ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
filozofija
Posts: 730
Joined: 19/03/2012 10:46
Location: Ojropa!

#1 ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by filozofija »

Prekjucer sam sa malim djetetom od jedanaest mjeseci krenuo na granicni prelaz Bosanski Brod. Nazalost gospoda granicna policija je bila u strajku zbog najavljenog smanjenja plata od 4,5 do 5 posto.

Naravno, umjesto da strajkuju kod nadleznog ministarstva, isti su zapoceli strajk na granici, peglajuci i zadrzavajuci saobraj duze nego li uobicajeno. Ja sam sa malim djetetom, na 30 stepeni, na oko 300 metara do granice cekao cirka tri sata. Nekako sam izdrazao i presli smo granicu. Medjutim, primjetio sam jako mnogo starih i bolesnih ljudi koji su bili prisiljeni cekati na toj istoj granici. Pojedinci su i padali u nesvjest.

Da li je granicna policija zasluzila smanjenje plata? Jeste. Razlog je jednostavan, jer iskaljuju svoje nezadovoljstvo na onima koji nisu krivi, tj. na gradjanima Bosne i Hercegovine koji im i daju plata kroz placanje poreza.

Ovakav cin od strane granicne policije nije profesionalan i krajnje instance bi morale sankcionisati ovakvo ponasanje na sve mogu nacine. Kazniti one koji su odlucili da gradjani naje...u ni krivi ni duzni.
User avatar
branimir stulic
Posts: 904
Joined: 07/03/2007 16:37
Location: sarajevo

#2 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by branimir stulic »

De majke ti.. Tek kada im izjednace plate sa kolegama policajcima na entitetskoj razini onda mozes pricati o nekakvim sankcijama... Ovako imaju moju podrsku kao INSTITUCIJA BIH Presao sam u Hrvatsku bez problema. Guzvu je napravio informacijski sistem u "lijepoj nasoj" koji uporedo sa skeniranjem podataka iz pasosa skenira i vozilo...Kako sada tako i prije tri mjeseca kada sam isao u Srbiju
Idemo dalje... NO PASARAN.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#3 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by Melami »

Ima nacin kako s ei strajkuje, a ne samo na stetu naroda uvijek.Zna se ko im smanjuje plate kako bi svoje mogao odrzati na nivou, i zna se gdje se ti ljudi nalaze. gospodin iz prvog posta im def ne uzima te pare niti ima ikakve veze sa tim. Covjek je u pravu 100%.
filozofija
Posts: 730
Joined: 19/03/2012 10:46
Location: Ojropa!

#4 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by filozofija »

@branimire

Ja sam nakon trosatnog cekanja na bosanskoj granici hrvatsku granicu presao za cetiri minute. kao sto kakavdanakneiskustvu rece: zna se kako se strajkuje.

I onda se pitamo sto nam je narod lud. Pa gdje nece, kada vazda ne njegovom krivicom trpi.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#5 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by Troll_Happens »

filozofija wrote:Prekjucer sam sa malim djetetom od jedanaest mjeseci krenuo na granicni prelaz Bosanski Brod. Nazalost gospoda granicna policija je bila u strajku zbog najavljenog smanjenja plata od 4,5 do 5 posto.

Naravno, umjesto da strajkuju kod nadleznog ministarstva, isti su zapoceli strajk na granici, peglajuci i zadrzavajuci saobraj duze nego li uobicajeno. Ja sam sa malim djetetom, na 30 stepeni, na oko 300 metara do granice cekao cirka tri sata. Nekako sam izdrazao i presli smo granicu. Medjutim, primjetio sam jako mnogo starih i bolesnih ljudi koji su bili prisiljeni cekati na toj istoj granici. Pojedinci su i padali u nesvjest.

Da li je granicna policija zasluzila smanjenje plata? Jeste. Razlog je jednostavan, jer iskaljuju svoje nezadovoljstvo na onima koji nisu krivi, tj. na gradjanima Bosne i Hercegovine koji im i daju plata kroz placanje poreza.

