Za predane Allahu dž.š.

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5603
Joined: 12/10/2014 01:12

#1927 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by skupljac_zeljeza »



A vele i ovo...najmanje jedna žena za zamjenika muftije.
“Na osnovu dogovora predsjednika države, premijera i predsjednika uprave, na poziciju zamjenika predsjednika Uprave za vjerske poslove po prvi put je imenovana žena prof. dr Huriye Marti. U ponedjeljak će stupiti na dužnost”, potvrdio je zamjenik premijera Turske Bekir Bozdag.

Bozdag, koji boravi u turskom gradu Sirnaku, kazao je kako je donesena odluka da u narednom periodu, u svakom turskom gradu na poziciju zamjenika muftije bude imenovana najmanje jedna žena.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1930 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Smrcak15 »

Dusa vjernika tokom Berzah perioda (period izcekivanja Sudnjeg dana u zgrobnom zivotu) ulazi u Dzennet kao ptica

Image
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#1932 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by vazi »

21/12/2107

NAUČNA KONFERENCIJA “ISLAMSKA TRADICIJA BOŠNJAKA NA RAZMEĐU STOLJEĆA: IZAZOVI I ODGOVORI”

http://iitb.ba/skupovi/domaci-skupovi/n ... -odgovori/

Program i knjiga sazetaka

http://iitb.ba/wp-content/uploads/2017/ ... Eetaka.pdf
User avatar
ELECTRIC CLOUDS
Posts: 313
Joined: 06/12/2016 19:56

#1933 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by ELECTRIC CLOUDS »

▫▫Kada te Uzvišeni Allah iskuša, tada ti želi dobro, pa umjesto žalosti i tugovanja, budi radostan i sretan, jer te Uzvišeni Allah voli, želi ti dobro. U hadisu se navodi: ▪▫Kome Allah želi dobro, stavi ga na iskušenja!▫▪ (El-Buhari, 5645) U drugom je hadisu zabilježeno: “Uistinu, veličina nagrade ovisi o težini iskušenja. Kada Allah zavoli jedan narod, on ga stavlja na kušnju, pa ko bude zadovoljan, i njime će se biti zadovoljno, a ko bude srdit, bit će kažnjen srdžbom.” (Et-Tirmizi, 2523. Albani ga je ocijenio dobrim) Fudajl b. Ijjad, rahimehullah, rekao je: “Uistinu, kao što čovjek voli svojoj porodici dobro i nastoji ga doprinijeti, isto tako Uzvišeni Allah voli kušnju Svoga roba pa ga i iskušava.” Također je rekao: “Neće rob postići suštinu imana sve dok iskušenje ne bude smatrao blagodati, a blagodat iskušenjem.” Sufjan es-Sevri, rahimehullah, rekao je: “Ne može biti pronicljiv onaj koji nedaće ne bude ubrajao u blagodati, a blagodati u nedaće.” (Ibnul-Kajjim, Miftahu Daris-seade, 1/154)

User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1935 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by arzuhal »

“Sa imami Malikom, Allah mu se smilovao, družio sam se dvadeset godina. Osamnaest godina sam učio pristojnost a dvije godine sticao znanje. Kamo sreće da sam svih dvadeset godina učio pristojnost.”

Abdullah ibn el-Kasim, r.a.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7829
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1936 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Idemedosumom »

arzuhal wrote:“Sa imami Malikom, Allah mu se smilovao, družio sam se dvadeset godina. Osamnaest godina sam učio pristojnost a dvije godine sticao znanje. Kamo sreće da sam svih dvadeset godina učio pristojnost.”

Abdullah ibn el-Kasim, r.a.
:thumbup:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#1937 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by vatrogasac »

sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#1938 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by sekerbay »

Petak. Sura Kehf. Džuma.

Od Ebu Seida da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, kazao: “Ko petkom prouči suru El-Kehf bit će mu svjetlost u vremenu između dva petka.” Bilježe Bejheki i Hakim.

