Za koga glasati

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#201 Re: Za koga glasati

Post by agent_zero »

Maraschino wrote:Dugogodisnji sam apstinent iako imam pravo glasa, za koga glasati ove godine?
Kojem pojedincu ili stranci dati ''moc'' odlucivanja?
Kako me ubijediti da ce moj glas otici na pravo mjesto?
Zasto bas taj/ta zasluzuju da se glasa za njega/nju?
Dovoljno je par recenica.

Nikada nisam bio clan niti jedne stranke a simpatija je bilo od vremena do vremena.

p.s. prednost probosanskim strankama i pojedincima.
Samo nemoj glasati za SDA, SBB, HDZ, SNSD.

Barem toliko pameti imaj.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#202 Re: Za koga glasati

Post by Smrcak15 »

Maraschino wrote:Dugogodisnji sam apstinent iako imam pravo glasa, za koga glasati ove godine?
Kojem pojedincu ili stranci dati ''moc'' odlucivanja?
Kako me ubijediti da ce moj glas otici na pravo mjesto?
Zasto bas taj/ta zasluzuju da se glasa za njega/nju?
Dovoljno je par recenica.

Nikada nisam bio clan niti jedne stranke a simpatija je bilo od vremena do vremena.

p.s. prednost probosanskim strankama i pojedincima.
pogledaj sta ovaj kandidat za bosnjackog clana predsjenistva prica pa odluci sam je li mu vrijedno dati ili ne.


ovo je naj kompetentni bosnjacki kandidat od rata pa do sad ako cemo gledati obrazovanje , poznavanje jezika, inostrani kontakti itd itd

ovdje govori kako unaprijediti ekonomiju, kako se nositi sa covicem i dodikom itd
putokaz1
Posts: 12573
Joined: 31/05/2014 23:56

#203 Re: Za koga glasati

Post by putokaz1 »

Moje mišljenje
U prvom ali i jedinom krugu,bez obzira na priču,nije taj koje treba dati glas.
Njega ćemo zaboraviti,danas niko ne pamti Rešidata,Damira Nikšića,Kamočajia,Bukvu,Bajrovića...Svi radili za SDA kao i nažalost Gospodin Mirsad H.
Nažalost ili ih Bakir plaća ili su stvarno ilizionisti javljaju se kandidati za Bošnjačkog Predsjendika kao gljive poslije kiše
Da li je cilj odvući glasove od Bećirevića ili uzeti pare od Bakira ili stvarno vjeruju u Pobjedu i svoje mogućnosti
Radončić,Jerlagić,Hadžikadić,Šepić,Žigić,Tokić možda i Hlailović previše vala
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#204 Re: Za koga glasati

Post by kmirsad »

Slabo će neki od nabrojanih odvuči glasova bilo kome... mislim da neki neče ni za sebe glasati... :lol:
Last edited by kmirsad on 30/05/2018 12:02, edited 1 time in total.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#205 Re: Za koga glasati

Post by Maraschino »

samo pisite, sve ide na tasove...jedino nemam tas za sbb i scepana.
putokaz1
Posts: 12573
Joined: 31/05/2014 23:56

#206 Re: Za koga glasati

Post by putokaz1 »

kmirsad wrote:Slabo će neki od nabrojanih odvuči glasova bilo kome... mislim da neki meče ni za sebe glasati... :lol:
Prodat će biračke odbore SDA u što je još gore,dopisati glasove u manjim sredinama
Npr Srpska povratnička sela oko Tuzle,Požarnica i sl-tu se može dopisati glasovi kome hoćeš
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#207 Re: Za koga glasati

Post by Fudo387 »

Sejfudin Tokic se kandidovao, i kazu nema se za koga glasat?
:bih:
Sefko i Falatar, zdrao!
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#208 Re: Za koga glasati

Post by kiligonzales »

Smrcak15 wrote:
Maraschino wrote:Dugogodisnji sam apstinent iako imam pravo glasa, za koga glasati ove godine?
Kojem pojedincu ili stranci dati ''moc'' odlucivanja?
Kako me ubijediti da ce moj glas otici na pravo mjesto?
Zasto bas taj/ta zasluzuju da se glasa za njega/nju?
Dovoljno je par recenica.

