Zabrana pusenja

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#76 Re: RE: Re: Zabrana pusenja

Post by skafiskafsnjak »

sha_ba wrote:Diže temu poslije 11 godina :mrgreen: e nek si im se nagovorio :mrgreen: [emoji38]
Jbg o zakonu se opet prica hahahaha. Lakse nego novu temu ahaahhahahahah

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#77 Re: RE: Re: Zabrana pusenja

Post by skafiskafsnjak »

upsy_daisy wrote:Jedno veliko ZA

i na javnim mjestima gdje se vrši okupljanje ljudi:autobuske stanice, parkovi, dječija igrališta,itd...strogo kažnjavanje uvesti.

A prije svega uvesti neku vrstu edukacije jer naš narod jednostavno ne konta poentu svega toga... nažalost ali tako je.... uvijek pušača bilo na sve strane...i to niko ne gleda kao na ogavnu naviku!
Pa majka mu stara...sjednem na kahvu, lijepo fino.... Dodje lik kraj mene, smota je i zapali...ne mogu disati... Jel me pitao jel problem sto cu udisati? Jel ja trebam otici prije nego sam mislio zbog njega ?

Smijesno mi je da neko moze reci, pa imam pravo da pusim...imam i ja da ne udisem dim, pa sta sad ?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#78 Re: RE: Re: Zabrana pusenja

Post by upsy_daisy »

skafiskafsnjak wrote:
upsy_daisy wrote:Jedno veliko ZA

i na javnim mjestima gdje se vrši okupljanje ljudi:autobuske stanice, parkovi, dječija igrališta,itd...strogo kažnjavanje uvesti.

A prije svega uvesti neku vrstu edukacije jer naš narod jednostavno ne konta poentu svega toga... nažalost ali tako je.... uvijek pušača bilo na sve strane...i to niko ne gleda kao na ogavnu naviku!
Pa majka mu stara...sjednem na kahvu, lijepo fino.... Dodje lik kraj mene, smota je i zapali...ne mogu disati... Jel me pitao jel problem sto cu udisati? Jel ja trebam otici prije nego sam mislio zbog njega ?

Smijesno mi je da neko moze reci, pa imam pravo da pusim...imam i ja da ne udisem dim, pa sta sad ?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Pa da.Ali to je našim pušačima za objasniti k'o algebra.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#79 Re: Zabrana pusenja

Post by skafiskafsnjak »

Ako nista majku mu, ja sam prvi sjeo...jes djetinjasto to nekako al tako je ahahaa. Ako vec sjedi neko ko pusi, ja necu sjesti tu.

Nasim pusionicarima samo po dzepu mozes, ne drugacije...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
User avatar
nadžak
Posts: 2162
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#80 Re: RE: Re: Zabrana pusenja

Post by nadžak »

upsy_daisy wrote:
skafiskafsnjak wrote:
upsy_daisy wrote:Jedno veliko ZA

i na javnim mjestima gdje se vrši okupljanje ljudi:autobuske stanice, parkovi, dječija igrališta,itd...strogo kažnjavanje uvesti.

A prije svega uvesti neku vrstu edukacije jer naš narod jednostavno ne konta poentu svega toga... nažalost ali tako je.... uvijek pušača bilo na sve strane...i to niko ne gleda kao na ogavnu naviku!
Pa majka mu stara...sjednem na kahvu, lijepo fino.... Dodje lik kraj mene, smota je i zapali...ne mogu disati... Jel me pitao jel problem sto cu udisati? Jel ja trebam otici prije nego sam mislio zbog njega ?