Ja ne znam da postoji neka jača predaja o suri kehf.
To je mišljenje i ibn hadžera, a i albani kaže da je sahih.
Osim toga, učenje dijelova sure kehf štiti od dedžala.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#1939 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by zijancer »

šta je tako posebno s tom surom?
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#1940 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by vazi »

Dr, hafiz ef Elvir Duranovic: Image

Image
User avatar
ELECTRIC CLOUDS
Posts: 313
Joined: 06/12/2016 19:56

#1941 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by ELECTRIC CLOUDS »

Ebu Derda prenosi od Poslanika, sallallahu alejhi ve selelm, da je rekao: “Ko nauči prvih 10 ajeta (u drugom predanju zadnjih 10) ajeta sure Kehf Dedžal neće imati nikakvu moći nad njim” (Muslim) Da li ste se ikada zapitali zašto bas sura Kehf da se uči svaki petak?

Ova sura ima 4 priče

1. Stanovnici pećine: Priča o momcima koji su živjeli među nevjerničkim narodom pa su odlučili da učine hidžru radi Allaha, pa ih Allah iz Svoje milosti skloni u pećinu gdje su zaspali pa kad su se probudili zatekli su čitav grad vjernika. POUKA: ISKUŠENJE U VJERI

2. Priča o čovjeku kome je Allah dao vrt koji je davao mnogo plodova, a on nije zahvaljivao i oholio se, pa je Allah uništio njegov imetak. POUKA: ISKUŠENJE U IMANJU

3. Musa i Hidr
Kada je Musa a.s. upitan ko ima najviše znanja on je rekao:” Ja sam najmudriji..”Pa ga je Allah uputio na čovjeka koji ga podučio da „loše stvari” koje se dešavaju nose sa sobom Božansku mudrost koja nama nije poznata. POUKA: ISKUŠENJE U ZNANJU

4. Zulkarnejn

Priča o kralju koji je pomogao narodu koji je bio uznemiravan Jedžudža i Medžudža tako sto je napravio između njih pregradu. POUKA:ISKUŠENJE U MOĆI

Kakva je poveznica između ovih priča i Dedžala?

1. Tražit će od ljudi da obozavaju njega umjesto Allaha (iskušenje u vjeri)

2.Kontroliraše kišu i ljude će dovodit u iskušenje svojim bogatstvom (iskušenje u imanju)

3.Iskušavaće ljude “znanjem” i vijestima koje će im kazivati (iskušenje u znanju)

4.Kontroliraće velike dijelove Zemlje (iskušenje u moći)

Kako izdržati ova iskušenja?

1. Naći dobro društvo. Budi čvrsto uz one koji se Gospodaru svome mole ujutro i navečer u želji da naklonost Njegovu zasluže, i ne skidaj očiju svojih s njih iz želje za sjajem u životu na ovome svijetu, i ne slušaj onoga čije smo srce nehajnim prema Nama ostavili, koji strast svoju slijedi i čiji su postupci daleko od razboritosti (28)

2. (Poznavanje stvarnosti ovog svijeta) Navedi im kao primjer da je život na ovome svijetu kao bilje, koje i poslije natapanja vodom, koju Mi s neba spuštamo, ipak postane suho, i vjetrovi ga raznesu. A Allah sve može! (45)

3. (Skromnost i strpljivost) Vidjećeš da ću strpljiv biti, ako Bog da!” – reče Musa – “i da ti se neću ni u čemu protiviti.”

