Zadruga - rijaliti clickbait

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#1 Zadruga - rijaliti clickbait

Post by Amazonka27 »

Vidjela sam da su i ranije teme o rijalitijima imale malo komentara ali mnooogo pregleda...sto govori o tome da se vise prati nego sto se prizna :D

Kada ne gledam i ne komentirašem...prošle su sve te Farme (Pinkove) koje nisam pratila i Parove koje sam pokusala gledati i odustajala nakon 10 min. jer ih ništa nisam ni čula ni razumjela.
Pratila sam rijalitije od nekad tamo prije 100 god zvao se "To sam ja" pa nekoliko Velikih burazera i Farmi koje su bile na Novoj TV. To je imalo nekog smisla jer se fokusiralo na izvršavanje nekih zadataka i misija i snalaženje obične raje u izvršavanju istih sa nepoznatim ljudima i njihovim različitim karakterima. Kada su počeli da uvode (zaboravljene) VIPovce meni je bilo ponižavajuće gledati šta ljudi sebi dopuštaju. Svejedno, pratili i li ne, vi za te učesnike znate i motaju vam se po kanalima koje gledate, novinama, portalima...pa vam na neke i pucaju ispred zgrade.

Zadruga je fenomenalna ideja - mali grad i preko 30 učesnika koji trebaju da se snađu za novac i da se razvijaju. Međutim, razlog pokretanja ove teme nije da sad želim da komentarišem ko je kome šta rekao ili uradio (ako želite - izvolite) nego kritikovanje ili osvrt na jednu novu pojavu medijskog linča, silovanja, "jebanja u zdrav mozak" i učesnika i gledalaca.

U ovom rijalitiju je najgora produkcija koja dozvoljava seks sa maloljetnicama, nasilje, prijetnje, krađe, psovke i kletve, i sve to namjerno bez ikakve cenzure ili filtera provocira. Učesnici nisu u totalnoj izolaciji jer im povremeno dolaze ljudi iz vanjskog svijeta (voditelji, pjevači i sl) i plus imaju (kako ga oni nazivaju) LIVE gdje voditelji sjede u studiju sa gostima i uključuju se u razgovor sa učesnicima. Sve bi to bilo ok da produkcija ne sabotira samu sebe. Nemaju pregled dana niti "rasprave" gledalaca (forum, fb ili sl.) što je meni bilo malo čudno, ali onda sam skontala šta rade. Oni izvlače iz konteksta sve što se dešava i prave od toga clickbait vijesti na vlastitoj stranici. Prave od svog rijalitija kojem je tema (snalaženje u improvizovanom gradu) kopiju Parova koji su (za razliku od milionske Zadruge) postavili jedan sto i svi sjede cijelu sezonu za tim jebenim stolom.

Sinoć su imali "Žurku" u kojoj je gostovao Tropico Band...tj imali su svoj koncert - ne kontam kako im nije palo na pamet da poprave ozvučenje pa da i gledaoci uživaju u tom koncertu a ne kao da je neko stavio mobitel u bure i pustio karaoke matricu. Prije toga su imali Live gdje su voditelji lagali i učesnike i publiku da su se neke stvari desile i da se sve to vidjelo i kada učesnici to poreknu - voditelji kažu "mi kao da ne gledamo isti rijaliti, imaju snimci". Iznosili su im informacije iz vanjskog svijeta i na najgori mogući način provocirali učesnike vlastitog rijalitija. Meni bi bilo jasno da neki ŽLJ kategorije "portal" ili anonimus blog radi ovakve stvari ali ja zaista, ali zaista ne shvatam guranje u ovakav amaterizam ili su ti clickbait-ovi toliko unosan posao da će sami sebi da miniraju projekat i zaborave sta su ono htjeli na početku priče.

U nekim emisijama prije početka Zadruge, neki od učesnika su spomenuli detalje koji su im obećane u zadruzi. Npr vlastite apartmane. Ugovorom su se obavezali da će platiti velike pare ako napuste prije nego ih izbace drugi učesnici ili publika. Neki učesnici kod sebe imaju mobitele (jedan tražio dopunu u prodavnici, a jednom mu je telefon zazvonio).


Shvatam da su neki učesnici bili primorani da stupe u ovaj rijaliti (kao npr Pinkove Zvezde) kako bi se promovisali, ali ko iz ovog rijalitija izađe normalan treba mu dati nobelovu nagradu.
User avatar
MTV
Posts: 14294
Joined: 21/08/2013 19:39

#2 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by MTV »

Dobro si to opisala. Svi gledaju ali nece da priznaju.

Ukratko sta sam zapazio zadnjih dana jer eto svako malo u YT trendovima je Zadruga. A tu je jos pink i pink Reality.