Smijesno mi je da neko moze reci, pa imam pravo da pusim...imam i ja da ne udisem dim, pa sta sad ?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Pa da.Ali to je našim pušačima za objasniti k'o algebra.
Ma pusti šuplju, znaju to oni vrlo dobro nego ne dozvoljava im ponos da im neko pametuje i da ih podsjeti na činjenicu da sabi sebe ubijaju a ne mogu prestat.
Niko u stvari i nema pravo da ima problem sa tim što neko sam sebe ubija, boli me briga. Žao mi jest ali ponos kod njih je pogana stvar.
Zato bih stvarno volio da svako neizbježno mjesto susreta nas dva svijeta različita dobije mjesto za pušače, da upražnjavaju svoju naviku, kakva god ona bila. Meni dim strašno smeta, ne iz nekih subjektivnih i hvalisavih razloga, nego baš zdravstvenih. U životu sam sreo korektnih pušača tako da mi niko ne može reći da se ne može i nije izvodivo mislit gdje ćeš i kako ćeš zapalit.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#81 Re: RE: Re: Zabrana pusenja

Post by skafiskafsnjak »

nadžak wrote:
Ma pusti šuplju, znaju to oni vrlo dobro nego ne dozvoljava im ponos da im neko pametuje i da ih podsjeti na činjenicu da sabi sebe ubijaju a ne mogu prestat.
Niko u stvari i nema pravo da ima problem sa tim što neko sam sebe ubija, boli me briga. Žao mi jest ali ponos kod njih je pogana stvar.
Zato bih stvarno volio da svako neizbježno mjesto susreta nas dva svijeta različita dobije mjesto za pušače, da upražnjavaju svoju naviku, kakva god ona bila. Meni dim strašno smeta, ne iz nekih subjektivnih i hvalisavih razloga, nego baš zdravstvenih. U životu sam sreo korektnih pušača tako da mi niko ne može reći da se ne može i nije izvodivo mislit gdje ćeš i kako ćeš zapalit.
Nek sebe ubija, al ne mene ... ev kad malo skontam, to dobija novu dimenziju. Cak sam na par mjesta citao da je gore pasivnim pusacima tj. nama koji udisemo njihov dim. Sta vise, drsko mi je da sjednes kraj mene i zapalis i da ja udisem tvoj dim...
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#82 Re: Zabrana pusenja

Post by upsy_daisy »

Pa bezobzirni pušači nose zastavu sebičnosti.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#83 Re: Zabrana pusenja

Post by AmirBaa »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-crnoj ... /190814008 na kraju cemo mi jedini zaostati u europi gdje se moze pusiti pola metra od djecije igraone, u restoranima i kaficima. Koliko puta sam vidio bracni par sa malom djecom sjede, jedu, i oba roditelja jednu za drugom pale, onaj dim ide do susjednih stolova a kamoli do djece im. A igraona u mercatoru lozionicka je posebna prica :thumbup:
bracika
Posts: 21
Joined: 12/03/2011 17:11

#84 Re:

Post by bracika »

krava wrote:
Sarafcina wrote:OK ok ok ;)
znaci pusenje ne valja jer ugrozava druge i ugrozava zdravlje i :D
sta cemo onda sa rakijom? ;)
ja mislim da ugostiteljskim objektima takodjer treba zabraniti da sluze alkohol jer ugrozava zdravlje osobe koja pije, porodicu a i okolinu (statistika bas nimalo nece milovati alkohol) ;)
:D
:-?


ali ne i druge ljude koji se nalaze u objektu...!!
Dugorocno da. Dijete mi gleda i sutra ce potegnuti kao nesto “normalno” a meni to smeta iz vise razloga. A da ne spominjem mogucnost da mu se dopadne pa postane ovisnik. Tako da....Ko loce, nek loce u svoja cetiri zida. Ili nek vam obezbijede alkoholicarke sobe... jer meni smrdi alkohol i alkoholicari... i onak sto skedi pored mene i bazdi na rakijetinu ili pivo..
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#85 Re: Re:

Post by dobar osjecaj »

bracika wrote:Dugorocno da. Dijete mi gleda i sutra ce potegnuti kao nesto “normalno” a meni to smeta iz vise razloga. A da ne spominjem mogucnost da mu se dopadne pa postane ovisnik. Tako da....Ko loce, nek loce u svoja cetiri zida. Ili nek vam obezbijede alkoholicarke sobe... jer meni smrdi alkohol i alkoholicari... i onak sto skedi pored mene i bazdi na rakijetinu ili pivo..
Najbolje djetetu, a zasto ne i siroj zajednici nabaciti neke marame preko glave da ne vide nista oko sebe. Opasnost vreba na svakom koraku. U trgovini moze vidjeti mnostvo slatkisa, secer izaziva ovisnost, pogoduje karijesu, gojaznosti i ako cemo gledati dalje pogoduje oboljenju cijelog organizma. Najbolje da se svi izolujemo u nasa cetiri zida i nikada ne spoznamo kakve sve strasne opasnosti vrebaju jer sve sto vidimo potencijalno moze izazvati ovisnost da zelimo da gledamo i probamo jos.
bracika
Posts: 21
Joined: 12/03/2011 17:11

#86 Re: Zabrana pusenja

Post by bracika »

Pa da, ali ne budimo onda licemjerni. Ako cemo braniti sve sto svakome smeta, neka bude, ali palamuditi o stetnosti cigara a alkohol opravdavati je licemjerstvo high level. Nista manji rizik ( ako ne i veci) nije da moje dijete pocne piti, nego da pasivni pusac fasuje rak pluca.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#87 Re: Zabrana pusenja

Post by pustopoljina »

Ja bih vas katapultirala koji branite pusenje napolju.
Sve kontam- ne u zatvorenom, restoranima, cekaonicama, stanovima, vozilima..pozdravljam, podrzavam.
Ali da vise ni na stajalistu ne mogu zapaliti?!
Stanica duga 10 metara i ja kod kante...i ono se nacali uz mene frktati sto pusim. Ma majko mila...a da odes pet koraka dalje?
I sta ostaje? Pusiti ulicom.
Kaze moj stari- zar su austrijanci ovoliki seljaci, nigdje nisam vidio ovoliko i zena i muskih da idu ulicom i puse...
Pa kako neces...vazda nekom q smeta.
Dodje mi da na biciklu zapalim...
To je nasilje nad pusacima.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#88 Re: Zabrana pusenja

Post by dobar osjecaj »

bracika wrote:Pa da, ali ne budimo onda licemjerni. Ako cemo braniti sve sto svakome smeta, neka bude, ali palamuditi o stetnosti cigara a alkohol opravdavati je licemjerstvo high level. Nista manji rizik ( ako ne i veci) nije da moje dijete pocne piti, nego da pasivni pisac fasuje rak pluca.
To sto neko pije bilo sta u mom okruzenju ne uzrokuje moje udisanje tih pica, odjeca mi ne smrdi na ta pica i ne moze se primjenjivati nikakva slicna analogija. Porediti stetnost i odvratnost prisilnog udisanja duhanskog dima u zatvorenom prostoru sa stetnoscu spoznaje da postoji alkohol i ljudi koji ga konzumiraju je ispod nivoa djecije pameti.
bracika
Posts: 21
Joined: 12/03/2011 17:11

#89 Re: Zabrana pusenja

Post by bracika »

Ne, nego si ti smijesan i licemjeran do dna. Ali to je razumljivo.. svi brane svoje strasti. Meni izuzetno, ali izuzetno smeta kad mi neko poput tebe dahce iza vrata naparen alkoholom i tacka. smetaju mi i zagusljivi zapuseni prostori..Ja sam otvoren.. napravi sobu za pusace, kafane, baste, ali isto tako zabrani alkohol u u obicnim gradskim bastama i lokalima, a po doskotekama i birtijama sipak i esenciju ako ti je volja.. pa nek svak sjedi u svom cumuzu.
bracika
Posts: 21
Joined: 12/03/2011 17:11

#90 Re: Zabrana pusenja

Post by bracika »

