima zemalja članica OIC-a u BiHFOTO: AVAZ Ministarstvo sigurnosti BiH uputilo pojašnjenje ambasadorima zemalja članica OIC-a u BiH

Povodom pojedinih medijskih špekulacija i saopćenja Ministarstva vanjskih poslova BiH, nakon sastanka sa ambasadorima zemalja članica Organizacije islamske konferencije (OIC) u BiH, u kojem se navodi da je ministar Zlatko Lagumdžija „naglasio da BiH nikada neće usvojiti zakone kojim se diskriminiraju bilo koje zemlje, pa tako ni arapski ni ostali investitori iz islamskog svijeta, ni dobronamjerni turisti koji posjećuju našu zemlju“, Ministarstvo sigurnosti BiH uputilo je pojašnjenje ambasadorima OIC-a.

U pismu se navodi da u Bosni i Hercegovini niti jedno ministarstvo, niti jedna parlamentarna politička partija ili poslanik u Parlamentarnoj skupštini BiH nisu predložili takav ili sličan diskriminatorski zakonski akt.

Ministarstvo sigurnosti BiH ne raspolaže informacijama da neko planira podnošenje takvog diskriminatorskog zakona te ističe da bi se takvom pokušaju Ministarstvo sigurnosti BiH suprotstavilo.

Standardna i energična kontrola migracionih tokova - što je neupitna obaveza prema domaćem zakonodavstvu, ali i evropskim integracijama BiH i očuvanja bezviznog režima sa EU - ne može se povezivati sa iskrenim nastojanjem BiH da napravi što povoljniju klimu za investitore iz ovih i drugih prijateljskih zemalja i dolazak turista u BiH.

Ministarstvo sigurnosti BiH ističe da se redovne aktivnosti agencija za provođenje zakona i Ministarstva sigurnosti BiH protiv već uočenih pokušaja zloupotreba gostoprimstva naše zemlje ne mogu falsificirati u bilo kakvu vrstu negativnog raspoloženja prema ovim prijateljskim zemljama i upućuje ambasadore da tu vrstu manipulacije shvate kao nepotrebni dio predizborne kampanje koju već vode pojedine stranke, odnosno njihovi predsjednici i ministri.
Pogledaj jucer sta je napisao za nacelnika koji se usudio prvi reagovati na ovo, dobit ces pravi odgovor
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#250 Re: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Post by Havatar »

fixer wrote:
Alfons Kauders wrote:
i po cemu se slovenija i hr razlikuju od BiH? hajde malo uporedi odredbe tih zakona s nasim... ili da ti odmah kazem kako razlike gotovo da i nema... cisto da ti ustedim jos koju provalu

reci ba da mrzis arape, sto dzabe trosis i nase i svoje vrijeme... ha ja
Po tome sto kod njih ministar ne dodje i kaze da se na taj nacin izgleda ljudi naseljavaju. Pokusaj uci u zemlju pa ces vidjeti. Zakon ako postoji ne znaci da se primjenjuje. Sam ministar izrazava sumnju da se ne primjenjuje.
Ako se ne primjenjuje onda je za to kriv taj ministar i kako sad on moze da prica o tome ako je glavni krivac :roll:
Post Reply