4. (Dova) Kazuj iz Knjige Gospodara svoga ono što ti se objavljuje, niko ne može izmijeniti riječi Njegove, pa ni ti; osim kod Njega, nećeš naći utočišta nikakva. (27)

5. (Iskrenost) Reci: “Ja sam čovjek kao i vi, meni se objavljuje da je vaš Bog – jedan Bog. Ko žudi da od Gospodara svoga bude lijepo primljen, neka čini dobra djela i neka, klanjajući se Gospodaru svome, Njemu nikoga ne pridružuje!” (110)

6. (Sjećanje na ahiret) A na Dan kada planine uklonimo, i kad vidiš Zemlju ogoljenu – a njih smo već sakupili, nijednog nismo izostavili – (47) pred Gospodarom tvojim biće oni u redove poredani: “Došli ste Nam onako kako smo vas prvi put stvorili, a tvrdili ste da vam nećemo vrijeme za oživljenje odrediti.” (48) I Knjiga će biti postavljena i vidjećete grješnike prestravljene zbog onog što je u njoj. “Teško nama” – govoriće – “kakva je ovo knjiga, ni mali ni veliki grijeh nije propustila, sve je nabrojala!” – i naći će upisano ono što su radili. Gospodar tvoj neće nikome nepravdu učiniti. (49)

Ammar Ljevaković – akos.ba/preporod.com
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1942 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Connaisseur Karlin »

vazi wrote:Dr, hafiz ef Elvir Duranovic: Image

vazi : Sto se konkretno podrazumijeva pod dijelom izjave: " nije dozvoljeno ucestvovati u religjskim obredima pripadnika drugih religija"? Da li mogu biti prisutni i posmatrati religijski obred?
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#1943 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by vazi »

Connaisseur Karlin wrote:
vazi wrote:Dr, hafiz ef Elvir Duranovic: Image

vazi : Sto se konkretno podrazumijeva pod dijelom izjave: " nije dozvoljeno ucestvovati u religjskim obredima pripadnika drugih religija"? Da li mogu biti prisutni i posmatrati religijski obred?
Ja , koliko znam a malo znam :-D , moze se posmatrati ali ne treba ucestvovati tj obracati se Allahu dzs na neki drugi nacin do onaj propisan islamom.
E sad, moje licno misljenje je sljedece: Bog dragi je neizmjerno sveobuhvatan pa ako mu se mozemo obracati nasim rijecima zasto ne bismo mogli i na taj neki drugi nacin ? Pa , zasto ne , danas klanjati , sutra svratiti u crkvu prekosutra u sinagogu ? Mislim da to dragom Bogu Dzs ne bi smetalo ni najmanje ali nama , ljudima ne bi odgovaralo, ne bi imalo isti ucinak kao "rutinsko" klanjanje, molitva i td jer to rutinsko nam daje sigurnost...

Ovo sam vec pominjala: moja rahm sestra bila bolesna. Ovdje sam imala jednu prijateljicu, djevojka tj nije se udavala..ljekar je bila po zanimanju , vjernica , praktikant i kaze mi proucila/pomolila sam toliko i toliko zdravo Marijo za tvoju sestru. Pa, kako joj ne bih bila zahvalna ?

Razbolila se ta moja prijateljica, kancer, zadnja faza. Dosla ja da je obidjem, nocit cu kod nje , ona me grli i kaze molim te mozes li ti pomoliti nesto iz Kur'ana za mene ? Naravno, uradila sam to. Vidi ona, svjesna je da se blizi kraj, zovne fratra da joj uradi ono ulje na ruke i pozove mene da budem uz nju ...

Kad je preselila isla sam na sahranu tj u crkvu, ja u crkvi ucim svoje i molim Boga dzs da joj podari oprost i dzenet a oni mole na njihov nacin.
Poslje sam joj, halalosum , uplatila misu .

