Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
knjizevnica1984
Posts: 24
Joined: 11/08/2010 16:39

#301 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by knjizevnica1984 »

otherside wrote:
knjizevnica1984 wrote:
otherside wrote:
za knjizevnicu imas divan vokabular :D
Hvala na zapažanju. Svi se koriste vulgarizmima, samo što to književnici i književnice rade nesputano i otvoreno. :-D Drugi i druge glume moralne ljude i jezičke čistunce. :D
drugi i druge mozda ne koriste vulgarizme koji spadaju u kanalizacione eseje pa im zapadnu za oko.
nismo svi toliko nacitani :D
Čestitam na priznaju. I mogla bih još štošta da ti kažem o tome šta je ustvari esej, jer očito misliš da znaš, ali ovo nije odjeljak za tu temu, ukoliko nisi primijetila, budući da si prezauzeta liječenjem nekih sujeta i kompleksa. Stoga, budi mi pozdravljena, i pročitaj koju knjigu, možda naučiš nešto. :thumbup:
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#302 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by otherside »

ZA SVOJE PARE IMAM PRAVO DA TE PITAM ŠTA GOD HOĆU, a osim toga da znam odgovore na pitanja, sigurno ne bih davala TEBI pare da slušam govna kako izlaze iz usta), da je u domu zdravlja pa haj, mada ni to NE ODOBRAVAM, jer svako dobija plaću za ono što radi, niko ne volontira!!!!
u domu zdravlja moze kanalizacija, privatno ne?
toliko o sujeti i kulturi.
a bogme, i od mene toliko - odoh citati :D
User avatar
kadinica
Posts: 871
Joined: 04/05/2012 12:46

#303 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by kadinica »

nikala wrote:Pozdrav svima, interesuje me vase misljenje o dr. Hadziomerovicu, idem kod njega vec 2 god.ljubazan je, nalazi su mi uredni, osim manje ranice na grlicu, posle porodjaja se pojavila... Dr kaze da to nije nista, papa je uredan a citolog kod njega je Ana Tomić Č. Molim vas za iskustva o njemu jer vidim da ga na forumu niko ne spominje, ja sam od starijih gospodja cula sve pohvale ali bi znacilo vaše mišljenje. pozdrav i unaprijed hvala!!!
Iskustvo, nakon 2 godine?
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#304 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Ma.Le.Na »

knjizevnica1984 wrote:
programerka wrote:Obišla sam više ginekologa u Sarajevu i mogu reći da ni sama ne znam kome dalje...
Vezano za par navikanih ljekara....
Prvo sam, čitajući pozitivne komentare, otišla kod dr Spahovića prije par godina. Simpatičan čikica, fino je razgovarao i detaljno me pregledao, dao mi dijagnozu "čokoladne ciste" i preporuku da istu odmah ukolnim. Kada sam našla neku vezu da odem na laparoskopiju i došla na kliniku, utvrdili su da ciste nema, dakle nije mogla biti ta vrsta cise, jer takve ne mogu pući same. Nakon što sam ponovno došla kod njega, bilo mu je vidno krivo što je dao krivu dijagnozu i rekao mi da pošto ja nastojim ostati trudna, a on ne vodi trudnice, da potražim drugog ljekara. Bez obzira na sve, na mene je kao čovjek ostavio fin utisak, iako sam čula i još neka loša iskustva sa dr Spahovicem u poslednje vrijeme, jer je kao već ostario.
Zatim sam, opet prema preporukama foruma, otišla kod dr Divanovića. Ne znam dal je stručan, jer od tri puta koliko sam dolazila, nije se pokazao, a nije me ni pregledao... Svaki put sam platila 30KM za KONSULTACIJE! Znam da ne može raditi besplatno, ali mislim da je 30KM previše za to što mi je prvi put rekao koje nalaze da donesem, drugi put prepisao te nalaze na papir sa logom njegove ordinacije i rekao da uradim još neke i treći put sve rezultate ponovno prepisao i rekao mi da nađem endokrinologa?!!! Dakle, bez ikakve terapije, savjeta, pregleda mog stanja, 90KM!!! Pri tome je bio jaaako neljubazan, na svako moje pitanje odgovarao drsko i neljubazno, kao da sam morala znati ono što pitam. Ja sam bila stvarno šokirana i ne bih mogla ići kod njega da je ne znam kakav stručnjak, jer se poslije izlaska iz njegove ordinacije osjećam kao IDIOT!
Onda sam krenula kod dr Hadziomerovica i kod njega sam išla jedno vrijeme. On mi je bio OK, odgovarao je fino na pitanja, ali je problem s njim što nema neki dugoročniji plan za pacijenta(išla sma mjesečno na folikulometrije). Meni se jednom omišljao dal će mi dati neku injekciju, pa kao hajde neću ovaj put, nego idući, a naravno idući je potpuno zaboravio i sve ispočetka, stalno sam se vrtila u krug i gubila vrijeme. Pored toga, on je jako često odsutan, a mijenja ga doktorica, koja nema informacije o mom stanju i pregleda kao da si prvi put došao. Dodatno je meni bio problem što imam blagi poremećaj rada štitne žlijezde, pa me uporedo vodila i njegova žena, internista, i svaki put mi radila ekg iako nikad u životu mi ekg nije bio loš, uvijek kaže da je to školski primjer dobrog ekg-a. Pa u čemu je onda bila poenta da ga radi svaki put?! Elem, nadavala sam se para na te preglede, a samo sam gubila vrijeme, čini mi se...
Onda sam išla i kod par ljekara u drugim gradovima, ali mi nije zgodno zbog praćenja ovulacije, pa sam sada krenula kod dr Mehmedbasica, odnosno dr Maje koja radi kod njega. Prvi utisak je pozitivan, odmah mi je rekla plan za narednih nekoliko mjeseci, što me malo ohrabrilo, pa vidjećemo šta dalje....
Da, nekada davnoo, u Kumrovecu mi je radila kolposkopiju dr Anja Tomić(čini mi se da se tako zvala) i mogu reći da je krasna doktorica, za mene je bila pravo iznenađenje u odnosu na ostale doktore u javnom sektoru, jako nježna, prijatna i pozitivna žena...

