Za koga glasati

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#226 Re: Za koga glasati

Post by Akibh »

GandalfSivi wrote:
Akibh wrote:
GandalfSivi wrote:72 stranke, 39 nezavisnih kandidata, najvise kandidata po glavi stanovnistva na kugli zemaljskoj i opet nemate za koga glasati. Izadjite, izaberite najblizu opciju, nema veze je li velika ili mala stranka, niko nije savrsen a pogotovo politicari, glasajte za bilo koga, samo ne dajte da vas i dalje vode oni koji ne dobiju ni 15% glasova ukupnog stanovnistva.
nadam se da niko nece nasjesti na ovo, definitivno najgora opcija, koliko je Radeljasa i Bjelaka i Pleha i ostalog skarta promarsiralo na osnovu ovoga 'glasaj za bilo koga'
Najgora opcija je da glasa 40% ljudi, da u drzavi od 3 i po miliona se u predsjednistvu sjedi sa 120K glasova. Da svi glasaju, Radeljas ne bi vidio vlasti ni na razglednici, ali zbog apstinencije biraca ovakvi kao on dodju do vlasti, nekada je dovoljno i par stotina glasova...
Pa ti napisa glasajte za bilo koga, znači i za radeljasa i za radeljasa...
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#227 Re: Za koga glasati

Post by putokaz1 »

Pa ti napisa glasajte za bilo koga, znači i za radeljasa i za radeljasa...[/quote]
-Na anketi Radeljaš još uvjek vodi
Ja se pitam u kojem kantonu sad bio je KS pa BPK i u kojoj je stranci
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18249
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#228 Re: Za koga glasati

Post by GandalfSivi »

Akibh wrote: Pa ti napisa glasajte za bilo koga, znači i za radeljasa i za radeljasa...
Za Radeljasa i radeljase glasaju familija i "poslovni partneri". Ne mogu da vidim nikoga normalnog da onako pogleda sve kandidate i kaze, evo meni se Esso bas svidja. Ali zato sto ostali ne glasaju, radeljasi prolaze. Svi mi imamo svoj izbor i normalno da bih ja volio da vecina glasa kao i ja, ali je puno bitnije da ljudi izadju i glasaju, po svojoj volji. Ako vecina izabere likove tipa Ese, onda nas jebi sve redom, sta drugo reci...
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#229 Re: Za koga glasati

Post by putokaz1 »

Ma za iste...svi glasaju zaiste ili naše pa da i ja probam... :D :D :D :D :D :D :D :D :-D :-D :-D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#230 Re: Za koga glasati

Post by kmirsad »

Ja odo metnut svoj glas na PIK.... aukcija...
I napisat da kupujem glasove... radi dalje prodaje...20 km +PDV... davat ću za 50...
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#231 Re: Za koga glasati

Post by Roccohljup »

putokaz1 wrote:Pa ti napisa glasajte za bilo koga, znači i za radeljasa i za radeljasa...
-Na anketi Radeljaš još uvjek vodi
Ja se pitam u kojem kantonu sad bio je KS pa BPK i u kojoj je stranci[/quote]

prica se d aosniva novi pravac...stranka pravednika :D :D
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#232 Re: Za koga glasati

Post by putokaz1 »

kmirsad wrote:Ja odo metnut svoj glas na PIK.... aukcija...
I napisat da kupujem glasove... radi dalje prodaje...20 km +PDV... davat ću za 50...
Ja prvi nudim 51 KM
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#233 Re: Za koga glasati

Post by Altsa »

ovo_malo_duse wrote:Ljiljan za Predsjednistvo. ( definitivno Covic leti)

Ostalo vise manje vagam...
Zeljko je jedino bitan. a da li ce u predsjednistvu biti rumenko ili ljigavi dzaferagic meni je sasvim ne bitno. bitno je da covic ne sjedi.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#234 Re: Za koga glasati

Post by putokaz1 »

Altsa wrote:
ovo_malo_duse wrote:Ljiljan za Predsjednistvo. ( definitivno Covic leti)

Ostalo vise manje vagam...
Zeljko je jedino bitan. a da li ce u predsjednistvu biti rumenko ili ljigavi dzaferagic meni je sasvim ne bitno. bitno je da covic ne sjedi.
Šteta što tako ne misli Hrvatski Narod u Hercegovini
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#235 Re: Za koga glasati

Post by kmirsad »

putokaz1 wrote:
kmirsad wrote:Ja odo metnut svoj glas na PIK.... aukcija...
I napisat da kupujem glasove... radi dalje prodaje...20 km +PDV... davat ću za 50...
Ja prvi nudim 51 KM
Ko nudi više... prvi put...
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#236 Re: Za koga glasati

Post by Altsa »

putokaz1 wrote:
Altsa wrote:
ovo_malo_duse wrote:Ljiljan za Predsjednistvo. ( definitivno Covic leti)

Ostalo vise manje vagam...
Zeljko je jedino bitan. a da li ce u predsjednistvu biti rumenko ili ljigavi dzaferagic meni je sasvim ne bitno. bitno je da covic ne sjedi.
Šteta što tako ne misli Hrvatski Narod u Hercegovini
oni su manjina. bojim se da se oni tu nista ne pitaju. jedino ih moze razjedinjena ljevica obradovati inace drugacije oni ga puse po svim osnovama.
Last edited by Altsa on 31/05/2018 09:29, edited 1 time in total.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#237 Re: Za koga glasati