Nikada nisam bio clan niti jedne stranke a simpatija je bilo od vremena do vremena.

p.s. prednost probosanskim strankama i pojedincima.
pogledaj sta ovaj kandidat za bosnjackog clana predsjenistva prica pa odluci sam je li mu vrijedno dati ili ne.


ovo je naj kompetentni bosnjacki kandidat od rata pa do sad ako cemo gledati obrazovanje , poznavanje jezika, inostrani kontakti itd itd

ovdje govori kako unaprijediti ekonomiju, kako se nositi sa covicem i dodikom itd
Fin intervju, ali sta dalje... :)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#209 Re: Za koga glasati

Post by Smrcak15 »

Fudo387 wrote:Sejfudin Tokic se kandidovao, i kazu nema se za koga glasat?
:bih:
Sefko i Falatar, zdrao!
sejfudin je patriota ali nama trebaju ljudi sad u ovom momentu ljudi poput hadzikadica koji zna kako pokrenuti ekonomiju
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#210 Re: Za koga glasati

Post by visocicaguy »

kiligonzales wrote:
Smrcak15 wrote:
Maraschino wrote:Dugogodisnji sam apstinent iako imam pravo glasa, za koga glasati ove godine?
Kojem pojedincu ili stranci dati ''moc'' odlucivanja?
Kako me ubijediti da ce moj glas otici na pravo mjesto?
Zasto bas taj/ta zasluzuju da se glasa za njega/nju?
Dovoljno je par recenica.

Nikada nisam bio clan niti jedne stranke a simpatija je bilo od vremena do vremena.

p.s. prednost probosanskim strankama i pojedincima.
pogledaj sta ovaj kandidat za bosnjackog clana predsjenistva prica pa odluci sam je li mu vrijedno dati ili ne.


ovo je naj kompetentni bosnjacki kandidat od rata pa do sad ako cemo gledati obrazovanje , poznavanje jezika, inostrani kontakti itd itd

ovdje govori kako unaprijediti ekonomiju, kako se nositi sa covicem i dodikom itd
Fin intervju, ali sta dalje... :)

pa hajmo ga izabrat pa cemo vidjet sta dalje :D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#211 Re: Za koga glasati

Post by kmirsad »

Fudo387 wrote:Sejfudin Tokic se kandidovao, i kazu nema se za koga glasat?
:bih:
Sefko i Falatar, zdrao!
:lol: :lol: :lol:
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#212 Re: Za koga glasati

Post by kiligonzales »

visocicaguy wrote:
kiligonzales wrote:
Smrcak15 wrote:
pogledaj sta ovaj kandidat za bosnjackog clana predsjenistva prica pa odluci sam je li mu vrijedno dati ili ne.


ovo je naj kompetentni bosnjacki kandidat od rata pa do sad ako cemo gledati obrazovanje , poznavanje jezika, inostrani kontakti itd itd

ovdje govori kako unaprijediti ekonomiju, kako se nositi sa covicem i dodikom itd
Fin intervju, ali sta dalje... :)

pa hajmo ga izabrat pa cemo vidjet sta dalje :D
Ne glasam.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#213 Re: Za koga glasati

Post by Fudo387 »

Smrcak15 wrote:
Fudo387 wrote:Sejfudin Tokic se kandidovao, i kazu nema se za koga glasat?
:bih:
Sefko i Falatar, zdrao!
sejfudin je patriota ali nama trebaju ljudi sad u ovom momentu ljudi poput hadzikadica koji zna kako pokrenuti ekonomiju
Ma sta me briga za tim, ja hocu da vidim nekog odlucnog ko ce Milete stocom opalit na press konferenciji. :D
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#214 Re: Za koga glasati

Post by Smrcak15 »

