Za predane Životu

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#2201 Re: Za predane Životu

Post by kerima1 »

JoeBonaWho wrote:@kerima1, definisi genijalac? Ko je po tebi genijalac? Ko je veci "genijalac", ateist Hawking koji ima iq oko 160 ili Wishy Anand koji ima iq 187 i vjeruje u Boga? Ako bismo i koristili mozak 100%, da li bi mogli doci do absolutne istine? Meni taj biznis oko absolutne istine do koje prema ateistima mozemo navodno doci lici na brojanje do najveceg broja. Ako budemo mogli jednog dana koristiti mozak 100%, hocemo li moci izbrojati do najveceg broja? I kakve veze ima 10% genijevog mozga sa misljenjem da vjernici misle da je Bog neki stari bradati ciko koji zivi u oblacima? Ostaj mi dobro i zdravo i rock on!
Mislim na naucnike,pronalazace.a u pravu si ljudi nikad ni kad bi potrosili 100% kapaciteta svog mozga ne bi sve mogli razumiti,ni pojmiti,a bi dosta bolje nego kako se sada razumije.kad samspomenula dogmu i ogranicenje kod nas muslimana sam mislila da mi imamo od dogme vec objasnjeno sta je Bog i gdje je i sutra da se naucno dosta toga poveze i bude jasnije sta je zapravo Bog,muslimani nece smjeti odstupiti od svojih ucenja jer izlaze time iz islama. :)
User avatar
JoeBonaWho
Posts: 85
Joined: 03/08/2014 02:31
Contact:

#2202 Re: Za predane Životu

Post by JoeBonaWho »

kad samspomenula dogmu i ogranicenje kod nas muslimana sam mislila da mi imamo od dogme vec objasnjeno sta je Bog i gdje je i sutra da se naucno dosta toga poveze i bude jasnije sta je zapravo Bog,muslimani nece smjeti odstupiti od svojih ucenja jer izlaze time iz islama.
>
Anand nije naucnik, samo grac saha, a ima veci IQ od skoro svih naucnika, je li on genijalac? Prema Islamu, Bog je obznanio svoje osobine i volju, ali njegova priroda postojanja ostaje svima nepoznata. Ni Kur'an ne otkriva Boziju prirodu, Kur'an je Njegova rijec, zapovjed i volja. Ja mogu razumjeti da ne razumijem Bozije postojanje, ako ti ovo nije jasno ili nemozes prihvatiti (jer koristis samo 10% mozga), kazem izbroji do najveceg broja. Religija i nauka nisu protivnici, samo sredstvo ljudima da malo upoznaju priodu Bozijeg stvaranja. Zivjeli i rock on!
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#2203 Re: Za predane Životu

Post by kerima1 »

Mozda vremenom napretkom nauke covjek dopre i do te spoznaje tj upoznavanja barem malog dijela prirode Boga.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#2204 Re: Za predane Životu

Post by drug_profi »

Boga nema.

...s mobilnog...
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#2205 Re: Za predane Životu

Post by kerima1 »

drugi profil wrote:Boga nema.

...s mobilnog...
Onda nisi razumio nista. :)
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#2206 Re: Za predane Životu

Post by drug_profi »

kerima1 wrote:
drugi profil wrote:Boga nema.

...s mobilnog...
Onda nisi razumio nista. :)
Sta se treba razumjeti?
Ima ga koliko i Deda Mraza, Zubic vile, Babaroge...
Samo kao plod ljudske maste.
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#2207 Re: Za predane Životu

Post by kerima1 »

Sta se treba razumjeti?
Ima ga koliko i Deda Mraza, Zubic vile, Babaroge...
Samo kao plod ljudske maste.
Nisam ja mislila na razne bogove,niti kako ga religije gledaju,nego kako jedna covjek moze da zakljuci da ovo sve opstoji samo od sebe,slucajno?
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#2208 Re: Za predane Životu

Post by drug_profi »

Koje sve? Slucajno?
Znas li ti koliko je 13,7 milijardi godina vremena?
Nista nije slucajno. Postoje zakoni fizike.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#2209 Re: Za predane Životu

