Za novopridošle Sarajlije

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#76

Post by rumenko »

1sarajlija...sve si ti ovo mudro nama rastabirio...nego nisi mi odgovorio...ti kao praistorijski sarajlija..sta znaci na staro-sarajevskom jeziku.....jeko te ciopr dok je fontele ciozvr....treba mi ovo za jednu studiju koju radim...pa ako mozes...unaprijed zahvalan.....
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#77

Post by novalic »

lavicas wrote:
pape wrote:
taxi_driver wrote:jebote,neki koji umisljaju da su sarajlije misle da su s time boga za uda uhvatili.stvarno ja nisam sreo vise ufuranog svijeta nego papaka iz sarajeva.
:D Eh, .... onda nisi upoznao banjalucane. :oops: :zzzz:
Nisu dragi pape Banjalučani ufurani nego ratni profiteri kao i u svim gradovima BiH.
nisam srela nigdje tornjaka k'o banjalucana.. ne znam ih puno.. ali ono sto znam... :-) :-) :-)
User avatar
Saian
Posts: 15408
Joined: 08/04/2004 21:50

#78

Post by Saian »

novalic wrote:
lavicas wrote:
pape wrote: :D Eh, .... onda nisi upoznao banjalucane. :oops: :zzzz:
Nisu dragi pape Banjalučani ufurani nego ratni profiteri kao i u svim gradovima BiH.
nisam srela nigdje tornjaka k'o banjalucana.. ne znam ih puno.. ali ono sto znam... :-) :-) :-)
ccccccccccccccccc :roll: :P :P :shock: :-?
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#79

Post by novalic »

'ajde ba sayo.. ima i iznimaka...
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#80

Post by Como_Sarajevo »

Glava Majmuna predstavlja dio stranice posvećen pojedinačnom ili masovnom slanju ljudi u pizdu materinu.
Svakoga od nas barem je jednom neko u životu, na ovaj ili onaj nacin, zajebao; za kišnog vremena poprskao vodom iz lokve neki jebeno nemarni vozač, u red u kojem pristojno čekamo uvalio se neki seljak preko reda...
Ne možemo se sa svima njima fizički obračunati (mada je to najbolji nacin rješavanja problema) ali zato ih možemo poslati u pizdu materinu i još gdjegod. Ako nemaš petlje to reći u datom trenutku zajeba, evo ti prilike! Ne drži to u sebi. Daj svijetu da zna da je ta-i-ta osoba zaslužila da bude poslana u pizdu materinu!
Nije važno da li ti znaš tačno ime i prezime onoga kome se obraćaš, nije vano imaš li njegovu sliku... Bitno je samo da ti znaš koga želiš poslati u pizdu materinu i zašto. Sve ostalo nas ne zanima.
Imamo demokraciju u kojoj svako može reći šta hoće.
Pa i poslati i tebe i/ili nekog drugog u pizdu materinu.


Oplaka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Saian
Posts: 15408
Joined: 08/04/2004 21:50

#81

Post by Saian »

novalic wrote:'ajde ba sayo.. ima i iznimaka...
pa nisam ja sad pec'o kompllimente :D :D :D
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#82

Post by Soul_Sista »

Saian wrote:
novalic wrote:
lavicas wrote: Nisu dragi pape Banjalučani ufurani nego ratni profiteri kao i u svim gradovima BiH.
nisam srela nigdje tornjaka k'o banjalucana.. ne znam ih puno.. ali ono sto znam... :-) :-) :-)
ccccccccccccccccc :roll: :P :P :shock: :-?
:lol: :lol:

ima malo istine..priznaj :D
lavicas
Posts: 156
Joined: 19/08/2005 22:21
Location: BL

#83

Post by lavicas »

novalic wrote:
lavicas wrote:
pape wrote: :D Eh, .... onda nisi upoznao banjalucane. :oops: :zzzz:
Nisu dragi pape Banjalučani ufurani nego ratni profiteri kao i u svim gradovima BiH.
nisam srela nigdje tornjaka k'o banjalucana.. ne znam ih puno.. ali ono sto znam... :-) :-) :-)
A jesi li sigurna da su oni baš Banjalučani? :?
lavicas
Posts: 156
Joined: 19/08/2005 22:21
Location: BL

