YU Rock Misija-Za milion godina

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#26 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by stakasa »

radostan dan wrote:
stakasa wrote:
radostan dan wrote:zaboravio sam usput da komentarišem tadašnji izgled aktera...

dakle, na prvu:
oliver mandić, kao preder na silu...
aki rahimovski, koda su ga pokupili sa željezničke u sarajevu...
bregović...nema pojma što je tu.
marina perazić...sam početak snimaka, smjerno, empatično, bolno, sovjetski.
bebek...nadrkan, svježa noga iz dugmeta, a tu tifa.
tifa...isto retard u serđovom naručju, ko biva - sjo vidi đe sam...
Stvarno kruh sa sedam kora. Nabrojanima je ovo bio vrhunac karijere ili tu negdje, dodirnuli vrh i kola krenula niza stranu. A ni dan danas nisu u situaciji da se povuku, tezgare, grebu se, primorani da njeguju imidz rock zvijezda a secer i masnoce astronomske
često pričam sa djetetom na tu temu...ne samo o pjevačima, već i glumcima, slikarima, uopšte - umjetnicima. uvjek me fascinira njegovo iznenadjenje po spoznaji da neko ko se stalno vrti na tv-u i kroz štampu, najčešće ima žešće egzistencijalne probleme.
U Jugi im je dobro bilo - status, umjetnicka ceta kad izbije rat, besplatni frizura i garderoba ako si na TV-u, stan na dobrom mjestu, penzija...
Zasto Marina sovjetski? Prije zapadnonjemacki. Ne vidim Zanu Nimani. Majke ti je li ono Pedja D Boj u prvom redu :D Kakva gomila neinventivnosti. Konkretno npr on i egzistencijalni problemi - od cega on sve ove godine placa komunalije, frizera, ehoton, mortadelu? Sigurno ne od tiraza i turneja
Ovde nije bio samo onaj ko je bio fizicki onemogucen - regrutacija, turneja, smrt roditelja. Ova rock misija je bila civilizacijski cin, nesto kao metoo pokret ali puta 100. Mislili i izvodaci i mi da spasavamo svijet
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#27 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by stakasa »

kakavdanakneiskustvu wrote:malo off topica,za massima,inace mog omiljenog pjevaca,je interesantno da se nije pojavio u spotu moja domovina,1991, cini mi se,a tu su bili svi tadasnji aktuelni muzicari iz hrvatske
Cjenim te kao forumasa i bjanko bit potpisao 80 posto tvojih buducih upisa ali zasto Masimo? Otvoren sam, fleksibilan, daj mi argument pocecu ga i ja cjenit ali na osnovu ovog opusa dosad - zasto on? Pa ne pjeva frajer svoje pjesme nikako.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#28 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by kakavdanakneiskustvu »

stakasa wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:malo off topica,za massima,inace mog omiljenog pjevaca,je interesantno da se nije pojavio u spotu moja domovina,1991, cini mi se,a tu su bili svi tadasnji aktuelni muzicari iz hrvatske
Cjenim te kao forumasa i bjanko bit potpisao 80 posto tvojih buducih upisa ali zasto Masimo? Otvoren sam, fleksibilan, daj mi argument pocecu ga i ja cjenit ali na osnovu ovog opusa dosad - zasto on? Pa ne pjeva frajer svoje pjesme nikako.

ja sam zavolio njega prije 30 godina,kad je pocinjao solo karijeru,nemq to bas veze sa ovim od zadnjih desetak godina
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#29 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by stakasa »

radostan dan wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:malo off topica,za massima,inace mog omiljenog pjevaca,je interesantno da se nije pojavio u spotu moja domovina,1991, cini mi se,a tu su bili svi tadasnji aktuelni muzicari iz hrvatske
ako se dobro sjećam, nije učestvovao...ispalio se dok ne prođe prvi talas demokracije. vratio se 1994.godine. da li sam u pravu za godinu povratka - ne znam bez da konsultujem google-ta.
Prica o yu rocku ali na prvoj strani odma standardne teme. A kad smo vec kod njih, da ne bi bio gori od vas dvojice :D , vidim googlate, kontrolisete, de radosni ne bilo ti zapovjedeno pogledaj kad je Dado Topic odlucio da obznani da nas je varao sve te silne decenije do devedeset i neke i da se u stvari radi o - Adolfu :D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#30 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by stakasa »

kakavdanakneiskustvu wrote:
stakasa wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:malo off topica,za massima,inace mog omiljenog pjevaca,je interesantno da se nije pojavio u spotu moja domovina,1991, cini mi se,a tu su bili svi tadasnji aktuelni muzicari iz hrvatske
Cjenim te kao forumasa i bjanko bit potpisao 80 posto tvojih buducih upisa ali zasto Masimo? Otvoren sam, fleksibilan, daj mi argument pocecu ga i ja cjenit ali na osnovu ovog opusa dosad - zasto on? Pa ne pjeva frajer svoje pjesme nikako.

