Za novopridošle Sarajlije

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
TareSA
Posts: 209
Joined: 02/11/2005 12:56
Location: Sarajevo

#126

Post by TareSA »

novalic wrote:
Prenj wrote:
UBL wrote: Aaa, pa u tom zecu lezi grm?! :-D :D
Pa sto ne rece da su primitivni muslimani krivi za sve?? Pa nije ni cudo onda da jedna prava Francuskinja s pedigreom, intelektualna gromada Sofia Loren kaze da muslimani stoka i da vrse nuzdu u svojim bogomoljama!
Znam, skrecem s (glupe) teme, ali od kada je Sofija Loren Francuskinja?
mislio je na onu.. ba. pristalicu Le Pena.. brigitte bardot...
Da se nisi u ovome nasla ne bi ti ni smetalo stoga svi se fataju za usi kad ih zaboli.Pozdrav :razz:
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#127

Post by novalic »

u cemu se to nasla.. na kakvu si ti ludu travu stala.. ja samo kazem da sofija loren nije isto sto i brigitte bardot..


ojhaahhhaaaaa.. gdje bi se ja to trebala prepoznati..
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#128

Post by novalic »

ne mogu da vjerujem.. izgleda da je pojedincima zivot sofije loren potpuno nepoznat.. ali zato.. nezvezno optuzivanje.. i te kako..
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#129

Post by novalic »

sad samo mogu pomisliti koliko se googla pa sofiji...
User avatar
TareSA
Posts: 209
Joined: 02/11/2005 12:56
Location: Sarajevo

#130 Re: Za novopridošle Sarajlije

Post by TareSA »

Bumbar wrote:
1sarajlija wrote:Već je dosta toga rečeno - ali nikad nije zgoreg sumirati razmišljanja drugih.

Ukratko: Nismo mi protiv pridošlica u Sarajevu, naprotiv, ali pod uvjetom da ti ljudi prihvate vrijednosti Sarajeva i urbanog življenja.

Neka pravila:

1. Obucite se pristojno i decentno - kao normalni ljudi bez narodnjačkih detalja (Jelena Karleuša, Šemsa i Koke nisu modni uzori)

2. Pokušajte naučiti naš akcenat (zaboravite friiiiiiiiiiiiizer i proooooooooooooogram izgovor)

3. Poštujte druge i pozdravljate se na bosanski način i na maternjem jeziku (dobro jutro, dan i večer) bez povišenog tona sa livada i čobanske komunikacije - svi čujemo dobro

4. Kupajte se barem 1 dnevno - kod nas se ljudi ne pale (posebno cure NE!) na smrad znoja.

5. Nemojte bojati kosu i praviti narodnjačke ili neke čudne frizure i ne nastojte biti nešto što niste

6. Ponašajte se u skladu sa vašim obrazovnim i materijalnim statusom i ako imate osnovnu školu ili zanat ne glumite doktore i profesore i ne pričajte o stvarima u koje se ne razumijete jer ste nam smiješni. Budite veliki koliko i vaše znanje i školska sprema - koji su vrlo mali.

7. Ne pokušavajte da mijenjate okolinu da biste je prilagodili svojim seoskim standardima i nipošto ne namećite svoje moralne i političke ideje nama Sarajlijama i ne glumite vjerske i političke turbopatriote - prokuženi ste.

Ako se nemožete pridržavati barem ovih pravila - MOLIMO vas ne dolazite u Sarajevo.

Molim ostale da dodaju svoja zapažanja.
Osjecam se na neki naci prozvanom s obzirom da sam u Sarajevo doselila 2004 godine radi fakulteta.

1. Ne samo da se ne obukla kao Karleusu i ostale nazovi "umjetnice" nego ih i ne slusam.

2. Apsolutno ne vidim sta fali mom akcentu

3. Pozdravljala od malih nogu...s tim da izrazim postovanje starijim osobama za koje znam da su religiozne i da pozdravljaju sa selam, mehraba i etc.