- Ofucani Mico i Saska u sve se mijesaju kao Vegeta.
- Smilja i Uros koma.
- Sinoc ona dva pedera od novinara, pogotovo onaj sto vodi Premijeru, bahati i bezobrazni pricaju o nepostojecim stvarima ili snimkama. Kultura 0 nije ni cudno sto ih u Srbiji biju gdje stignu.
- Par pokusaja od pjevaca i pjevacica.
- Maca sa svojim: "Ja sam ovdje prava zvezda."
- Miki i onaj Marko, a ima ih jos, idu iz realitija u realiti. Koliko oni tamo zarade da mi je znat?!
...
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#3 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by Amazonka27 »

Većina njih su rijaliti zvijezde...neki su i po 7 puta bili u njima. Smilju su diskvalifikovali na radost i ukućana i gledalaca... Čudim se tom potražnjom za galamom i nazor nekim senzacijama koje upravo produkcija pravi - jer to publika traži? Mogla bih se kladiti da 99% krađa koje se dešavaju su ustvari podmetnute od produkcije - ne kao neki zadatak pa da gledaoci znaju...nego samo nestane lova - a 150 kamera u Zadruzi - jel moguće da ne znaju ko je?
Pokazali su jednom kako izgleda ta njihova režija - to je strašno kako moćno izgleda...koliko monitora i koliko je ljudi uključeno u to, a oni drže kadar pola sata na liku što spava na klupi.
Čak su zbog krađa ukućani počeli da štekaju hranu po koferima, cipelama, ispod kreveta...što je dovelo do zdravstvenih problema nekoliko njih, pa su onda naredili da sve moraju držati u frižideru.

A na pitanje koliko zarade...Miki je sam priznao kao da je imao 500€ u šteku, nikad ne bi ušao...čovjek će imati hranu određen period i još malo zaraditi...bolje i to nego da bude gladan. Ove pinkove zvezde razumijem - zbog promocije. Onaj reper...vala poslušah...filtriranje glasa picke materine nešto...lik niđe veze ko i "hitovi" mu...a pojeba sve po kući. Za ostale "poznate" MC nešto isto nisam čula...a to i jeste bit njihovog učešća - da se sada čuje za njih. Ali ubiše ljude ni krive ni dužne..ono je strašno šta im rade.
Last edited by Amazonka27 on 28/09/2017 16:03, edited 1 time in total.
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#4 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by daky585 »

Ja prvi ne gledam ništa iz Pinkove produkcije jer oni bi i od najkvalitetnije emisije napravili šund. Ovo je već posebna priča i možda je bilo zanimljivo prije 7-8 god ali uvijek se vrte isti ljudi bukvalno kao da isti rijaliti traje godinama. Ne shvatam poentu.
User avatar
MTV
Posts: 14294
Joined: 21/08/2013 19:39

#5 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by MTV »

Da ovo ide na Pink BH bilo bi ovdje vec 100-ta stranica.
Ovako mnogi nemaju pink, pink Reality i pink plus jer su u nekim doplatama.
Opet na YouTube Zadruga je stalno u "trendovima" pa ima hiljade i hiljade pregleda naspram drugih realityja. Clickbait je danas IN koliko je puta dosad bilo "necete vjerovati sta se desilo (FOTO+VIDEO)"

Amazonka, Mitrovic je kupio HD reportazna kola i to je ta redakcija koju su prikazali a nama krajnim korisnicima dodje (ispod)prosjecna SD slika. Vjerovatno su te kamere ostale SD.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#6 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by Amazonka27 »

daky585 wrote:Ja prvi ne gledam ništa iz Pinkove produkcije jer oni bi i od najkvalitetnije emisije napravili šund. Ovo je već posebna priča i možda je bilo zanimljivo prije 7-8 god ali uvijek se vrte isti ljudi bukvalno kao da isti rijaliti traje godinama. Ne shvatam poentu.
Upravo to. Bravo. Mene je privuklo to što je u pitanju "grad" gdje učesnici moraju sami da zarađuju novac. Pa i ti što se stalno vrte meni dođu ko novi - jer ih nisam gledala ranije. Ali, tačno to što si opisao - od najkvalitetnije emisije bi napravili šund. Ovo je novinarsko iživljavanje izdvojene grupe ljudi...nema veze sa temom rijalitija. Kao kad se djevojke prijave za posao u inostranstvu pa im na kraju oduzmu pasoše i prodaju u bijelo roblje...et tako meni strašno izgleda odnos novinara i tih ljudi u Zadruzi.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#7 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by Amazonka27 »

MTV wrote: Clickbait je danas IN koliko je puta dosad bilo "necete vjerovati sta se desilo (FOTO+VIDEO)"
.
Ali zar pinku treba clickbait? Zar to nije za amatere i početnike ili fkt je to toliko unosno da se i Pink koji je u stanju da napravi umjetni grad - uhvati jeftinih objava. Nije to članak o dešavanju unutar Zadruge, sve je izvučeno iz konteksta i često postavljeni linkovi su nedostupni.
Last edited by Amazonka27 on 28/09/2017 16:44, edited 1 time in total.
User avatar
MTV
Posts: 14294
Joined: 21/08/2013 19:39

#8 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by MTV »

