Zabranjeno Pušenje

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#326 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by dezurni_ucenik »

Ommadawn wrote:
dezurni_ucenik wrote:
Ommadawn wrote:[
Nije, u pravu si.
On je ono podrzavao sve one koji su gadjali Sarajevo?

Ili su lud il se samo pravis naivan. :oops:
To ostavljam tebi da procijenis :)

Mislim da je Dzinovic podrzavao sve one koji su gadjali Sarajevo.

Ti mene izgleda nisi razumio o cemu ja pisem.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58653
Joined: 03/08/2010 19:04

#327 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by kakavdanakneiskustvu »

gledam na n1 pressing i seju kao gosta,voditelj najavi emisiju kao grupa se ponovo skupila i nastavila ,ima li od predratne grupe iko osim seje u sadasnjem sastavu?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#328 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Ommadawn »

dezurni_ucenik wrote:

Ti mene izgleda nisi razumio o cemu ja pisem.
Ne znam jebiga ja tebe pitam je li Haris Dzinovic podrzavao one koji gadjaju njegov rodni grad Sarajevo.
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#329 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Amagon »

kakavdanakneiskustvu wrote:gledam na n1 pressing i seju kao gosta,voditelj najavi emisiju kao grupa se ponovo skupila i nastavila ,ima li od predratne grupe iko osim seje u sadasnjem sastavu?
Nema.. ostatak benda je pretezno iz Zagreba, iz nekadašnjih hard rock bendova Sauron i Hard Time (zato su iza rata ono naglasili zagrebačko i beogradsko pušenje).

Sejo je ime ZP zaštitio odmah poslije albuma Fildžan viška i Neletovog Ja nisam odavle.

Kako god, Sejino ZP je nešto malo zadržalo tog duha novog primitivizma, svirka je uglavnom mainstream rock, solidna produkcija i spotovi, ali pjesme nikako da se uvuku u glavu :| Evo dva puta sam preslušao novi album "Šok i nevjerica", nijedna me nije oduševila. Mislim da je zadnji dobar album "Bog vozi Mercedes" :thumbup:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#330 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by dezurni_ucenik »

Ommadawn wrote:
dezurni_ucenik wrote:

Ti mene izgleda nisi razumio o cemu ja pisem.
Ne znam jebiga ja tebe pitam je li Haris Dzinovic podrzavao one koji gadjaju njegov rodni grad Sarajevo.

Mozda nije rekao direktno (ne znam, mozda i jeste), ali boravio je u tom periodu u begesu tako da ta izjava mozda nije ni potrebna .
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58653
Joined: 03/08/2010 19:04

#331 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by kakavdanakneiskustvu »

Amagon wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:gledam na n1 pressing i seju kao gosta,voditelj najavi emisiju kao grupa se ponovo skupila i nastavila ,ima li od predratne grupe iko osim seje u sadasnjem sastavu?
Nema.. ostatak benda je pretezno iz Zagreba, iz nekadašnjih hard rock bendova Sauron i Hard Time (zato su iza rata ono naglasili zagrebačko i beogradsko pušenje).

Sejo je ime ZP zaštitio odmah poslije albuma Fildžan viška i Neletovog Ja nisam odavle.

Kako god, Sejino ZP je nešto malo zadržalo tog duha novog primitivizma, svirka je uglavnom mainstream rock, solidna produkcija i spotovi, ali pjesme nikako da se uvuku u glavu :| Evo dva puta sam preslušao novi album "Šok i nevjerica", nijedna me nije oduševila. Mislim da je zadnji dobar album "Bog vozi Mercedes" :thumbup:

pretpostavljo sam da je tako,je li bar na fildžanu bio ko iz predratnog pusenja osim seje?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#332 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Ommadawn »

dezurni_ucenik wrote:
Ommadawn wrote:
dezurni_ucenik wrote:

Ti mene izgleda nisi razumio o cemu ja pisem.
Ne znam jebiga ja tebe pitam je li Haris Dzinovic podrzavao one koji gadjaju njegov rodni grad Sarajevo.

