Zabranjeno Pušenje

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#276 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by kakavdanakneiskustvu »

radostan dan wrote:
stakasa wrote:
radostan dan wrote:
e jbg zato sto nisu svi isti pa da svi citaju npr. bregovicev intervju u danima gdje otvoreno kaze da nije htio svirati za sarajevo tokom rata jer bi to po njemu bilo protumaceno da svira za alijino sarajevo,a pozurio je svirati u solunu za miloševićev beograd
ja ih to i pitam, al svi se prave -toše-.... :)
Zna to svako. Ali Bregovic i Nele nisu isti. Bregovic je komercijala a Nele je na foru zajednistva i raje napravio jaku karijeru.
a brega nije???
drugo, zar nele i kompanija iz tln nisu sprdali to lažno zajednistvo početkom devedesetih i tom sprdnjom ukazivali na stanje u društvu, za razliku od -nevinog i u rukavicama- brege?



godinu i po poslije ovog snimka, brega pravi serijal o bijelom dugmetu za rts slobodana miloševića. živi u beogradu. za još pola godine i počinje da radi sa vučelićem i kusturicom andergraund.

devedesetpete koncerti u grčkoj...bekove pjeva ko? zdravkan.

a nele veseli? podstanar u bg, neće da snima album dok traje rat, i piše scenario za složnu braću.

ako će već da se vaga, kantar onda ipak malo laže....eto to sam htio reći.[/quote]


:thumbup:
User avatar
Altsa
Posts: 7310
Joined: 19/03/2004 18:31

#277 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Altsa »

niko neletu ne prebacuje sto je snimao serije ili albume. Nele je proklet iz Sarajeva zbog svoje jezicine, cetnistva i stajanja na stranu onih koji su nas poljevali po glavi 4 godine. Brega stari prevarant je bio pametniji a mozda nije htio ni zbog zene. :D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#278 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by stakasa »

Altsa wrote:niko neletu ne prebacuje sto je snimao serije ili albume. Nele je proklet iz Sarajeva zbog svoje jezicine, cetnistva i stajanja na stranu onih koji su nas poljevali po glavi 4 godine. Brega stari prevarant je bio pametniji a mozda nije htio ni zbog zene. :D
Je li jos aktuelna Dzenana Sudzuka?
User avatar
Altsa
Posts: 7310
Joined: 19/03/2004 18:31

#279 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Altsa »

stakasa wrote:
Altsa wrote:niko neletu ne prebacuje sto je snimao serije ili albume. Nele je proklet iz Sarajeva zbog svoje jezicine, cetnistva i stajanja na stranu onih koji su nas poljevali po glavi 4 godine. Brega stari prevarant je bio pametniji a mozda nije htio ni zbog zene. :D
Je li jos aktuelna Dzenana Sudzuka?
on je vjeran samo jednom suhomesnatom proizvodu :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#280 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by kakavdanakneiskustvu »

Altsa wrote:niko neletu ne prebacuje sto je snimao serije ili albume. Nele je proklet iz Sarajeva zbog svoje jezicine, cetnistva i stajanja na stranu onih koji su nas poljevali po glavi 4 godine. Brega stari prevarant je bio pametniji a mozda nije htio ni zbog zene. :D

sta ti govori to kad bregovic izjavi da nije nikad tokom rata htio svirati za sarajevo jer bi to bilo kao da je svirao za alijino sarajevo,sto je budalastina,ali to je njegova izjava a pozurio je svirati protiv bombardovanja beograda,nije mu smetalo sto bi neko to mogao protumaciti da svira za milosevicev beograd,plus evo @radosni je spomenuo jos neke stvari koje je radio u srbiji,serija o dugmetu,muzika za kustin film,sve parama milosevicevog ministarstva kukture,miloseviceve televizija,nije javno govorio da ga boli klinac sta ce biti sa sarajevom ali kako ovo protumaciti nego da je izabrao stranu
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#281 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by stakasa »

