Za svaki dan proveden pod satorima, dobijaju po 100 km

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
borisdj

Za svaki dan proveden pod satorima, dobijaju po 100 km

Post by borisdj » 19/04/2007 23:46

Bošnjaci iz Srebrenice oštro osuđuјu svoјe

Mјeštani Srebrenice nisu se "upecali" u mrežu koјu više od mјesec dana "pletu" političari, čiјe su kariјere počele u mračnoј ratnoј prošlosti ovih i drugih bh. prostora.

SREBRENICA - Srebreničani, i Srbi i Bošnjaci podјednako, vјeruјe da ovoј opštini i ciјelom prostoru trebaјu i predstoјe bolji dani i da se do toga može doći samo dogovorom.

Ništa se u Srebrenici od ponedјeljka niјe promiјenilo. Srbi i Bošnjaci, koјi su zaposleni, redovno odlaze na posao, a oni drugi obrađuјu zemlju na imanjima, namiruјu stoku i žive od svog rada. Malobroјni Bošnjaci, već treći dan borave pod šatorima u Saraјevu, vјeruјući da će, pritiscima na domaće vlasti i međunarodnu zaјednicu, izdeјstvovati izdvaјanje Srebrenice iz Republike Srpske.

- Nezvanično sam saznao da naši sugrađani, koјi od ponedјeljka žive u šatorima u Saraјevu, dobiјaјu po sto maraka. Niјe pošteno što nam to ne kažu pa da svi odemo i uzmemo pare - rekao јe predsјednik Kruga intelektualaca Srebrenice Iliјas Begić koјi јe, komentarišući odlazak zagovornika speciјalnog statusa u Saraјevo dodao:

- Vidјeli smo na televiziјi da јe pod šatorom i Amir Kulaglić, koјi se posliјe rata niјe vraćao u Srebrenicu. Sada smo mi, koјi ostaјemo ovdјe anatemisani - nismo muslimani, nismo dobri Bošnjaci, nismo vјernici...

Iako se niјe vratio Kulaglić јe, prema saznanjima našeg lista, direktor srebreničke zadruge "Praktikant".

Miloš Milovanović, predsјednik Iniciјativnog odbora za očuvanje ustavno-pravnog poretka Republike Srpske i Srebrenice u njenom sastavu, ociјenio јe da јe ultimativna naјava kolektivnog iseljenja Bošnjaka "samo pokušaј da se neko drugi optuži za sve što lokalna vlast niјe uradila za ovu opštinu i njen narod".

- Lokalna vlast јe isključivi krivac za loše stanje u Srebrenici. Njeni predstavnici pokušavaјu, na sve moguće načine, da sakriјu lopovluke i sve ono što su, sa svoјim mentorima, radili koristeći donatorska sredstva za Srebrenicu - rekao јe Milovanović i dodao da "ti ljudi sada, s razlogom, nastoјe da skrenu pažnju i druge okrive za loše stanje u ovoј opštini".

Za njega јe neprihvatljivo donošenje antideјtonskih i antiustavnih akata i ciјeni da se s takvom praksom mora odmah prekinuti.

Milorad Marјanović iz srebreničkog sela Brežani uputio јe oštre zamјerke lokalnim bošnjačkim funkcionerima koјi, prema njegovim tvrdnjama, krše zakon i Ustav podržavaјući iniciјativu za poseban status Srebrenice.

- Dokle će pričati o prošlosti? Imena polovine mјeštana mog sela uklesana su na mermernoј ploči u Brežanima a niјedan Bošnjak јoš niјe јavno rekao da su na područјu Srebrenice stradali i Srbi - istakao јe Marјanović i upozorio da će Srebrenica, ukoliko se nastavi sa ovakvom politikom, uskoro ostati i bez Srba i Bošnjaka.

Forum građana Srebrenice pozvao јe sugrađane koјi u Saraјevu podižu takozvani kamp za iseljenje, da se vrate svoјim kućama i da, kroz diјalog, zaјedno traže rјešenje problema koјi se tiču budućnosti opštine.

- Ne dozvolite da budete predmet manipulaciјa političkih profitera koјi na našoј nesreći grade politički imidž i ostvaruјu materiјalnu dobit - navedeno јe u saopštenju prve višenacionalne nevladine organizaciјe u Srebrenici koјa osuđuјe "sramotan i ignorantski odnos članova Iniciјativnog odbora za poseban status Srebrenice i načelnika opštine Abdurahmana Malkića", koјi se nisu poјavili na tribini da građanima obrazlože svoјe stavove i čuјu njihova mišljenja o svemu tome.

