Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#326 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by julisiz es grant »

Bambi_na_kofeinu wrote:
Amy82 wrote:Dr. Spahovic, kolposkopija, papa i ultrazvuk 100 KM

Ja koliko znam Divanovic ne radi kolposkopiju, a uzorke mu gleda Spahovic (ispravite me ako grijesim). Spahovic ti sve lijepo objasni i odgovara na pitanja, i on je u godinama doduse ali meni je on i dalje broj 1. Posebno mi se svidjelo sto na prvom pregledu te prvo saslusa i porazgovara, nema nista na brzinu...
Za njega sam čula da je među najboljima, ali je sada baš u godinama?
Gdje se nalazi?
Čiko ima ravno 80, al dobar čikica :) Za kolposkopiju i citologiju još uvijek ponajbolji.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#327 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by julisiz es grant »

Bambi_na_kofeinu wrote:
badalpur wrote:
Moja tetka bila nedavno, papa i UZV 100 KM s tim što je ona htjela samo papa, on se uvrijedio i rekao kako to mora ici u paketu :? ...Ma i on je malo prolupao.
Mojoj mami su objasnili kada joj je dijagnosticiran rani stadij raka maternice da takvo nešto papa ne bi ni otkrio jer su promjene dublje u materištu, i zato je potrebno uz papa test raditi i uzv.
Ako se radi o raku TIJELA MATERICE, onda su u pravu, tu ide ultrazvuk pa kiretaža kao definitivna dijagnoza.
Ako se radi o raku GRLIĆA MATERICE, onda su lažovi i lopovi.
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#328 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Bambi_na_kofeinu »

julisiz es grant wrote:
Bambi_na_kofeinu wrote:
badalpur wrote:
Moja tetka bila nedavno, papa i UZV 100 KM s tim što je ona htjela samo papa, on se uvrijedio i rekao kako to mora ici u paketu :? ...Ma i on je malo prolupao.
Mojoj mami su objasnili kada joj je dijagnosticiran rani stadij raka maternice da takvo nešto papa ne bi ni otkrio jer su promjene dublje u materištu, i zato je potrebno uz papa test raditi i uzv.
Ako se radi o raku TIJELA MATERICE, onda su u pravu, tu ide ultrazvuk pa kiretaža kao definitivna dijagnoza.
Ako se radi o raku GRLIĆA MATERICE, onda su lažovi i lopovi.
Radilo se o tijelu materice. Mama je redovno radila papa testove koji su bili ok, pa su joj rekli da je trebala da radi i uzv kontrole, a to joj njena dr nikada nije predložila.
Zato mislim da je ok kada ginekolog kaže da bi papa i uvz trebali ići u paketu, nije to nužno samo želja da više naplate.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#329 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by julisiz es grant »

U principu, ako nema tegoba i ako je palpatorni nalaz uredan, UZ se može preskočiti. Karcinom tjela materice počinje ranim krvarenjem, pa se tako obično na vrijeme i otkrije i riješi nerijetko i samom operacijom.
Karcinom grlića je sasvim drugačiji, on je tihi podmukli ubica koji se ne najavljuje ni krvarenjem ni bolovima ni ničim. Te tegobe se jave kad je već uzeo maha i kad je najčešće inoperabilan. Ali do tada prođe kroz niz premalignih stanja (a to su oni CIN-ovi), koji, kad se uoče Papa testom i potvrde kolposkopijom i biopsijom, liječe se vrlo jednostavno. E u tome je nemjerljiva vrijednost redovnog uzimanja Papa testa ZDRAVIM ženama, koje nemaju nikakvih tegoba.
Agne
Posts: 1
Joined: 01/09/2013 21:07

#330 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Agne »