Altsa wrote:
stakasa wrote:
Altsa wrote:niko neletu ne prebacuje sto je snimao serije ili albume. Nele je proklet iz Sarajeva zbog svoje jezicine, cetnistva i stajanja na stranu onih koji su nas poljevali po glavi 4 godine. Brega stari prevarant je bio pametniji a mozda nije htio ni zbog zene. :D
Je li jos aktuelna Dzenana Sudzuka?
on je vjeran samo jednom suhomesnatom proizvodu :D
Evo vidim da jeste
https://avaz.ba/showbiz/jet-set/341539/ ... iris-apfel
I onda pitaju sto je Brega otiso iz Sarajeva...
User avatar
Altsa
Posts: 7310
Joined: 19/03/2004 18:31

#282 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Altsa »

Jednom rijecju BAHRA JE GENIJALNA. :lol:
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#283 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by radostan dan »

i šta na kraju bi...jel iko skontao šta nenad i zenit pričaju pri kraju ili po završetku pjesme - djevojčice kojima..-?
ono - čestitamo, čestitamo, jel ti rod, pusti frajera i sl?
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#284 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by stakasa »

radostan dan wrote:i šta na kraju bi...jel iko skontao šta nenad i zenit pričaju pri kraju ili po završetku pjesme - djevojčice kojima..-?
ono - čestitamo, čestitamo, jel ti rod, pusti frajera i sl?
Pitaj Bahre, znace ona
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#285 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Banksy »

radostan dan wrote:
....eto to sam htio reći.
Ti si htio reći, i to vrlo providno, da smo pristrasni, a onda i neobjektivni, jer četnika Neleta i šupka Bregovića ne stavljamo u istu ladicu, zbog čega, jel, sve te naše izmaštane teorije o četnicima i saloncima padaju u vodu.

Htio si reći da, tobože, nismo objektivni, a samim tim ni relevantni, jer one koji su opravdavali zločin, podstrekivali ga, bili dio koncepta, bili glasni saučesnici u tom krvavom srbijanskom fašizmu devedesetih - bili oni glumci, bili muzičari, slikari, filozofi, reditelji - jer ta govna koja su svoje ime nalijepili na Miloševićev i svaki naredni velikosrpski fašizam koji cijeli region zlostavlja već decenijama,

jer ta govna ne stavljamo u istu ravan s onima koji su nemoralno okretali i saginjali glavu, koji su kao 'slobodni umjetnici' šutke podnosili teror i razaranja sosptvene domovine, pa tako izgubili svoj intelektualni kredibilitet i težinu, obraz i utjecaj, jer se nisu svojom društvenom snagom angažirali i usprotivili destrukciji, već su je šutke podnosili, prislanjajući ispotiha guzicu gdje je trebalo,

Sve vrijeme, tvoja poenta zapravo nije na konkretnim imenima, već na onima koji donose sudove. Ti traljavi pokušaji izjednačavanja i uopćavanja cijele slike, čime se kao nama oduzima kredibilitet i sposobnost jasnog rasuđivanja, to što radiš zadnjih par stranica, su samo prenaglašeno, jalovo koprcanje, što u finalu, sve i da nisi htio, daje sliku pokušaja opravdavanja prononsiranih zlikovaca, gdje brata jednog od njih, pokoj mu duši, sasvim nepoznatog i apsolutnog nebitnog za bilo čiju kulturnu scenu, priču i sliku, tobože žališ na početku teme,

Znaš, radosni, ako ništa, iz tog zla koje smo preživjeli, iz sveg tog užasa, stekli smo znanje, sposobnost, a bogami i pravo, da četnike razaznamo, izdvojimo iz mase i nazovemo pravim imenom. Da, Nele je četnik, Bregović šupak, i ne postoji akrobacija kojom ćeš nam poreći ili pokušati oduzeti kredibilitet i sposobnost da ih prepoznamo i imenujemo, gurajući njih dvojicu, ili bilo koga drugog, u isti koš krivice i odgovornosti. Ma nema šanse.
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#286 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by radostan dan »

Banksy wrote:
radostan dan wrote:
....eto to sam htio reći.
Ti si htio reći, i to vrlo providno, da smo pristrasni, a onda i neobjektivni, jer četnika Neleta i šupka Bregovića ne stavljamo u istu ladicu, zbog čega, jel, sve te naše izmaštane teorije o četnicima i saloncima padaju u vodu.

