(za)raditi sa strane

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#1 (za)raditi sa strane

Post by River_isle »

Pozdrav svima! Ako cemo se u necemu sloziti ovdje, to je da tesko ko moze zivjeti od plate, a kamo li priustiti sebi neke stvari od egzistencijalne vaznosti (o luksuzima da ne govorim)
Da li znate za neke dodatne poslove koji se mogu raditi iza redovnog radno vremena, imate li preporuku kako zaraditi sa strane... ?
Last edited by River_isle on 31/07/2011 22:44, edited 1 time in total.
User avatar
Duhovni Vođa
Posts: 758
Joined: 16/08/2008 08:35
Location: I shall release you all!

#2 Re: (za)raditi sastrane

Post by Duhovni Vođa »

sastrane teško :D

sa strane možda

al prvo halilovića pa prelistat'
clansman
Posts: 137
Joined: 12/09/2008 22:32
Location: Sarajevo

#3 Re: (za)raditi sastrane

Post by clansman »

a neki konkretan odgovor koji bi bio odgovor na prvi post u temi, i da je malo vezan za temu? sta mislis?
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#4 Re: (za)raditi sastrane

Post by mrtva kokoš »

evo ja cu konkretno pitati :mrgreen:
a sta su ti sastrane :? neka bolescura ili ?? :? :oops: :mrgreen: :lol:
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#5 Re: (za)raditi sastrane

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 20/01/2017 13:57, edited 2 times in total.
User avatar
Duhovni Vođa
Posts: 758
Joined: 16/08/2008 08:35
Location: I shall release you all!

#6 Re: (za)raditi sastrane

Post by Duhovni Vođa »

clansman wrote:a neki konkretan odgovor koji bi bio odgovor na prvi post u temi, i da je malo vezan za temu? sta mislis?
konkretan odgovor - nikako, a možda ni tako. kod nas toga nema. ajde clansmane reci nam ti kako da zaradi sa strane, odnosno, pardoniram - sastrane?

znaš li nekoga ko je zaradio sastrane? kako?

ajde neka se javi neko na čitavom forumu ko zna nekog da je zaradio sastrane.

evo znam ja - ima jedan sitni diler kod mene u haustoru. dobro bi mu došla ispomoć. jedini način.

mi smo otišli u helać i nema ništa sastrane. osim ako nisi kriminalac. legalno - jok brale!
User avatar
Duhovni Vođa
Posts: 758
Joined: 16/08/2008 08:35
Location: I shall release you all!

#7 Re: (za)raditi sastrane

Post by Duhovni Vođa »

saim_adka wrote:moze se zaraditi sa strane jako fino, ako to covjek stvarno zeli i ne razmislja jel to za njega ili ne...
samo stalno naletim na ljude koji kukaju kako tesko kraj s krajem sklapaju, a kad im ponudis posao na 2-3 dana da se oderu guzovi, odjednom se sjeti da ima posla i da ne moze stici...

ajde budi konkretan prijatelju, šta se stidiš. šta, ko, kako?

ako ti misliš da je dobra prilika što ovi novokomponovani privatnici nude jadnim studentima da nosaju vreće po vascijeli dan za 20 - 30 KM neka zarada, ja ti kažem da nije. to je gubitak za studenta. gubitak časti i obraza, da vuče ko zaprežni konj za nekog glavonju za tričavih 30 KM.

a ja sam evo, ne stidim se, vuk'o. zadnje im bilo.

ali srećom, na vrijeme sam shvatio kako stvari ferceraju. nema bolan kod nas sastrane ništa. samo u kost. mi smo pupa hava, k'o narod, k'o kolektiv. šaka jada.

da je sreće, cura bi pitala gdje će višak zarađenih para potrošiti/uložiti, ali jok... ona pita kako da zaradi sastrane. jebem ti državu
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#8 Re: (za)raditi sastrane

Post by karanana »

ako solidno izgledas.....

inace, bez ove gore ideje - tesko.
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#9 Re: (za)raditi sastrane

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 20/01/2017 13:57, edited 2 times in total.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#10 Re: (za)raditi sastrane

Post by mrtva kokoš »

Duhovni Vođa wrote:
saim_adka wrote:moze se zaraditi sa strane jako fino, ako to covjek stvarno zeli i ne razmislja jel to za njega ili ne...
samo stalno naletim na ljude koji kukaju kako tesko kraj s krajem sklapaju, a kad im ponudis posao na 2-3 dana da se oderu guzovi, odjednom se sjeti da ima posla i da ne moze stici...

