Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#401 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by wewa »

papirica wrote:Moze li preporuka za gonekologa u Sarajevu? Trudna sam prvi put i citala sam da Mehmedbasic, Divanovic i Kozaric nisu losi, pa svaki savjet bi dobro dosao...
Divanovic je moja preporuka
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#402 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Nisrin »

papirica wrote:Moze li preporuka za gonekologa u Sarajevu? Trudna sam prvi put i citala sam da Mehmedbasic, Divanovic i Kozaric nisu losi, pa svaki savjet bi dobro dosao...

Nidzara Abadzic kod hotela Evropa!
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#403 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by dobar osjecaj »

papirica wrote:Moze li preporuka za gonekologa u Sarajevu? Trudna sam prvi put i citala sam da Mehmedbasic, Divanovic i Kozaric nisu losi, pa svaki savjet bi dobro dosao...
Divanović ok, stručan.
Ova Abadžić koju iznad preporučuju je jedina žena ginekolog koja mi se dopala. Sviđa mi se i ordinacija i njena priroda i pristup.
Mehmedbašić je čudovište - proguglati stare članke iz magazina Dani iz 2006. godine.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#404 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 08/11/2018 12:31, edited 1 time in total.
kredenac-ac
Posts: 144
Joined: 09/10/2011 19:56

#405 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by kredenac-ac »

Preporucujem Kozarica. I otac i sin odlicni
User avatar
nivla
Posts: 4283
Joined: 12/01/2008 23:44

#406 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by nivla »

Nisrin wrote:Ja idem kod Anje, jer mi treba stručan citolog, ali čim ostanem u drugom stanju prebacujem se kod Nidžare...sve kolegice idu kod nje i prezadovoljne su, od toga da je mnoge spasila jer je shvatila da imaju hipotireozu, problem sa pritiskom, probleme i komplikacije sa plodom, drugim riječima, očito zna svoj posao.

Kao što sam već pisala, Anja jeste stručnjak za citologiju, ali što žena fušeri i što je ordinacija iz 70ih ... :run:
to ona doktorica (anja) cija cista koju treba cim prije ocistiti treba za 2 mjeseca napuniti 3 godine
no_sikiriki
Posts: 17275
Joined: 11/12/2012 13:21

#407 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by no_sikiriki »

kredenac-ac wrote:Preporucujem Kozarica. I otac i sin odlicni
Je li ovo u kontekstu trudnoce ili mislis da su opcenito dobri? U potrazi sam za dobrim ginekologom (za briseve i sl.) koji je po mogucnosti negdje u centru grada...
kredenac-ac
Posts: 144
Joined: 09/10/2011 19:56

#408 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by kredenac-ac »

no_sikiriki wrote:
kredenac-ac wrote:Preporucujem Kozarica. I otac i sin odlicni
Je li ovo u kontekstu trudnoce ili mislis da su opcenito dobri? U potrazi sam za dobrim ginekologom (za briseve i sl.) koji je po mogucnosti negdje u centru grada...
Moje iskustvo je bilo pozitivno i prije i tokom trudnoce. Cijene su ok za privatnike, uredjaji s kojim rade vrhunski, narocito ultrazvuk. Otac je prava stara skola, a sin mlad ali veoma strucan. Oba detaljni, nisu panicari, ulijevaju povjerenje, daju dosta korisnih savjeta, odgovaraju na mail i direktne mobitele i djeluju kao da bas brinu za pacijente.

Za papa test i briseve sam cula (nemam licno iskustvo) da je od privatnih jako dobra Anja Tomic Cica, vrhunski citolog, ali da je nemarna i da joj je ordinacija bas zastarjela. Da li je to tacno i sta znaci zastarjela ordinacija ne znam....

Nidzaru Abadzic isto preporucuju kao jako ljubaznu i sa super opremom. Ja sam se dvoumila izmedju nje i Kozarica.

Sretno
no_sikiriki
Posts: 17275
Joined: 11/12/2012 13:21

#409 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by no_sikiriki »

kredenac-ac wrote:
no_sikiriki wrote:
kredenac-ac wrote:Preporucujem Kozarica. I otac i sin odlicni
Je li ovo u kontekstu trudnoce ili mislis da su opcenito dobri? U potrazi sam za dobrim ginekologom (za briseve i sl.) koji je po mogucnosti negdje u centru grada...
Moje iskustvo je bilo pozitivno i prije i tokom trudnoce. Cijene su ok za privatnike, uredjaji s kojim rade vrhunski, narocito ultrazvuk. Otac je prava stara skola, a sin mlad ali veoma strucan. Oba detaljni, nisu panicari, ulijevaju povjerenje, daju dosta korisnih savjeta, odgovaraju na mail i direktne mobitele i djeluju kao da bas brinu za pacijente.