4. Tusiranje nakon ustajanja a prije posla, tusiranje nakon posla, tusiranje prije izlaska.

5. hmh...znaci sarajlije ne farbaju kosu nikako??? a btw.nisam ni ofarbana

6. Uvijek sam se u razgovoru drzala onog sto znam...dakle nikad iznad svog obrazovanja ili posla kojim se bavim...ok, tu i tamo se pametovanje omakne :D :lol: 8-)

7. Seljackim standardima??? Necu da se udostojim da odgovorim na ovo...


Ja volim Sarajevo...volim Bascarsiju...volim kako je okiceno za praznike...volim raju koja je odavde...obicaje... ono sto ne volim jesu ljudi kao ti...koji ponizavaju svoj grad i sve sarajlije postirajuci "pravila" za nas pridoslice. Ja se slazem da se ponasanje mora modifikovati kada dodjes u grad ali nemoj pretpostavljati da su sve pridoslice sa vrha brda sisle.

Sorry moja greska, pogresan citat sam stavio evo ga pravi jel ti sad jasan moj post:):)?????
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#131

Post by novalic »

no problem....

bilo mi cudno 8-)
+od 13 godina
Posts: 188
Joined: 06/10/2004 21:50
Location: sarajevo

#132 Re: Za novopridošle Sarajlije

Post by +od 13 godina »

1sarajlija wrote:Već je dosta toga rečeno - ali nikad nije zgoreg sumirati razmišljanja drugih.

Ukratko: Nismo mi protiv pridošlica u Sarajevu, naprotiv, ali pod uvjetom da ti ljudi prihvate vrijednosti Sarajeva i urbanog življenja.

Neka pravila:

1. Obucite se pristojno i decentno - kao normalni ljudi bez narodnjačkih detalja (Jelena Karleuša, Šemsa i Koke nisu modni uzori)

2. Pokušajte naučiti naš akcenat (zaboravite friiiiiiiiiiiiizer i proooooooooooooogram izgovor)

3. Poštujte druge i pozdravljate se na bosanski način i na maternjem jeziku (dobro jutro, dan i večer) bez povišenog tona sa livada i čobanske komunikacije - svi čujemo dobro

4. Kupajte se barem 1 dnevno - kod nas se ljudi ne pale (posebno cure NE!) na smrad znoja.

5. Nemojte bojati kosu i praviti narodnjačke ili neke čudne frizure i ne nastojte biti nešto što niste

6. Ponašajte se u skladu sa vašim obrazovnim i materijalnim statusom i ako imate osnovnu školu ili zanat ne glumite doktore i profesore i ne pričajte o stvarima u koje se ne razumijete jer ste nam smiješni. Budite veliki koliko i vaše znanje i školska sprema - koji su vrlo mali.

7. Ne pokušavajte da mijenjate okolinu da biste je prilagodili svojim seoskim standardima i nipošto ne namećite svoje moralne i političke ideje nama Sarajlijama i ne glumite vjerske i političke turbopatriote - prokuženi ste.

Ako se nemožete pridržavati barem ovih pravila - MOLIMO vas ne dolazite u Sarajevo.

Molim ostale da dodaju svoja zapažanja.
Eh hadalju jedan jesi glup!
De blento nemoj biti takav s tvojom diskriminacijom. nEk raja prica kako hoce i nek se oblaci kako hoce. A to tvoje Sarajevo sto sanjas, nikad nije tako postojalo, niti ce tako biti.
Eve ti, primijeeeeni ovooooo svoje praaaavilo samoooom sebi!

6. Ponašajte se u skladu sa vašim obrazovnim i materijalnim statusom i ako imate osnovnu školu ili zanat ne glumite doktore i profesore i ne pričajte o stvarima u koje se ne razumijete jer ste nam smiješni. Budite veliki koliko i vaše znanje i školska sprema - koji su vrlo mali.
+od 13 godina
Posts: 188
Joined: 06/10/2004 21:50
Location: sarajevo

#133 Re: Za novopridošle Sarajlije

Post by +od 13 godina »

1sarajlija wrote:Već je dosta toga rečeno - ali nikad nije zgoreg sumirati razmišljanja drugih.

Ukratko: Nismo mi protiv pridošlica u Sarajevu, naprotiv, ali pod uvjetom da ti ljudi prihvate vrijednosti Sarajeva i urbanog življenja.

