Za koga glasati

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#151 Re: Za koga glasati

Post by daddy-kool »

Alfons Kauders wrote:

A pravo da ti kazem, cini mi se da bi SDP radije sa Fahrom i NS nego sa DF
To je već potpuno jasno, ljevica se dodatno polarizovala.
Teško je zamisliti SDP i DF u bilo kakvoj koaliciji.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#152 Re: Za koga glasati

Post by kmirsad »

daddy-kool wrote:
Alfons Kauders wrote:

A pravo da ti kazem, cini mi se da bi SDP radije sa Fahrom i NS nego sa DF
To je već potpuno jasno, ljevica se dodatno polarizovala.
Teško je zamisliti SDP i DF u bilo kakvoj koaliciji.
Nije više nego desnica...A u politici ništa nije nezamislivo...
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#153 Re: Za koga glasati

Post by daddy-kool »

Nisam rekao da je nezamislivo, nego da je teško zamisliti pogotovo sada kada je počeo otvoreni rat za lijevo biračko tijelo.

Umjesto ujedinjenja ili saradnje dobili smo sukobe, a ako DF preživi sukobi će se i nastaviti nakon izbora.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#154 Re: Za koga glasati

Post by Maraschino »

Alfons Kauders wrote:
daddy-kool wrote:
Alfons Kauders wrote:
HDZ i SNSD prolaze bez problema, a vjerovatno i SDA sa otpadnicima i nezavisnim (na njih ce otici taj pad od 20-30%, a oni ce opet s SDA). Taman i da SDP i DF/NS nadmase SDA i satelite, opet ostaju HDZ i SNSD... A SDP i DF se nece moci dogovoriti ni oko koalicije kao sto nisu mogli ni u protekle tri godine, pa ce biti repriza cirkusa s SDA i SBB - dvije stranke koje se organiski ne mogu, ali nemaju s kim drugo

Varijanta bi mogla biti SBB, SDP, NS + nezavisni. Naravno i HDZ i SNSD.
Svejedno, ostaju SNSD i HDZ, tako da se nista nece promijeniti sa ili bez SDA...

A pravo da ti kazem, cini mi se da bi SDP radije sa Fahrom i NS nego sa DF
Ja ovo non-stop govorim, moze doci rahmetli Hajle Selasije sve sa svojim indijancima nista nece promijeniti pored osovine Dodik-Covic.
Promjene se moraju desiti na drugoj i trecoj strani a kod nas manje bitno.

Kao trenerko ili Zeljan bi nesto promijenili sto Bakir nije mogao?

Zali Boze para za izbore a sve ostaje po starom. Nekom dobro(ko je na vlasti) a nama isto.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#155 Re: Za koga glasati

Post by cyprus »

Ako SDP i DF budu u takvoj situaciji, mislim da dogovaranje koalicije neće doć u pitanje... Vjerovatno neće biti bez problema, ali nije realno očekivati nemogućnost dogovora između njih oko tog pitanja...
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#156 Re: Za koga glasati

Post by Dozer »

Ja uopste ne kontam oko cega se oni trve...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#157 Re: Za koga glasati

Post by Maraschino »

za nas nebitne stvari a za njih od zivotnog znacaja. jad.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#158 Re: Za koga glasati

Post by daddy-kool »

Koliko sam upratio podjela na ljevici je GS+DF naspram SDP, a glasačko tijelo im se dosta preklapa.
Ima tu i NS, ali oni su nešto desnije, FGR i ti fazoni, ali do sada strogo lokalna priča.

Pragmatično gledajući konkurencija su jedni drugima više nego što im je SDA konkurencija i sada odmjeravaju snage do izbora. Sva ona priča o gašenju SDP da bi se ljevica ujedinila, ili o prelasku članova iz DF-a u SDP, je egzistencijalna priča gdje jedni druge dave ili je barem percepcija takva. Istovjetno pitanje je da li bi Konaković ili Šepić ušli u koaliciju sa SDA. Politika je kurva.
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#159 Re: Za koga glasati

Post by BAK-eV »

Maraschino wrote: Ja ovo non-stop govorim, moze doci rahmetli Hajle Selasije sve sa svojim indijancima nista nece promijeniti pored osovine Dodik-Covic.
Promjene se moraju desiti na drugoj i trecoj strani a kod nas manje bitno.

Kao trenerko ili Zeljan bi nesto promijenili sto Bakir nije mogao?

Zali Boze para za izbore a sve ostaje po starom. Nekom dobro(ko je na vlasti) a nama isto.
Promjena dolazi samo od Bosnjaka, demografijom u Stocu, Bratuncu, Prijedoru, Srebrenici, Zepcu, Kiseljaku, Vitezu, Zvorniku ...