Ovakav cin od strane granicne policije nije profesionalan i krajnje instance bi morale sankcionisati ovakvo ponasanje na sve mogu nacine. Kazniti one koji su odlucili da gradjani naje...u ni krivi ni duzni.
Podrska policajcima na granici neka strajkuju... normalno je da su juce strajkovali kako bi bacili najvise paznje naravno i bjesa neopravdanog jer je svima ocito do nekog praznovanja a zemlja u k...
Nikom ne smeta sto oni dembelani strajkuju pred zgradama institucija zato sto "ne smetaju" a ovo je vec problem kad je na granici..
Pa neka treba malo i oni su ljudi a ne stoka i rade veoma odgovoran i tezak posao.
Apsolutno podrzavam strajk ako ce rjesiti njihova pitanja, jos nisu pregledali kako su rekli izasli su u susret gradjanima cekao bi na granici ti i da nije strajka bilo tako psssst :oops:
filozofija
Posts: 730
Joined: 19/03/2012 10:46
Location: Ojropa!

#6 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by filozofija »

@Jedan001

Po tvojoj logici, ja, ti i nasa djeca treba da trpimo zbog problema koje mi nismo izazvali. Sta bi rekao da ti je mati bolesna i da zuris recimo na avion u Zagreb, da je prebacis u bolnici, a ono moras da cekas tri sata - ni kriv ni duzan?
Last edited by filozofija on 02/05/2012 10:00, edited 1 time in total.
User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#7 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by cigara »

Nabijem ih, trebali su strajkovati kad nije praznik, pa nek traje i mjesec dana, a ne ovako.
Ujebat svima odmor, ko da preko granice za prvi maj prelaze samo oni koji nemaju problema s platama, kojima je sve super, koji pucaju od para itd.
I ja sam juce ceko pun k vremena, gledam kolonu, ljudi izlaze da povracaju
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#8 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by neki »

Bas me interesuje koliko bi podrzavali strajk da ste vi cekali 3 sata na +30 u autu bez klime..
filozofija
Posts: 730
Joined: 19/03/2012 10:46
Location: Ojropa!

#9 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by filozofija »

kakavdanakneiskustvu wrote:
filozofija wrote:@branimire

Ja sam nakon trosatnog cekanja na bosanskoj granici hrvatsku granicu presao za cetiri minute. kao sto kakavdanakneiskustvu rece: zna se kako se strajkuje.

I onda se pitamo sto nam je narod lud. Pa gdje nece, kada vazda ne njegovom krivicom trpi.

kako bi ti organizovao štrajk da si u vrhu sindikata granične policije?


pojedincima smeta i kad kantonalne policije štrajkuju,te ne radi cips te ne radi ovo,pa štrajk je,logično da se ne radi
Druze, shvatam ja poziciju granicne policije, ali problemi se ne rjesavaju na ovaj nacin. Neka nadju bolje pregovarace u sindikatu. Meni je problem sto probleme stvaraju gradjanima od kojih i primaju platu. Mozda se nisam najbolje izrazio, ali plate treba smanjiti onima koji su organizovali straj na ovaj nacin.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#10 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by Troll_Happens »

filozofija wrote:@Jedan001

Po tvojoj logici, ja, ti i nasa djeca treba da trpimo zbog problema koje mi nismo izazvali. Sta bi rekao da ti je mati bolesna i da zuris recimo na avion u Zagreb, da je prebacis u bolnici, a ono moras da cekas tri sata - ni kriv ni duzan?
kako je meni tako je tebi i svima... nije meni drugacije. Rekao bih visa sila... stvari na koje ne mozes uticati ne treba se nervirati. Sigurno si se nervirao juce a nista nisi dobio time... trebao si biti opusten muzikica i laganica... ovako si samo mozda pogorsao zdravstveno stanje i sebi upropastio dan zbog koga cega...
Mudonje iz vlasti su vec u petak otisle tako da njih to i ne dotice... :x
filozofija
Posts: 730
Joined: 19/03/2012 10:46
Location: Ojropa!