Ja pretpostavljam da to Uzviseni Allah dzs ne zabranjuje. Medjutim, to je samo moje misljenje :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1944 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Connaisseur Karlin »

vazi wrote:
Connaisseur Karlin wrote:

vazi : Sto se konkretno podrazumijeva pod dijelom izjave: " nije dozvoljeno ucestvovati u religjskim obredima pripadnika drugih religija"? Da li mogu biti prisutni i posmatrati religijski obred?
Ja , koliko znam a malo znam :-D , moze se posmatrati ali ne treba ucestvovati tj obracati se Allahu dzs na neki drugi nacin do onaj propisan islamom.
E sad, moje licno misljenje je sljedece: Bog dragi je neizmjerno sveobuhvatan pa ako mu se mozemo obracati nasim rijecima zasto ne bismo mogli i na taj neki drugi nacin ? Pa , zasto ne , danas klanjati , sutra svratiti u crkvu prekosutra u sinagogu ? Mislim da to dragom Bogu Dzs ne bi smetalo ni najmanje ali nama , ljudima ne bi odgovaralo, ne bi imalo isti ucinak kao "rutinsko" klanjanje, molitva i td jer to rutinsko nam daje sigurnost...

Ovo sam vec pominjala: moja rahm sestra bila bolesna. Ovdje sam imala jednu prijateljicu, djevojka tj nije se udavala..ljekar je bila po zanimanju , vjernica , praktikant i kaze mi proucila/pomolila sam toliko i toliko zdravo Marijo za tvoju sestru. Pa, kako joj ne bih bila zahvalna ?

Razbolila se ta moja prijateljica, kancer, zadnja faza. Dosla ja da je obidjem, nocit cu kod nje , ona me grli i kaze molim te mozes li ti pomoliti nesto iz Kur'ana za mene ? Naravno, uradila sam to. Vidi ona, svjesna je da se blizi kraj, zovne fratra da joj uradi ono ulje na ruke i pozove mene da budem uz nju ...

Kad je preselila isla sam na sahranu tj u crkvu, ja u crkvi ucim svoje i molim Boga dzs da joj podari oprost i dzenet a oni mole na njihov nacin.
Poslje sam joj, halalosum , uplatila misu .

Ja pretpostavljam da to Uzviseni Allah dzs ne zabranjuje. Medjutim, to je samo moje misljenje :)
da, hvala, tako i ja razmisljam, ali mislim da nema mnogo osoba koje tako razmisljaju poput Vas, a srecom poznajem licno par odlicnih primjera vjernika :thumbup:
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#1945 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by vazi »

Connaisseur Karlin wrote:
vazi wrote:
Connaisseur Karlin wrote:

vazi : Sto se konkretno podrazumijeva pod dijelom izjave: " nije dozvoljeno ucestvovati u religjskim obredima pripadnika drugih religija"? Da li mogu biti prisutni i posmatrati religijski obred?
Ja , koliko znam a malo znam :-D , moze se posmatrati ali ne treba ucestvovati tj obracati se Allahu dzs na neki drugi nacin do onaj propisan islamom.
E sad, moje licno misljenje je sljedece: Bog dragi je neizmjerno sveobuhvatan pa ako mu se mozemo obracati nasim rijecima zasto ne bismo mogli i na taj neki drugi nacin ? Pa , zasto ne , danas klanjati , sutra svratiti u crkvu prekosutra u sinagogu ? Mislim da to dragom Bogu Dzs ne bi smetalo ni najmanje ali nama , ljudima ne bi odgovaralo, ne bi imalo isti ucinak kao "rutinsko" klanjanje, molitva i td jer to rutinsko nam daje sigurnost...

Ovo sam vec pominjala: moja rahm sestra bila bolesna. Ovdje sam imala jednu prijateljicu, djevojka tj nije se udavala..ljekar je bila po zanimanju , vjernica , praktikant i kaze mi proucila/pomolila sam toliko i toliko zdravo Marijo za tvoju sestru. Pa, kako joj ne bih bila zahvalna ?

Razbolila se ta moja prijateljica, kancer, zadnja faza. Dosla ja da je obidjem, nocit cu kod nje , ona me grli i kaze molim te mozes li ti pomoliti nesto iz Kur'ana za mene ? Naravno, uradila sam to. Vidi ona, svjesna je da se blizi kraj, zovne fratra da joj uradi ono ulje na ruke i pozove mene da budem uz nju ...

