Za koga glasati

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1 Za koga glasati

Post by Maraschino »

Dugogodisnji sam apstinent iako imam pravo glasa, za koga glasati ove godine?
Kojem pojedincu ili stranci dati ''moc'' odlucivanja?
Kako me ubijediti da ce moj glas otici na pravo mjesto?
Zasto bas taj/ta zasluzuju da se glasa za njega/nju?
Dovoljno je par recenica.

Nikada nisam bio clan niti jedne stranke a simpatija je bilo od vremena do vremena.

p.s. prednost probosanskim strankama i pojedincima.
putokaz1
Posts: 12474
Joined: 31/05/2014 23:56

#2 Re: Za koga glasati

Post by putokaz1 »

Težak izbor vala
Gdje glasaš bar Kanton
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3 Re: Za koga glasati

Post by Maraschino »

putokaz1 wrote:Težak izbor vala
Gdje glasaš bar Kanton
TK

opsti su
putokaz1
Posts: 12474
Joined: 31/05/2014 23:56

#4 Re: Za koga glasati

Post by putokaz1 »

Znači kod mene
Imaš mnogo opcija
-Bijedićev SDP
-Kukićev PDA
-Gutićev SDA
-NZBLOK
-SBB
-SBIH
-BPS
-DF Zlatan Begić
-NS Selim Bešlagić
-NBL Načelnik Kalesije
-HDZ
-Sund,SDU(USD....),LDS...
-Manje Hrvatske stranke
-Srpske povratničke stranke
-NSRZB
-TA
-RDS
-ASDA
-BOSS
-KP
-SPU DSI...
-Neke kvazi stranke
Bujrum...
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#5 Re: Za koga glasati

Post by choxnox »

putokaz1 wrote:Znači kod mene
Imaš mnogo opcija
-Bijedićev SDP
-Kukićev PDA
-Gutićev SDA
-NZBLOK
-SBB
-SBIH
-BPS
-DF Zlatan Begić
-NS Selim Bešlagić
-NBL Načelnik Kalesije
-HDZ
-Sund,SDU(USD....),LDS...
-Manje Hrvatske stranke
-Srpske povratničke stranke
-NSRZB
-TA
-RDS
-ASDA
-BOSS
-KP
-SPU DSI...
-Neke kvazi stranke
Bujrum...
Mislim da covjek nije pitao da mu se nabroje stranke jer je to mogao i sam naci nego da mu neko kaze zbog cega bas da glasa za te i te.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#6 Re: Za koga glasati

Post by kmirsad »

Evo spiska ... biraj... sve probosansko... sa imenima...
Porodice izetbegović nama na spisku... :-D
https://bs.wikipedia.org/wiki/Spisak_bosanskih_kraljeva
putokaz1
Posts: 12474
Joined: 31/05/2014 23:56

#7 Re: Za koga glasati

Post by putokaz1 »

Marashino šta ti misliš
Vjerovatno će biti sve isto,a ima li neko za koga misliš da te neće prevariti bar nezavisni kandidat
rimsa91
Posts: 113
Joined: 21/07/2017 14:17

#8 Re: Za koga glasati

Post by rimsa91 »

Predsjedništvo Denis Bečirević (jedini iole obrazovan i ozbiljan kandidat)

Parlamentarna skupština BiH Neavisni blok (nije toliko realno bitan državni nivo, tamo vazda nakve kočnice preglasavanja i puno zavisi od izbora u druga dva naroda)

Federalni nivo SDP (Nisu vala neka pljačka ni oni, ista stvar ko SDA samo daj razgrabi upravne i nadzorne odbore i u talove, samo što su znali sa HDZom

Kanton Sarajevo Hadžibajrić i njegova lista (realno kontam pošto je govorio da bi htio bit kantonalni premijer da mu dam priliku, realno ima energiju čovjek i dosta je napravio u Starom Gradu).
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9 Re: Za koga glasati

Post by insomnia78 »

Ako zelis da ti cetnici i hustase oproste sto te nisu uspjeli ubiti onda za Flautara
#budimodobrekomsije
statixx
Posts: 8817
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#10 Re: Za koga glasati

Post by statixx »

rimsa91 wrote:Predsjedništvo Denis Bečirević (jedini iole obrazovan i ozbiljan kandidat)