Fudo387 wrote:
Smrcak15 wrote:
Fudo387 wrote:Sejfudin Tokic se kandidovao, i kazu nema se za koga glasat?
:bih:
Sefko i Falatar, zdrao!
sejfudin je patriota ali nama trebaju ljudi sad u ovom momentu ljudi poput hadzikadica koji zna kako pokrenuti ekonomiju
Ma sta me briga za tim, ja hocu da vidim nekog odlucnog ko ce Milete stocom opalit na press konferenciji. :D
a ekonomija i privlacenje investicija, to nista znaci :thumbup:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#215 Re: Za koga glasati

Post by arzuhal »

Sejfudin će nosat u džepu zastavicu BiH, pa kad god bi Mile neđe sjedni, a on prid njeg turi zastavu!!!!!!!!

I ŠUKNE MU!!!!



:mrgreen:
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#216 Re: Za koga glasati

Post by kiligonzales »

Smrcak15 wrote:
Fudo387 wrote:
Smrcak15 wrote:
sejfudin je patriota ali nama trebaju ljudi sad u ovom momentu ljudi poput hadzikadica koji zna kako pokrenuti ekonomiju
Ma sta me briga za tim, ja hocu da vidim nekog odlucnog ko ce Milete stocom opalit na press konferenciji. :D
a ekonomija i privlacenje investicija, to nista znaci :thumbup:
To imamo sa ovim parom Causesku... Causi, causi, hoce macka za usi :)
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#217 Re: Za koga glasati

Post by Fudo387 »

Nije vakat za ekonomiju, svjeCka je kriza. :D
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#218 Re: Za koga glasati

Post by kiligonzales »

suska se da je sve manje deviza
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#219 Re: Za koga glasati

Post by criticos »

Ci-Nick wrote:Do sada sam svaki put izišao na glasanje a sada razmišljam da ne dam glas nikome.
Prvo, ne želim da glasam protiv nekog,.. želim da glasam za nekog, a tu nemam jasnu sliku, za koga.
Drugo, zbog zbog diskriminacije što ne može svako da bude biran. Ja sam se na popisu izjasnio kao Bosanac.
Treće,. ne postoji mehanizam vanrednih izbora i ne želim nikom povjeriti 4 godine života, bez obzira na njegov rad ili nerad.
Ako ne izađeš i ne glasuješ, automatski si dao glas pobjedniku. Jer svi oni koji ne izađu ili se inate, nisu ni svjesni da im se po zakonu glasovi pripisuju pobjedniku. Neizlazak je ravan podršci ovim koji vladaju godinama.

U prevodu, uproštenom i malo karikiranom zamišljenom računicom kroz primjer brojeva se može prezentirati sljedeće:
Imamo 100 glasača
Na izbore izađe 45 glasača (55 ne žele ili protestiraju) - skupština/dom/parlament se npr. popunjava sa 30 mjesta
Od tih 45 glasača, 16 ih glasuje za nacionaliste, 13 ih glasuje za opoziciju, 11 ih glasuje za stranke koju pređu izborni prag, a ostalih 5 glasuje za one koji ne pređu izborni prag.

Situacija je sljedeća:
1. Nacionalisti - 16 glasova od 45 = 35% (13 mandata)
2. Opozicija - 13 glasova od 45 = 28% (10 mandata)
3. Ostali nedefinirani - 11 glasova od 45 = 24% (7 mandata)

Onda ide koaliranje, a u zadnje vrijeme i kupovina od strane nacionalista za onim nedefiniranim da dobiju 16-17 sigurnih za većinu (3 do 4 mandata)

U prevodu rečeno: od 100 glasača, većinu su napravili nacionalisti i prodane druše sa 16+4 glasova tj 20 glasova. To traje već 30 godina gdje se većina formira cca 20% biračkog tijela. Kada u tu priču uključimo izbornu krađu i mrtve i poništene listiće (statistički gledano računaj da nije 45 nego 40 glasača), onda to izađe da sa nama majmuni vladaju sa cca 15-18% dobijenih glasova od onih koji imaju pravo da glasuju.