Post by vatrogasac »

drugi profil wrote:Koje sve? Slucajno?
Znas li ti koliko je 13,7 milijardi godina vremena?
Nista nije slucajno. Postoje zakoni fizike.
Tako je. Ništa nije slučajno. Zakoni fizike su Božiji zakoni. Mnogi fizičari su to tvrdili bez imalo sumnje.
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#2210 Re: Za predane Životu

Post by pussysmoke »

drugi profil wrote:Koje sve? Slucajno?
Znas li ti koliko je 13,7 milijardi godina vremena?
Nista nije slucajno. Postoje zakoni fizike.
Stani, ti hoćeš da kažeš da se ovo sve dešava zbog nekih zakona fizike. Ti si lud! Neka te Allah dž.š. uputi na pravi put. Pokaj se dok još ima vremena.
Last edited by pussysmoke on 04/08/2014 20:15, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#2211 Re: Za predane Životu

Post by drug_profi »

Ma da.
A onda je svizac zamotao cokoladu.
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#2212 Re: Za predane Životu

Post by pussysmoke »

@drugi profil

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#2213 Re: Za predane Životu

Post by drug_profi »

Hajd od*ebi.
Pogrijesio si temu sa tim budalastinama.
Idi tamo na onu za predane cica glisi i sl. postaj te pamflete za polumozgove.
ovo nije takva tema. Ovdje mozemo pricati o zivotu, ljepoti, strahovima, muzici, slikama, picu i jelu, ali ne pricamo o popularnim bajkama koje ljude stavljaju u stanje svijesti koje se moze smatrati abnormalnim.
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#2214 Re: Za predane Životu

Post by pussysmoke »

drugi profil wrote:Hajd od*ebi.
Pogrijesio si temu sa tim budalastinama.
Idi tamo na onu za predane cica glisi i sl. postaj te pamflete za polumozgove.
ovo nije takva tema. Ovdje mozemo pricati o zivotu, ljepoti, strahovima, muzici, slikama, picu i jelu, ali ne pricamo o popularnim bajkama koje ljude stavljaju u stanje svijesti koje se moze smatrati abnormalnim.
https://www.youtube.com/watch?v=Id3c6qM7Pp8
User avatar
JoeBonaWho
Posts: 85
Joined: 03/08/2014 02:31
Contact:

#2215 Re: Za predane Životu

Post by JoeBonaWho »

Je li svemir kreiran zakonom gravitacije ili gravitacijom? Kako moze postojati gravitacija prije postojanja mase i/ili energije? Moze li zakon kreirati nesto? Mogu li sahovski zakoni / pravila kreirati jednu sahovsku figuru? Posto (s mobilnog) znas da Bog ne postoji (rekao sam ja davno da mobilne celije nece dobro uticati na mozdane celije), izbroj do najveceg broja. Nemoj zaboraviti da mi javis koji je to broj! Haj' good ppl, rock on!
Last edited by JoeBonaWho on 04/08/2014 22:50, edited 1 time in total.
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#2216 Re: Za predane Životu

Post by kerima1 »

drugi profil wrote:Koje sve? Slucajno?
Znas li ti koliko je 13,7 milijardi godina vremena?
Nista nije slucajno. Postoje zakoni fizike.
Pod sve sam mislila ama bas na sve sto postiji.slazem se to za zakone fizike,ali toliko je sve harmonicno da nije priroda mogla sama sve to urediti vec mora postojati neka sila,tvorac svega,samo i mi smo dio te sile pa i mi uredjujemo zemlju recimo na kojoj boravimo.
Last edited by kerima1 on 04/08/2014 22:49, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#2217 Re: Za predane Životu

Post by drug_profi »

Divim vam se. Koja kolicina budalastina.
@kerima
ne odnosi se na tebe, sa tobom je lijepo razgovarati

Recimo da je ideja boga meni neprihvatljiva jer nema logike ako cemo pod bogom smatrati neki svjestan entitet.
Ostaje otvoreno pitanje zasto je sve doslo do tacke na kojoj smo i zasto odredjeni zakoni fizike vaze ovdje, a drugaciji u singularitetu ili paralelnim svemirima.
Dakle mi smo posljedica, i zakoni fizike su posljedica odnosa materije i energije od prvih nekoliko sekundi svemira.
Imamo jso i tamnu tvar i tamnu energiju i ne znamo sta su. Ne mozemo definisati ni gravitaciju ni odakle potice ni kako se moze pojacati oil smanjiti, za razliku od svih drugih atomskih sila.
Hocu reci, ne znamo mnogo toga jos uvijek, ali saznacemo. Svakim danom, svakim novim otkricem prostor za boga se smanjuje.
Last edited by drug_profi on 04/08/2014 22:53, edited 1 time in total.
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#2218 Re: Za predane Životu