Mozda nije rekao direktno (ne znam, mozda i jeste), ali boravio je u tom periodu u begesu tako da ta izjava mozda nije ni potrebna .
Boravio je u Begesu - to se zna.
Do sada nigdje ne postoji niti jedan dokaz da je taj Haris Dzinovic na bilo koji nacin podrzao one koji su isli da ubijaju i ruse kako Sarajevo tako i cijelu Bosnu i Hercegovinu.
Takodjer do sada nigdje nisam procitao, cuo niti vidjeo da je pokojni Drale (aka Seid Mali Karajlic) na bilo koji nacin podrzao one koji su isli da ubijaju i ruse kako Sarajevo tako i cijelu Bosnu i Hercegovinu.
Sto se isto ne moze reci za njegovog brata Neleta Karajlica koji je to otvoreno radio pa je neka vrsta "persona non grata" u Sarajevu, bas kao i njegov jaran Emir Nemanja Kusturica i ini drugi.
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#333 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Amagon »

Nije ni na Fildžanu, jedino je Elvis J. bio kao "prateći vokal" :lol: mada je on dio druge grupacije tzv.Elvis J.Kurtović, ali opet to su bratski bendovi (i Sejo je nekad davno svirao gitaru u Elvisu, dok je Nele bio u vojsci).

Na Fildzanu su mislim svirali Ćera iz Plavog orkestra i Đani Pervan kao bubnjar (poznat po radu sa Letu štuke) i jedan od najboljih bh.producenata. Mislim da je ostatak ekipe iz Zg-a.

Eh da, vokal MARIN GRADAC (Mozes imat moje tijelo, Pubertet, Mile hasisar) je trombon u sarajevskoj filharmoniji, inače sjajan vokal ali nekako ga tadašnja publika nije baš najbolje prihvatila, naročito na koncertima .Sjećam se promocije albuma Agent Tajne Sile.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58653
Joined: 03/08/2010 19:04

#334 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by kakavdanakneiskustvu »

Amagon wrote:Nije ni na Fildžanu, jedino je Elvis J. bio kao "prateći vokal" :lol: mada je on dio druge grupacije tzv.Elvis J.Kurtović, ali opet to su bratski bendovi (i Sejo je nekad davno svirao gitaru u Elvisu, dok je Nele bio u vojsci).

Na Fildzanu su mislim svirali Ćera iz Plavog orkestra i Đani Pervan kao bubnjar (poznat po radu sa Letu štuke) i jedan od najboljih bh.producenata. Mislim da je ostatak ekipe iz Zg-a.

Eh da, vokal MARIN GRADAC (Mozes imat moje tijelo, Pubertet, Mile hasisar) je trombon u sarajevskoj filharmoniji, inače sjajan vokal ali nekako ga tadašnja publika nije baš najbolje prihvatila, naročito na koncertima .Sjećam se promocije albuma Agent Tajne Sile.
:thumbup: elvis je tito
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#335 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by stakasa »

https://vimeo.com/174281502
Bude mi zao Neleta koliko je u konstantnoj defanzivi, ostavljen od svih
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#336 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by MaxPayne »

nisu znali kada treba stati,kao ni većina bendova
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#337 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by stakasa »

MaxPayne wrote:nisu znali kada treba stati,kao ni većina bendova
Sejo nije imao potrebe da staje, dobro mu ide
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#338 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Ommadawn »

stakasa wrote:
MaxPayne wrote:nisu znali kada treba stati,kao ni većina bendova
Sejo nije imao potrebe da staje, dobro mu ide
Ne bih ja rekao da mu bas dobro ide. Izbacuje albume ali svaki je gori od prethodnog...bar mi se tako cini...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58653
Joined: 03/08/2010 19:04