Htio si reći da, tobože, nismo objektivni, a samim tim ni relevantni, jer one koji su opravdavali zločin, podstrekivali ga, bili dio koncepta, bili glasni saučesnici u tom krvavom srbijanskom fašizmu devedesetih - bili oni glumci, bili muzičari, slikari, filozofi, reditelji - jer ta govna koja su svoje ime nalijepili na Miloševićev i svaki naredni velikosrpski fašizam koji cijeli region zlostavlja već decenijama,

jer ta govna ne stavljamo u istu ravan s onima koji su nemoralno okretali i saginjali glavu, koji su kao 'slobodni umjetnici' šutke podnosili teror i razaranja sosptvene domovine, pa tako izgubili svoj intelektualni kredibilitet i težinu, obraz i utjecaj, jer se nisu svojom društvenom snagom angažirali i usprotivili destrukciji, već su je šutke podnosili, prislanjajući ispotiha guzicu gdje je trebalo,

Sve vrijeme, tvoja poenta zapravo nije na konkretnim imenima, već na onima koji donose sudove. Ti traljavi pokušaji izjednačavanja i uopćavanja cijele slike, čime se kao nama oduzima kredibilitet i sposobnost jasnog rasuđivanja, to što radiš zadnjih par stranica, su samo prenaglašeno, jalovo koprcanje, što u finalu, sve i da nisi htio, daje sliku pokušaja opravdavanja prononsiranih zlikovaca, gdje brata jednog od njih, pokoj mu duši, sasvim nepoznatog i apsolutnog nebitnog za bilo čiju kulturnu scenu, priču i sliku, tobože žališ na početku teme,

Znaš, radosni, ako ništa, iz tog zla koje smo preživjeli, iz sveg tog užasa, stekli smo znanje, sposobnost, a bogami i pravo, da četnike razaznamo, izdvojimo iz mase i nazovemo pravim imenom. Da, Nele je četnik, Bregović šupak, i ne postoji akrobacija kojom ćeš nam poreći ili pokušati oduzeti kredibilitet i sposobnost da ih prepoznamo i imenujemo, gurajući njih dvojicu, ili bilo koga drugog, u isti koš krivice i odgovornosti. Ma nema šanse.
naravno da nema šanse...po tim tvojim kriterijima, goran je gori, samo ti je teško priznati. i da su u istoj ravni, a kamoli da je bregović -iznad. npr, između ostalog, da ti bude lakše, sebe si ubjedila da su -složna braća- snimana na palama, iako te dva puta ispravljam, iako ti je lako na guglu provjeriti tvrdnju, tvoju, moju. 8-).

drale...žalim naravno, u mjeri da mi nije rod, a jeste dio moje mladosti. ma koliko bio -epizodista- spram glavnih junaka ove teme...nezaobilazan je.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#287 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by stakasa »

radostan dan wrote:
naravno da nema šanse...po tim tvojim kriterijima, goran je gori, samo ti je teško priznati. i da su u istoj ravni, a kamoli da je bregović -iznad. npr, između ostalog, da ti bude lakše, sebe si ubjedila da su -složna braća- snimana na palama, iako te dva puta ispravljam, iako ti je lako na guglu provjeriti tvrdnju, tvoju, moju. 8-).

drale...žalim naravno, u mjeri da mi nije rod, a jeste dio moje mladosti. ma koliko bio -epizodista- spram glavnih junaka ove teme...nezaobilazan je.
Pravda se :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#288 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Tomahawk11 »

Image
Ovo pod šljemom je pokojni Drale. — sa: Zenit Đozić Zena, Nenad Janković Nele, DRAŽEN RIČL-ZIJO-PARA! i Dražen Janković.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#289 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by kakavdanakneiskustvu »

Za bregovica je mala rijec reci da je supak,ali da nei demo od teme
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#290 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Challenger_ »