#11 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by filozofija »

Kako se covjek moze smiriti, ako ima malo dijete, kojemu je vruce, koje place, kojemu treba zamjeniti pelene, koje treba da nahranis, a nemas adekvatne mogucnosti, jer ti treba vise od tri sata da prodjes granicu kako bi dosao na normalno odmaraliste. Kako da se smiris, ako nema nikoga u autu ko bi tu mogao ostati, a ti treba da odes negdje van kolone kako bi promjenio dijete.

Kako da se smiris, kada ljudi izlaze iz auta, povracaju, a bolesnici moraju da cekaju na onakoj vrucini gdje im se stanje stalno pogorsava.

Ja ne shvatam kako ljudi mogu da budu mazohisti i nesto takvo pripreme drugim ljudima. Izgleda da je ideja: Mi smo u sindikatu granicne policije, ne znamo i ne mozemo rijesiti nase probleme pregovorima, jer nismo sposobni, pa hajde da jebemo narod.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#12 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by respo »

dodjose odvedose mog komsiju koji je bio jevrej niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio pravoslavac niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio musliman niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio rudar niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio ucitelj niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio peder niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio granicar niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio policajac niko nije progovorio
dodjose da odvedu mene niko nije imao da progovori
filozofija
Posts: 730
Joined: 19/03/2012 10:46
Location: Ojropa!

#13 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by filozofija »

@kakavdanakneiskustvu

Pa nije strajk uvjek rjesenje. Mi navikli na socijalisticki rezim i cao. Mozda da se dogovore da traze zamjenu svoga ministra, da konsoliduju raspoloziva sredstva i time nadomire smanjenje plata. Da mozda dogovore da rade par sati prekovremeno mjesecno, kao sto i ja radim i ne zalim se. Svi smo mi u teskoj situaciji. Ja im prekjucerasnji dan nikada necu oprostiti.

Ali evo i jedan prijedlog za normalan straj: Lijepo se organizujete pa blokirati kucne izlaze od ministara koji hoce da vam smanje platu. Time direkno pravite probleme ljudima koji vam zele smanjenje plata, a normalne ljude pustite na miru. Ovakvim scenarijem bi u roku od jednog dana rijesili svoj problem. A sa ovim sto cinite, jednostavno okrecete cijeli narod protiv sebe.
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#14 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by Magarece_godine »

Jebote, u posljednje vrijeme strajkuju samo ovi na "budzetskim platama" ...
User avatar
branimir stulic
Posts: 904
Joined: 07/03/2007 16:37
Location: sarajevo

#15 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by branimir stulic »

Mislim da je sindikat odabrao pravo vrijeme za strajk.Na zalost zbog strajkova nadrljavaju najvise oni koji nisu (ili jesu) krivi. ... Na zalost sve ovo nas i dalje ocekuje jer ovo sto je sada na vlasti ( a sto je bilo i ranije) nema ambicije da rijesi... Jer njima je dobro..
Kolega... ne strajkuju ovi sa entitskog nivoa.. njima nema smanjenja.. Samo drzavnim institucijama... Ode Bosna i Hercegovina u 3 pm.
filozofija
Posts: 730
Joined: 19/03/2012 10:46
Location: Ojropa!

#16 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by filozofija »

@kakavdanakneiskustvu

Eto, ja sam vam dao prijedlog. Blokirajte njihove kucne izlaze (nadleznih ministara)! Izivljavanje na narodu nikada necu prihvatiti i za svaku nezgodu koja se desila ljudima tokom prelaska granice, a u vezi sa strajkom, krivim iskljucivo granicnu policiju.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#17 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by Alfons Kauders »

respo wrote:dodjose odvedose mog komsiju koji je bio jevrej niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio pravoslavac niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio musliman niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio rudar niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio ucitelj niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio peder niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio granicar niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio policajac niko nije progovorio
dodjose da odvedu mene niko nije imao da progovori
Daj malo patetike ziv bio... :lol:

Odvedose kurac moj - ali da ima drzave odveli bi ih, pod radnom obavezom, da rade posao za koji ih placamo. Da ima drzave, sve bi ih suspendovali bez plate i na granice stavili vojsku dok se ovi ne opamete. Da ima drzave, organizatori strajka bi trebali krivicno odgovarati za nastalu stetu, jer jebu i narod i firme (tj. jebu one koji pune budzet).