#84

Post by lavicas »

novalic wrote:
lavicas wrote:
pape wrote: :D Eh, .... onda nisi upoznao banjalucane. :oops: :zzzz:
Nisu dragi pape Banjalučani ufurani nego ratni profiteri kao i u svim gradovima BiH.
nisam srela nigdje tornjaka k'o banjalucana.. ne znam ih puno.. ali ono sto znam... :-) :-) :-)
Onda ne znaš one prave :D :D :D
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#85

Post by novalic »

ima i toga.. vise se ne zna ko je pravi, a ko krivi..
u svakom slucaju.. bolje biti gradjanin svih zemalja.. nego ganjati nekakav exkluzivitet..
vesela
Posts: 1244
Joined: 08/12/2005 20:03

#86

Post by vesela »

rumenko wrote:1sarajlija...sve si ti ovo mudro nama rastabirio...nego nisi mi odgovorio...ti kao praistorijski sarajlija..sta znaci na staro-sarajevskom jeziku.....jeko te ciopr dok je fontele ciozvr....treba mi ovo za jednu studiju koju radim...pa ako mozes...unaprijed zahvalan.....
pa ti, rumenko navalio pa ne popustas...vidis da je mlad i ne zna staro-sarajevski (odakle ti to?) jezik...reci mu satrovacki i dobices odgovor :-?

1sarajlija

ti ocito nisi pravi sarajlija...ovo sto si napisao mi, prave sarajlije, pricamo samo izmedju sebe :D

molim slavicu da mi ne petlja banja luku sa sarajevom :zzzz:
Edit
Posts: 706
Joined: 15/02/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#87

Post by Edit »

rumenko wrote:1sarajlija...sve si ti ovo mudro nama rastabirio...nego nisi mi odgovorio...ti kao praistorijski sarajlija..sta znaci na staro-sarajevskom jeziku.....jeko te ciopr dok je fontele ciozvr....treba mi ovo za jednu studiju koju radim...pa ako mozes...unaprijed zahvalan.....
Vidim, ti si "sarajevski" ucio od nadrealista. Koliko stete ucinise momci, iz nehata.
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#88

Post by Lisac »

car-x wrote:hljebe dragi koji fasizam, rasizam i sve ostalo..
pa, ima elemenata napretek. posebice u metodologiji socijalnog preodgoja 'dodjosha' i inih 'urbanom' mentalitetu neprimjerenih pojava. No chini se da je nazhalost i kod sarajlije urbani mentalitet kapitulirao pred osobnim frustracijama, vjerovatno izazvanim neostvarenim ambicijama a zato je, budimo poshteni, danas najlakshe osuditi okruzhenje. to jeste novopridoshle, zbog kojih se teshko dolazi do izrazhaja. no pitanje je, koliko je za nemogucnost da se dokazhemo i pokazhemo zaista kriva najezda 'novopridoshlih' a koliko chinjenica da za 'pumpanje' drushtvenog ugleda nije dovoljan samo urbani pedigre. unatoc placanju petoznamenkastih iznosa KS u porezima i ostalim davanjima. ironichno je da sarajlija djeli upravo iste frustracije kao i velika vecina onih koji mu tako smetaju. naime poslovni (chitaj finansijski) uspjeh srecom nije uvijek dovoljan da se kupi drushtveni ugled. ili barem da se zadovolje apetiti izazvanih osjecajem superiornosti nad onima sa kojima djelimo grad, posao, javni prevoz, kafane, medijski pa chak i (ne)kulturni zhivot.
Ono zbog chega paris, london i berlin jesu metropole jeste upravo njihova raznolikost i shirina duha koji zna prihvatiti i drugachije od sebe. pa chak i onda kada imaju drugu boju kozhe, govore teshko razumljivim jezikom i zhive prema drugachijim moralnim, socijalnim i religijskim svjetonazorima.
Sve dok nama 'sarajlijama' dikcija i porijeklo budu iskljuchivi parametri kojima cemo mjeriti ljude, nemamo shanse da se ikada izdignemo iznad razine jednog provincijskog centra.