Izvinite na dugom postu :)
Hvala na informacijama. Treba se sve reći. :)
odlican post
User avatar
A_R
Posts: 82
Joined: 16/08/2012 14:01

#305 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by A_R »

drage moje,
zna li ijedna da li dr divanovic radi ovih dana? imam neprovjerenu info da ne radi za vrijeme ramazana, a poprilicno mi je hitno?
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#306 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by wewa »

A_R wrote:drage moje,
zna li ijedna da li dr divanovic radi ovih dana? imam neprovjerenu info da ne radi za vrijeme ramazana, a poprilicno mi je hitno?
doktor je na godisnjem do 04.08.
User avatar
A_R
Posts: 82
Joined: 16/08/2012 14:01

#307 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by A_R »

wewa wrote:
A_R wrote:drage moje,
zna li ijedna da li dr divanovic radi ovih dana? imam neprovjerenu info da ne radi za vrijeme ramazana, a poprilicno mi je hitno?
doktor je na godisnjem do 04.08.
hvala :kiss: :kiss:
switty
Posts: 130
Joined: 02/02/2013 20:20

#308 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by switty »

Molim vas za info. ako neko zna: koja je cijena konsultatacija kod Mehmedbašića tj. kod doktorice Maje- dobila sam preporuku za nju. Inace, zelim poceti sa tabletama za kontracepciju, pa idem na konsultacije... ako znate drugog ginekologa koji je odlican za ovo, pisite :D kao i cijene takvih konsultacija. HVALA puno :-) :-) :-)
User avatar
kadinica
Posts: 871
Joined: 04/05/2012 12:46

#309 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by kadinica »

Naplatit ce ti ko obicni pregled sto ce i uraditi i reci ti sta od nalaza da uradis.

To moze biti skupo, sve zavisi sta ce traziti da uradis, nalaze krvi, papa test i sl.
jasmina_sa
Posts: 2
Joined: 26/11/2012 02:32

#310 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by jasmina_sa »

molim pomoc..treba mi preporuka za ginekologa (hocu da pocnem koristiti kontraceptivne pilule ), neko ko je ljubazan i pristupacan za razgovor...i ima li neko iskustva sa ginekolozima iz vojne bolnice ili sa koseva ? i koliko inace kostaju ti pregledi i konsultacije kod privatnika ?
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#311 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Bambi_na_kofeinu »

Ne mogu da se snađem, a sigurno ste već negdje spominjale :sad: , cijene usluga kod dr. Divanović?
Kompletan pregled, papa uz...
Bila bih jako zahvalna :)
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#312 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by wewa »