Neka pravila:

1. Obucite se pristojno i decentno - kao normalni ljudi bez narodnjačkih detalja (Jelena Karleuša, Šemsa i Koke nisu modni uzori)

2. Pokušajte naučiti naš akcenat (zaboravite friiiiiiiiiiiiizer i proooooooooooooogram izgovor)

3. Poštujte druge i pozdravljate se na bosanski način i na maternjem jeziku (dobro jutro, dan i večer) bez povišenog tona sa livada i čobanske komunikacije - svi čujemo dobro

4. Kupajte se barem 1 dnevno - kod nas se ljudi ne pale (posebno cure NE!) na smrad znoja.

5. Nemojte bojati kosu i praviti narodnjačke ili neke čudne frizure i ne nastojte biti nešto što niste

6. Ponašajte se u skladu sa vašim obrazovnim i materijalnim statusom i ako imate osnovnu školu ili zanat ne glumite doktore i profesore i ne pričajte o stvarima u koje se ne razumijete jer ste nam smiješni. Budite veliki koliko i vaše znanje i školska sprema - koji su vrlo mali.

7. Ne pokušavajte da mijenjate okolinu da biste je prilagodili svojim seoskim standardima i nipošto ne namećite svoje moralne i političke ideje nama Sarajlijama i ne glumite vjerske i političke turbopatriote - prokuženi ste.

Ako se nemožete pridržavati barem ovih pravila - MOLIMO vas ne dolazite u Sarajevo.

Molim ostale da dodaju svoja zapažanja.
Eh hadalju jedan jesi glup!
De blento nemoj biti takav s tvojom diskriminacijom. nEk raja prica kako hoce i nek se oblaci kako hoce. A to tvoje Sarajevo sto sanjas, nikad nije tako postojalo, niti ce tako biti.
Eve ti, primijeeeeni ovooooo svoje praaaavilo samoooom sebi!

6. Ponašajte se u skladu sa vašim obrazovnim i materijalnim statusom i ako imate osnovnu školu ili zanat ne glumite doktore i profesore i ne pričajte o stvarima u koje se ne razumijete jer ste nam smiješni. Budite veliki koliko i vaše znanje i školska sprema - koji su vrlo mali.
UBL
Posts: 175
Joined: 01/02/2005 02:06

#134

Post by UBL »

...
Last edited by UBL on 15/11/2008 23:57, edited 1 time in total.
UBL
Posts: 175
Joined: 01/02/2005 02:06

#135

Post by UBL »

...
Last edited by UBL on 15/11/2008 23:58, edited 1 time in total.
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#136

Post by rumenko »

ja sam skont'o al' necu da kazem...
UBL
Posts: 175
Joined: 01/02/2005 02:06

#137

Post by UBL »

...
Last edited by UBL on 15/11/2008 23:58, edited 1 time in total.
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#138

Post by novalic »

andjo bona, pusti ga, provalice opet nesto pa cemo ga opet morati popravljati..
UBL
Posts: 175
Joined: 01/02/2005 02:06

#139

Post by UBL »

...
Last edited by UBL on 15/11/2008 23:58, edited 1 time in total.
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#140

Post by novalic »

:D

pusti, cim ti sve moras sam skontati, a on ti ne zna dobro objasniti.. ode u helac...
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#141

Post by novalic »

ko da vidim.. jos malo pa imamo i etiketu.. frustracije.. istresanja.. itd itd
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#142 Re: Za novopridošle Sarajlije

Post by Bumbar »

TareSA wrote: Sorry moja greska, pogresan citat sam stavio evo ga pravi jel ti sad jasan moj post:):)?????
Da nasla sam se...u onom "pridoslice"...
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#143

Post by vratnik »

Nisam citao zadnjih par stranica, sta je to bila, Sofija Loren doselila na Vratnik?
archbishop
Posts: 62
Joined: 20/07/2005 20:19
Contact:

#144

Post by archbishop »

vratnik wrote:Nisam citao zadnjih par stranica, sta je to bila, Sofija Loren doselila na Vratnik?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jok...bice da je briŽit bardo il' le penn himself :D
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#145

Post by Panasonic »