@sai
primio sam nekad tvoju poruku, ali sam tek prije par dana skontao o kome se radilo. vodim te u kafanu, da ti pokazhem uzhivo i na praktichnom primjeru kako 'papci' i 'gradska raja' uspjeshno koegzistiraju a sve uz 3N. :D i ne brini, obzirom da si sa mnom, na ulazu ti nece trazhiti ni lichnu kartu, a bogami ni rodni list :D :D javi se, sad te znam :D
1sarajlija
Posts: 11
Joined: 20/01/2006 13:19

#89

Post by 1sarajlija »

Jel to lisac pričaš o kulturi i toleranciji zapaljenih automobila, ubojstava, anarhije i užasa pobune crnačko-arapske bande u Parizu i u čitavoj Francuskoj. Iste one koja je to radila u Londonu i Engleskoj 80-tih i konačno "začinila" sve zločinačkim muslimanskim terorizmom po vlakovima i podzemnoj željeznici po Britaniji i Španiji?
Ono zbog chega paris, london i berlin jesu metropole jeste upravo njihova raznolikost i shirina duha koji zna prihvatiti i drugachije od sebe. pa chak i onda kada imaju drugu boju kozhe, govore teshko razumljivim jezikom i zhive prema drugachijim moralnim, socijalnim i religijskim svjetonazorima.
Ovo što si rekao je čisti bullshit i tvoje ideje idu vrlo brzo u ropotarnicu povijesti.

Nemam ja frustracije i ne želim priznanje od slušatelja i fan-ova Hanke i Šabana. Priznanje mi samo nešto znači od meni ravnih ili boljih od mene, pa čak ni od njih ako ćemo pravo, jer zreloj osobnosti takvi izvanjski znaci priznanja malo znače. Samo želim da barem malo prihvate urbane vrijednosti.

I želim da što prije dođe režim koji će ih preodgajati ili vratiti u kal iz koga potječu. A kako stvari stoje - imam razloga za dugoročni optimizam. Ko se zadnji smije - najslađe se smije.
El-Baklawa
Posts: 250
Joined: 14/01/2006 02:55

#90

Post by El-Baklawa »

jos sam da nam kazes tvoj ordzinal nick :D ..

uviek je bilo i bice torotana :) ...stipu ih ..ljudi su dio naseg

kolorita,ambijenta...uklapali se ili ne... ljudi imaju pravo traze sudbinu u Sa...


sad organizovati neku inkviziciju zbog ljudih sa strane od kojih mnogi nisu svojevoljno dosli...bio je neki rat kazu...ne ide bas,kamo gostoprimstvo,sirina :zzzz:,na kraju krajeva i humor koji se crpi iz tog nepresusnog vrela blagodeti..:D

:zzzz:
AenemA
Posts: 415
Joined: 23/04/2004 04:32

#91

Post by AenemA »

Stvarno mi nikada nije bilo jasno sto se toliko dizu ti ljudi koji su rodjeni u Sarajevu iznad ovih sto nisu...pa upoznao sam toliko papaka "rodjenih" sarajlija, kojekakvih babinih sinova, sminkera,sanera i ostale stoke...uvijek se vade na to kako su oni domaci a ti nisi...pa izadjite malo iz te selendre od Sarajeva pa pogledajte koliko razlicitih kultura zivi u gradovima poput Londona,NYC-a,Chicaga...itd itd...vi sto mislite da vam to nesto znaci sto ste rodjeni u Sarajevu, stvarno ste smijesni....zbog ovakvih tema ponosan sam sto nisam iz SA....
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#92

Post by forUMASH »