ajde budi konkretan prijatelju, šta se stidiš. šta, ko, kako?

ako ti misliš da je dobra prilika što ovi novokomponovani privatnici nude jadnim studentima da nosaju vreće po vascijeli dan za 20 - 30 KM neka zarada, ja ti kažem da nije. to je gubitak za studenta. gubitak časti i obraza, da vuče ko zaprežni konj za nekog glavonju za tričavih 30 KM.

a ja sam evo, ne stidim se, vuk'o. zadnje im bilo.

ali srećom, na vrijeme sam shvatio kako stvari ferceraju. nema bolan kod nas sastrane ništa. samo u kost. mi smo pupa hava, k'o narod, k'o kolektiv. šaka jada.

da je sreće, cura bi pitala gdje će višak zarađenih para potrošiti/uložiti, ali jok... ona pita kako da zaradi sastrane. jebem ti državu
ja malo bolje prodjem, znam i 40 zaraditi :lol: :lol: :lol:

fakat, evo sad u novcaniku imam petaka, i ona ocekuje da joj ja kazem gdje da zaradi sa strane :-) :lol:
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#11 Re: (za)raditi sastrane

Post by mrtva kokoš »

adka evo mene zovni :mrgreen:
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#12 Re: (za)raditi sastrane

Post by shambho »

Moja preporuka bi bila da se neki hobi pretvori u posao.. Dosta cura prodaje nausnice koje same prave, slike koje slikaju..jednostavno otkriti ono u cemu je neko dobar i ponuditi isto.. Dobro ulaganje je i masina za sivanje npr.. Za ove ostale stvari ne treba puno ulaganja.. Cesto neko ponudi vec sto ima (npr dvije stare narukvice) da se napravi nes novo..

.. Ove stvari pocinju od jedne poznanice, pa neko kod nje vidi sliku/nakit pita odakle ti, ova kaze tu i tu kupila.. Elem, na kraju to moze postati malen ali dodatni prihod, a moze biti i zadovoljstvo..

Ja sam npr davala i instrukcije iz matematike (osnovna skola) prijateljicinom bratu..

Prodavala sam i sezonsko cvijece..


Elem..moze se kad se hoce, uz malo maste volje i rada.. Sretno.. :)
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#13 Re: (za)raditi sastrane

Post by River_isle »

nikako da me prestane iznenadjivati "vasa" neozbiljnost, al helem nejse.
sa strane ili sastrane, temu sam otvorila da pomognete prvo meni pa onda svim ljudima koji jesu voljni zaraditi koji dinar vise. ako imate konstruktivne prijedloge bez porugljivih komentara i doskocica bila bih vam zahvalna.

za zenske osobe: znam da je ciscenje stana 5KM/sat
prije rata je bio tzv. studentski servis gdje su studenti mogli biti ispomoc kod cuvanja djece navecer, peglanja vesa i sl. - nisam cula za nesto slicno zadnjih godina.
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#14 Re: (za)raditi sastrane

Post by BIONA »

Ne mogu normalno da zaradim, a ne jos i sa strane :shock:
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#15 Re: (za)raditi sastrane

Post by Mr. Brightside »

sve zavisi sta konkretno znas da radis :)
mislim da se moze uvijek cvoknut koja marka sa strane ;-)
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#16 Re: (za)raditi sastrane

Post by shambho »

Studenstki servis postoji ali nema nikakvu funkciju ja mislim..

Al' ima u oglasima oglasa :-) za ciscenje, peglanje i sl..
clansman
Posts: 137
Joined: 12/09/2008 22:32
Location: Sarajevo

#17 Re: (za)raditi sastrane

Post by clansman »

mislim da je ovaj duhovni vodja dobio kvalitetne replike na svoje komentare. hvala lijepa. i ja mislim da se moze koja marka "cvoknuti" sa strane. komsiluk je prva destinacija. blizi pa dalji. i ne mora nuzno biti privatnik.
Tensai
Posts: 131
Joined: 07/02/2011 16:28

#18 Re: (za)raditi sastrane

Post by Tensai »

Odi na freelancer.com.Tamo imaš milione raznih poslova od pisanja članaka za novine,slikanja slika pa sve do prodavanja ebay accounta. :-D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#19 Re: (za)raditi sastrane

Post by PipiDugaDevetka »

River_isle wrote:nikako da me prestane iznenadjivati "vasa" neozbiljnost, al helem nejse.
sa strane ili sastrane, temu sam otvorila da pomognete prvo meni pa onda svim ljudima koji jesu voljni zaraditi koji dinar vise. ako imate konstruktivne prijedloge bez porugljivih komentara i doskocica bila bih vam zahvalna.