Jasnije?
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#220 Re: Za koga glasati

Post by visocicaguy »

criticos wrote:
Ci-Nick wrote:Do sada sam svaki put izišao na glasanje a sada razmišljam da ne dam glas nikome.
Prvo, ne želim da glasam protiv nekog,.. želim da glasam za nekog, a tu nemam jasnu sliku, za koga.
Drugo, zbog zbog diskriminacije što ne može svako da bude biran. Ja sam se na popisu izjasnio kao Bosanac.
Treće,. ne postoji mehanizam vanrednih izbora i ne želim nikom povjeriti 4 godine života, bez obzira na njegov rad ili nerad.
Ako ne izađeš i ne glasuješ, automatski si dao glas pobjedniku. Jer svi oni koji ne izađu ili se inate, nisu ni svjesni da im se po zakonu glasovi pripisuju pobjedniku. Neizlazak je ravan podršci ovim koji vladaju godinama.

U prevodu, uproštenom i malo karikiranom zamišljenom računicom kroz primjer brojeva se može prezentirati sljedeće:
Imamo 100 glasača
Na izbore izađe 45 glasača (55 ne žele ili protestiraju) - skupština/dom/parlament se npr. popunjava sa 30 mjesta
Od tih 45 glasača, 16 ih glasuje za nacionaliste, 13 ih glasuje za opoziciju, 11 ih glasuje za stranke koju pređu izborni prag, a ostalih 5 glasuje za one koji ne pređu izborni prag.

Situacija je sljedeća:
1. Nacionalisti - 16 glasova od 45 = 35% (13 mandata)
2. Opozicija - 13 glasova od 45 = 28% (10 mandata)
3. Ostali nedefinirani - 11 glasova od 45 = 24% (7 mandata)

Onda ide koaliranje, a u zadnje vrijeme i kupovina od strane nacionalista za onim nedefiniranim da dobiju 16-17 sigurnih za većinu (3 do 4 mandata)

U prevodu rečeno: od 100 glasača, većinu su napravili nacionalisti i prodane druše sa 16+4 glasova tj 20 glasova. To traje već 30 godina gdje se većina formira cca 20% biračkog tijela. Kada u tu priču uključimo izbornu krađu i mrtve i poništene listiće (statistički gledano računaj da nije 45 nego 40 glasača), onda to izađe da sa nama majmuni vladaju sa cca 15-18% dobijenih glasova od onih koji imaju pravo da glasuju.


Jasnije?
:thumbup:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#221 Re: Za koga glasati

Post by kmirsad »

Ako se prijavi... ja ću za Brenu... :-)
Ci-Nick
Posts: 5289
Joined: 15/03/2015 17:38

#222 Re: Za koga glasati

Post by Ci-Nick »

criticos wrote:
Ci-Nick wrote:Do sada sam svaki put izišao na glasanje a sada razmišljam da ne dam glas nikome.
Prvo, ne želim da glasam protiv nekog,.. želim da glasam za nekog, a tu nemam jasnu sliku, za koga.
Drugo, zbog zbog diskriminacije što ne može svako da bude biran. Ja sam se na popisu izjasnio kao Bosanac.
Treće,. ne postoji mehanizam vanrednih izbora i ne želim nikom povjeriti 4 godine života, bez obzira na njegov rad ili nerad.
Ako ne izađeš i ne glasuješ, automatski si dao glas pobjedniku. Jer svi oni koji ne izađu ili se inate, nisu ni svjesni da im se po zakonu glasovi pripisuju pobjedniku. Neizlazak je ravan podršci ovim koji vladaju godinama.

U prevodu, uproštenom i malo karikiranom zamišljenom računicom kroz primjer brojeva se može prezentirati sljedeće:
Imamo 100 glasača
Na izbore izađe 45 glasača (55 ne žele ili protestiraju) - skupština/dom/parlament se npr. popunjava sa 30 mjesta
Od tih 45 glasača, 16 ih glasuje za nacionaliste, 13 ih glasuje za opoziciju, 11 ih glasuje za stranke koju pređu izborni prag, a ostalih 5 glasuje za one koji ne pređu izborni prag.

