Za ili protiv zakona

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Da li ste za usvajanje ovakvog zakona

da:
16
100%
ne:
0
No votes
 
Total votes: 16

idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#1 Za ili protiv zakona

Post by idic »

Da li ste za usvajanje zakona za utvrđivanje porijekla i oduzimanje imovine svim onim koji su se obogatili od 1992 do danas?
Smatrate li da je moguće da ovakav zakon prođe kroz Skupštinsku proceduru?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2 Re: Za ili protiv zakona

Post by mIRCerka »

idic wrote:Da li ste za usvajanje zakona za utvrđivanje porijekla i oduzimanje imovine svim onim koji su se obogatili od 1992 do danas?
Smatrate li da je moguće da ovakav zakon prođe kroz Skupštinsku proceduru?
DA DEFINITIVNO SAM ZA usvajanje ovakvog zakona.

NE, nije moguce da se ovo provuce kroz skupstinu, ovo treba neko da nametne, jer ce zaplatiti mnogi politicari.
User avatar
Truba
Posts: 81662
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3

Post by Truba »

ZA :D
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#4

Post by idic »

Odaje se utisak da većina građana BiH kada je riječ o ratu i ratnim profiterima, na sam pomen ove teme se povlači u sebe i nema neki određen stav. U čemu je problem ?
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#5

Post by idic »

Za takve stvari nikada nije kasno i mislim da se BH-država ne može maknuti sa mrtve tačke dok se te stvari ne riješe.

Juče sam kratko gledala otvoreni forum na BHT i obojica prisutnih političara jednostavno ignorišu pitanja koja im ne odgovaraju. Tako se ponašaju i u skupštini i u parlamentu. Sve ono što im nije u ličnu korist je nevažno i ne interesantno. :x
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#6

Post by idic »

Kasno je samo za one koji nisu više među živima, ali se nelegalno stečena imovina može oduzeti njihovim nasljednicima. Takve stvari ne zastarjevaju i to je isto kao da kažeš, kasno je sada suditi Karadžiću jer se skriva već 11 godina. :-?

Mnoge zemlje u državnom haosu, koje nisu imale pravca i cilja ( kao mi sada) upravo su se izvukle donošenjem takvih zakona, kojim su se jednom riješili korupcije i kriminala.

Problem je u nama što apriori odbacujemo svaku mogućnost prije nego što se i pokuša. :-x
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#7

Post by A_I_ »

zločin/zlodjelo nikad ne zastarjevaju - samo naše pamćenje i odlučnost da se to procesuira blijedi...
bleka
Posts: 700
Joined: 20/09/2005 11:43

#8

Post by bleka »

ZA samo da se provede.
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#9 Re: Za ili protiv zakona

Post by Pearl »

idic wrote:Da li ste za usvajanje zakona za utvrđivanje porijekla i oduzimanje imovine svim onim koji su se obogatili od 1992 do danas?
Smatrate li da je moguće da ovakav zakon prođe kroz Skupštinsku proceduru?
definitivno sam ZA...

ali cisto sumnjam da ce proci kroz proceduru, jer nece niko od svojih usta da uzima... :) toliko su se nakrali da prvo mora bar 51% njih da sidje sa vlasti, da dodju novi i proguraju zakon ... eto vidi ganica, npr, postenim radom vilu "zaradio" i opremio, otvorio svoj fakultet, kcerku skolovao i boga pitaj sta jos ne... a on je samo jedan u nizu... on mi pade na pamet jer svaki dan prolazim pored te njegove vile... a koliko ih je takvih..
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#10

Post by idic »

Mislim da se ovaj zakon i opsežna revizija provedene privatizacije moraju postaviti kao obaveza pobjednicima na narednim izborima

Mada zvuči nevjerovatno i teško izvodljivo ovakvi zakoni su prije nas provedeni u mnogim državama i polučili su rezultate u vrlo kratkom roku.
Smatram da je to svjetla tačka koja bi nas isčupala iz ovog mraka.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#11

Post by Prenj »

ZA
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#12

Post by PipiDugaDevetka »

idic wrote:Mislim da se ovaj zakon i opsežna revizija provedene privatizacije moraju postaviti kao obaveza pobjednicima na narednim izborima

Mada zvuči nevjerovatno i teško izvodljivo ovakvi zakoni su prije nas provedeni u mnogim državama i polučili su rezultate u vrlo kratkom roku.
Smatram da je to svjetla tačka koja bi nas isčupala iz ovog mraka.
Ratni, poratni profiteri...dokaze na sunce!
Revizija privatizacije...apsolutno DA!
Zakonima, takodje zaštiti šume, rijeke, frq spektar, poljoprivredno
zemljište i ostale prirodne resurse koji pripadaju i našim još nerođenim potomcima!
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#13

Post by idic »

Vidim danas u gradu da SDP skuplja potpise na sličnu temu kao što je ova. Dosta se ljudi potpisalo, što me jako raduje da su ljudi konačno počeli razmišljati svojom glavom.
Ako ovo bude ideja vodilja SDP-a u predizbornoj kampanji, mislim da će osvojiti simpatije mnogih. :)
Post Reply