Ako im se ne svidja, neka fino daju kolektivni otkaz i cao. Ionako su nesposobna stoka - nikad nisam nigdje imao neugodnosti na granici osim kod njih. Udjem u Hrvatsku x puta godisnje, s osmjehom na licu, nikad me nisu rovili, nikad nisam platio nikakvu kaznu.

A ovi nasi imbecili su me 3-4 puta uhvatili jebavat iz cista mira, bez ikakvog osnova i naravno bez ikakvog rezultata. Prije nekoliko godina su me cak "odvojili" na Doljanima i htjeli naplatiti carinski prekrsaj jer sam, mozes mislit, vozio bicikl na more, pa su ga htjeli ocariniti kada sam krenuo kuci. Ja sam insistirao da u tom slucaju naplate carinu na sve stvari koje sam imao sa sobom, bez racuna, od odjece i carapa do mobitela i fotoaparata. Nakon 15 minuta svadje liku sam uzeo iz ruku dokumente i presao granicu. Rekao sam im da imaju moje podatke i da posalju krivicnu prijavu za ilegalni prelazak granice ako imaju muda.

Naravno nisu imali, tako da cu i sljedeci put postupiti isto.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#18 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by Alfons Kauders »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Alfons Kauders wrote:
respo wrote:dodjose odvedose mog komsiju koji je bio jevrej niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio pravoslavac niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio musliman niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio rudar niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio ucitelj niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio peder niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio granicar niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio policajac niko nije progovorio
dodjose da odvedu mene niko nije imao da progovori
Daj malo patetike ziv bio... :lol:

Odvedose kurac moj - ali da ima drzave odveli bi ih, pod radnom obavezom, da rade posao za koji ih placamo. Da ima drzave, sve bi ih suspendovali bez plate i na granice stavili vojsku dok se ovi ne opamete. Da ima drzave, organizatori strajka bi trebali krivicno odgovarati za nastalu stetu, jer jebu i narod i firme (tj. jebu one koji pune budzet).

Ako im se ne svidja, neka fino daju kolektivni otkaz i cao. Ionako su nesposobna stoka - nikad nisam nigdje imao neugodnosti na granici osim kod njih. Udjem u Hrvatsku x puta godisnje, s osmjehom na licu, nikad me nisu rovili, nikad nisam platio nikakvu kaznu.

A ovi nasi imbecili su me 3-4 puta uhvatili jebavat iz cista mira, bez ikakvog osnova i naravno bez ikakvog rezultata. Prije nekoliko godina su me cak "odvojili" na Doljanima i htjeli naplatiti carinski prekrsaj jer sam, mozes mislit, vozio bicikl na more, pa su ga htjeli ocariniti kada sam krenuo kuci. Ja sam insistirao da u tom slucaju naplate carinu na sve stvari koje sam imao sa sobom, bez racuna, od odjece i carapa do mobitela i fotoaparata. Nakon 15 minuta svadje liku sam uzeo iz ruku dokumente i presao granicu. Rekao sam im da imaju moje podatke i da posalju krivicnu prijavu za ilegalni prelazak granice ako imaju muda.