Parlamentarna skupština BiH Neavisni blok (nije toliko realno bitan državni nivo, tamo vazda nakve kočnice preglasavanja i puno zavisi od izbora u druga dva naroda)

Federalni nivo SDP (Nisu vala neka pljačka ni oni, ista stvar ko SDA samo daj razgrabi upravne i nadzorne odbore i u talove, samo što su znali sa HDZom

Kanton Sarajevo Hadžibajrić i njegova lista (realno kontam pošto je govorio da bi htio bit kantonalni premijer da mu dam priliku, realno ima energiju čovjek i dosta je napravio u Starom Gradu).
Solidna disperzija rizika, nece valjda svi zakazati... :D ...a vladajuca garnitura kaznjena...
neon-x
Posts: 610
Joined: 18/07/2012 19:13

#11 Re: Za koga glasati

Post by neon-x »

Za drzavni i federalni nivo glasati za najkvalitetnije kandidate iz stranaka koje nisu dosad ucestvovale u vlasti nakon detaljne analize o svakom ponaosob. SDA, SDP, SBB i DF preskociti u sirem luku.

Za najvisi nivo Mirsad Hadzikadic kao daleko najkvalitetniji kandidat u smislu edukacije, obrazovanosti, postignuca, dobronamjernosti... Postavlja drzavu na prvo mjesto sto je jedini probosanski i bosnjacki interes. Zeli je urediti na dijelu na kojem moze a ne dopustiti urusavanje na dijelu na kojem je teze direktno uredjivati. Rad na ostvarivanju i jacanju prijateljstava sa medjunarodnim faktorima i popravljanje pozicije u svijetu.

Za najnizi nivo Nezavisna bh lista kao simpaticni skup dokazanih gradolacelnika i pokoje budale bez hijerarhije i stranackih struktura.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1668
Joined: 24/02/2009 12:09

#12 Re: Za koga glasati

Post by nineinchnails »

Nasa Stranka, definitivno.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#13 Re: Za koga glasati

Post by Maraschino »

putokaz1 wrote:Marashino šta ti misliš
Vjerovatno će biti sve isto,a ima li neko za koga misliš da te neće prevariti bar nezavisni kandidat
Onaj spisak gore, izaberi manje zlo. :D
Beslagic da nije napustio SDP bio bi ozbiljan kandidat sa strankom iza sebe, ovako :roll:

Denis Becirevic moze uci u uzi krug. Obrazovan, inteligentan, retoricar koji zna poentirati, mlad...
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2811
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#14 Re: Za koga glasati

Post by ovo_malo_duse »

Ljiljan za Predsjednistvo. ( definitivno Covic leti)

Ostalo vise manje vagam...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#15 Re: Za koga glasati

Post by Maraschino »

neon-x wrote:Za drzavni i federalni nivo glasati za najkvalitetnije kandidate iz stranaka koje nisu dosad ucestvovale u vlasti nakon detaljne analize o svakom ponaosob. SDA, SDP, SBB i DF preskociti u sirem luku.

Za najvisi nivo Mirsad Hadzikadic kao daleko najkvalitetniji kandidat u smislu edukacije, obrazovanosti, postignuca, dobronamjernosti... Postavlja drzavu na prvo mjesto sto je jedini probosanski i bosnjacki interes. Zeli je urediti na dijelu na kojem moze a ne dopustiti urusavanje na dijelu na kojem je teze direktno uredjivati. Rad na ostvarivanju i jacanju prijateljstava sa medjunarodnim faktorima i popravljanje pozicije u svijetu.

Za najnizi nivo Nezavisna bh lista kao simpaticni skup dokazanih gradolacelnika i pokoje budale bez hijerarhije i stranackih struktura.
toplo, toplo

Fino razmisljanje ali nedostatak je ''podrske''. Nema jake baze koja bi to pogurala.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#16 Re: Za koga glasati

Post by Maraschino »

nineinchnails wrote:Nasa Stranka, definitivno.
Zasto? Nemam nista protiv Pedje i stranke mu u njega.
neon-x
Posts: 610
Joined: 18/07/2012 19:13

#17 Re: Za koga glasati

Post by neon-x »

Maraschino wrote:
neon-x wrote:Za drzavni i federalni nivo glasati za najkvalitetnije kandidate iz stranaka koje nisu dosad ucestvovale u vlasti nakon detaljne analize o svakom ponaosob. SDA, SDP, SBB i DF preskociti u sirem luku.