Do tada nista!
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#160 Re: Za koga glasati

Post by putokaz1 »

Zali Boze para za izbore a sve ostaje po starom. Nekom dobro(ko je na vlasti) a nama isto.[/quote]
Promjena dolazi samo od Bosnjaka, demografijom u Stocu, Bratuncu, Prijedoru, Srebrenici, Zepcu, Kiseljaku, Vitezu, Zvorniku ...

Do tada nista![/quote]
Ko će sad roditi petero djece u Bratuncu,nije lud niko
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#161 Re: Za koga glasati

Post by kmirsad »

Maraschino wrote: Ja ovo non-stop govorim, moze doci rahmetli Hajle Selasije sve sa svojim indijancima nista nece promijeniti pored osovine Dodik-Covic.
Promjene se moraju desiti na drugoj i trecoj strani a kod nas manje bitno.

Kao trenerko ili Zeljan bi nesto promijenili sto Bakir nije mogao?

Zali Boze para za izbore a sve ostaje po starom. Nekom dobro(ko je na vlasti) a nama isto.
Ja ovo isto ponavljam danima... nebitan je bošnjački član predsjedništva... dobar skoro svaki... ako nije Kusturica ili Galijašević...ako baš mora ... eto nek bude ... Bečirović... najbolji je... Tuzlak... :lol:
Ali možemo progurat Falatara...
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#162 Re: Za koga glasati

Post by Dozer »

Gledam sad Becirovica, i pametno zbori covjek. Mozda je malo monoton, ali hajde...bar ne izgleda glup, a ni kao prevarant i laznjak.

Mozda bi bila dobra kombinacija njega i Komsica utrpati u predsjednistvo, ali - kako to postici...?
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#163 Re: Za koga glasati

Post by kmirsad »

Najbolje imati tri dosadna, a veoma pametna čovjeka spremna na saradnju... cirkuzanti i klovnovi u cirkus...da tamo zabavljaju i nasmijavaju publiku... a ne u Predsjedništvu...
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#164 Re: Za koga glasati

Post by Roccohljup »

Alfons Kauders wrote:
Nikog.

Odlicna godina za apstinenciju.
Cuj sad to.....zar neces za SDA da doprineses konacnoj propasti :D
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#165 Re: Za koga glasati

Post by Dozer »

kmirsad wrote:Najbolje imati tri dosadna, a veoma pametna čovjeka spremna na saradnju... cirkuzanti i klovnovi u cirkus...da tamo zabavljaju i nasmijavaju publiku... a ne u Predsjedništvu...
Realno, ne trebaju nam ni tri covjeka u predsjednistvu, ali...jbg...
Vrhunski cirkus...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#166 Re: Za koga glasati

Post by Maraschino »

Dozer wrote:Gledam sad Becirovica, i pametno zbori covjek. Mozda je malo monoton, ali hajde...bar ne izgleda glup, a ni kao prevarant i laznjak.

Mozda bi bila dobra kombinacija njega i Komsica utrpati u predsjednistvo, ali - kako to postici...?
Uzmi jednog a ja cu drugog. Imas pravo prvi da biras. :D
Samo tako mozemo bar jednog neprijatelja da eliminisemo iz utrke.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#167 Re: Za koga glasati

Post by high_volume »

daddy-kool wrote:Koliko sam upratio podjela na ljevici je GS+DF naspram SDP, a glasačko tijelo im se dosta preklapa.
Ima tu i NS, ali oni su nešto desnije, FGR i ti fazoni, ali do sada strogo lokalna priča.
.
Po čemu je NS desnija?
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#168 Re: Za koga glasati

Post by arzuhal »

Noćas sam, od iftara i evo još slušam dok ovo tipkam, uz prekide poslušao razgovor kojeg je Mufid Memija obavio s dr Hadžikadićem iz 2014. godine. Nisam ni znao da se taj čovjek otkrio nama prije ovih izbora, pa mi je mnogo referentnija ta emisija i taj njegov govor dok još nije ni znao da će se kandidovati...

Za sada sam veoma rad da spiskam svoj glas na tog čovjeka :)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#169 Re: Za koga glasati

Post by MarlboroGold »

Za sad samo za Becirovica...
zilog
Posts: 7550
Joined: 06/03/2009 11:19

#170 Re: Za koga glasati

Post by zilog »

Bez imena do pocetka oktobra. Da se mlada ne pokondiri. ;-)


Kakva bi mlada trebala biti?

Da artikulise moj glas. Da udje u vlast bez obzira sto nema apsolutnu vecinu. Da se prihvati jednog resora (ili vise, u skladu sa svojim postizbornim potencijalom) i da ucini najbolje sto moze u tom resoru i svom mandatu.

Neko rece da su najgori apstinenti od glasanja. Ne, najgori su apstinenti od vlasti i obaveza. Ti ucine moj glas bacenim.