Naravno nisu imali, tako da cu i sljedeci put postupiti isto.


carinski prekršaj?,granična policija vjerovatno nema ništa sa tim,nego carinik
A ko je zvao carinika da mi ocarini stvari koje sam nosio na more?
kamen
Posts: 259
Joined: 06/10/2003 00:00

#19 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by kamen »

različiti su istupi i vlasti i službenika granične policije i teško je laiku utvrditi pravu istinu...
ukoliko često prelazite granicu možete sse susresti sa svakojakim stvarima i svakojakim ljudima (službenicima) - čast pojedincima ali većina drugih samo gleda kako da iskoriste to što su "glavni" na granici...
korumpiranost tih službenika je na zavidnoj visini, bez obzira o kom graničnom prelazu je riječ, pogotovo kada se na granici pojavite iza ponoći ili ste ne daj bože u automobilu stranih registracija...
ukoliko ne želite da vas zadržavaju na granici primorani ste povinovati se "zakonu jačeg" (pripadniku te policije) i pristati na njegove uvjete jer je on "bog"...u to doba vam ne pomažu pozivi krimolovcima niti dežurnom te službe - ne javljaju se na pozive; tada vam ne pomaže ni obraćanje sipa-i niti "običnim" policajcima u stanici policije jer nemaju ovlasti da bilo šta učine - prepušteni ste sebi i gospodi na graničnom prelazu...
gospoda iz unutarnje kontrole bi mogli u šetnju do graničnih prelaza, pogotovo u onu poslijeponoćnu, i malo kontrolirati svoje kolege koji kaljaju obraz...
ne treba brinuti toliko za njihove "male plate" jer imaju oni sistema kako da to nadoknade - isto kao i njihove kolege carinici (uino) koji opet znaju zbog tog zanata ostati i bez posla...
neka svatko radi svoj posao onako kako treba i neka prestanu maltretiranja nedužnih i običnih smrtnika od strane "malih bogova-graničnih policajaca"...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#20 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by Alfons Kauders »

kakavdanakneiskustvu wrote: čekaj,zar ti je auto pregledala policija?
Pa vec sam rekao - niko nije nista pregledao jer sam se ispalio. Samo su mi rekli da stanem pored i da ce mi naplatiti neki kurac zato jer nemam racun za svoje stvari.

Carinik se nije ni pojavio, mada sam ga cekao desetak minuta. Doduse mozda i jeste ali tad sam vec bio u Pocitelju. :D
kamen
Posts: 259
Joined: 06/10/2003 00:00

#21 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by kamen »

kakavdanakneiskustvu wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Alfons Kauders wrote:
Daj malo patetike ziv bio... :lol:

Odvedose kurac moj - ali da ima drzave odveli bi ih, pod radnom obavezom, da rade posao za koji ih placamo. Da ima drzave, sve bi ih suspendovali bez plate i na granice stavili vojsku dok se ovi ne opamete. Da ima drzave, organizatori strajka bi trebali krivicno odgovarati za nastalu stetu, jer jebu i narod i firme (tj. jebu one koji pune budzet).

Ako im se ne svidja, neka fino daju kolektivni otkaz i cao. Ionako su nesposobna stoka - nikad nisam nigdje imao neugodnosti na granici osim kod njih. Udjem u Hrvatsku x puta godisnje, s osmjehom na licu, nikad me nisu rovili, nikad nisam platio nikakvu kaznu.

A ovi nasi imbecili su me 3-4 puta uhvatili jebavat iz cista mira, bez ikakvog osnova i naravno bez ikakvog rezultata. Prije nekoliko godina su me cak "odvojili" na Doljanima i htjeli naplatiti carinski prekrsaj jer sam, mozes mislit, vozio bicikl na more, pa su ga htjeli ocariniti kada sam krenuo kuci. Ja sam insistirao da u tom slucaju naplate carinu na sve stvari koje sam imao sa sobom, bez racuna, od odjece i carapa do mobitela i fotoaparata. Nakon 15 minuta svadje liku sam uzeo iz ruku dokumente i presao granicu. Rekao sam im da imaju moje podatke i da posalju krivicnu prijavu za ilegalni prelazak granice ako imaju muda.