Lisac wrote:
1sarajlija wrote:Jel to lisac pričaš o kulturi i toleranciji zapaljenih automobila, ubojstava, anarhije i užasa pobune crnačko-arapske bande u Parizu i u čitavoj Francuskoj. Iste one koja je to radila u Londonu i Engleskoj 80-tih i konačno "začinila" sve zločinačkim muslimanskim terorizmom po vlakovima i podzemnoj željeznici po Britaniji i Španiji?
pa da, najlakshe je socijalne nemire koji su kulminirali u najsiromashnijim chetvrtima nazvati zlochinachkim muslimanskim terorizmom crnachko-arapske bande. je l' to ti mislish da je stotinjak zapaljenih automobila dovoljno da izbrishe sve ono shto je pariz bio i josh uvijek jeste? da li mislish da su svi 'crnci' i 'arapi' listom banditi i teroristi?
Ili da se 1sarajlija zapita zasto oni to rade... Jer su diskriminirani, i zele da ih vlast cuje jer ta ista vlast (francuska) je ona koja nista ne radi za njihova ljudska prava.
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#146

Post by Panasonic »

BHman wrote:
Panasonic wrote:
taxi_driver wrote:jebote,neki koji umisljaju da su sarajlije misle da su s time boga za uda uhvatili.stvarno ja nisam sreo vise ufuranog svijeta nego papaka iz sarajeva.
i jos nesto predlozio bih svakom da ode malo iz sa u neki iole veci grad,i onda ce skontati da je sarajevo obicna selendra

Nisam Sarajlija, ali je ovo pretjerano.

Nije pretjerano vec realno. Covjek je 100% u pravu. Pa jedan Zagreb za koji govore da je metropola u poredbi sa Parizom, Rimom, Berlinom itd. je selendra, a kamoli tek Sarajevo, sa jednom tramvajskom linijom.... :sad:
Metropola, po definiciji, treba imati minimum 1 milion stanovnika.

To na stranu, da odgovorim na post. Svaki grad ima svoju unutrasnju strukturu, infrastrukturu koja se prilagodjava velicini grada. Postoje cak i konvencije koje govore kakva bi trebala biti ta struktura. S druge strane, 'selendra' nema tu strukturu, zbog cega selendre i nose naziv 'selo' a ne 'grad'.
Dakle, SA ima infrastrukturu prilagodjenu Sarajevu, berlinska je prilagodjena Berlinu, tokijska Tokiju itd. Sada je samo do velicine, tako je Tokio veci 'grad' od Berlina, a Berlin od Sarajeva. Zbog toga se ne moze koristiti rijec 'selo', koje uopce i nema neku infrastrukturu.
Ko kaze da je Zagreb metropola? Zagreb i Sarajevo se stavljaju u isti kosh prema infrastrukturi.
I sta si mislio ovo sa 'jednom tramvajskom linijom'?
Svemirski-Jebach
Posts: 18
Joined: 19/01/2006 09:57
Location: Sarajevo

#147 Re: Za novopridošle Sarajlije

Post by Svemirski-Jebach »

1sarajlija wrote:Već je dosta toga rečeno - ali nikad nije zgoreg sumirati razmišljanja drugih.

Ukratko: Nismo mi protiv pridošlica u Sarajevu, naprotiv, ali pod uvjetom da ti ljudi prihvate vrijednosti Sarajeva i urbanog življenja.

Neka pravila:

1. Obucite se pristojno i decentno - kao normalni ljudi bez narodnjačkih detalja (Jelena Karleuša, Šemsa i Koke nisu modni uzori)

2. Pokušajte naučiti naš akcenat (zaboravite friiiiiiiiiiiiizer i proooooooooooooogram izgovor)

3. Poštujte druge i pozdravljate se na bosanski način i na maternjem jeziku (dobro jutro, dan i večer) bez povišenog tona sa livada i čobanske komunikacije - svi čujemo dobro

4. Kupajte se barem 1 dnevno - kod nas se ljudi ne pale (posebno cure NE!) na smrad znoja.

5. Nemojte bojati kosu i praviti narodnjačke ili neke čudne frizure i ne nastojte biti nešto što niste

6. Ponašajte se u skladu sa vašim obrazovnim i materijalnim statusom i ako imate osnovnu školu ili zanat ne glumite doktore i profesore i ne pričajte o stvarima u koje se ne razumijete jer ste nam smiješni. Budite veliki koliko i vaše znanje i školska sprema - koji su vrlo mali.