Post by Altsa »

--
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#238 Re: Za koga glasati

Post by kmirsad »

Ono što je jedino sigurno... u Predsjedništvo će biti jedan član iz hrvatskog naroda...
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#239 Re: Za koga glasati

Post by putokaz1 »

oni su manjina. bojim se da se oni tu nista ne pitaju. jedino ih moze razjedinjena ljevica obradovati inace drugacije oni ga puse po svim osnovama.[/quote]
Hrvati u Hercegovini su manjina,nisu konstitutivan narod,znači Mjaorizacija a ljudi hoće samo ono što je naš Lider u Dejtonu poklonio Srbima,Ljudi traže ista prava ko što imaju Srbi u RS,ne traže ni manje ni više
Pustimo ih nek biraju koga žele
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#240 Re: Za koga glasati

Post by realna do boli »

putokaz1 wrote: Hrvati u Hercegovini su manjina,nisu konstitutivan narod,znači Mjaorizacija a ljudi hoće samo ono što je naš Lider u Dejtonu poklonio Srbima,Ljudi traže ista prava ko što imaju Srbi u RS,ne traže ni manje ni više
Pustimo ih nek biraju koga žele
Kako provjeriti ko za koga glasa..ono..dodzes na biraliste..po imeni kazu..ahaa ti si hrvat..evo ti ovaj listic..ti moras na ovom listicu glasati..htio ne htio..pa onda odes iza zastora..kao glasas..onda taj listic opet odneses komisiji i oni ovjere da si ti glasao za hrvata..pa ubacis taj listic u glasacku kutiju. Pa nisu ljudi debili...sta ako neko ne zeli tako da glasa.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#241 Re: Za koga glasati

Post by putokaz1 »

To stoji
Ima izbor
Ili glasati proti SDA-Džaferovića
ili Majorizirati Hrvatae
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#242 Re: Za koga glasati

Post by kmirsad »

Ko im brani nek biraju... svako ko ima pravo glasa nek izađe na izbore... i ja ču izać... i glasat za Falatara...i Našu Stranku...
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#243 Re: Za koga glasati

Post by putokaz1 »

kmirsad wrote:Ko im brani nek biraju... svako ko ima pravo glasa nek izađe na izbore... i ja ču izać... i glasat za Falatara...i Našu Stranku...
Jutros gostovao kod Batka u studiju
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#244 Re: Za koga glasati

Post by kmirsad »

putokaz1 wrote:
kmirsad wrote:Ko im brani nek biraju... svako ko ima pravo glasa nek izađe na izbore... i ja ču izać... i glasat za Falatara...i Našu Stranku...
Jutros gostovao kod Batka u studiju
Kolko li se Batko ogreba para od njega... ko u Batka uđe u studio s parama... izlazi bez njih... :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#245 Re: Za koga glasati

Post by Maraschino »


SARAJEVO - Na današnjoj sjednici Centralna izborna komisija ovjerila je ukupno 36 kandidatskih listi dok su za ostale utvrđeni nedostaci. Kako je rečeno, postoji rok od dva dana za otklanjanje nedostataka.

Što se tiče nezavisnih kandidata, kandidatura Svetozara Pudarića je odbijena jer je utvrđena nepravilnost u smislu prebivališta. S obzirom da se izjašnjava kao Srbin, a ima prebivalište na području FBiH, kao takav ne može biti kandidat za člana Predsjedništva iz reda srpskog naroda.

Odbijena je i kandidatura Sejfudina Tokića zbog tehničkih razloga (nije uplaćena taksa) i imaće mogućnost žalbe u roku od dva dana.

Ovjereno je ukupno 10 nezavisnih kandidata. I kod Ćamila Durakovića utvrđene su nepravilnosti gdje nedostaje validnih potpisa podrške, negdje od oko 100 do 120. Duraković će takođe imati rok od dva dana za podnošenje žalbe, piše N1.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#246 Re: Za koga glasati

Post by kmirsad »

Mislim da će pobijediti onaj kandidat koji obeča biračima da će u svom mandati pokrenuti izmjene ustava i boriti se svim srcem za njih... u smislu da se konstitivnim narodoma u Bosni i Hercegovini, pored Bošnjaka, Hrvata i Srba... proglase i Bosanac/Hecegovac i Ostali...uz povečanje broja članova Predsjedništva...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#247 Re: Za koga glasati

Post by General War »

User avatar
GandalfSivi
Posts: 18249
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#248 Re: Za koga glasati

Post by GandalfSivi »

Maraschino wrote:

Odbijena je i kandidatura Sejfudina Tokića zbog tehničkih razloga (nije uplaćena taksa) i imaće mogućnost žalbe u roku od dva dana.

Oplakah :lol: :lol: :lol:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#249 Re: Za koga glasati

Post by Fudo387 »

GandalfSivi wrote:
Maraschino wrote:

Odbijena je i kandidatura Sejfudina Tokića zbog tehničkih razloga (nije uplaćena taksa) i imaće mogućnost žalbe u roku od dva dana.

Oplakah :lol: :lol: :lol:
Ejebiga,
Nije ovo smijesno.
Kakva taksa?
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#250 Re: Za koga glasati

Post by putokaz1 »

A poželio sma i Sejfudina čuti dosta mi je njegovih trava
Locked