Naravno nisu imali, tako da cu i sljedeci put postupiti isto.


carinski prekršaj?,granična policija vjerovatno nema ništa sa tim,nego carinik
A ko je zvao carinika da mi ocarini stvari koje sam nosio na more?
čekaj,zar ti je auto pregledala policija?[/quote]

´-- doživljeni slučaj: granični policajac ne da preći dok se ne plati naknada-carina za stvar (račun ne priznaje) dok carinik sjedi u svom brlogu i ni da se zainteresira šta je u pitanju - neka neko pojasni odakle pravo graničnom policajcu da određuje šta i koliko se treba platiti?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#22 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by Alfons Kauders »

kamen wrote:
´-- doživljeni slučaj: granični policajac ne da preći dok se ne plati naknada-carina za stvar (račun ne priznaje) dok carinik sjedi u svom brlogu i ni da se zainteresira šta je u pitanju - neka neko pojasni odakle pravo graničnom policajcu da određuje šta i koliko se treba platiti?
Manje vise isti slucaj je bio i kod mene. Frajer me uvjerava da moram platiti carinu ili prekrsaj, a carinika ni na mapi.

Ako vec drotovi mogu glumiti carinike, koji ce nam onda kurac carinici? Eto rjesenja - neka im fino svima podijele otkaze i od te love dignu plate granicnoj policiji.
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#23 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by ja1977 »

Granicna policija je najavila da ce u danima strajka raditi po Zakonu,...

Da li to znaci da u normalnim danima (bez strajka) ne rade po zakonu????
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#24 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by Alfons Kauders »

ja1977 wrote:Granicna policija je najavila da ce u danima strajka raditi po Zakonu,...

Da li to znaci da u normalnim danima (bez strajka) ne rade po zakonu????
Naravno da ne rade. Sta mislis kako npr. ukradeni Renault Megane predje granicu, a onda iz Crne Gore spici brodom za Tursku? I to je prije dvije godine bila uhodana sema u sve tri drzave, nije jedan tako ispario... :wink:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#25 Re: ZA smanjenje plata granicnoj policiji

Post by respo »

Alfons Kauders wrote:
respo wrote:dodjose odvedose mog komsiju koji je bio jevrej niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio pravoslavac niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio musliman niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio rudar niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio ucitelj niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio peder niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio granicar niko nije progovorio
dodjose odvedose mog komsiju koji je bio policajac niko nije progovorio
dodjose da odvedu mene niko nije imao da progovori
Daj malo patetike ziv bio... :lol:

Odvedose kurac moj - ali da ima drzave odveli bi ih, pod radnom obavezom, da rade posao za koji ih placamo. Da ima drzave, sve bi ih suspendovali bez plate i na granice stavili vojsku dok se ovi ne opamete. Da ima drzave, organizatori strajka bi trebali krivicno odgovarati za nastalu stetu, jer jebu i narod i firme (tj. jebu one koji pune budzet).

Ako im se ne svidja, neka fino daju kolektivni otkaz i cao. Ionako su nesposobna stoka - nikad nisam nigdje imao neugodnosti na granici osim kod njih. Udjem u Hrvatsku x puta godisnje, s osmjehom na licu, nikad me nisu rovili, nikad nisam platio nikakvu kaznu.

A ovi nasi imbecili su me 3-4 puta uhvatili jebavat iz cista mira, bez ikakvog osnova i naravno bez ikakvog rezultata. Prije nekoliko godina su me cak "odvojili" na Doljanima i htjeli naplatiti carinski prekrsaj jer sam, mozes mislit, vozio bicikl na more, pa su ga htjeli ocariniti kada sam krenuo kuci. Ja sam insistirao da u tom slucaju naplate carinu na sve stvari koje sam imao sa sobom, bez racuna, od odjece i carapa do mobitela i fotoaparata. Nakon 15 minuta svadje liku sam uzeo iz ruku dokumente i presao granicu. Rekao sam im da imaju moje podatke i da posalju krivicnu prijavu za ilegalni prelazak granice ako imaju muda.

Naravno nisu imali, tako da cu i sljedeci put postupiti isto.
ocito nisi shvatio poentu mog posta
Post Reply