Zabranjeno Pušenje

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#301 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by stakasa »

...
Zamjenio sam Zijaha Sokolovica i Rusmira Agacevica
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58434
Joined: 03/08/2010 19:04

#302 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ommadawn wrote:
julisiz es grant wrote:Nije Tuka četnik. Za prodane duše obično kažemo da su balije.
Bilo je balja naših po Begešu 90-ih: Haris Burina, Miralem Zupčević, Haris Džinović, Zijah Sokolović...
A ako si imao tu nesrecu da se slucajno nadjes u Beogradu aprila 1992 godine?

da,kako opisati npr. miru furlan?
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#303 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by julisiz es grant »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Ommadawn wrote:
julisiz es grant wrote:Nije Tuka četnik. Za prodane duše obično kažemo da su balije.
Bilo je balja naših po Begešu 90-ih: Haris Burina, Miralem Zupčević, Haris Džinović, Zijah Sokolović...
A ako si imao tu nesrecu da se slucajno nadjes u Beogradu aprila 1992 godine?

da,kako opisati npr. miru furlan?
Ona je bila udata tamo, a i brzo se ispalila u Ameriku.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#304 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by shake69 »

Kako toliko forumskih mudraca ne zna da je Mira Furlan Jevrejka!?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58434
Joined: 03/08/2010 19:04

#305 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by kakavdanakneiskustvu »

kako neko ko se trudi prikazati autoritetom za ovo o cemu se pise na temi na zna ni sakriti da ne zna ono sto se vrlo lako moze na netu provjeriti,dvije rijeci iz jedne od najpoznatijih pjesama ove grupe o kojoj se piše
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#306 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by shake69 »

Da si ti Kakav, ti bi to znao. Eto, ne znas. Poklopi se.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58434
Joined: 03/08/2010 19:04

#307 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by kakavdanakneiskustvu »

to mi govori osoba koja spominje efendi frazu,da ponovim efendi frazu,eeeeeeeeejjjjj
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#308 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by dezurni_ucenik »

Ommadawn wrote:
julisiz es grant wrote:Nije Tuka četnik. Za prodane duše obično kažemo da su balije.
Bilo je balja naših po Begešu 90-ih: Haris Burina, Miralem Zupčević, Haris Džinović, Zijah Sokolović...
A ako si imao tu nesrecu da se slucajno nadjes u Beogradu aprila 1992 godine?


Srbi razorili Hrvatsku i Vukovar godinu prije tako da ta prica o "nesreci" ne pije vode. Mislim da je balinluk najobicniji u pitanju. Balijenere svakako nikad nije pamet krasila, ko nas bre zavadi, konta da su mu svi prijatelji, da nema dusmana.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#309 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Banksy »

Ommadawn wrote:
A ako si imao tu nesrecu da se slucajno nadjes u Beogradu aprila 1992 godine?


"Sve što mogu napraviti, ovako ljudski, i ako me neko bude pitao, tu nema problema nikakvih, to je moj privatni gest, a vi ga možete protumačiti kako hoćete. To je neka moja lična odluka. Ja neću da govorim zbog čega i da objašnjavam, vi to vrlo dobro znate. Ali, ako ništa drugo, to je ono jedino što mogu da učinim za taj grad, bar da se i vi sjetite da sam se rodio u Sarajevu, a znate šta se dešava",
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58434
Joined: 03/08/2010 19:04

#310 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by kakavdanakneiskustvu »

odosmo od teme totalno,ali i veliki osim je mjesec i po od pocetka rata u sarajevu,da ne govorim koliko od pocetka rata u sfrj,podnio ostavku
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#311 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Ommadawn »

Banksy wrote:
Ommadawn wrote:
A ako si imao tu nesrecu da se slucajno nadjes u Beogradu aprila 1992 godine?