Bambi_na_kofeinu wrote:Ne mogu da se snađem, a sigurno ste već negdje spominjale :sad: , cijene usluga kod dr. Divanović?
Kompletan pregled, papa uz...
Bila bih jako zahvalna :)
sistematski je 140 ili 150 KM, nisam sigurna.
ono sto znam je da vrijedi svake marke :thumbup:
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#313 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Bambi_na_kofeinu »

wewa wrote:
Bambi_na_kofeinu wrote:Ne mogu da se snađem, a sigurno ste već negdje spominjale :sad: , cijene usluga kod dr. Divanović?
Kompletan pregled, papa uz...
Bila bih jako zahvalna :)
sistematski je 140 ili 150 KM, nisam sigurna.
ono sto znam je da vrijedi svake marke :thumbup:
Pročitah da zna biti osoran, ne smeta mi to, samo neka je detaljan.
Hvala :)
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#314 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by wewa »

Bambi_na_kofeinu wrote:
wewa wrote:
Bambi_na_kofeinu wrote:Ne mogu da se snađem, a sigurno ste već negdje spominjale :sad: , cijene usluga kod dr. Divanović?
Kompletan pregled, papa uz...
Bila bih jako zahvalna :)
sistematski je 140 ili 150 KM, nisam sigurna.
ono sto znam je da vrijedi svake marke :thumbup:
Pročitah da zna biti osoran, ne smeta mi to, samo neka je detaljan.
Hvala :)
on je starinski doktor, temeljit i puno zna. voli kad mu se da prilika da kaze sve sto misli da pacijentica treba znati, ali da priliku i da se kaze i da se pita.
ja sam kod njega 12 godina i ne bih ga mijenjala za brdo karamela :-D
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#315 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Amy82 »

Dr. Spahovic, kolposkopija, papa i ultrazvuk 100 KM

Ja koliko znam Divanovic ne radi kolposkopiju, a uzorke mu gleda Spahovic (ispravite me ako grijesim). Spahovic ti sve lijepo objasni i odgovara na pitanja, i on je u godinama doduse ali meni je on i dalje broj 1. Posebno mi se svidjelo sto na prvom pregledu te prvo saslusa i porazgovara, nema nista na brzinu...
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#316 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Bambi_na_kofeinu »

Amy82 wrote:Dr. Spahovic, kolposkopija, papa i ultrazvuk 100 KM

Ja koliko znam Divanovic ne radi kolposkopiju, a uzorke mu gleda Spahovic (ispravite me ako grijesim). Spahovic ti sve lijepo objasni i odgovara na pitanja, i on je u godinama doduse ali meni je on i dalje broj 1. Posebno mi se svidjelo sto na prvom pregledu te prvo saslusa i porazgovara, nema nista na brzinu...
Za njega sam čula da je među najboljima, ali je sada baš u godinama?
Gdje se nalazi?
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#317 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Amy82 »

Kod Bristola, ulaz pored Tratorije, 640 655
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#318 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by triple mama »

Bambi_na_kofeinu wrote:
Amy82 wrote:Dr. Spahovic, kolposkopija, papa i ultrazvuk 100 KM

Ja koliko znam Divanovic ne radi kolposkopiju, a uzorke mu gleda Spahovic (ispravite me ako grijesim). Spahovic ti sve lijepo objasni i odgovara na pitanja, i on je u godinama doduse ali meni je on i dalje broj 1. Posebno mi se svidjelo sto na prvom pregledu te prvo saslusa i porazgovara, nema nista na brzinu...
Za njega sam čula da je među najboljima, ali je sada baš u godinama?
Gdje se nalazi?

MOLIM VAS ZNATE LI KOLIKO JE KOD DR SPAHOVIĆA SAMO PAPA TEST? HVALA
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#319 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by saga »

PRIJE GODINU DANA BIO 50KM, VJERUJEM DA JE I OSTAO TOLIKO.

ajajaj.
orange
Posts: 129
Joined: 27/05/2003 00:00

#320 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by orange »

wewa wrote: on je starinski doktor, temeljit i puno zna. voli kad mu se da prilika da kaze sve sto misli da pacijentica treba znati, ali da priliku i da se kaze i da se pita.
ja sam kod njega 12 godina i ne bih ga mijenjala za brdo karamela :-D
+1

Iako sam par puta izasla nasekirana iz njegove ordinacije, ispostavilo se da je svaka njegova kritika i tersanje imalo itekakvu osnovu i da je bilo iskljucivo u moju korist. Zato sam mu zahvalna i za tersanje ponekad i za zahtjevnost sto se tice angazovanja oko nalaza i za sve. Daj Boze da bude u stanju da sto duze radi, jer ovakvih ljekara kao sto su on i Spahovic je sve manje i manje nazalost.
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#321 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by triple mama »