Ali svoj komfor jbg ne date, a tudji bi da remetite.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#91 Re: Zabrana pusenja

Post by dobar osjecaj »

Nemam nikakvu strast prema alkoholu. Sveprisutni dim u zatvorenom prostoru koji cu uvijek izbjegavati jer mi suze i peku me oci, jer mi se gadi da mi smrdi odjeca, kosa, da brisem cadjave sline iz nosa i da moram svu odjecu izbaciti na balkon prije pranja nema nista zajednicko sa alkoholom koji neko pije iz svoje case i unosi iskljucivo u svoje tijelo.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#92 Re: Zabrana pusenja

Post by moonca »

hm ..Ovaj zakon je bio i u ex YU -- u mojoj firmi je bilo zabranjeno pusenje..... no, sef pusio u hodniku, i jedna kolegica nastavila pusiti.... ono ..samo jednu cu.. i tako .... svakih sat... :lol: ..
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#93 Re: Zabrana pusenja

Post by AmirBaa »

ma ja, sta zna citav napredni svijet, i kod njih isto mozes pusiti gdje hoces i dovoditi djecu tu, a nigdje alkohola nema jer dijete moze vidjeti da neko pije rakiju pa sutra postati ovisnik o alkoholu :run: :run: :run: :run: :run:
bracika
Posts: 21
Joined: 12/03/2011 17:11

#94 Re: Zabrana pusenja

Post by bracika »

dobar osjecaj wrote:Nemam nikakvu strast prema alkoholu. Sveprisutni dim u zatvorenom prostoru koji cu uvijek izbjegavati jer mi suze i peku me oci, jer mi se gadi da mi smrdi odjeca, kosa, da brisem cadjave sline iz nosa i da moram svu odjecu izbaciti na balkon prije pranja nema nista zajednicko sa alkoholom koji neko pije iz svoje case i unosi iskljucivo u svoje tijelo.
Pa svakome nesto smeta.. Nekome smeta i neciji jeftini parfem, pa nece zato pobjeci iz baste ako je prvi sjeo.

Ljudima se gade razlicite stvari i ja s tim nemam problem.Ali mi je problem satanizacija jednih, a tolerisanje i pravdanje drugih, a pricamo za oba zla. Alkohol nista manje zlo nije ako nam je vec argument stetnost... A ako nam je argument “meni smeta”, onda je to ono o cemu ja pisem i sta si ti nesvjesno podrzao pisajuci o staklenom zvonu..ali nejse

Kontas ti mene savrseno , ali ego je jaci od razuma
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#95 Re: Zabrana pusenja

Post by dobar osjecaj »

moonca wrote:hm ..Ovaj zakon je bio i u ex YU -- u mojoj firmi je bilo zabranjeno pusenje..... no, sef pusio u hodniku, i jedna kolegica nastavila pusiti.... ono ..samo jednu cu.. i tako .... svakih sat... :lol: ..
Zamisli kako je samo po previse javnih ustanova kod nas, ima situacija da jedan jadnicak nepusac dijeli prostor s pet ili vise duhanskih barakuda koje cijeli radni dan kaleme cigaru za cigarom. Jos ako je sretan ili sretna da medju tim barakudama ima mjesavinu jeremija, kostobolnih, menopauznih i slicnih likova onda nema nikada ni otvaranja prozora.
bracika
Posts: 21
Joined: 12/03/2011 17:11

#96 Re: Zabrana pusenja

Post by bracika »

AmirBaa wrote:ma ja, sta zna citav napredni svijet, i kod njih isto mozes pusiti gdje hoces i dovoditi djecu tu, a nigdje alkohola nema jer dijete moze vidjeti da neko pije rakiju pa sutra postati ovisnik o alkoholu :run: :run: :run: :run: :run:

Halo sefe, gdje ja pisem da ne treba zabraniti pusenje??