- Tražimo da se obјavi revizorski izvјeštaј finansiјskog poslovanja opštine Srebrenica, a od odbornika i drugih nosilaca vlasti zahtiјevamo da počnu da rade za dobrobit svih građana Srebrenice ili da podnesu ostavke - istaknuto јe u saopštenju Foruma građana.

K. ĆIRKOVIĆ

dugacki

Re: Za svaki dan proveden pod satorima, dobijaju po 100 km

Post by dugacki » 20/04/2007 01:16

borisdj wrote:Bošnjaci iz Srebrenice oštro osuđuјu svoјe

- Dokle će pričati o prošlosti? Imena polovine mјeštana mog sela uklesana su na mermernoј ploči u Brežanima a niјedan Bošnjak јoš niјe јavno rekao da su na područјu Srebrenice stradali i Srbi - istakao јe Marјanović i upozorio da će Srebrenica, ukoliko se nastavi sa ovakvom politikom, uskoro ostati i bez Srba i Bošnjaka.

Ovo je dobro: Dokle ce pricati o proslosti? .....Bosnjaci ne bi trebali spominjati genocid ali zato braca Srbi mogu jos uvijek trubiti o Kosovskom boju i Turcima zbog kojih se Mladic i ostala bratija ''osvetila'' Srebrenicanima.

Dobar si Borise, dobar...Imas li jos ovakvih tekstova?

Kako ono kaze Dobrica: ''Lazemo mastovito, lazemo ubjedljivo....ma lazemo dok zinemo.

green man

Post by green man » 20/04/2007 01:52

Ma pusti to Borise nego nam ti reci kako je bilo na protestima u BL kad ste tražili nezavisnost rs-a? :D Odakle si ti krenuo?Sa trga krajine ili ispred ekonomskog fax-a?jeste li predali potpise? :lol: :lol: :lol:

prleitihi

Post by prleitihi » 20/04/2007 01:55

boki..bivši sarajlija.. :D

green man

Post by green man » 20/04/2007 02:07

prleitihi wrote:boki..bivši sarajlija.. :D

Ma kakav sarajevo,to je za njega u Turskoj :D :lol: :D :lol:

Danko_Bananko

Post by Danko_Bananko » 20/04/2007 10:48

Uh, zamalo ban ne dobih :D

Maraschino
Has thanked: 49 times
Been thanked: 18 times

Post by Maraschino » 20/04/2007 12:19

Borise,

Imas ti pravo ovdje 'laprdati' sta god hoces,ovo je demokratski forum :zzzz: :D

a tamo, neka ti je Bog na pomoci ako se ne slozis :D

Anka

Post by Anka » 20/04/2007 13:20

Da li je iko od vas koji ste napali Borisa proverio informaciju o tom Amiru Kulagliću koji kako se kaže i ne živi u Srebrenici, tj, nije se tamo vratio nakon rata? Da li stvarno mislite da i takve zloupotrebe nisu moguće? Uostalom, od kada pratim ovaj forum, vidim da se patriotizam javlja u određenim periodima, npr, o Srebrenici se neprekidno pisalo tokom godišnjice dešavanja tog zločina. A posle...tišina... Koliko vas koji ste patriote ovde na forumu je otišlo u Srebrenicu, odnelo neki paket hrane, odeće? Koliko vas je uopšte ikada i bilo u Srebrenici?
Neko spomenu kosovski boj...zar taj neko ko je to napisao ne zna da su najbrojnije žrtve u drugom svetskom ratu na našim područjima baš bili Srbi. Pola moje porodice su ubile ustaše, i da se ne lažemo, hrvatske i muslimanske ustaše. To je bilo u okolini Prijedora. raspitajte se šta je bilo sa Srbima koji su živeli u istočnoj Bosni...
Šta ste uradili da pomognete ljudima u Srebrenici? Šta? Ništa. Vi i ne želite da im pomognete, već kao da uživate što je njima loše pa da onda imate argument da ovako pljujete Srbe. Ista pesma je i ovde, svima su usta puna Kosova, ne damo Kosovo, idemo na Kosovo, Kosovo je srpsko, itd..a ovde je malo ko ikada bio na Kosovu.Nikada nijedna ekskurzija nije išla na Kosovo, dok sam bila đak, vodili su nas u Hrvatsku 3 puta, ali ne i na Kosovo.
Muka mi je više od tog licemerja, i našeg i vašeg.