#339 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by kakavdanakneiskustvu »

stakasa wrote:https://vimeo.com/174281502
Bude mi zao Neleta koliko je u konstantnoj defanzivi, ostavljen od svih

zatvorio vrata guzicom,ko ga hebe
User avatar
Point.
Posts: 27704
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#340 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Point. »

Ommadawn wrote:
stakasa wrote:
MaxPayne wrote:nisu znali kada treba stati,kao ni većina bendova
Sejo nije imao potrebe da staje, dobro mu ide
Ne bih ja rekao da mu bas dobro ide. Izbacuje albume ali svaki je gori od prethodnog...bar mi se tako cini...
Zadnji albumi nemaju ni Z od Zabranjenog Pušenja. Nekako mi dječije zvuči sve. Mada je ona nevsta što mariše klavijaturu mohuna i po.
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#341 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by MaxPayne »

Ne znam,meni poslije Bog Vozi Mercedes liči na podgrijavanje starog,istina nekad ukusnog jela.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#342 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by KB9 »

jel im cekanje sabaha najbolji album?
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#343 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Amagon »

Kako kome, ali uglavnom su većini prva 4 albuma najbolja i najdraža :thumbup:

1.DAS IST WALTER, još su djeca bili, 18 godina, sirova produkcija kod Paše, punk prizvuk, pregršt hitova... Anarhija, Abid, Selena, Šeki, Zenica, Babo Atif... Kultni album definitivno :bih:

2.DOK ČEKAŠ SABAH SA ŠEJTANOM, izišao odmah poslije frke "sa Maršalom", pa su ih izbjegavali svugdje, sjajan dupli album, bolja produkcija i usviranost, kompleksnije pjesme (Šejtan, Učini da budem vuk), i opet jaako puno hitova koji se i danas slušaju.. Nedelja kad je otiš'o Hase, Stanje Šoka, Ibro dirka, Lutka, Djevojčice kojima miriše koža (napisao je nedavno preminuli Neletov brat Dražen..), dobre zajebancije na Radost prvog žita, Ja imam kuhinju.. 8-)

3.POZDRAV IZ ZEMLJE SAFARI, meni lično najdraži ZP album, nekako presjek onog svega što pušenje jest, najjače pjesme: Bos ili hadžija, Murga drot, Pišonja i žuga, Dan republike, Fikreta i fenomenalna METEOR. :thumbup:

4.MALE PRIČE O VELIKOJ LJUBAVI, zadnji album sa najboljom postavom (Nele/Sejo), dosta trzavica bilo, dobili su menadžera, ozbiljnije novci krenuli,..kako god, opet sjajan, sa stvarčugama poput KANJON DRINE i STRAŽA PORED PRIZRENA, tu je i Guzonjin sin, i jedna od najljepših balada Piccola storia de grande amore ..
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58653
Joined: 03/08/2010 19:04

#344 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by kakavdanakneiskustvu »

nisu bas 18 godina imali kad je objavljen prvi album,22,23 godine su imali
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#345 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by _BataZiv_0809 »

Amagon wrote:Kako kome, ali uglavnom su većini prva 4 albuma najbolja i najdraža :thumbup:

1.DAS IST WALTER, još su djeca bili, 18 godina, sirova produkcija kod Paše, punk prizvuk, pregršt hitova... Anarhija, Abid, Selena, Šeki, Zenica, Babo Atif... Kultni album definitivno :bih:

2.DOK ČEKAŠ SABAH SA ŠEJTANOM, izišao odmah poslije frke "sa Maršalom", pa su ih izbjegavali svugdje, sjajan dupli album, bolja produkcija i usviranost, kompleksnije pjesme (Šejtan, Učini da budem vuk), i opet jaako puno hitova koji se i danas slušaju.. Nedelja kad je otiš'o Hase, Stanje Šoka, Ibro dirka, Lutka, Djevojčice kojima miriše koža (napisao je nedavno preminuli Neletov brat Dražen..), dobre zajebancije na Radost prvog žita, Ja imam kuhinju.. 8-)