Ginekolog dr. Delic u BSO - Sunce poliklinika, odusevljena sam iskreno...a i sestre su fine, ocekivala sam standardno drsko ponasanje - koji je vas problem bla bla i cao, medjutim iznenadila sam se, sve preporuke... :D :D :D
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#331 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by lavorpunvode »

julisiz es grant wrote:U principu, ako nema tegoba i ako je palpatorni nalaz uredan, UZ se može preskočiti. Karcinom tjela materice počinje ranim krvarenjem, pa se tako obično na vrijeme i otkrije i riješi nerijetko i samom operacijom.
Karcinom grlića je sasvim drugačiji, on je tihi podmukli ubica koji se ne najavljuje ni krvarenjem ni bolovima ni ničim. Te tegobe se jave kad je već uzeo maha i kad je najčešće inoperabilan. Ali do tada prođe kroz niz premalignih stanja (a to su oni CIN-ovi), koji, kad se uoče Papa testom i potvrde kolposkopijom i biopsijom, liječe se vrlo jednostavno. E u tome je nemjerljiva vrijednost redovnog uzimanja Papa testa ZDRAVIM ženama, koje nemaju nikakvih tegoba.
Divno, doktor na temi :D ako nije problem voljela bih dobiiti odgovor na jedno pitanje. Postoji li neki lijek za bolove koji mi nece zaustaviti krvarenje prvi dan ciklusa? Pokusala sam sa Caffetinom, brufenom i/ili neofenom, Raptenom, Voltarenom I sl. Cak i paracetamol isto djeluje iako je preslab da me rijesi bolova. Je li ovo normalna pojava uopste, jer nisam cula da jos neko ima slicne probleme :) Hvala!
I da, imam svoju doktoricu, ali svaki put nekako zaboravim pitati ovo, naredni termin tek za mjesec dana.
Rhaenys
Posts: 3
Joined: 22/10/2014 14:33

#332 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Rhaenys »

Molim savjet, hitno

Bila sam na redovnom godisnjem ginekoloskom pregledu u poliklinici dr. Kandic. Student sam i imam preko 26 godina tako da nemam zdravstveno osiguranje a da ironija bude jos veca studiram medicinu, Uglavnom, Papa nalaz nije uredan i dr. mi je preporucila biopsiju. Zanima me zna li neko kolike su cijene biopsije u privatnim poliklinikama ili postoji li mogucnost da to svejedno uradim u drzavnoj ambulanti i uz koju cijenu s obzirom da nemam osiguranje
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#333 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by dobar osjecaj »

Rhaenys wrote:Molim savjet, hitno

Bila sam na redovnom godisnjem ginekoloskom pregledu u poliklinici dr. Kandic. Student sam i imam preko 26 godina tako da nemam zdravstveno osiguranje a da ironija bude jos veca studiram medicinu, Uglavnom, Papa nalaz nije uredan i dr. mi je preporucila biopsiju. Zanima me zna li neko kolike su cijene biopsije u privatnim poliklinikama ili postoji li mogucnost da to svejedno uradim u drzavnoj ambulanti i uz koju cijenu s obzirom da nemam osiguranje
Izvini ali podsjecas me na brojne kolege koji me nazovu s rijecima "hej zurim hitno mi je, mozes li mi nazvati tog i tog kolegu da mu preneses to i to..." a za to vrijeme su samo najbolje i najtacnije u vlastito ime mogli doci i do kolege pa tako i ti do potrebnih informacija u javnoj ustanovi.
Vecina privatnih poliklinika ima sajtove na kojima imaju cjenovnike i kontakt podatke. U javnim ustanovama i bez osiguranja mozes dobiti sve usluge koje nude po utvrdjenim cjenovnicima koji su razliciti od ustanove do ustanove.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#334 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Nisrin »

Imate li preporuku za nekog ginekologa koji radi SUBOTOM??? Trebam uraditi pregled, papa test, kolposkopiju i UZV...
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#335 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by badalpur »