girl wrote:Ja sam prvo bila kod Nejre prije nekoliko godina - uradila mi papa i pregledala me "rukom". "Sve je ok". Nije uradila UZV. Slijedece godine isto. Pola godine poslije promijenim ginekolog- odem kod Vernesa. Na UZV - endometriom na lijevom jajniku. Pola godine poslije , endometriomi na oba - pa ja bila operisna. Nejrom nisam zadovoljna, bila mi je povrsna, Vernesom isto nisam zadovoljna - jer mi je i on povrsan, iako je dijagnoza koju mi je postavio bila tacna. Ako cete posteno, operisana sam, imala sam upalu na papa testu, i jos nekih drugih problema - Vernes me nikad nije poslao da uradim briseve. otisla sam na svoju ruku i otkrila ureaplasmu. i tako, da ne duljim.... Ja sebi nisam nasla ginekologa u Sa. Bila sam na kosevu kod Godinjaka - ali je kod njega prevelika guzva , tako da cekas sto godina da rijesis neki problem. Divanovic je kazu ok, ali ja sam bila samo jednom prije OP da mi potvrdi Vernesovo misljenje ( potvrdio i rekao da cekam 2 mj, pa na kotrolu - tad sam vec imala endometriomske ciste preko 5 cm na jednom i 3 na drugom jajniku). Kad sam dosla do op, doktori se ibretili sto nisam prije dosla - :shock: a ja se bas trudila da idem redovno ginekologu. Uglavnom nakon godinu dana borbe, ja sam sad hvala Bogu ok. Nasla doktora u drugom gradu. Za sad - a situacija znaci bila , operisana endometrioza, upala na papa testu, ureaplazma, zacepljen desni jajovod, vodena cista na jajniku. Imala sam nekih problem i s papa testom, nejasnih rezultata i sl. Iz nekih razloga nisam mogla kod svog dr, pa je moje dileme svojom ljubaznoscu i trudom rijesila dr. Anja Tomić - Čiča. Ona je citolog na Kosevu, ali radi i privatno. Ordinacija se mislim zove Femina. Uradila mi kolposkopiju i papa test. Obzirom da je njena specijalnost upravo citologija, ako radite papa, ja bih je toplo preporucila. Kod kuce mi je broj, a sad sam na poslu, pa cu poslije napisati. Sretno :)
voljela bih dobiti broj, ako neko ima, od ove doktorice. hvala.
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#322 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by _Astra_ »

Molim vas za info koja je cijena papa testa kod doktorice Anje.

Unaprijed hvala
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#323 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by badalpur »

saga wrote:PRIJE GODINU DANA BIO 50KM, VJERUJEM DA JE I OSTAO TOLIKO.

ajajaj.
Moja tetka bila nedavno, papa i UZV 100 KM s tim što je ona htjela samo papa, on se uvrijedio i rekao kako to mora ici u paketu :? ...Ma i on je malo prolupao.
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#324 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Bambi_na_kofeinu »

badalpur wrote:
Moja tetka bila nedavno, papa i UZV 100 KM s tim što je ona htjela samo papa, on se uvrijedio i rekao kako to mora ici u paketu :? ...Ma i on je malo prolupao.
Mojoj mami su objasnili kada joj je dijagnosticiran rani stadij raka maternice da takvo nešto papa ne bi ni otkrio jer su promjene dublje u materištu, i zato je potrebno uz papa test raditi i uzv.
User avatar
Female_Sa
Posts: 343
Joined: 10/06/2008 08:10

#325 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Female_Sa »

Bambi_na_kofeinu wrote:Ne mogu da se snađem, a sigurno ste već negdje spominjale :sad: , cijene usluga kod dr. Divanović?
Kompletan pregled, papa uz...
Bila bih jako zahvalna :)
Meni je extra dr. Salko Mašić. Radi u MUP-ovoj ambulanti ali ima i privatno ordinaciju. To je jedini ginekolog kod kojeg nisam imala osjecaj da jedva ceka da uzme pare i da te se rijesi. Isla sam mu privatno ali je rekao da ne trosim bezveze pare na pregled da mogu doci kod njega u dezuru u Opcu bolnicu (tamo vise ne radi). Covjek mi nikad nije feninga uzeo. Jednom sam kupila bajaderu koju je odmah dao m. sestrama.

Dugo sam isla kod Nejre Pašić..oglulila me doslovno, nije nista bolja ni ginekolog Sabina Čengić. Ne kazem da nije strucna, ali dok sam bila trudna (napominjem da sam imala 100% urednu trudnocu bez ijedne moguce komplikacije) svakog mjeseca sam radila bris, UZ pregled i palpatorni pregled i svaki put sve uredu ali eto, treba kao kontrolisati jel sve ok. Saki put izmedju 80 i 120 KM.
Post Reply