dugacki

Post by dugacki » 20/04/2007 14:07

A znas li ti Anka da su procentualno tadasnji bosanski muslimani najvece zrtve drugog svjetskog rata u Evropi poslije Zidova? To nije pisalo ni u jednoj skolskoj knjizi.Koliko je Focaka zaklano u drugom svjetskom ratu?
O srpskim zrtvama znam sve jer sam i sam iz okoline Prijedora. Na svakih par kilometara stoji spomenik o tome. I neka i stoji i treba , za opomenu.
A znas li Anka da u tom istom Prijedoru Srbi u i danas dan ne dopustaju izgradnju Memorijalnog Centra u Omarskoj, u mjestu koje zovu bosanski Ausvic?
Znas li Anka da u Kozarcu opstinske vlasti iz Prijedora ne dopustaju da se na glavnom trgu stavi spomen obiljezje sa imenima oko 2000 pobijenih Kozarcana- ne pase u novi urbanizacijski plan.
Mnogo toga ti Anka ne znas.

Maraschino

Post by Maraschino » 20/04/2007 14:16

Anka wrote:Da li je iko od vas koji ste napali Borisa proverio informaciju o tom Amiru Kulagliću koji kako se kaže i ne živi u Srebrenici, tj, nije se tamo vratio nakon rata? Da li stvarno mislite da i takve zloupotrebe nisu moguće? Uostalom, od kada pratim ovaj forum, vidim da se patriotizam javlja u određenim periodima, npr, o Srebrenici se neprekidno pisalo tokom godišnjice dešavanja tog zločina. A posle...tišina... Koliko vas koji ste patriote ovde na forumu je otišlo u Srebrenicu, odnelo neki paket hrane, odeće? Koliko vas je uopšte ikada i bilo u Srebrenici?
Neko spomenu kosovski boj...zar taj neko ko je to napisao ne zna da su najbrojnije žrtve u drugom svetskom ratu na našim područjima baš bili Srbi. Pola moje porodice su ubile ustaše, i da se ne lažemo, hrvatske i muslimanske ustaše. To je bilo u okolini Prijedora. raspitajte se šta je bilo sa Srbima koji su živeli u istočnoj Bosni...
Šta ste uradili da pomognete ljudima u Srebrenici? Šta? Ništa. Vi i ne želite da im pomognete, već kao da uživate što je njima loše pa da onda imate argument da ovako pljujete Srbe. Ista pesma je i ovde, svima su usta puna Kosova, ne damo Kosovo, idemo na Kosovo, Kosovo je srpsko, itd..a ovde je malo ko ikada bio na Kosovu.Nikada nijedna ekskurzija nije išla na Kosovo, dok sam bila đak, vodili su nas u Hrvatsku 3 puta, ali ne i na Kosovo.
Muka mi je više od tog licemerja, i našeg i vašeg.

Anka,Anka,

sjedi malo,uzmi si vremena pa koriguj ovo sve gore.Kruske i jabuke u istom kosu,nepoznavanje istorije (ili pogresno usmeno predanje).
Ziva ti nama bila i svako dobro. 8)

DUREX

Post by DUREX » 20/04/2007 14:41

Prvo, ovaj borisdj je covjek, jelte, poznat po glupim ili nebuloznim komentarima... takoreci, maskota foruma... u neku ruku... :)

Prema tome, njegovi citati i njegovi postovi mene odavno nasmijavaju i - nista vise...

A Anka... druga prica... nekad pogodi i kaze nesto sto ima tezinu i sto ima smisla, ali cesto je ponese, pa pomjesa sve i svasta, fuli sustinu.... iako ne znaci da joj nije bila na tragu. Ovaj put joj se desilo ovo drugo, ali necu je napadati...

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 20/04/2007 14:43

Hmm, svi preskocise dio price o primanju para za svaki dan (sto se niko nije satirao pomenuti za poljoprivrednike) i za lika koji sad kao protestuje a nije se ni vratio u srebrenicu....

Ma jok, dje cemo o tome, bitno je pricati srbi ovakvi muslimani onakvi a tek hrvati...

:oops:

izzy131

Post by izzy131 » 20/04/2007 14:47

mIRCerka wrote:Hmm, svi preskocise dio price o primanju para za svaki dan (sto se niko nije satirao pomenuti za poljoprivrednike) i za lika koji sad kao protestuje a nije se ni vratio u srebrenicu....

Ma jok, dje cemo o tome, bitno je pricati srbi ovakvi muslimani onakvi a tek hrvati...

:oops:

:thumbup: Na to se svodi sva politika ovdje. Kad shvate da se to u normalnom svijetu ne naziva tako, onda ce biti kasno za povratnike.

Ko je Cirkovic, potpisnik ovoga teksta, gdje je ovo objavljeno?