ja sam zavolio njega prije 30 godina,kad je pocinjao solo karijeru,nemq to bas veze sa ovim od zadnjih desetak godina
To da, bio je poseban, osvjezenje na muzickoj sceni, doduse s tankim opusom ali osvjezenje ali ovo djonjenje u zadnjih ne deset nego i dvadeset je ono bas... Ma ne znam. Gore nego Stulic nakon Filigranskih plocnika
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#31 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by stakasa »

Jos jedan klasican supljak je onaj Bajagin animator i pomocni vokal, Kukic, Cukic, ovako nesto
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#32 Oni pojma nemaju da je Bajram

Post by stakasa »

kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#33 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by kakavdanakneiskustvu »

stakasa wrote:
radostan dan wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:malo off topica,za massima,inace mog omiljenog pjevaca,je interesantno da se nije pojavio u spotu moja domovina,1991, cini mi se,a tu su bili svi tadasnji aktuelni muzicari iz hrvatske
ako se dobro sjećam, nije učestvovao...ispalio se dok ne prođe prvi talas demokracije. vratio se 1994.godine. da li sam u pravu za godinu povratka - ne znam bez da konsultujem google-ta.
Prica o yu rocku ali na prvoj strani odma standardne teme. A kad smo vec kod njih, da ne bi bio gori od vas dvojice :D , vidim googlate, kontrolisete, de radosni ne bilo ti zapovjedeno pogledaj kad je Dado Topic odlucio da obznani da nas je varao sve te silne decenije do devedeset i neke i da se u stvari radi o - Adolfu :D

ja se sjecam teksta u globusu zagrebackom kad je bilo spomenuto da mu je ime adolf,90-tih godine proslog vijeka
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#34 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by stakasa »

I da je Bregovic Hrvat. Jer bi inace bio Brdovic :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#35 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by kakavdanakneiskustvu »

stakasa wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
stakasa wrote:malo off topica,za massima,inace mog omiljenog pjevaca,je interesantno da se nije pojavio u spotu moja domovina,1991, cini mi se,a tu su bili svi tadasnji aktuelni muzicari iz hrvatske
Cjenim te kao forumasa i bjanko bit potpisao 80 posto tvojih buducih upisa ali zasto Masimo? Otvoren sam, fleksibilan, daj mi argument pocecu ga i ja cjenit ali na osnovu ovog opusa dosad - zasto on? Pa ne pjeva frajer svoje pjesme nikako.

ja sam zavolio njega prije 30 godina,kad je pocinjao solo karijeru,nemq to bas veze sa ovim od zadnjih desetak godina
To da, bio je poseban, osvjezenje na muzickoj sceni, doduse s tankim opusom ali osvjezenje ali ovo djonjenje u zadnjih ne deset nego i dvadeset je ono bas... Ma ne znam. Gore nego Stulic nakon Filigranskih plocnika[/quote]


da,sam se u jednoj epizodi serije bitange i princeze nasalio na racun toga,pojavio se u jednoj epizoidi i rekao nesto u smislu,nema pjesme koju nisam obradio,nema pjevaca s kojim nisam duet imao
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#36 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by Banksy »

stakasa wrote:
kad je Dado Topic odlucio da obznani da nas je varao sve te silne decenije do devedeset i neke i da se u stvari radi o - Adolfu :D
Uvijek se znalo da mu je pravo ime Adolf, nikad to nije krio.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#37 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by Banksy »


30.12.2014.

