Za sve je kriv mali čovjek

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
Murisno1

Za sve je kriv mali čovjek

Post by Murisno1 » 26/10/2011 09:24

svijet troši naftu, plin, jede hamburgere, kupuje, kad ima priliku, svakave nepotrebštine, gleda TV kojeg optužuje za usađivanje ideja itd itd ... malo mi je sve to šupački od "malog čovjeka" .... prestani sve to, pobogu, bez većine se može i onda vidi kako se stvari mijenjaju ...

ne može se kažnjavati ponuda, valjda treba kažnjavati i rješavati potražnju ... sve se opet svodi na malog čovjeka i njegovih par maraka, dolara ili eura ...

Bosanac sa dna kace

Re: Za sve je kriv mali čovjek

Post by Bosanac sa dna kace » 26/10/2011 09:26

Murisno1 wrote:svijet troši naftu, plin, jede hamburgere, kupuje, kad ima priliku, svakave nepotrebštine, gleda TV kojeg optužuje za usađivanje ideja itd itd ... malo mi je sve to šupački od "malog čovjeka" .... prestani sve to, pobogu, bez većine se može i onda vidi kako se stvari mijenjaju ...

ne može se kažnjavati ponuda, valjda treba kažnjavati i rješavati potražnju ... sve se opet svodi na malog čovjeka i njegovih par maraka, dolara ili eura ...
uvijek kazu: prvo kreni od sebe! :-)
@Murize kako si inace? kriza?

Murisno1

Post by Murisno1 » 26/10/2011 09:46

Bosanac sa dna kace wrote:
Murisno1 wrote:svijet troši naftu, plin, jede hamburgere, kupuje, kad ima priliku, svakave nepotrebštine, gleda TV kojeg optužuje za usađivanje ideja itd itd ... malo mi je sve to šupački od "malog čovjeka" .... prestani sve to, pobogu, bez većine se može i onda vidi kako se stvari mijenjaju ...

dobro je masala, malo me ova svjetska sranja i palamuđenje raje izbace iz takta ... sve je neko drugi kriv, diži proteste, ganjaj, petljaj, a ljudi postali šupci ko nikad ... :-?

freedom within

Post by freedom within » 26/10/2011 09:57

Murisno1 wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:

dobro je masala, malo me ova svjetska sranja i palamuđenje raje izbace iz takta ... sve je neko drugi kriv, diži proteste, ganjaj, petljaj, a ljudi postali šupci ko nikad ... :-?
Svaki čovjek je sam sebi najveći neprijatelj

talić

Post by talić » 26/10/2011 11:47

često se dobro nasmijem ljudskoj zaboravnosti. Dobra većina ljudi tvrdi da je stanje iz dana u dan gore a dovoljno je pogledati potrošnju iz npr. 1990 god. pa onda 1995. i sad 2011. mislim da moja porodica potroši više u telefonske račune, internet, televiziju nego što je moj otac trošio za hranu za šestočlanu porodicu 1970. god. Budimo realni najviše novca trošimo na luksuz i na gluposti.

Murisno1

Post by Murisno1 » 26/10/2011 12:18

talić wrote:često se dobro nasmijem ljudskoj zaboravnosti. Dobra većina ljudi tvrdi da je stanje iz dana u dan gore a dovoljno je pogledati potrošnju iz npr. 1990 god. pa onda 1995. i sad 2011. mislim da moja porodica potroši više u telefonske račune, internet, televiziju nego što je moj otac trošio za hranu za šestočlanu porodicu 1970. god. Budimo realni najviše novca trošimo na luksuz i na gluposti.
I niko ništa. Problem je što je mali čovjek glup i što bi da tuži druge jer je glup.

Ima onaj vic kad braco kaže seki - seko, glupa si. A mati dođe i kaže - izvini joj se. Onda braco kaže - izvini seko što si glupa!

Da se čovjek umije kontrolisat, ne bi bilo problema. Međutim, ne umije, očito. I sad kukaj na ovo, kukaj na ono. Svi mi seremo na ameriku, na kapitaliste, na banke, na zapad, a svi bi i pare i jare i auta i nafte...

detroit-mercy

Post by detroit-mercy » 26/10/2011 15:48

talić wrote:često se dobro nasmijem ljudskoj zaboravnosti. Dobra većina ljudi tvrdi da je stanje iz dana u dan gore a dovoljno je pogledati potrošnju iz npr. 1990 god. pa onda 1995. i sad 2011. mislim da moja porodica potroši više u telefonske račune, internet, televiziju nego što je moj otac trošio za hranu za šestočlanu porodicu 1970. god. Budimo realni najviše novca trošimo na luksuz i na gluposti.
Ali u isto vrijeme je tvoj otac trosio vise 1970 godine na jedno ljetovanje na Jadranu (hipoteticki receno) nego njegov otac na hranu za pola godine.
Ovako bi mogli ici do kamenog doba i vidjeti da svaka generacija trosi vise :mrgreen: .

talić

Post by talić » 26/10/2011 16:00

detroit-mercy wrote:
Ali u isto vrijeme je tvoj otac trosio vise 1970 godine na jedno ljetovanje na Jadranu (hipoteticki receno) nego njegov otac na hranu za pola godine.
Ovako bi mogli ici do kamenog doba i vidjeti da svaka generacija trosi vise :mrgreen: .
ima tu istine, nisam za to da se odričemo svega ali sam za to da se pokušamo kontrolisati i ne biti robovi potrošnje i kapitala.

Post Reply