Zakon o zastiti potrosaca pitanje

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

kuli1961
Posts: 2427
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#26 Re: Zakon o zastiti potrosaca pitanje

Post by kuli1961 »

vjeshalica wrote: 24/08/2020 21:56 Ali osporavam princip prešućenja da imam dodatni posao da zovem servis koji će naplatiti postavljanje kabla, i to ovlašteni, da se ne bi garancija izgubila, i općenito dodatni trošak koji je prikriven.
U hit the target! :thumbup:
kuli1961
Posts: 2427
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#27 Re: Zakon o zastiti potrosaca pitanje

Post by kuli1961 »

NediM17 wrote: 24/08/2020 22:41 Razlika izmedju inzenjera i pravnika, taj vas "pravni problem" ja inzenjerski rijesim za 5 minuta bez marke troska i sekunde sekiracije, dok vi ovdje pisete romane o sporetu i utikacu. Gubitak zivaca, energije, novca...
Ja bih do sada pojeo vec par rucaka s tog sporeta, a vas dvoje trazite "pravnu zastitu" i poentu.
Ja kad kupujem bilo sta dobro se raspitam da ne bi bilo neprijatnih iznenadjenja kad robu donesem kuci.
I ako joj nije ofirno nek' nam kaze kako je rijesila "problem",
A vi nastavite o "dovodjenju potrosaca u zabludu".
Jos ne kupih el. aparat bez kabla i utikaca,
Postavljeno pitanje nema ama bas nikakve veze sa elektrikom, kablovima, spajanjima itd,nego sa pravnim aspektom ocuvanja garancije za ispravno funkcionisanje stvari, kada trgovac nije dao sve bitne podatke. Zato se inzinjeru drzi svog podrucja. O elektrici,elektronici, sta god da je, vjerovatno puno znas, ali o pravnoj nauci ocito nemas pojma.
Nemam tehnickog obrazovanja, ali iz opisa tacke E valjda vidis da ni meni neke jednostavne stvari nisu problem, nekom drugom mozda jesu, to treba postovati.
Ovaj podforum se zove pravo, clan @vjeshalica je pitala- trazila pravno misljenje/pravnu pomoc, a ne pomoc elektricara. Kad joj to bude trebalo, trazice, ali na drugom podforumu.
NediM17
Posts: 21641
Joined: 05/11/2009 11:49

#28 Re: Zakon o zastiti potrosaca pitanje

Post by NediM17 »

kuli1961 wrote: 24/08/2020 23:13
NediM17 wrote: 24/08/2020 22:41 Razlika izmedju inzenjera i pravnika, taj vas "pravni problem" ja inzenjerski rijesim za 5 minuta bez marke troska i sekunde sekiracije, dok vi ovdje pisete romane o sporetu i utikacu. Gubitak zivaca, energije, novca...
Ja bih do sada pojeo vec par rucaka s tog sporeta, a vas dvoje trazite "pravnu zastitu" i poentu.
Ja kad kupujem bilo sta dobro se raspitam da ne bi bilo neprijatnih iznenadjenja kad robu donesem kuci.
I ako joj nije ofirno nek' nam kaze kako je rijesila "problem",
A vi nastavite o "dovodjenju potrosaca u zabludu".
Jos ne kupih el. aparat bez kabla i utikaca,
Postavljeno pitanje nema ama bas nikakve veze sa elektrikom, kablovima, spajanjima itd,nego sa pravnim aspektom ocuvanja garancije za ispravno funkcionisanje stvari, kada trgovac nije dao sve bitne podatke. Zato se inzinjeru drzi svog podrucja. O elektrici,elektronici, sta god da je, vjerovatno puno znas, ali o pravnoj nauci ocito nemas pojma.
Nemam tehnickog obrazovanja, ali iz opisa tacke E valjda vidis da ni meni neke jednostavne stvari nisu problem, nekom drugom mozda jesu, to treba postovati.
Ovaj podforum se zove pravo, clan @vjeshalica je pitala- trazila pravno misljenje/pravnu pomoc, a ne pomoc elektricara. Kad joj to bude trebalo, trazice, ali na drugom podforumu.
Pa ima li kakva "pouka o pravnom lijeku"?
Ja tu vidim samo jedan lijek za rjesenje problema, posto ne umije sama pozvati majstora i otvoriti novcanik, sve drugo presipanje iz supljeg u prazno.
Sto se mene tice kidam na lijevo. :run:
kuli1961
Posts: 2427
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#29 Re: Zakon o zastiti potrosaca pitanje

Post by kuli1961 »

NediM17 wrote: 24/08/2020 23:29 Pa ima li kakva "pouka o pravnom lijeku"?
Ja tu vidim samo jedan lijek za rjesenje problema, posto ne umije sama pozvati majstora i otvoriti novcanik, sve drugo presipanje iz supljeg u prazno.
Sto se mene tice kidam na lijevo.
Nemoj kidati, kud ces, postalo je interesantno... :D :D :D :D :D
Nije ovo presuda pa da se trazi ta pouka...a ako bas hoces, vdi gore u tekstu sta se desava sa garancijom ako taj j..i kabl kopča ovlasteni servis ili STR elektricar, ili "sam svoj majstor" ili "komšo sa trećeg sprata", koji je by the way u mladosti "gledio" svog amidzu skolovanog elektricara kako radi, odmotavao mu PGP-ejac i PPR, dodavao blankirke i "grinericu", pa se sad komso prozvao elektricarem...par licni se dodirnu kako ne treba, ode ringla, ode garancija... :D :D :D :D
NediM17
Posts: 21641
Joined: 05/11/2009 11:49

#30 Re: Zakon o zastiti potrosaca pitanje

Post by NediM17 »

Dobro preposteni kadijo, "pravni savjet" je li se tako kaze? Moze li ustati tuzbom (ispravi me ako grijesim) protiv proizvodjaca, protiv trgovca za nadoknadu materijalne stete, nadoknada za dusevnu bol nanesenu prilikom otvaranja novcanika, ima li tako nesto, kakve su joj sanse da dobije na sudu? :D
A sad stvarno kidam, nisam na godisnjem.
Post Reply