Za papa test i briseve sam cula (nemam licno iskustvo) da je od privatnih jako dobra Anja Tomic Cica, vrhunski citolog, ali da je nemarna i da joj je ordinacija bas zastarjela. Da li je to tacno i sta znaci zastarjela ordinacija ne znam....

Nidzaru Abadzic isto preporucuju kao jako ljubaznu i sa super opremom. Ja sam se dvoumila izmedju nje i Kozarica.

Sretno
Ok hvala ti - Anja, totalno nemarna, ordinacija nidje veze, ne bih ponovila :D
Kad se narucujes kod Kozarica da li trazis konkretno oca ili sina ili ko te zapadne?
no_sikiriki
Posts: 17275
Joined: 11/12/2012 13:21

#410 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by no_sikiriki »

Usput, ima li ko iskustva za Dr. Nidzarom Abadzic (ne u kontekstu trudnoce nego generalno), pozitivna ili negativna?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#411 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 08/11/2018 12:31, edited 1 time in total.
kredenac-ac
Posts: 144
Joined: 09/10/2011 19:56

#412 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by kredenac-ac »

Moje iskustvo je bilo pozitivno i prije i tokom trudnoce. Cijene su ok za privatnike, uredjaji s kojim rade vrhunski, narocito ultrazvuk. Otac je prava stara skola, a sin mlad ali veoma strucan. Oba detaljni, nisu panicari, ulijevaju povjerenje, daju dosta korisnih savjeta, odgovaraju na mail i direktne mobitele i djeluju kao da bas brinu za pacijente.

Za papa test i briseve sam cula (nemam licno iskustvo) da je od privatnih jako dobra Anja Tomic Cica, vrhunski citolog, ali da je nemarna i da joj je ordinacija bas zastarjela. Da li je to tacno i sta znaci zastarjela ordinacija ne znam....

Nidzaru Abadzic isto preporucuju kao jako ljubaznu i sa super opremom. Ja sam se dvoumila izmedju nje i Kozarica.

Sretno[/quote]

Ok hvala ti - Anja, totalno nemarna, ordinacija nidje veze, ne bih ponovila :D
Kad se narucujes kod Kozarica da li trazis konkretno oca ili sina ili ko te zapadne?[/quote]


Za prvi put mislim da naglasis kod kojeg hoces, a da kasnije ides automatski kod istog ako ne izrazis drugaciju zelju ili tvoj bude na odmoru.
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#413 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Bambi_na_kofeinu »

Sve preporuke za dr Šefkiju Spahovića, stariji je, ali vrlo detaljan i jako fino objasni sve što vas zanima.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#414 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Nisrin »

.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#415 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Nisrin »

Kakva su vam iskustva sa dr. Drljevicem?

Bas sam se obradovala kad vidjeh da je dr. Jasminka Cehajic u radnom odnosu kdo NABILA, vhrunski je citolog, odlicno radi papa testove, jedino sto je radila u Kumrovcu, a za mene je ginekolog ipak za privatne posjete, nikako javne...
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#416 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by wewa »

Nisrin wrote:Kakva su vam iskustva sa dr. Drljevicem?

Bas sam se obradovala kad vidjeh da je dr. Jasminka Cehajic u radnom odnosu kdo NABILA, vhrunski je citolog, odlicno radi papa testove, jedino sto je radila u Kumrovcu, a za mene je ginekolog ipak za privatne posjete, nikako javne...
Meni je nekad davno Drljevic bio u viziti dok sam lezala u Vojnoj, pa je pred punom sobom pacijentica prepricavao nekom na mobitel kako je tog jutra jednoj izvadio toliki tumor da je bila puna kanta...
Nadobudni idiot.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#417 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Nisrin »

Cini mi se za svakog se moze nesto pozitivno i nesto negativno reci, mene iskreno ne zanima to rekla-kazala, vec me zanima koliki je strucnjak, da mi konacno rijesi problem, da ne umrem sutra radi neke gluposti koja se mogla rijesiti odmah i sasjeci u korijenu, a sta ce pricati bas me briga...najbitnije u svemu da ne spominje imena pacijenata, barem ne bi trebao ako cemo gledati etiku...