Rhaenys wrote:Molim savjet, hitno

Bila sam na redovnom godisnjem ginekoloskom pregledu u poliklinici dr. Kandic. Student sam i imam preko 26 godina tako da nemam zdravstveno osiguranje a da ironija bude jos veca studiram medicinu, Uglavnom, Papa nalaz nije uredan i dr. mi je preporucila biopsiju. Zanima me zna li neko kolike su cijene biopsije u privatnim poliklinikama ili postoji li mogucnost da to svejedno uradim u drzavnoj ambulanti i uz koju cijenu s obzirom da nemam osiguranje
Ja sam prema Kandićima skeptična nakon što su mojoj prijateljici rekli da ima rak debelog crijeva, a zatim joj uzeli bruku love za dodatne analize. NA kraju se ispostavilo da su u pitanju polipi. Tad ih je odj**ala i otišla se liječiti u Opću bolnicu. Trazi ti drugo misljenje.
zingiri_pingiri
Posts: 5
Joined: 10/11/2014 14:57

#336 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by zingiri_pingiri »

Da se vratimo na temu.. zanima me vase misljenje, da li neko ima iskustva sa ordinacijom http://www.nabil.ba/ na Ilidzi?
Dobila sam preporuku od prijateljice za papa i ultrazvuk ( generalka za prvu trudnocu ) :lol:

Molim za pomoc ili prijedlog nekoga ko ima vise iskustva :zoka:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#337 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Nisrin »

Ginekkog koji radi SUBOTOM? da je strucan?!
Huremika
Posts: 70
Joined: 04/04/2013 02:04

#338 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Huremika »

Definitivno najgori ginekolog u Sa je Amira Frljak!!! Zena nadobudna puna sebe, telefonira tokom pregleda, uvijek je neko ceka pa pregled zbrza u 5 minuta, ako imate koje podpitanje namrsti se jer bi da svaki dodatni odgovor unovci, za ranicu na grlicu maternice je rekla mala rana i vise nikad je nije spomenula, dok jedan pregled kod dr.Spahovica je bio dovoljan da covjek kaze za ranu da je tezi oblik i da je odmah dao smjernice za reagovanje. A da ne spominjem kod dr. Frljak istraumirane medicinske sestre, koje od straha od doktorice sapucu kada vam se obracaju!! Uzas!!!!! Tople preporuke za dr. Spahovica, fenomenalan doktor, sa iscrpnim i temeljitim odgovorima, tako strucan, nemam rijeci.
TaraCrvena
Posts: 165
Joined: 08/05/2015 20:48

#339 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by TaraCrvena »

Imala Sam jako lose iskustvo sa doktorom iz Sanase,neki arap.Uglavnom,ogulio me nekih 300 km,onda Sam otisla kod Guticke privatno u Eurofarm u Uniticu.Cijena pregleda 30 km,papa 55.Preporucam svima dr.Gutic.
Pufnicaa
Posts: 9
Joined: 02/06/2015 16:46

#340 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Pufnicaa »

Da i ja dam tople preporuke za Dokt.Jadranku Dizdarevic.Radi u Novoj zgradi Uniprometa na socijalnom.Zena je starija ali je jako fina ljubazna sve lijepo objasni,saslusa odgovori na more pitanja bez zurbe i srkleta.I sestra koja radi s njom i na prijemu je joj je jako fina i ljubazna...cijene su solidne nista previse..Uz 50km..
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#341 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Nisrin »

Da li je iko od vas imao problema sa mozaikom i punktacijom? Je li moguce da je svim ginekolozima kod nas to OK? Nema lijecenja, terapija ni uklanjanja toga?! Nego stalne kontrole?!
User avatar
Ericha100
Posts: 192
Joined: 09/01/2013 16:51

#342 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Ericha100 »