Kad je preselila isla sam na sahranu tj u crkvu, ja u crkvi ucim svoje i molim Boga dzs da joj podari oprost i dzenet a oni mole na njihov nacin.
Poslje sam joj, halalosum , uplatila misu .

Ja pretpostavljam da to Uzviseni Allah dzs ne zabranjuje. Medjutim, to je samo moje misljenje :)
da, hvala, tako i ja razmisljam, ali mislim da nema mnogo osoba koje tako razmisljaju poput Vas, a srecom poznajem licno par odlicnih primjera vjernika :thumbup:
Lijepa moja :kiss: , ti si jos mlada (blago tebi :lol: ) polako, zivot te nauci nekim stvarima... licno ne mogu za sebe reci da sam dobra vjernica ali ne mogu reci ni da to nisam . Ja ne znam kakva sam vjernica ali znam da se trudim da udovoljim Allahu dzs i da radim ono i onako kako bi On bio sa mnom zadovoljan. Ako ne znam kakva sam ja vjernica, kako onda to mogu znati i reci za nekog drugog :?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1946 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Connaisseur Karlin »

vazi wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
vazi wrote:
Ja , koliko znam a malo znam :-D , moze se posmatrati ali ne treba ucestvovati tj obracati se Allahu dzs na neki drugi nacin do onaj propisan islamom.
E sad, moje licno misljenje je sljedece: Bog dragi je neizmjerno sveobuhvatan pa ako mu se mozemo obracati nasim rijecima zasto ne bismo mogli i na taj neki drugi nacin ? Pa , zasto ne , danas klanjati , sutra svratiti u crkvu prekosutra u sinagogu ? Mislim da to dragom Bogu Dzs ne bi smetalo ni najmanje ali nama , ljudima ne bi odgovaralo, ne bi imalo isti ucinak kao "rutinsko" klanjanje, molitva i td jer to rutinsko nam daje sigurnost...

Ovo sam vec pominjala: moja rahm sestra bila bolesna. Ovdje sam imala jednu prijateljicu, djevojka tj nije se udavala..ljekar je bila po zanimanju , vjernica , praktikant i kaze mi proucila/pomolila sam toliko i toliko zdravo Marijo za tvoju sestru. Pa, kako joj ne bih bila zahvalna ?

Razbolila se ta moja prijateljica, kancer, zadnja faza. Dosla ja da je obidjem, nocit cu kod nje , ona me grli i kaze molim te mozes li ti pomoliti nesto iz Kur'ana za mene ? Naravno, uradila sam to. Vidi ona, svjesna je da se blizi kraj, zovne fratra da joj uradi ono ulje na ruke i pozove mene da budem uz nju ...

Kad je preselila isla sam na sahranu tj u crkvu, ja u crkvi ucim svoje i molim Boga dzs da joj podari oprost i dzenet a oni mole na njihov nacin.
Poslje sam joj, halalosum , uplatila misu .

Ja pretpostavljam da to Uzviseni Allah dzs ne zabranjuje. Medjutim, to je samo moje misljenje :)
da, hvala, tako i ja razmisljam, ali mislim da nema mnogo osoba koje tako razmisljaju poput Vas, a srecom poznajem licno par odlicnih primjera vjernika :thumbup:
Lijepa moja :kiss: , ti si jos mlada (blago tebi :lol: ) polako, zivot te nauci nekim stvarima... licno ne mogu za sebe reci da sam dobra vjernica ali ne mogu reci ni da to nisam . Ja ne znam kakva sam vjernica ali znam da se trudim da udovoljim Allahu dzs i da radim ono i onako kako bi On bio sa mnom zadovoljan. Ako ne znam kakva sam ja vjernica, kako onda to mogu znati i reci za nekog drugog :?
ja sam bila na raznim religijksm obredima, meni je to interesantno

na temama o pdf Religije postavljam pitanja jer licno ne vjerujem u opis religijskog abrhamskog Boga, ali vjerujem da nesto posotoji , ali ne znam sto konkretno, zato sam odlucila da vjrujem na individualan human nacin, jer su mi sve religije suivse sputavajuce za moje spiritulano vjerovanje

bitno je da vi znate cemu tezite u svom vjerovanju i da vas vjerovanje pravi sretnim :thumbup: za mene dobar covjek je iskljucivo dobra vjernik, i mislim da biti vjernik ne ukljucuje iskjucivo pracenje svih pravila postavljenih od osnivaca relgija ( ista pravila ne postoje u svetim skriptma)

ja sam teska kategorija indiviualistickog razumijevanja Vise Sile :-D
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#1947 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by vazi »

