Zakon o oružju i municiji

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Milan N
Posts: 51
Joined: 15/01/2014 16:18

#1 Zakon o oružju i municiji

Post by Milan N »

Vidim da je Hrvatska već dugo pod novim zakonom, u skladu sa EU. Crna Gora priprema novi zakon, nacrt je već na razmatranju.

Srbija je ovih dana pokrenula istu proceduru novog zakona u skladu sa EU. Interesuje me kakav je zakon BiH o oružju i municiji?
User avatar
sioux113
Posts: 92
Joined: 15/09/2013 11:07

#2 Re: Zakon o oružju i municiji

Post by sioux113 »

Milan N wrote:Vidim da je Hrvatska već dugo pod novim zakonom, u skladu sa EU. Crna Gora priprema novi zakon, nacrt je već na razmatranju.

Srbija je ovih dana pokrenula istu proceduru novog zakona u skladu sa EU. Interesuje me kakav je zakon BiH o oružju i municiji?

U BiH, nema jedisntvenog Zakona o oružju, jedinstvenog u smislu da se odnosi na čitavu državu kao u Srbiji ili Hrvatskoj. U RS-u ima na republičkom nivou, u F BiH je u nadležnosti kantona, kojih ima 10, znači matematički ima 11 zakona koji regulišu tu oblast, šizofrenija u praksi i na djelu ali na žalost, tako je.
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#3 Re: Zakon o oružju i municiji

Post by ho oponopono »

Milan N wrote:Vidim da je Hrvatska već dugo pod novim zakonom, u skladu sa EU. Crna Gora priprema novi zakon, nacrt je već na razmatranju.

Srbija je ovih dana pokrenula istu proceduru novog zakona u skladu sa EU. Interesuje me kakav je zakon BiH o oružju i municiji?

...ma rupu uvijek možeš naći!Image
Post Reply