PREDRASUDEeeee

crnogorci su lijeni
bosanci su glupi
slovenci su skrti
a mi iz mjesanih brakova smo najgori

PREDRASUDEeeee

R. Amadeus
:D :D :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#93

Post by Fair Life »

forUMASH wrote:PREDRASUDEeeee

crnogorci su lijeni
bosanci su glupi
slovenci su skrti
a mi iz mjesanih brakova smo najgori

PREDRASUDEeeee

R. Amadeus
:D :D :D
Suti pehlivanu... cuce te neko pa se i sam prijaviti.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#94

Post by Fair Life »

novalic wrote:ima i toga.. vise se ne zna ko je pravi, a ko krivi..
u svakom slucaju.. bolje biti gradjanin svih zemalja.. nego ganjati nekakav exkluzivitet..
Hehehehe... ali zato nijetesko prepoznati "profesionalnog" Sarajliju od Sarajlije amatera, iliti naturshchika.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#95

Post by Fair Life »

car-x wrote:na ovu temu sam vec reko par stvari na http://zlimfur.blogger.ba/arhiva/2005/12/12, ali se bojim da to vecina sarajlija koji se pronalaze u bilo kojoj od ovih 7 tacaka nisu u stanju svariti.. ko ima slab stomak, bolje neka ne otvara link ;)
Lijepo si "ono" nakitio...

Nemam razloga da ti ne vjerujem.
vesela
Posts: 1244
Joined: 08/12/2005 20:03

#96

Post by vesela »

1sarajlija wrote:Jel to lisac pričaš o kulturi i toleranciji zapaljenih automobila, ubojstava, anarhije i užasa pobune crnačko-arapske bande u Parizu i u čitavoj Francuskoj. Iste one koja je to radila u Londonu i Engleskoj 80-tih i konačno "začinila" sve zločinačkim muslimanskim terorizmom po vlakovima i podzemnoj željeznici po Britaniji i Španiji?
Ono zbog chega paris, london i berlin jesu metropole jeste upravo njihova raznolikost i shirina duha koji zna prihvatiti i drugachije od sebe. pa chak i onda kada imaju drugu boju kozhe, govore teshko razumljivim jezikom i zhive prema drugachijim moralnim, socijalnim i religijskim svjetonazorima.
Ovo što si rekao je čisti bullshit i tvoje ideje idu vrlo brzo u ropotarnicu povijesti.

Nemam ja frustracije i ne želim priznanje od slušatelja i fan-ova Hanke i Šabana. Priznanje mi samo nešto znači od meni ravnih ili boljih od mene, pa čak ni od njih ako ćemo pravo, jer zreloj osobnosti takvi izvanjski znaci priznanja malo znače. Samo želim da barem malo prihvate urbane vrijednosti.

I želim da što prije dođe režim koji će ih preodgajati ili vratiti u kal iz koga potječu. A kako stvari stoje - imam razloga za dugoročni optimizam. Ko se zadnji smije - najslađe se smije.
ovdje se ti provali pravo sa jezikom koji ne prilici sarajliji, pogotovo tebi sa sarajevskim korijenima iz srednjeg vijeka...poslusaj sarajlije kod Pivare, sa Marijin Dvora i sa Malte...nikad neces cuti:

-ubojstava
-vlakovima
-bullshit
-ropotarnicu povijesti
-fan-ova
-izvanjski
-kal

ili mozda smatras da navedeni dijelovi grada nisu tvoj nivo...ne nameci se...ismijace te svaki pravi sarajlija...kao ja :D
vesela
Posts: 1244
Joined: 08/12/2005 20:03

#97

Post by vesela »

Fair Life wrote:
forUMASH wrote:PREDRASUDEeeee

crnogorci su lijeni
bosanci su glupi
slovenci su skrti
a mi iz mjesanih brakova smo najgori

PREDRASUDEeeee

R. Amadeus
:D :D :D
Suti pehlivanu... cuce te neko pa se i sam prijaviti.
je l' ti ovo FAIR mene prozivas?...ma nisam ja zlopamtilo...ove PREDRASUDEeeee su vrlo jasne...a za rijec pehlivan nisam znala...covjek se uci dok je ziv :D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#98