Amazonka27 wrote:
MTV wrote: Clickbait je danas IN koliko je puta dosad bilo "necete vjerovati sta se desilo (FOTO+VIDEO)"
.
Ali zar pinku treba clickbait? Zar to nije za amatere i početnike ili fkt je to toliko unosno da se i Pink koji je u stanju da napravi umjetni grad - uhati jeftinih objava. Nije to članak o dešavanju unutar Zadruge, sve je izvučeno iz konteksta i često postavljeni linkovi su nedostupni.
Pare svi vole. Na internetu se da zaraditi. Neko manje neko vise. Vazno je da se prica zadruga, pink i da im raste popularnost citaj cijena, valja prodat 15 minuta reklama.
Pink ima dobrih ideja realizacija cesto jadna.
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#9 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by daky585 »

Većina medija nažalost koristi clickbait. Eto ako ćemo gledati Srbiju, od onih treš medija poput Kurira i Telegrafa (pa i Pinka) pa do onih nešto ozbiljnijih kao što je B92, čak i RTS. Ni ovdje nije situacija bolja.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#10 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by Krokodajl »

"Noćna mora Željka Malnara"

I ništa više.

To je bio show, produkcija.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#11 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by triconja »

Jest, pravo je dobar rijeliti Rik en morti
User avatar
Rugafet
Posts: 4678
Joined: 14/12/2015 17:52

#12 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by Rugafet »

Vidi vidi, tema o zadruzi :thumbup: nisam ni znao da imade
Naravno da gledam rijalitije, posebno volim ove malo 'otvorenijeg tipa' inace, najjaca mi je bila farma, mada sam se i u zadrugu 'ustosio' fino.
Vidim Zorica 'the man' Markovic usla ocekujem da ce perje letit ovih dana.

Btw, sinoc pocela nova sezona zvezdi granda na OBN :thumbup:
User avatar
Rugafet
Posts: 4678
Joined: 14/12/2015 17:52

#13 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by Rugafet »

Uros narcis izletio...to se trazi
User avatar
MTV
Posts: 14294
Joined: 21/08/2013 19:39

#14 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by MTV »

Rugafet wrote:Uros narcis izletio...to se trazi
Rijetko odvratan lik.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#15 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by Amazonka27 »

Znaci, doslovno bildaju svoj protal hahaha :) u sred programa kažu pogledajte vijest koja je upravo objavljena i obavezno im padne.

Izlaskom Smilje je Zadruga postala veselija i dobija na smislu...još to nije onako kako bi moglo biti...zvijezde su se uspavale i sve im je mrsko.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#16 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by dječak sa šibicama »

Ukenjali su sa uvijek istim facama, ali tu i tamo pogledam neki snimak ili ako je nesto interesantno navece, nasmijem se onom Mikiju, Maci se uvijek mozes smijati, biteschuuuuun.

Ima dobrih trebica, Sanjica :evil:

Image

samo da mi ne ispadne u nedelju :(
User avatar
SmokingMan
Posts: 18380
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#17 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by SmokingMan »

Krokodajl wrote:"Noćna mora Željka Malnara"

I ništa više.

To je bio show, produkcija.
A "jajan" je bio najjači,ali kada se naljuti. :D

Kako li se ono zvao lik,e mogu se sjetit,je li Ahmed ili tako nešto.
User avatar
Rugafet
Posts: 4678
Joined: 14/12/2015 17:52

#18 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by Rugafet »

Miki i crnogorac do finala
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#19 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by dječak sa šibicama »

Ona Ziza mi je hit, pooooliiicijaaaaaa :D

Prava glumica.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#20 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by dječak sa šibicama »

Rugafet wrote:Miki i crnogorac do finala
Koji crnogorac?
User avatar
Rugafet
Posts: 4678
Joined: 14/12/2015 17:52

#21 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by Rugafet »

Janjuš, visoki onaj kosarkas
User avatar
MTV
Posts: 14294
Joined: 21/08/2013 19:39

#22 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by MTV »

dječak sa šibicama wrote:
Rugafet wrote:Miki i crnogorac do finala
Koji crnogorac?
Marko Janjos?! (Ako mu je tako prezime)
User avatar
Rugafet
Posts: 4678
Joined: 14/12/2015 17:52

#23 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by Rugafet »

Janjusevic ja mislim da se preziva. Najveci lik u zadruzi hebem ga ja, 2,5 metra ima tako izgleda
User avatar
MTV
Posts: 14294
Joined: 21/08/2013 19:39

#24 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by MTV »

Rugafet wrote:Janjusevic ja mislim da se preziva. Najveci lik u zadruzi hebem ga ja, 2,5 metra ima tako izgleda
Ma znam na koga mislis, onaj sto svima moze jest sa glave :lol:

Nego kako Bane sinoc ispade glup i kad su ga krenuli zaebavat :lol: :lol:
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#25 Re: Zadruga - rijaliti clickbait

Post by Amazonka27 »

pa kako se onako frajer nafurao da zna :D hahaha Miki enciklopedija :D
Post Reply