Ja sam ginekologu počela ići sa 15-16 godina radi jako bolnih menstruacija i problema s licem, i kožom općenito. Prvi put sam išla nekoj maminoj doktorici na Ilidži. Ne sjećam se naziva ordinacije ni imena doktorice, ali se sjećam da me pregledala odokativno i rekla da sam ja ok. :D
Onda je prošlo nekog vremena i na nagovor kozmetičarke, opet radi problema s licem, odem Lokmićki na Vojničkom. Kod nje sam se počela liječiti od 2008/2009. Prva je koja me uputila da uradim nalaz hormona i tada sam saznala da imam par hormona prilično povišenih. Dala mi je Diane da pijem i to je bilo njeno rješenje sve dok sama nisam prestala piti sad u septembru jer, što je dosta, dosta je. U međuvremenu sam redovno radila papa test kod nje i svaki put bi rekla da je sve uredno. Naknadno sam saznala da je u zadnje dvije godine preporuka citologa bila da test ponovim svako 3-4 mjeseca i da imam citolizu. Ona je to meni prenijela da je papa malo inkokluzivan i da ga od sad radim svako šest mjeseci ali da je i dalje uredan. Pri tome sam imala stalne probleme s gljivicama koje mi nikad nije riješila. Jeste propisivala terapiju, ali očigledno ili nije bila adekvatna, ili nije bila dovoljna, ili nešto treće. Pošto kod nje nikad nije bio običaj da mi da papa test da ja vidim svojim očima, već mi ga pročita i vrati u karton, jedan dan sam otišla i digla sve svoje nalaze iz kartona i tad sam i vidjela da mi nalazi i nisu bili toliko uredni i prestala sam njoj ići. Posebno jer kad sam je pitala do kad ću ja piti kontracepcijske tablete za povišene hormone i imali neka dijagnoza konkretna što su oni uopšte povišeni, nonšalantno mi je rekla da možda imam neki benigni tumor na hipofizi, ali da se ne brinem, opustim i ne sekiram oko toga. :lol:

Ljetos sam na preporuku otišla kod dr. Frljak. Prvo mi je rekla da ona ne čita tuđe nalaze, što mi je zvučalo već nestručno i kompleksaški jer ne znam kako da ti objasnim šta je problem i što sam ti došla ako ti neću donijeti nalaze. Pri tome sam s prvog termina otišla potresena jer je žena faktički zaključila da je moje zdravstveno stanje zapušteno isto kao da uopšte nisam ni išla ginekologu, da hitno moram raditi kolposkopiju i da imam jaku citolizu. Poslije toga je četiri puta neuspješno pokušala da mi uzme bris za papa test, pa je rađenje i čekanje papa testa trajalo preko tri mjeseca. Prva dva puta je ponovila o svom trošku, a onda mi rekla da platim 20 KM za citologa, "iako nije moja greška." Objašnjenje zašto nikako da dobijem nalaz je bilo da imam jaku citolizu (no shit, pa zato sam i došla) i da se uzorak raspadne prije nego i dođe do citologa, ali nijednom joj nije palo napamet da onda možda treba hitno poslati isti dan, a ne da uzorak stoji par dana prije nego stigne citologu, jer oni imaju takav raspored u ordinaciji da samo četvrtkom šalju uzorke. Tad sam već skontala da je i njen rad i stručnost frljava kao i njeno prezime i da gubim vrijeme i još bacam pare. Kad sam dobila konačno nalaz, papa je bio uredan. I tu je ona završila sa mnom. Niti mi je objasnila što i šta je bila citoliza, nije mi je pomogla sa stalnom infekcijom koju je vidjela pod mikroskopom, pretpostavljam da je to mozaik. Primila sam terapiju, ali simptomi nisu prošli i znam da je i dalje tu. Za problem s hormonima je rekla da prestanem piti Diane, ali nije smatrala da trebam ponoviti nalaz i ponovo uraditi hormone.
Naravno više joj ne mislim ići.
Nisrin wrote:Da li je iko od vas imao problema sa mozaikom i punktacijom? Je li moguce da je svim ginekolozima kod nas to OK? Nema lijecenja, terapija ni uklanjanja toga?! Nego stalne kontrole?!
Ja imam probleme s mozaikom, mada mi nije ni danas jasno šta to znači, jer niko nije pojasnio, a mrzim se dijagnosticirati preko interneta. Svaka druga dijagnoza je rak. :lol:
Pretpostavljam da je to vezano uz ovu stalnu gljivičnu infekciju koju imam. Nisam još našla rješenje ni adekvatnu terapiju. Mada sam skontala da je imunitet bitan, pa uzimam med i kapi propolisa svaki dan u kombinaciji s imunoglukanom. Nije loše uzimati ni dodatne vitamine, B kompleks i sl.
Last edited by Ericha100 on 23/12/2015 14:06, edited 1 time in total.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#343 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by julisiz es grant »