U Beogradu je sinoć u 61. godini preminuo Mladen Popović, dramaturg i dramski pisac.

https://glossy.espreso.rs/poznati/vesti ... den-popovi
Nisam znala...
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#38 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by stakasa »

Banksy wrote:
stakasa wrote:
kad je Dado Topic odlucio da obznani da nas je varao sve te silne decenije do devedeset i neke i da se u stvari radi o - Adolfu :D
Uvijek se znalo da mu je pravo ime Adolf, nikad to nije krio.
Ne sjecam da se je ikad, ali ikad, tako predstavio, da je ikad igdje pisalo da pjeva Adolf Topic sve do tih vremena, ne sjecam se tacno kad ali recimo neka druga pola 92-e - prva 93-e, tu negdje. U par mjeseci sa Danke Deutschland
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#39 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by kakavdanakneiskustvu »

stakasa wrote:Jos jedan klasican supljak je onaj Bajagin animator i pomocni vokal, Kukic, Cukic, ovako nesto

dejan
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#40 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by stakasa »

kakavdanakneiskustvu wrote:
stakasa wrote:Jos jedan klasican supljak je onaj Bajagin animator i pomocni vokal, Kukic, Cukic, ovako nesto

dejan
Da Dejan Cukic
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#41 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by kakavdanakneiskustvu »

odosmo mi od teme,@radosni,izvini jbg
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#42 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by Banksy »

stakasa wrote:
Banksy wrote:
stakasa wrote:
kad je Dado Topic odlucio da obznani da nas je varao sve te silne decenije do devedeset i neke i da se u stvari radi o - Adolfu :D
Uvijek se znalo da mu je pravo ime Adolf, nikad to nije krio.
Ne sjecam da se je ikad, ali ikad, tako predstavio, da je ikad igdje pisalo da pjeva Adolf Topic sve do tih vremena, ne sjecam se tacno kad ali recimo neka druga pola 92-e - prva 93-e, tu negdje. U par mjeseci sa Danke Deutschland
Mislim da sam to prvi put, k'o dijete, pročitala u Politikinom zabavniku. Znalo se to oduvijek, ne znam kako ti je promaklo.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#43 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by stakasa »

Banksy wrote:
stakasa wrote:
Banksy wrote:
Uvijek se znalo da mu je pravo ime Adolf, nikad to nije krio.
Ne sjecam da se je ikad, ali ikad, tako predstavio, da je ikad igdje pisalo da pjeva Adolf Topic sve do tih vremena, ne sjecam se tacno kad ali recimo neka druga pola 92-e - prva 93-e, tu negdje. U par mjeseci sa Danke Deutschland
Mislim da sam to prvi put, k'o dijete, pročitala u Politikinom zabavniku. Znalo se to oduvijek, ne znam kako ti je promaklo.
Ama tada se je odjednom pocelo potencirat. Pri svakom nastupu - Adolf Topic, ponekad Adolf Dado Topic
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#45 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by Banksy »

stakasa wrote:
Banksy wrote:
stakasa wrote: Ne sjecam da se je ikad, ali ikad, tako predstavio, da je ikad igdje pisalo da pjeva Adolf Topic sve do tih vremena, ne sjecam se tacno kad ali recimo neka druga pola 92-e - prva 93-e, tu negdje. U par mjeseci sa Danke Deutschland
Mislim da sam to prvi put, k'o dijete, pročitala u Politikinom zabavniku. Znalo se to oduvijek, ne znam kako ti je promaklo.
Ama tada se je odjednom pocelo potencirat. Pri svakom nastupu - Adolf Topic, ponekad Adolf Dado Topic
Ma, nije tačno. Gdje je on to nastupao, pa se 'potenciralo'? Nije ga nigdje bilo decenijama, pogotovo u hrvatskim medijima. Čak mislim da je tih devedesetih godina živio u Beogradu. Sad guglam, nije dvadeset godina, od 1980. do 2001. ništa ni snimio.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#46 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by kakavdanakneiskustvu »

bio je u austriji pocetkom 90-tih,ne u beogradu
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#47 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by stakasa »

Banksy wrote:
stakasa wrote:
Banksy wrote:
Mislim da sam to prvi put, k'o dijete, pročitala u Politikinom zabavniku. Znalo se to oduvijek, ne znam kako ti je promaklo.
Ama tada se je odjednom pocelo potencirat. Pri svakom nastupu - Adolf Topic, ponekad Adolf Dado Topic
Ma, nije tačno. Gdje je on to nastupao, pa se 'potenciralo'? Nije ga nigdje bilo decenijama, pogotovo u hrvatskim medijima. Čak mislim da je tih devedesetih godina živio u Beogradu. Sad guglam, nije dvadeset godina, od 1980. do 2001. ništa ni snimio.
Pri svakom spominjanju na HTV-u u tom periodu
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#48 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by radostan dan »