Postedite me price o neprincipijelnim koalicijama. Do sada su se svi kurvali sa svima. Oni sto kazu da nebi, ili bi, ili nece nikakve odgovornosti, Jos nisam sreo politicara ljevicara, koji u privatnoj prici prica o radnickim pravima. Niti desnicara, koji u privatnoj prici prica o nacionalnim interesima.
Svi bi da nas kupe na tu foru. Niko nece da radi, mada je tu najmanja konkurencija.

Jos nesto. Prezirem politicare koji pljuju po drugima, a kod sebe vide samo cvijece i livade. U svakoj stranci ima dobrih kadrova, kao sto ima i govana. Politicar koji samo pljuje na konkurenciju, a ne vidi vlastite nedostatke, nema sta da mi ponudi.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#171 Re: Za koga glasati

Post by Alfons Kauders »

high_volume wrote:
daddy-kool wrote:Koliko sam upratio podjela na ljevici je GS+DF naspram SDP, a glasačko tijelo im se dosta preklapa.
Ima tu i NS, ali oni su nešto desnije, FGR i ti fazoni, ali do sada strogo lokalna priča.
.
Po čemu je NS desnija?
Valjda po mrznji prema socijalistima? Ili po koketiranju s HDZ BiH?
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#172 Re: Za koga glasati

Post by staxx »

Za profesora Mirsada Hadzikadića.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#173 Re: Za koga glasati

Post by daddy-kool »

high_volume wrote:
daddy-kool wrote:Koliko sam upratio podjela na ljevici je GS+DF naspram SDP, a glasačko tijelo im se dosta preklapa.
Ima tu i NS, ali oni su nešto desnije, FGR i ti fazoni, ali do sada strogo lokalna priča.
.
Po čemu je NS desnija?
Kroz njihovu deklarisanu politiku i filozofiju, a i kroz poteze. Ali to u našem kontekstu zaista nije bitno, sve stranke su po tom pitanju tu negdje.

Mnogo važniji pokazatelji su gdje se koja stranka nalazi su građansko-etnički spekar, te javni-privatni sektor spektar, eventualno islam-islamofobija spektar.
sumirprimus
Posts: 81665
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#174 Re: Za koga glasati

Post by sumirprimus »

df i ns ugasit , penzionisat i komsica i niksica i ko je treci anonimus iz ns.a?
formirat ujedinjenu ljevicu.
postavit lika do 35 g za vodju ujedinjenje ljevice, sve nezadovoljnike i kocnicare pocerat. rascistit i rastjerat sijelo.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#175 Re: Za koga glasati

Post by Smrcak15 »

arzuhal wrote:Noćas sam, od iftara i evo još slušam dok ovo tipkam, uz prekide poslušao razgovor kojeg je Mufid Memija obavio s dr Hadžikadićem iz 2014. godine. Nisam ni znao da se taj čovjek otkrio nama prije ovih izbora, pa mi je mnogo referentnija ta emisija i taj njegov govor dok još nije ni znao da će se kandidovati...

Za sada sam veoma rad da spiskam svoj glas na tog čovjeka :)
pogledaj ovaj zadnji ako nisi vec

objanjava kako bi se hvatao u kostac sa problemima u Bosni, kako ekonomskim tako i politickim ispadim drugih :thumbup:


Ja se sad pitam

Jesmo li stvarno jadan i malouman narod da neznamo vise prepoznati sta mirise a sta smrdi, 20 i nesto Godina nas razni uhljebovici jasu Preko SDA pa i SDP nije nesto se pokazao Bog zna u svom mandatu, podizu sebi plate a zivotni standard naroda sve slabiji i slabiji, do sada stvarno nismo imali za koga glasati, bilo je veliko zlo, srednje zlo i malo manje zlo, pa biraj. A sad kad se pojavio covjek obrazovabn, kulturan, El presidente glavom i petom.....zar stvarno da propustimo sansu kad nam se ukazala da se glasa za ovoga covjeka, cak se i ponasa predsjednicki, drzi tribine svukuda po Bosni, druga tribina mu je bila u Banja Luci dok Bake ni u snu ne smije tamo odrzati

jos jedna bitna stvar sto mi se jakooooooo svidja kod ovoga covjeka jeste sto ide u srz ekonomskog problema da ga rijesi, a to je stvarati uvjete za investitore kako bi se privukli, pogledaj samo koliko se kuka na Bosnu zato sto je glomazna birokratija vadjenja papira, cekanja duga ....i to Hadzikadic hoce da rijesi, jer bez investicija nema naprede ekonomije, da to sve pokrene, jer sa investicijama i projektima ekonomija hvata zalet i voce sve ostalo za sobom od prozivodnje pa svega ostalog.
Locked