Post by manijak1 »

:oops:
Ono zbog chega paris, london i berlin jesu metropole jeste upravo njihova raznolikost i shirina duha koji zna prihvatiti i drugachije od sebe. pa chak i onda kada imaju drugu boju kozhe, govore teshko razumljivim jezikom i zhive prema drugachijim moralnim, socijalnim i religijskim svjetonazorima
......ne vidim mjesta za veliku nuždu u ovom i ovo je jedan nezaustavljiv proces koji nadilazi teško breme historije :D
Samo želim da barem malo prihvate urbane vrijednosti.
........nisu li te neke od tih vrijednosti utkane u barem jednu riječ " velikog sranja " ..........npr. žive prema drugačijim .......običajima ? :D :D
Lisac ........ :D :D novac u rukama :D :D
naime poslovni (chitaj finansijski) uspjeh srecom nije uvijek dovoljan da se kupi drushtveni ugled. i
politička je moć. :D
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#99

Post by Lisac »

1sarajlija wrote:Jel to lisac pričaš o kulturi i toleranciji zapaljenih automobila, ubojstava, anarhije i užasa pobune crnačko-arapske bande u Parizu i u čitavoj Francuskoj. Iste one koja je to radila u Londonu i Engleskoj 80-tih i konačno "začinila" sve zločinačkim muslimanskim terorizmom po vlakovima i podzemnoj željeznici po Britaniji i Španiji?
pa da, najlakshe je socijalne nemire koji su kulminirali u najsiromashnijim chetvrtima nazvati zlochinachkim muslimanskim terorizmom crnachko-arapske bande. je l' to ti mislish da je stotinjak zapaljenih automobila dovoljno da izbrishe sve ono shto je pariz bio i josh uvijek jeste? da li mislish da su svi 'crnci' i 'arapi' listom banditi i teroristi?
Lisac wrote:Ono zbog chega paris, london i berlin jesu metropole jeste upravo njihova raznolikost i shirina duha koji zna prihvatiti i drugachije od sebe. pa chak i onda kada imaju drugu boju kozhe, govore teshko razumljivim jezikom i zhive prema drugachijim moralnim, socijalnim i religijskim svjetonazorima.
1sarajlija wrote:Ovo što si rekao je čisti bullshit i tvoje ideje idu vrlo brzo u ropotarnicu povijesti.
ooooo, prosvjetli me presvjetli :D rijetko kad donosim ideoloshke sudove. drazhi su mi oni iskustveni. a zato je potrebno izvjesno vrijeme ;)
1sarajlija wrote:Nemam ja frustracije i ne želim priznanje od slušatelja i fan-ova Hanke i Šabana.

otkud onda poriv da se dodje do izrazhaja upravo u takvom okruzhenju. a zaboravljash da su i u pjesmi opjevani novi primitivci junaci s' vratnika. sad se morash odluchiti jesu li problem 'dodjoshi' ili 'gradska jalija' i 'charshijaneri'? :D

1sarajlija wrote:Samo želim da barem malo prihvate urbane vrijednosti.
napokon neshto gdje se slazhemo. a cilj je ipak najbitniji, zar ne? :D
1sarajlija wrote:I želim da što prije dođe režim koji će ih preodgajati ili vratiti u kal iz koga potječu. A kako stvari stoje - imam razloga za dugoročni optimizam. Ko se zadnji smije - najslađe se smije.
prije bih rekao da imash razloga za brigu. i pazi kad se budesh smijao, da te negdje iza ugla ne pozdravi mistrija :D :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#100

Post by mamica papucarka »

jezim se na ovakve postove tipa 1sarajlija. :shock:
Hvala Bogu, pa ne poznajem ovu vrstu ljudi :oops:

Jebo te, sad Sarajevo ispade svojina ovakvih nacionalista, rasist...
Post Reply