Dvoumila sam se izmedju nasih dr. i zagrebackih, pa cu dati sansu nasima, nadam se da ne grijesim, jer ipak je veca cifra u pitanju...
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#418 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by wewa »

sto se tice zagrebackih ginekologa, ja imam pozitivno iskustvo s dr Simunicem
naravno, zavisi i od toga sta je problem/potreba
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#419 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by funeral blues »

azurna_obala wrote:Dr. Mašića možete naći u policijskoj ambulanti kod Centralne banke, tu radi, s tim da plaćate pregled, ako niste uposlenik nijednog policijskog tijela.
Treba li uputnica/narucivanje ili mogu samo otici i platiti pregled?
User avatar
bombašica
Posts: 455
Joined: 17/05/2011 23:23
Location: ...gdje Dunav ljubi nebo

#420 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by bombašica »

no_sikiriki wrote:Usput, ima li ko iskustva za Dr. Nidzarom Abadzic (ne u kontekstu trudnoce nego generalno), pozitivna ili negativna?
Za dr. Abadžič sam saznala na ovom podforumu i lično se uvjerila da je jako prijatna i stručna (radila kod nje papa test i ultra zvuk). Baš imam pozitivno iskustvo sa njom.
User avatar
bombašica
Posts: 455
Joined: 17/05/2011 23:23
Location: ...gdje Dunav ljubi nebo

#421 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by bombašica »

no_sikiriki wrote:Usput, ima li ko iskustva za Dr. Nidzarom Abadzic (ne u kontekstu trudnoce nego generalno), pozitivna ili negativna?
Za dr. Abadžič sam saznala na ovom podforumu i lično se uvjerila da je jako prijatna i stručna (radila kod nje papa test i ultra zvuk). Baš imam pozitivno iskustvo sa njom.
no_sikiriki
Posts: 17275
Joined: 11/12/2012 13:21

#422 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by no_sikiriki »

bombašica wrote:
no_sikiriki wrote:Usput, ima li ko iskustva za Dr. Nidzarom Abadzic (ne u kontekstu trudnoce nego generalno), pozitivna ili negativna?
Za dr. Abadžič sam saznala na ovom podforumu i lično se uvjerila da je jako prijatna i stručna (radila kod nje papa test i ultra zvuk). Baš imam pozitivno iskustvo sa njom.
Bila sam na kraju kod nje, samo bris radila, ok je bila i kad budem imala potrebu vjerovatno cu opet otici njoj, iako recimo ako radis bris moras ga sam nositi do laboratorije...i bila je malo komicna jer me je pocela psihoanalizirati, vidi se da je taj tip, onako "umjetnicki" :D i preporucila je neki irigator sto me je razocaralo jer je to inace poprilican "no no" jer narusava prirodnu floru i faunu. Takodjer me ja malo "ucrnjacila" jer je rekla da cu imati dozivotni problem jer kao nisam dobro usivena nakon poroda (sto mi prethodni ginekolog nije rekao), nadam se da nije u pravu sto se toga tice...a ordinacija mi se svidjela, i pristup ono kao na zapadu gdje ti daju onu jednokratnu haljinu da se ne osjecas "golo" na pregledu :)
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#423 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by azurna_obala »

funeral blues wrote:
azurna_obala wrote:Dr. Mašića možete naći u policijskoj ambulanti kod Centralne banke, tu radi, s tim da plaćate pregled, ako niste uposlenik nijednog policijskog tijela.
Treba li uputnica/narucivanje ili mogu samo otici i platiti pregled?

To stvarno ne znam :| . Proguglajte telefon, pa ipak provjerite s njima.
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#424 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by funeral blues »

Hvala svakako :)
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#425 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Nisrin »

no_sikiriki wrote:
bombašica wrote:
no_sikiriki wrote:Usput, ima li ko iskustva za Dr. Nidzarom Abadzic (ne u kontekstu trudnoce nego generalno), pozitivna ili negativna?
Za dr. Abadžič sam saznala na ovom podforumu i lično se uvjerila da je jako prijatna i stručna (radila kod nje papa test i ultra zvuk). Baš imam pozitivno iskustvo sa njom.
Bila sam na kraju kod nje, samo bris radila, ok je bila i kad budem imala potrebu vjerovatno cu opet otici njoj, iako recimo ako radis bris moras ga sam nositi do laboratorije...i bila je malo komicna jer me je pocela psihoanalizirati, vidi se da je taj tip, onako "umjetnicki" :D i preporucila je neki irigator sto me je razocaralo jer je to inace poprilican "no no" jer narusava prirodnu floru i faunu. Takodjer me ja malo "ucrnjacila" jer je rekla da cu imati dozivotni problem jer kao nisam dobro usivena nakon poroda (sto mi prethodni ginekolog nije rekao), nadam se da nije u pravu sto se toga tice...a ordinacija mi se svidjela, i pristup ono kao na zapadu gdje ti daju onu jednokratnu haljinu da se ne osjecas "golo" na pregledu :)

Ja uvijek u mojoj haljini :D
Irigator ni ja ne koristim, nece mi naruciti floru vaginalnu, jer sam napr koristila sa omim tbl koje dodju uz njega ili sam stavljala hrastovu koru, ali je problem sto s irigatorom vjerovatno unesem milione bakterija---ok, moze se prokuhati u vodi da se ubiju bakterije, ali da li ce ih ubiti 100%?
Uglavnom, bacene pare...
Post Reply