Black swan

Post by Black swan » 20/04/2007 14:50

Amir Kulaglić

jel to onaj predavać engleskog s FPN :D:D:D

Maraschino

Post by Maraschino » 20/04/2007 14:54

Sta ste se uhvatili za covjeka koji se mozda i nije vratio iz ovakvih ili onakvih razloga.Sta Vi znate (isto kao i ja) sta je taj covjek prezivio.Zasto ga na silu zelite da vratite ili Vam je muka sto se nije vratio.Neka zivi gdje god hoce a to sto podrzava svoje mjestane,ima na to pravo isto kao i mi(ne bas svi) koji nemamo nikakve veze sa Srebrenicom pa ipak ih podrzavamo.

izzy131

Post by izzy131 » 20/04/2007 15:00

komi wrote:Amir Kulaglić

jel to onaj predavać engleskog s FPN :D:D:D

:D

Da, da, izgleda, ako nije imenjak...

Preselio iz Zmaja od Bosne pod satore, boreci se za Srebrenicu.. Koliko li on dobija od Grbe, covjeka kojemu lize, ili od SBiH?? Sramota je sta rade s ljudima. Sramota!

borisdj

Post by borisdj » 20/04/2007 15:39

green man wrote:Ma pusti to Borise nego nam ti reci kako je bilo na protestima u BL kad ste tražili nezavisnost rs-a? :D Odakle si ti krenuo?Sa trga krajine ili ispred ekonomskog fax-a?jeste li predali potpise? :lol: :lol: :lol:

Mislim da sam bio u kaficu,pio kafu, mada nisam siguran posto se ne secam koji je dan to bio.
Dosadio mi vise taj referendum a i zaboli me.
Meni je dovoljna RS kakva jeste.
Al su mi jos vise dosadili ovi sto planiraju ukidanje RS.

Maraschino

Post by Maraschino » 20/04/2007 15:43

borisdj wrote:
green man wrote:Ma pusti to Borise nego nam ti reci kako je bilo na protestima u BL kad ste tražili nezavisnost rs-a? :D Odakle si ti krenuo?Sa trga krajine ili ispred ekonomskog fax-a?jeste li predali potpise? :lol: :lol: :lol:

Mislim da sam bio u kaficu,pio kafu, mada nisam siguran posto se ne secam koji je dan to bio.

Jes vala Borise,svaki dan referendum :lol:

Tako to uvijek pocinje :-) a zavrsava... :D

borisdj

Post by borisdj » 20/04/2007 15:43

Maraschino wrote:Borise,

A gdje to tamo, na nasem forum ili u RS i BL.
Za tvoju informaciju pricam sta god hocu i gdje god hocu i niko mi to ne moze zabraniti.
Jedino mogu probati silom al ko bi mene dirao taj bi mnogo najebao.

Maraschino

Post by Maraschino » 20/04/2007 15:49

borisdj wrote:

Za tvoju informaciju pricam sta god hocu i gdje god hocu i niko mi to ne moze zabraniti.

Niko nesme da Vas bije osim nase i Vase policije... :lol:

freak_with_a_laptop

Post by freak_with_a_laptop » 20/04/2007 15:54

borisdj wrote:

jesi zato pobjegao iz SA :lol: :lol: da nas lafo 'postedis' :lol: :lol:

DUREX

Post by DUREX » 20/04/2007 15:57

freak_with_a_laptop wrote:
borisdj wrote:

jesi zato pobjegao iz SA :lol: :lol: da nas lafo 'postedis' :lol: :lol:

Ma jok, ba... On ima samokontrolu... On je NINJA...bijeli... posteni...

seha

Post by seha » 20/04/2007 15:58

Lafo pricaj sta hoces a otkako je stavio prvi post ova tema je postala o Borisu a ne o ... o cemu god da je vec bila... :D ;)

TheWatcher

Post by TheWatcher » 20/04/2007 15:58

prleitihi wrote:boki..bivši sarajlija.. :D

a jel se to odnosi i na bosnjake i hrvate koji su napustali ovaj grad 1992 il samo na srbe :-) mislim na taj izraz "bivsi" :lol: i kada ce neko napokon postaviti pitanje gdje je sila miliona dolara sto je svijet dao za srebrenicu nakon zavrsetka rata :skoljka: zato ne mozemo krivite ove "bivse" jer svi vrlo dobro znamo u cije ruke je isao taj novac :bih:

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 20/04/2007 15:59

borisdj wrote:

Da li si ti postavio temu da bi pricao o RS ili Satorskom naselju i ostalim stvarima?

Eto te kao onaj student iz istocnog sarajeva u Posteno govoreci, svi pricaju o Thompsonovom koncertu, a on prica o ustavnosti RS...

koja suplja, za nevjerovat..

Post Reply