A napredni svijet nek ostane napredan sebi tamo negdje, njihove vrijednosti meni nisu nikakvo mjerilo..U tom isto naprednom svijetu, a obisao sam ga nadaleko, je normalno vidjeti djevojcicu od 16,17 godina kako se ispred diskoteke valja u kratkoj suknjici, razvaljena od alkohola, dok prolaznici prolaze i preskacu je, ni ne gledajuci u nju. To je jbg legalno. ne riga po nama, pa sta nas briga jel
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#97 Re: Zabrana pusenja

Post by dobar osjecaj »

bracika wrote:Kontas ti mene savrseno , ali ego je jaci od razuma
Meni se zivo je..za egom.
Logika da ce moje dijete postati alkoholicar jer zna i vidi da postoji alkohol i ljudi koji ga piju ne pije vode. Dijete mi moze postati alkoholicar ako imamo istoriju alkoholizma u porodici, ako ima razne probleme s kojima ne zna da se nosi, ako od mene nema kvalitetan uzor, oslonac i podrsku nikako samo zbog toga sto vidi da postoji alkohol i ljudi koji ga piju, a ni zbog toga sto ponekad proba alkohol i vidi da mu se svidja okus nekih pica.
bracika
Posts: 21
Joined: 12/03/2011 17:11

#98 Re: Zabrana pusenja

Post by bracika »

Ps. I u tom isto naprednom svijetu je isto tako legalno i normalno da se ta mozda kasnije silovana i oteta djevojcica ne smatra otetom odredjeni broj sati ili dana (kako gdje), dok ne postane kasno. Ali opletite vi i dalje o zabrani pusenja.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#99 Re: Zabrana pusenja

Post by AmirBaa »

bracika wrote:
AmirBaa wrote:ma ja, sta zna citav napredni svijet, i kod njih isto mozes pusiti gdje hoces i dovoditi djecu tu, a nigdje alkohola nema jer dijete moze vidjeti da neko pije rakiju pa sutra postati ovisnik o alkoholu :run: :run: :run: :run: :run:

Halo sefe, gdje ja pisem da ne treba zabraniti pusenje??

A napredni svijet nek ostane napredan sebi tamo negdje, njihove vrijednosti meni nisu nikakvo mjerilo..U tom isto naprednom svijetu, a obisao sam ga nadaleko, je normalno vidjeti djevojcicu od 16,17 godina kako se ispred diskoteke valja u kratkoj suknjici, razvaljena od alkohola, dok prolaznici prolaze i preskacu je, ni ne gledajuci u nju. To je jbg legalno. ne riga po nama, pa sta nas briga jel
jeste jeste, nek se ugledaju na nas malo, da vide kako se dobro i zdravo zivi, pogotovo nek sto vise djece dovedu u kafice nase, a POGOTOVO zimi, nek djeca prodisu. A kod nas u slogu djevojke dodju da citaju knjige i raspravljaju o svjetskoj politici, pijuci crveno vino i jeduci jastog :thumbup:
bracika
Posts: 21
Joined: 12/03/2011 17:11

#100 Re: Zabrana pusenja

Post by bracika »

dobar osjecaj wrote:
bracika wrote:Kontas ti mene savrseno , ali ego je jaci od razuma
Meni se zivo je..za egom.
Logika da ce moje dijete postati alkoholicar jer zna i vidi da postoji alkohol i ljudi koji ga piju ne pije vode. Dijete mi moze postati alkoholicar ako imamo istoriju alkoholizma u porodici, ako ima razne probleme s kojima ne zna da se nosi, ako od mene nema kvalitetan uzor, oslonac i podrsku nikako samo zbog toga sto vidi da postoji alkohol i ljudi koji ga piju, a ni zbog toga sto ponekad proba alkohol i vidi da mu se svidja okus nekih pica.

Pa logika da ce neko umrijeti od raka pluca jer sjedi u basti pored pusaca ne pije vode.

Ps. Nadam se da smo svjesni da cijelo vrijeme pricamo o zabranama na otvorenom.
Post Reply