Ouuu, koja priča... Odoh sad ovo sve iščitati.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#291 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Ommadawn »

Banksy wrote:
radostan dan wrote:
Banksy wrote:četnik ili salonac?

edit: bez karikiranja, ako ćemo pošteno, poznato je razmišljanje o ratu u Bosni cijele te exSa novobeogradske ekipe, od jednog do drugog u pitanju su tek nijanse.
da...tu ćemo se složiti.
s tim da si mi dužna objašnjenje kako ste svarili čolu? bregu? ili pokojnog nedeljka kovačevića (mostar sevdah reunion)? i masu drugih, da ne nabrajam sve....lijevo desno, gore dole, princip je isti - sve su ostalo nijanse, zar ne?
Ne, naravno da nisu nijanse. Jedno su miševi, drugo četnici/salonci/kakogod.

Da ne nabrajamo poimenice, svi, pa i ti, znamo ko je gdje bio, šta je radio i šta je govorio. I znamo i pamtimo.

Ako spominjemo konkretno ime, onda govorim, otprilike, o društvu koje se okupilo oko ove plitkoumne bljuvotine, koju su, veseljaci, snimali na Palama '95. taman negdje u vrijeme dok su im rodni grad, koji kilometar niže, logističari ravnali VBR-ovima. I grad i prijatelje im.

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 1%9B%D0%B0

Četnik, salonac, kakogod, pet deka, umorna sam od verglanja jedne te iste priče...
Zar nije onda i Mirsad Tuka četnik? Mislim, glumio je u istoj seriji.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#292 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by julisiz es grant »

Nije Tuka četnik. Za prodane duše obično kažemo da su balije.
Bilo je balja naših po Begešu 90-ih: Haris Burina, Miralem Zupčević, Haris Džinović, Zijah Sokolović...
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#293 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by sumirprimus »

vidio sam svu ljepotu svijeta na casu geografije, kad je izasla pred kartu bila je veca od velike britanije,
na odmoru sam ispred nje dubio na glavi,jer to sam u razredu ja, najbolje znao
ko je imo para kupovo joj kifle, ko je znao rijeci, pjesme joj je slao...
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#294 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by sumirprimus »

parama mogu sve lijepe zene imati, svi oko mene moraju glavom klimati.
al upamti frajeru da ti pare ne mogu kupit raju iskrenu , jebga i dan danas aktuelno :lol:
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#295 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by sumirprimus »

prije je bilo bejbe bejbe ko te ne bi tako mladu negdje u hladu prislonio,

a sad je aktuelnija fikreta :lol: :izet:
a ona rospija mi tresnje iznjela.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#296 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Ommadawn »

julisiz es grant wrote:Nije Tuka četnik. Za prodane duše obično kažemo da su balije.
Bilo je balja naših po Begešu 90-ih: Haris Burina, Miralem Zupčević, Haris Džinović, Zijah Sokolović...
A ako si imao tu nesrecu da se slucajno nadjes u Beogradu aprila 1992 godine?
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#297 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by sumirprimus »

i gola si se slikala vele hu huuuu
a jb vas ta prica stoput ispricana.
obiljezili jedan period, tekstovi i dan danas aktuelni i to je to.
svako je gospodar svoje sudbine i sam sebi bira put.
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#298 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by sumirprimus »

a jeko ibro dirka?
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#299 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by julisiz es grant »

sumirprimus wrote:vidio sam svu ljepotu svijeta na casu geografije, kad je izasla pred kartu bila je veca od velike britanije,
na odmoru sam ispred nje dubio na glavi,jer to sam u razredu ja, najbolje znao
ko je imo para kupovo joj kifle, ko je znao rijeci, pjesme joj je slao...
Kusturica napisao (navodno) ovu pjesmu (ili dio nje).
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#300 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by sumirprimus »

ma svejedno obiljezilo jedan period, ovo poslje nije to to razbijeni na varijantu istok i zapad..
onda udje i ta nacionalna prica u semu i jebaji ga
Post Reply