za zenske osobe: znam da je ciscenje stana 5KM/sat
prije rata je bio tzv. studentski servis gdje su studenti mogli biti ispomoc kod cuvanja djece navecer, peglanja vesa i sl. - nisam cula za nesto slicno zadnjih godina.
Nema kod nas ništa, nego, evo Amerikanci traže online radnike, pa vidi
http://www.elance.com/r/contractors/q-b ... rzegovina/
http://www.elance.com/r/contractors/q-pale%20bosnia/
http://www.elance.com/
Imam pouzdane info da se ne radi o prevarantskoj web. stranici i firmi Elance.

Ko god uspije sa Elance, dođe mi 10% provizije od trećeg urađenog posla!

p.s.
Fakat, ispravi ovu pravopisnu grešku u naslovu teme. Umanjuješ vrijednost Foruma i ostalih diskutanata. Ok je pravopisna greška na temi, ali u naslovu, baš ne ide.
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#20 Re: (za)raditi sa strane

Post by River_isle »

hvala PipiDugaDevetka :thumbup:
ispravljiTo ;)
Kristijana
Posts: 5146
Joined: 09/01/2010 20:21

#21 Re: (za)raditi sastrane

Post by Kristijana »

BIONA wrote:Ne mogu normalno da zaradim, a ne jos i sa strane :shock:
Vala baš. :-?

A kako ti to misliš, River_isle, kod nas se radi i po 12 sati, KADA raditi sa strane? U snu, možda? :roll:
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#22 Re: (za)raditi sastrane

Post by ratata »

River_isle wrote:nikako da me prestane iznenadjivati "vasa" neozbiljnost, al helem nejse.
sa strane ili sastrane, temu sam otvorila da pomognete prvo meni pa onda svim ljudima koji jesu voljni zaraditi koji dinar vise. ako imate konstruktivne prijedloge bez porugljivih komentara i doskocica bila bih vam zahvalna.

za zenske osobe: znam da je ciscenje stana 5KM/sat
prije rata je bio tzv. studentski servis gdje su studenti mogli biti ispomoc kod cuvanja djece navecer, peglanja vesa i sl. - nisam cula za nesto slicno zadnjih godina.

i ti pored posla i plate hoces i sa strane :x :x :x ja dijete imam a posla za mene i zenu nigdje na mapi, da mi nije bliskih ljudi ko zna sta bi bilo :roll:

kako te ba nije stid jos nesto ko fol ljudi neozbiljni sto ti ne odgovore :x :x :x
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#23 Re: (za)raditi sa strane

Post by Mr. Brightside »

tema :thumbup:
ko zna, danas sutra mozda nekome zatreba novca, a vremena ima :D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#24 Re: (za)raditi sa strane

Post by PipiDugaDevetka »

River_isle wrote:hvala PipiDugaDevetka :thumbup:
ispravljiTo ;)
Očekujem svojih 10%, pa taman to bilo kada BiH uđe u EU.
:-D
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#25 Re: (za)raditi sastrane

Post by ratata »

PipiDugaDevetka wrote:
River_isle wrote:nikako da me prestane iznenadjivati "vasa" neozbiljnost, al helem nejse.
sa strane ili sastrane, temu sam otvorila da pomognete prvo meni pa onda svim ljudima koji jesu voljni zaraditi koji dinar vise. ako imate konstruktivne prijedloge bez porugljivih komentara i doskocica bila bih vam zahvalna.

za zenske osobe: znam da je ciscenje stana 5KM/sat
prije rata je bio tzv. studentski servis gdje su studenti mogli biti ispomoc kod cuvanja djece navecer, peglanja vesa i sl. - nisam cula za nesto slicno zadnjih godina.
Nema kod nas ništa, nego, evo Amerikanci traže online radnike, pa vidi
http://www.elance.com/r/contractors/q-b ... rzegovina/
http://www.elance.com/r/contractors/q-pale%20bosnia/
http://www.elance.com/
Imam pouzdane info da se ne radi o prevarantskoj web. stranici i firmi Elance.

Ko god uspije sa Elance, dođe mi 10% provizije od trećeg urađenog posla!

p.s.
Fakat, ispravi ovu pravopisnu grešku u naslovu teme. Umanjuješ vrijednost Foruma i ostalih diskutanata. Ok je pravopisna greška na temi, ali u naslovu, baš ne ide.

nek napise TaTlane :D :lol:

ma nek brisu temu ovo je sramota za BiH :cry:
Post Reply