"Sve što mogu napraviti, ovako ljudski, i ako me neko bude pitao, tu nema problema nikakvih, to je moj privatni gest, a vi ga možete protumačiti kako hoćete. To je neka moja lična odluka. Ja neću da govorim zbog čega i da objašnjavam, vi to vrlo dobro znate. Ali, ako ništa drugo, to je ono jedino što mogu da učinim za taj grad, bar da se i vi sjetite da sam se rodio u Sarajevu, a znate šta se dešava",
Jesmo li onda i mi iz Banjaluke četnici Ili balijanderi?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#312 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Ommadawn »

dezurni_ucenik wrote:
Ommadawn wrote:
julisiz es grant wrote:Nije Tuka četnik. Za prodane duše obično kažemo da su balije.
Bilo je balja naših po Begešu 90-ih: Haris Burina, Miralem Zupčević, Haris Džinović, Zijah Sokolović...
A ako si imao tu nesrecu da se slucajno nadjes u Beogradu aprila 1992 godine?


Srbi razorili Hrvatsku i Vukovar godinu prije tako da ta prica o "nesreci" ne pije vode. Mislim da je balinluk najobicniji u pitanju. Balijenere svakako nikad nije pamet krasila, ko nas bre zavadi, konta da su mu svi prijatelji, da nema dusmana.
Srbi razorili Hrvatsku i Vukovar, Sarajevo ih dočekalo spremno za otpor?

Šta da si kojim slučajem služio JNA tog aprila 1992 godine u Beogradu ili negdje u Srbiji?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58434
Joined: 03/08/2010 19:04

#313 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by kakavdanakneiskustvu »

šta li je onda bivsi slovenacki fudbaler darko milanič,do 1993. igrao za beogradski patizan
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#314 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by radostan dan »

igrao je zahović do 93.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#315 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Ommadawn »

Na jednu stranu su Nele, Kusta, NedaUkraden, Ljiljana Smajlović itd.

Na drugoj neko ko ne misli kao navedeni ali ima tu nesreću da se nađe na pogrešnom mjestu u pogrešno vrijeme.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#316 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by dezurni_ucenik »

Ommadawn wrote:
dezurni_ucenik wrote:
Ommadawn wrote: A ako si imao tu nesrecu da se slucajno nadjes u Beogradu aprila 1992 godine?


Srbi razorili Hrvatsku i Vukovar godinu prije tako da ta prica o "nesreci" ne pije vode. Mislim da je balinluk najobicniji u pitanju. Balijenere svakako nikad nije pamet krasila, ko nas bre zavadi, konta da su mu svi prijatelji, da nema dusmana.
Srbi razorili Hrvatsku i Vukovar, Sarajevo ih dočekalo spremno za otpor?

Šta da si kojim slučajem služio JNA tog aprila 1992 godine u Beogradu ili negdje u Srbiji?

Pricamo o ljudima koji nisu sluzili JNA u Beogradu. Haris Dzinovic nije sigurno bio u JNA tada.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#317 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by insomnia78 »

Mozda je bio u umetničkoj četi
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#318 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by dezurni_ucenik »

ja sam umjetnik ja nisam za rat.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58434
Joined: 03/08/2010 19:04

#319 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by kakavdanakneiskustvu »

radostan dan wrote:igrao je zahović do 93.

eto,cetnik i on i milanič
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#320 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Ommadawn »

dezurni_ucenik wrote:
Pricamo o ljudima koji nisu sluzili JNA u Beogradu. Haris Dzinovic nije sigurno bio u JNA tada.
Nije, u pravu si.
On je ono podrzavao sve one koji su gadjali Sarajevo?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#321 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Banksy »

Ommadawn wrote:
Banksy wrote:
Ommadawn wrote:
A ako si imao tu nesrecu da se slucajno nadjes u Beogradu aprila 1992 godine?