7. Ne pokušavajte da mijenjate okolinu da biste je prilagodili svojim seoskim standardima i nipošto ne namećite svoje moralne i političke ideje nama Sarajlijama i ne glumite vjerske i političke turbopatriote - prokuženi ste.

Ako se nemožete pridržavati barem ovih pravila - MOLIMO vas ne dolazite u Sarajevo.

Molim ostale da dodaju svoja zapažanja.

da odgovorim na 564 743 241 temu o ovome...a fakat sam se iznervirao. Ne znam što me ovo nervira jer znam da bi trebao samo na ignore ali ne ide, ne ide...

kad govorimo o sarajlijajma - ja moram ispričati događaj od prije 2 godine...vozimo se u taksiju u sarajevu, moj prijatelj (iz tuzle), ja (nisam iz sarajeva takođe mada živim ovdje i nije bilo potrebe da se prilagodim btw) i jedan pravi "nijemac",. Pošto je nijemac svo vrijeme šutio, ja i moj drug smo pričali nešto i nama taksista kaže..

"vidim ja vi ste fini momci, prava sarajevska raja...a ne ko ovi papci sto su mi se sljegli" a mi kontamo, hebo te, koji si ti kreten, niko od nas nije iz sarajeva...a švabo šuti ko zaliven :D

toliko o tome ko je šta...

nego da dodam još nešto...iako će mi mnogi zamjeriti...

Sarajevo, kao primjer tolerancije je bila ona lažna slika koja se stvarala za medije i slikanje i pokazivanje strancima...

Stvarna tolerancija je nešto drugo. Na zalost svi smo vidjeli od 92-95 "sarajevsku raju" u akciji rušenja "svog grada" koji "vole najviše na svijetu" i koji kao i sarajlija "čuvaju od papaka".

Kako vidjesmo, oni koji su kao služili kao primjer "kulturnih", "urbanih", "emancipovanih" ljudi su se nedugo nakon toga ili popeli na brada, napunili topove ili snajpere, ili su se preobukli u uniforme poklisara režima koji je palio, pljačkao i ubijao gradove i sela. Oni koji su se toliko kleli u svoj grad, toliko ga samo sebi prisvajali su na kraju taj isti grad ili ubijali ili pomagali drugima u tome ili su ga jednostavno odjebali.

I danas, vidimo ljude koji se kao naš vrli "sarajlija" upeči da nam dokaže kako je on, eto, tobože sjeban zbog toga što su mu grad okupirali "papci" a koji o duhu jednog grada znaju samo to u kojoj je kafani najviše "gradske" raje na kafi.

E serem ti se ja na to.

Na jednoj od ranijih tema sam postavio svoju tezu o "lažnim" liberalima, urbanim ikonama i slično, pa bi se ovo moglo dovesti u kontekst sa našom današnjom temom.

U sarajevu sam proživio prelijepe trenutke, upoznao divne ljude, prekrasne, prelijepe i pametne (i one manje pametne) cure, popio puno alkohola i obišao puno kafana.

I doživio neka manje lijepa iskustva, zavist ljudi koji u životu najviše što su postigli jeste da odu do makarske jednom godišnje, zlobne komentare koje sam nastojao ignorisati, vjersku i nacionalnu netoleranciju i slično.

Na sreću, ima još dovoljno ljudi (neki od njih i sa ovog foruma, a prepoznat će se da ih ne imenujem) koji u životu imaju druge i drugačije vrijednosti i zbog kojih mi je uvijek i ponovo drago izaći i nadati se da ću upoznati još takvih.

Naravno da su neki ljudi donijeli sve i svašta u ovaj kao i druge gradove ali primitivizam nije bolest koja se dešava samo drugome. Primitivizam ima svoje lice (koje je najjače eksponirano kroz npr bacanje smeća kroz prozor i slično) ali ima i svoje naličje, koje se ne primjećuje tako lako, a koje prepoznajem u isključivosti, jednoumlju, kvazielitizmu, nepismenosti onih koji kritikuju "pravopis", netoleranciji svega i svačega...