Što vas privatnici zajebaju :roll:
Citoliza je samouništenje ćelija na uzorku, za koje su krivi isključivo oni, nestručnim uzimanjem i čuvanjem uzorka, a nije nikakva bolest.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#344 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by dobar osjecaj »

julisiz es grant wrote:Što vas privatnici zajebaju :roll:
Citoliza je samouništenje ćelija na uzorku, za koje su krivi isključivo oni, nestručnim uzimanjem i čuvanjem uzorka, a nije nikakva bolest.
Sto se mene tice, moze jedanput. Ja nikome vise ne idem dva puta ako nisam savrseno zadovoljna uslugom, posvecenim vremenom i osjecajem da sam za novac koji sam platila dobila pregled a ne neku brzinsku procedure vise nalik nekom pregledu hajvana nego ljudi.
User avatar
Ericha100
Posts: 192
Joined: 09/01/2013 16:51

#345 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Ericha100 »

julisiz es grant wrote:Što vas privatnici zajebaju :roll:
Citoliza je samouništenje ćelija na uzorku, za koje su krivi isključivo oni, nestručnim uzimanjem i čuvanjem uzorka, a nije nikakva bolest.
Hvala na objašnjenju. Ako gledam iz pozitivnog ugla, a bolje mi je radi sebe nego da se nerviram, znači jedna dijagnoza manje. :lol:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#346 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Nisrin »

Treba otici Spahovicu, jeste star ali je najbolji CITOLOG, ostali pojma nemaju!
A ja nikako da mu odem, jer je uvijek prezauzet :( nikako da se uklopim...a svi ga hvale na sve strane
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#347 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Klitemnestraaa »

Ima li iko iskustva s xy asocijacijom?

Nemam nikakvih problema, nego nisam nikad bila kod ginića, a seksualno sam aktivna i imam 20 g. pa kontam bilo bi krajnje vrijeme da odem, meni je samo potreban neko nježan i strpljiv jer me je straaaaašno strah, čula sam da pregled može boljeti.

Također, je li oni tamo samo "ručno" pregledaju ili se rade i UZV, papa ili šta već? Hjoj čula sam da i to boli pa eto ikakva iskustva za prvi put giniću bi bila dobro došla. :)
curicaizsume
Posts: 22
Joined: 18/11/2010 22:44

#348 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by curicaizsume »

Ja bih toplo preporučila dr. Jadranku Dizdarević. Pored što je kvalitetna doktorica dobra je kao i čovjek. Dok sam bila trudna dva puta sam morala vanredno otići i niejdnom mi nije naplatila iako je pregled trajao 10 minuta. Čula sam da dosta doktora i tih deset minuta bi naplatila.
Ttttttt1999
Posts: 5
Joined: 20/01/2016 18:26

#349 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Ttttttt1999 »

Molim vas mozete li mi reci da li se neka od vas operisala na klinici za ginekologiju na jezeru, da podijeli svoje iskustvo.. Molim vas, hitno je :( :?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#350 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Nisrin »

Papa test kolposkopija i UZ, ima li da negdje nije 180KM?
Post Reply