Connaisseur Karlin wrote:
vazi wrote:
Connaisseur Karlin wrote:

da, hvala, tako i ja razmisljam, ali mislim da nema mnogo osoba koje tako razmisljaju poput Vas, a srecom poznajem licno par odlicnih primjera vjernika :thumbup:
Lijepa moja :kiss: , ti si jos mlada (blago tebi :lol: ) polako, zivot te nauci nekim stvarima... licno ne mogu za sebe reci da sam dobra vjernica ali ne mogu reci ni da to nisam . Ja ne znam kakva sam vjernica ali znam da se trudim da udovoljim Allahu dzs i da radim ono i onako kako bi On bio sa mnom zadovoljan. Ako ne znam kakva sam ja vjernica, kako onda to mogu znati i reci za nekog drugog :?
ja sam bila na raznim religijksm obredima, meni je to interesantno

na temama o pdf Religije postavljam pitanja jer licno ne vjerujem u opis religijskog abrhamskog Boga, ali vjerujem da nesto posotoji , ali ne znam sto konkretno, zato sam odlucila da vjrujem na individualan human nacin, jer su mi sve religije suivse sputavajuce za moje spiritulano vjerovanje

bitno je da vi znate cemu tezite u svom vjerovanju i da vas vjerovanje pravi sretnim :thumbup: za mene dobar covjek je iskljucivo dobra vjernik, i mislim da biti vjernik ne ukljucuje iskjucivo pracenje svih pravila postavljenih od osnivaca relgija ( ista pravila ne postoje u svetim skriptma)

ja sam teska kategorija indiviualistickog razumijevanja Vise Sile :-D
Sve dok tebe to ispunjava a nikom ne steti :thumbup:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1948 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Connaisseur Karlin »

vazi wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
vazi wrote:
Lijepa moja :kiss: , ti si jos mlada (blago tebi :lol: ) polako, zivot te nauci nekim stvarima... licno ne mogu za sebe reci da sam dobra vjernica ali ne mogu reci ni da to nisam . Ja ne znam kakva sam vjernica ali znam da se trudim da udovoljim Allahu dzs i da radim ono i onako kako bi On bio sa mnom zadovoljan. Ako ne znam kakva sam ja vjernica, kako onda to mogu znati i reci za nekog drugog :?
ja sam bila na raznim religijksm obredima, meni je to interesantno

na temama o pdf Religije postavljam pitanja jer licno ne vjerujem u opis religijskog abrhamskog Boga, ali vjerujem da nesto posotoji , ali ne znam sto konkretno, zato sam odlucila da vjrujem na individualan human nacin, jer su mi sve religije suivse sputavajuce za moje spiritulano vjerovanje

bitno je da vi znate cemu tezite u svom vjerovanju i da vas vjerovanje pravi sretnim :thumbup: za mene dobar covjek je iskljucivo dobra vjernik, i mislim da biti vjernik ne ukljucuje iskjucivo pracenje svih pravila postavljenih od osnivaca relgija ( ista pravila ne postoje u svetim skriptma)

ja sam teska kategorija indiviualistickog razumijevanja Vise Sile :-D
Sve dok tebe to ispunjava a nikom ne steti :thumbup:
naravno :kiss: :thumbup:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7829
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1950 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Idemedosumom »

Zar se i ova tema mora zapoganit' zabranom čestitanja :twisted:
Post Reply