Na kraju, da ne bi izgubio nit onoga što sam htio da kažem, sve mi se više čini i sve sam više siguran, da iz svega viđenog, i negativnog na forumu i mnogo šire, sve više okupiraju sopstvene frustracije, neuspjesi u životu, nesklad seksualnih apetita i mogućnosti njihovog zadovoljenja, materijalno i moralno-duhovno siromaštvo...i da sve što pišemo jeste vapaj da skrenemo pažnju na nešto drugo sa proste činjenice da smo nezadovoljni sobom.

Ja imam svoj život, svoj posao koji manje-više volim, koji nisam dobio na štelu nego uz trud i malo sreće, svoje prijatelje s kojima volim provoditi vrijeme, svoje poznanike koje volim sresti, svoja mjesta u kojima volim popiti kafu ili pivu, svoja mjesta za jesti, svoja mjesta gdje kupujem, cure koje volim gledati i truditi se oko njih, svoje emisije koje volim gledati, svoje mišljenje koje formiram razmišljajući svojom glavom...meni više i ne treba.

Nikada neću moći prihvatiti ljude koji se upinju da nekome (ili sebi) dokažu svoju vrijednost time da su rođeni negdje ili da su išli u školu negdje a ne time kako će razmišljati ili šta će uraditi ili da li su ikada išli u pozorište.

Koliko sam ljudi upoznao koji nisu znali ništa van njihove mahale

i njima i sarajliji i svima onima koji tako razmišljaju...otvorite oči, otčepite uši, pogledajte horizont - vidjeli bi nešto što bi vas duboko razočaralo - vidjeli li svu bijedu svoje ograničenosti, i sav jad vašeg "čvrsto utemeljenog" samoznačaja...

Boim se da vi za to nemate hrabrosti, jer bi se sve vaše iluzije urušile i sav vaš dugo izgrađivani zid oko malog, uplašenog bijednika bi time nestao.

I zato, ja vas žalim. Jer svi oni koji nešto vrijede, će postići nešto, ovo ili ono, materijalno ili duhovno zadovoljstvo. Vi ćete uvijek ostati zatrpani u smradu sopstvenih septičkih jama u kojima ćete i dalje sami međusobno uživati u samo vama dragim govnima koja se "pravi sarajlija" zovu.

I molim moderatore da se ovakve i slične teme na dalje zatvaraju zbog gluposti.

pozdrav,

smrt fašizmu, rasizmu, lokal patriotizmu i usiljenim marševima

S_J
vesela
Posts: 1244
Joined: 08/12/2005 20:03

#148

Post by vesela »

@svemirac,

sve ti lijepo rece, al' ga razvuce k'o teraviju :D ...vidis da nam je 1sarajevac zanijemio :P ...

nego vi mene zadeveraste sa sofijom loren :? ..je l' to i ona prava sarajka? :shock: :D

@plavac

zaboravio si : leti vamo (ovo mi je pravi biser)...i ono "moja FAMELIJA zivi ovdje...ih..."

@1sarajevac

nadam se da si shvatio zasto ti navedoh ona tri dijela grada, inace...jah...nemam ti sta reci :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#149

Post by mamica papucarka »

Svemirac je to tako lijepo srocio :-D

Moj poznanik je odustao od upoznavanja djevojke (koja mu se na prvi pogled strasno svidjela), jer je djevojka iz Mostara :x
Nije prepreka bilo to sto je Mostar "daleko", nego bas to sto je manji grad od Sarajeva :-) :roll: :( Tuzno i ruzno :( :x
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#150

Post by uvjek dobar gost »

Joj ljudi opet neka rasprava oko posljedica... pa svaki grad ima carsiju.. u svakoj carsiji ima gospode ima lopova ima papaka ima finih cura ima rospija ima sminkera ima hasisara... bitni su ljudi !
Covjek koji je rastao u Travniku nije nista manji gradjanin od mene, onaj sto se rodio u Zenici, Mostaru, Stocu, Jajcu ... pa i on je gradjanin samo je pitanje koliki. Ne mozemo svi biti isti, ne bi bilo interesantno !
Ja sam sa Alipasinog... jel to po ovom novom u Sarajevu ili....????
Post Reply