Za najvisi nivo Mirsad Hadzikadic kao daleko najkvalitetniji kandidat u smislu edukacije, obrazovanosti, postignuca, dobronamjernosti... Postavlja drzavu na prvo mjesto sto je jedini probosanski i bosnjacki interes. Zeli je urediti na dijelu na kojem moze a ne dopustiti urusavanje na dijelu na kojem je teze direktno uredjivati. Rad na ostvarivanju i jacanju prijateljstava sa medjunarodnim faktorima i popravljanje pozicije u svijetu.

Za najnizi nivo Nezavisna bh lista kao simpaticni skup dokazanih gradolacelnika i pokoje budale bez hijerarhije i stranackih struktura.
toplo, toplo

Fino razmisljanje ali nedostatak je ''podrske''. Nema jake baze koja bi to pogurala.
Uz dobru kampanju moze se naci i podrska. Ljudi su siti stranackih supljiranja i izbor velikog broja nezavisnih gradonacelnika je to dokazao. Treba pokusati to preslikati i na opcim izborima. Naravno da je teze ali nije nemoguce.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#18 Re: Za koga glasati

Post by arzuhal »

Nemam pojma više, al' stvarno...Znam za koga neću.
User avatar
pici
Posts: 43665
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#19 Re: Za koga glasati

Post by pici »

Image

odoH se ranit :facepalm:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#20 Re: Za koga glasati

Post by Maraschino »

Sto je valjalo to je ''slucajni prolaznik'' rastjerao. :roll:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#21 Re: Za koga glasati

Post by Challenger_ »

Maraschino wrote:Dugogodisnji sam apstinent...
Takođe. Osim jednom na lokalu, nikad nikome nisam dao glas. Ovima kojima sam dao (NS), ne bih dao ni ovcu da čuvaju na državnom nivou, a kamo li da im dam svoj glas na nivou iznad lokala jer su kao i ostali POTPUNO NEDORASLI izazovima epohe.

Ostaću apstinent, da sutra ne bi bilo - "tako si izabrao".

Ne nisam, sa svim ovim oko sebe nemam ništa, a ako ovi koji preuzmu vlast nakon izbora povuku zemlju i narod u ponor, mene to ni pod razno neće obavezivati.

Hoćeš da propadneš? Hoćeš u rat? Ma sa srećom ti.


Bez mene.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#22 Re: Za koga glasati

Post by kmirsad »

arzuhal wrote:Nemam pojma više, al' stvarno...Znam za koga neću.
Haj nam barem reci za koga nečeš...
El_comadante
Posts: 8015
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#23 Re: Za koga glasati

Post by El_comadante »

predsjeništvo Denis Bečirević
Državni nivo NBok
Federacija SDP
KS NBL - Hadzibajric.
svima dati šansu...
mislim da NBL može dosta toga učiniti na kantonalnom nivou u KS i TK možda i ZDK.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#24 Re: Za koga glasati

Post by Smrcak15 »

rimsa91 wrote:Predsjedništvo Denis Bečirević (jedini iole obrazovan i ozbiljan kandidat)

Parlamentarna skupština BiH Neavisni blok (nije toliko realno bitan državni nivo, tamo vazda nakve kočnice preglasavanja i puno zavisi od izbora u druga dva naroda)

Federalni nivo SDP (Nisu vala neka pljačka ni oni, ista stvar ko SDA samo daj razgrabi upravne i nadzorne odbore i u talove, samo što su znali sa HDZom

Kanton Sarajevo Hadžibajrić i njegova lista (realno kontam pošto je govorio da bi htio bit kantonalni premijer da mu dam priliku, realno ima energiju čovjek i dosta je napravio u Starom Gradu).

i Becirovic je smijesan pored jednog MIrsada Hadzikadica a da ne pricam ostala buranija
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#25 Re: Za koga glasati

Post by arzuhal »

kmirsad wrote:
arzuhal wrote:Nemam pojma više, al' stvarno...Znam za koga neću.
Haj nam barem reci za koga nečeš...
SDA i SBB.
Locked