Situacija je sljedeća:
1. Nacionalisti - 16 glasova od 45 = 35% (13 mandata)

2. Opozicija - 13 glasova od 45 = 28% (10 mandata)
3. Ostali nedefinirani - 11 glasova od 45 = 24% (7 mandata)

Onda ide koaliranje, a u zadnje vrijeme i kupovina od strane nacionalista za onim nedefiniranim da dobiju 16-17 sigurnih za većinu (3 do 4 mandata)

U prevodu rečeno: od 100 glasača, većinu su napravili nacionalisti i prodane druše sa 16+4 glasova tj 20 glasova. To traje već 30 godina gdje se većina formira cca 20% biračkog tijela. Kada u tu priču uključimo izbornu krađu i mrtve i poništene listiće (statistički gledano računaj da nije 45 nego 40 glasača), onda to izađe da sa nama majmuni vladaju sa cca 15-18% dobijenih glasova od onih koji imaju pravo da glasuju.


Jasnije?
Jasno je to meni kao što mi je jasno bilo sa onom ratnom parolom: "Ako ti ne ubiješ njega ubit će on tebe",.. ali ja jednostavno ne želim da ubijam, ne želim da ratujem, ne želim da dam glas onom ko ga nije zaslužio.
Tako da bi bilo logičnije razmišljanje,.. nisu ispunjeni uslovi i nećemo da glasamo,.. niko, ni ja ni ti, ni neko treći.
Ne vidim šta gubimo, kao što ne vidim da smo dosadašnjim izborima nešto dobili,.. osim krda parazita.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18614
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#223 Re: Za koga glasati

Post by GandalfSivi »

72 stranke, 39 nezavisnih kandidata, najvise kandidata po glavi stanovnistva na kugli zemaljskoj i opet nemate za koga glasati. Izadjite, izaberite najblizu opciju, nema veze je li velika ili mala stranka, niko nije savrsen a pogotovo politicari, glasajte za bilo koga, samo ne dajte da vas i dalje vode oni koji ne dobiju ni 15% glasova ukupnog stanovnistva.
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#224 Re: Za koga glasati

Post by Akibh »

GandalfSivi wrote:72 stranke, 39 nezavisnih kandidata, najvise kandidata po glavi stanovnistva na kugli zemaljskoj i opet nemate za koga glasati. Izadjite, izaberite najblizu opciju, nema veze je li velika ili mala stranka, niko nije savrsen a pogotovo politicari, glasajte za bilo koga, samo ne dajte da vas i dalje vode oni koji ne dobiju ni 15% glasova ukupnog stanovnistva.
nadam se da niko nece nasjesti na ovo, definitivno najgora opcija, koliko je Radeljasa i Bjelaka i Pleha i ostalog skarta promarsiralo na osnovu ovoga 'glasaj za bilo koga'
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18614
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#225 Re: Za koga glasati

Post by GandalfSivi »

Akibh wrote:
GandalfSivi wrote:72 stranke, 39 nezavisnih kandidata, najvise kandidata po glavi stanovnistva na kugli zemaljskoj i opet nemate za koga glasati. Izadjite, izaberite najblizu opciju, nema veze je li velika ili mala stranka, niko nije savrsen a pogotovo politicari, glasajte za bilo koga, samo ne dajte da vas i dalje vode oni koji ne dobiju ni 15% glasova ukupnog stanovnistva.
nadam se da niko nece nasjesti na ovo, definitivno najgora opcija, koliko je Radeljasa i Bjelaka i Pleha i ostalog skarta promarsiralo na osnovu ovoga 'glasaj za bilo koga'
Najgora opcija je da glasa 40% ljudi, da u drzavi od 3 i po miliona se u predsjednistvu sjedi sa 120K glasova. Da svi glasaju, Radeljas ne bi vidio vlasti ni na razglednici, ali zbog apstinencije biraca ovakvi kao on dodju do vlasti, nekada je dovoljno i par stotina glasova...
Locked