"Sve što mogu napraviti, ovako ljudski, i ako me neko bude pitao, tu nema problema nikakvih, to je moj privatni gest, a vi ga možete protumačiti kako hoćete. To je neka moja lična odluka. Ja neću da govorim zbog čega i da objašnjavam, vi to vrlo dobro znate. Ali, ako ništa drugo, to je ono jedino što mogu da učinim za taj grad, bar da se i vi sjetite da sam se rodio u Sarajevu, a znate šta se dešava",
Jesmo li onda i mi iz Banjaluke četnici Ili balijanderi?
Jako glupo pitanje. Šta me briga šta si. Imaš stav koji nategnutim i apsolutno neprikladnim analogijama pokušava dokazati šta?
Svi imamo individualne priče i sudbine, i niko nikoga ne optužuje, samo pokušavam pokazati da Sarajlije i Bosanci '92. u Beogradu nisu nužno morali postati četnici poput Neleta i Kuste. Mogao si se vratiti u Sarajevo preko piste, poput Pašovića, mogao si moralnim činom osuditi Miloševićev režim i ostati Sarajlija, poput Osima, mogao si okrenuti glavu, za samoutjehu mantrajući da to nije 'tvoj rat' poput Bregovića, a mogao si stati uz zločinački režim, postati njegov apologet i poslužiti kao opravdanje za razaranje rodnog, nevinog, u krvavim devedesetim ni po čemu krivog grada Sarajeva. Nisu svi isti i postajala je mogućnost izbora, a svako je napravio svoj, ali mnogi bez svijesti da će sve proći pa da će se za taj stav jednom morati položiti računi.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#322 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Ommadawn »

Banksy wrote: Jako glupo pitanje. Šta me briga šta si. Imaš stav koji nategnutim i apsolutno neprikladnim analogijama pokušava dokazati šta?
Svi imamo individualne priče i sudbine, i niko nikoga ne optužuje, samo pokušavam pokazati da Sarajlije i Bosanci '92. u Beogradu nisu nužno morali postati četnici poput Neleta i Kuste. Mogao si se vratiti u Sarajevo preko piste, poput Pašovića, mogao si moralnim činom osuditi Miloševićev režim i ostati Sarajlija, poput Osima, mogao si okrenuti glavu, za samoutjehu mantrajući da to nije 'tvoj rat' poput Bregovića, a mogao si stati uz zločinački režim, postati njegov apologet i poslužiti kao opravdanje za razaranje rodnog, nevinog, u krvavim devedesetim ni po čemu krivog grada Sarajeva.
Image
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#323 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Banksy »

Ommadawn wrote:
Banksy wrote: Jako glupo pitanje. Šta me briga šta si. Imaš stav koji nategnutim i apsolutno neprikladnim analogijama pokušava dokazati šta?
Svi imamo individualne priče i sudbine, i niko nikoga ne optužuje, samo pokušavam pokazati da Sarajlije i Bosanci '92. u Beogradu nisu nužno morali postati četnici poput Neleta i Kuste. Mogao si se vratiti u Sarajevo preko piste, poput Pašovića, mogao si moralnim činom osuditi Miloševićev režim i ostati Sarajlija, poput Osima, mogao si okrenuti glavu, za samoutjehu mantrajući da to nije 'tvoj rat' poput Bregovića, a mogao si stati uz zločinački režim, postati njegov apologet i poslužiti kao opravdanje za razaranje rodnog, nevinog, u krvavim devedesetim ni po čemu krivog grada Sarajeva.
Image
:kiss:

Nisu svi isti i postajala je mogućnost izbora, a svako je napravio svoj, ali mnogi bez svijesti da će sve proći pa da će se za taj stav jednom morati položiti računi.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#324 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by dezurni_ucenik »

Ommadawn wrote:
dezurni_ucenik wrote:
Pricamo o ljudima koji nisu sluzili JNA u Beogradu. Haris Dzinovic nije sigurno bio u JNA tada.
Nije, u pravu si.
On je ono podrzavao sve one koji su gadjali Sarajevo?

Ili su lud il se samo pravis naivan. :oops:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#325 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Ommadawn »

dezurni_ucenik wrote:
Ommadawn wrote:
dezurni_ucenik wrote:
Pricamo o ljudima koji nisu sluzili JNA u Beogradu. Haris Dzinovic nije sigurno bio u JNA tada.
Nije, u pravu si.
On je ono podrzavao sve one koji su gadjali Sarajevo?

Ili su lud il se samo pravis naivan. :oops:
To ostavljam tebi da procijenis :)

Mislim da je Dzinovic podrzavao sve one koji su gadjali Sarajevo.
Post Reply