3.POZDRAV IZ ZEMLJE SAFARI, meni lično najdraži ZP album, nekako presjek onog svega što pušenje jest, najjače pjesme: Bos ili hadžija, Murga drot, Pišonja i žuga, Dan republike, Fikreta i fenomenalna METEOR. :thumbup:

4.MALE PRIČE O VELIKOJ LJUBAVI, zadnji album sa najboljom postavom (Nele/Sejo), dosta trzavica bilo, dobili su menadžera, ozbiljnije novci krenuli,..kako god, opet sjajan, sa stvarčugama poput KANJON DRINE i STRAŽA PORED PRIZRENA, tu je i Guzonjin sin, i jedna od najljepših balada Piccola storia de grande amore ..
Kakav ti je Bog vozi Mercedes?
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#346 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Edin H. »

kakavdanakneiskustvu wrote:nisu bas 18 godina imali kad je objavljen prvi album,22,23 godine su imali
Upravo to Stjedoh reci - svirali su oni godinama po skolama itd., ali trebalo je godina da I'm ponude ugovor za plocu.

Samo se ne mogu sjetiti ko je prvi izdao - Plavi Orkestar sa Losinim bacanjem kokosaka u publiku , Elvis ili oni, ko je u stvari probio led.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58653
Joined: 03/08/2010 19:04

#347 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by kakavdanakneiskustvu »

Edin H. wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:nisu bas 18 godina imali kad je objavljen prvi album,22,23 godine su imali
Upravo to Stjedoh reci - svirali su oni godinama po skolama itd., ali trebalo je godina da I'm ponude ugovor za plocu.

Samo se ne mogu sjetiti ko je prvi izdao - Plavi Orkestar sa Losinim bacanjem kokosaka u publiku , Elvis ili oni, ko je u stvari probio led.

losa je mladji par godina,ne vjerujem da je orkestar mogao izdati plocu prije pusenja ili elvisa
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#348 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Amagon »

Mislim da je Elvis probio led :?: I da su "Mitovi i legende" prvi njuprimitivs album...

Eh da, imam neki demo "Grupa za vas" se zove, gdje su bukvalno djeca :D Snimano u Kiseljaku..uglavnom pjesme sa Waltera, plus stara (prva) verzija Penzionera :razz:

User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#349 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by Amagon »

_BataZiv_0809 wrote: Kakav ti je Bog vozi Mercedes?
Jako dobar :thumbup: Zadnji kvalitetan album sa Sejinom postavom. Dobar kao cjelina. Ima jakih stvari, recimo Dino i Genter :thumbup: Zapravo, sve pjesme su pamtljive i pjevljive, dobar storytelling (vidi se inspiracija sa Springsteenom).

CD se bukvalno izlizao i izgrebao koliko je sviran u autu i u "liniji" :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#350 Re: Zabranjeno Pušenje

Post by _BataZiv_0809 »

Amagon wrote:
_BataZiv_0809 wrote: Kakav ti je Bog vozi Mercedes?
Jako dobar :thumbup: Zadnji kvalitetan album sa Sejinom postavom. Dobar kao cjelina. Ima jakih stvari, recimo Dino i Genter :thumbup: Zapravo, sve pjesme su pamtljive i pjevljive, dobar storytelling (vidi se inspiracija sa Springsteenom).

CD se bukvalno izlizao i izgrebao koliko je sviran u autu i u "liniji" :lol:
Ja ga i dalje cesto slusam. Mislim da mi je to jedan od prvih CD-ova uz Eminemov The Eminem Show :D koji sam kupio original u celofanu :D

Genter, Šehović Selver :thumbup: ubica...ja volim Staru raju iz skole i stihove "stara raja se svadja ko ce racun platiti i uvijek lovu najbrze vade najveci kokuzi"
Post Reply