Post by kerima1 »

pussysmoke wrote:
drugi profil wrote:Hajd od*ebi.
Pogrijesio si temu sa tim budalastinama.
Idi tamo na onu za predane cica glisi i sl. postaj te pamflete za polumozgove.
ovo nije takva tema. Ovdje mozemo pricati o zivotu, ljepoti, strahovima, muzici, slikama, picu i jelu, ali ne pricamo o popularnim bajkama koje ljude stavljaju u stanje svijesti koje se moze smatrati abnormalnim.
https://www.youtube.com/watch?v=Id3c6qM7Pp8
De dosadan si sa tim provokacijama normalnog svijeta.
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#2219 Re: Za predane Životu

Post by kerima1 »

drugi profil wrote:Divim vam se. Koja kolicina budalastina.
@kerima
ne odnosi se na tebe, sa tobom je lijepo razgovarati
Hvala vjerujem da je. :)
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#2220 Re: Za predane Životu

Post by drug_profi »

kerima1 wrote:
De dosadan si sa tim provokacijama normalnog svijeta.
Ne sekiraj se na ignore je svakako pa ne vidim sta pise.
malo sam prosirio prethodni post, pa se eto referisi ako zelis.
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#2221 Re: Za predane Životu

Post by pussysmoke »

kerima1 wrote:
pussysmoke wrote:
drugi profil wrote:Hajd od*ebi.
Pogrijesio si temu sa tim budalastinama.
Idi tamo na onu za predane cica glisi i sl. postaj te pamflete za polumozgove.
ovo nije takva tema. Ovdje mozemo pricati o zivotu, ljepoti, strahovima, muzici, slikama, picu i jelu, ali ne pricamo o popularnim bajkama koje ljude stavljaju u stanje svijesti koje se moze smatrati abnormalnim.
https://www.youtube.com/watch?v=Id3c6qM7Pp8
De dosadan si sa tim provokacijama normalnog svijeta.
Stani malo, zar prema vjerskim knjigama nije sve unaprijed određeno? Znači da je i ovo negdje zapisano ili je možda svevišnji samo zapamtio, svejedno. To dalje dovodi do zaključka da se sve dešava sa razlogom, jer u protivnom niko ne bi reda radi bilježio. Koji je razlog, ja ne znam, možda ovo što je sad Gidru Filpro napravio razliku i podjelu između mene (i sl.) i drugarice Kerime, sa kojom je veoma lijepo razgovarati.
I druže, nije lijepo odjebavati ljude koji se samo malo zezaju s tobom, što je prvi dokaz da nisi ti predan životu, možda samo malo, trunčicu tjeskoban.
User avatar
JoeBonaWho
Posts: 85
Joined: 03/08/2014 02:31
Contact:

#2222 Re: Za predane Životu

Post by JoeBonaWho »

Ne mozemo definisati ni gravitaciju ni odakle potice ni kako se moze pojacati oil smanjiti, za razliku od svih drugih atomskih sila.
>
Gravitacija nije sila, samo geometrija prostora-vremena. Uzrokuje je masa koja iskrivljuje prostor-vrijeme. Kojih svih drugih atomskih sila, imaju dvije. Plus elektromagnetna.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#2223 Re: Za predane Životu

Post by drug_profi »

Zadnji put kad sam provjeravao, gravitacija je bila sila, plus dvije nulearne i elektromagnetska, cine 4 osnovne sile u fizici.
Koliko ih po tebi treba biti da bi mogle da se opisu kao "sve"?
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#2224 Re: Za predane Životu

Post by animals »

Sta je ovdje tema :) ja vas nista ne kontam.. 8)
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#2225 Re: Za predane Životu

Post by pussysmoke »

animals wrote:Sta je ovdje tema :) ja vas nista ne kontam.. 8)
Sve zavisi kako se uzme.
Post Reply