stakasa wrote: U Jugi im je dobro bilo - status, umjetnicka ceta kad izbije rat, besplatni frizura i garderoba ako si na TV-u, stan na dobrom mjestu, penzija...
a šta znam...kako kome. kao i moj klinac, bio sam ubijeđen da svi oni žive neke ekstra lagane živote, rade šta vole i rade onako kako i KOLIKO žele. sada mi je jasno da je tu bilo mase tezgarenja i životarenja...ne govorim o notornim alkoholičarima i narkomanima koji su bitisali od danas do sutra. govorim o jako velikoj skupini likova koji su se bukvalno i doslovno borili za parče hljeba u bivšoj državi... koji su se udarali nogom u dupe kada ih zovnu da odrade sezonu na terasi nekoh hotela nekog malog gradića na moru. a ovamo, vidiš ih na tv, neki šou, sve šljašti, to osmjesi, veselje...
Zasto Marina sovjetski?
pa onaj paćenićki a u isto vrijeme nepokolebljivi pogled da je spremna u boli život da položi na oltar...nečega, jbg.

ne znam, idem redom, stigao sam do 0.25 snimka.

Majke ti je li ono Pedja D Boj u prvom redu :D Kakva gomila neinventivnosti. Konkretno npr on i egzistencijalni problemi - od cega on sve ove godine placa komunalije, frizera, ehoton, mortadelu? Sigurno ne od tiraza i turneja
imao je on dobar album neke 83, 84...tako, kao neko osvježenje, lagane teme sa laganim notama, za ljetno vrijeme.
prije toga 81, 82, on i neki lik zvani miško (ne vjerujem da je to miško plavi, pišem po sjećanju, bez gugla, a pet moguće da je baš pomenuti u pitanju), među prvima uvode sintisajzere i taj neki elektro u mjuzu ondađnje države. ono, ako ništa - onda je bar razblažuju i približavaju široj masi...
Ovde nije bio samo onaj ko je bio fizicki onemogucen - regrutacija, turneja, smrt roditelja. Ova rock misija je bila civilizacijski cin, nesto kao metoo pokret ali puta 100. Mislili i izvodaci i mi da spasavamo svijet
pa ne dijelim tvoje mišljenje...iz ove perspektive, čini mi se da je baš dobro izbalansirano. vidi...prvo, svako ko je na onom spotu, te godine je imao neki hit album ili bar pjesmu. od one xenie, preko aski, do bog te pitaj ko je još na spotu,,,
drugo, išlo se -na široko - da se obuvati što veća masa...ne možeš to baš sa arsenom i oliverom u prvom redu, zar ne?

meni se čini da je tako, ne znači da sam u vupra...
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#49 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by radostan dan »

stakasa wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:malo off topica,za massima,inace mog omiljenog pjevaca,je interesantno da se nije pojavio u spotu moja domovina,1991, cini mi se,a tu su bili svi tadasnji aktuelni muzicari iz hrvatske
Cjenim te kao forumasa i bjanko bit potpisao 80 posto tvojih buducih upisa ali zasto Masimo? Otvoren sam, fleksibilan, daj mi argument pocecu ga i ja cjenit ali na osnovu ovog opusa dosad - zasto on? Pa ne pjeva frajer svoje pjesme nikako.
a vidiš, ja ga cijenim baš sada, a ranije nisam...pojavio se sa obradom - sjaj u tami...a kako će drugačije, ako mu startne pozicije nisu obećavajuće. i to sa grupom poprilično mračnog imena, izgleda i tona.
onda opšte iznenađenje, ne solo karijera kao takva, nego ljiga od pjesama...pretpostavljam da je to neki kompromis tipa - oš ploču, more, al da se prodaje, a ne da se filozofira.
i naravno, u tom periodu me nije ni interesovao, mada se mora priznati da se vidjelo da ima šlifa..

a vidi kako doživljavam ove njegove obrade i zašto ga cijenim...jbg, vještina je, a i hrabrost uzeti dvadesetak pjesama, obojiti ih sobom i otpjevati na svoj način. i to poprilične hitove. moga je naići na poprilične osude i neuspjeh. ali nije.
i tad se oslobodio totalno. ili je počeo da vjeruje u sebe, ili je postao nezavistan, izdavački, materijalno, sve jedno.
i sada istjeruje iz sebe ono što ima da kaže, odsvira...i meni to odlično zvuči. a možda i ne zvuči ekskluzivno, ali meni godi čuti ga, nakon bombardovanja sa svakog medija, sa svakog programa, turbozurli, stoja, jana, dara, rada, itd, itd. odmorim se uz njegov glas jbt.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#50 Re: YU Rock Misija-Za milion godina

Post by kakavdanakneiskustvu »

mene cijenis sad a ranije nis? :mrgreen:
Post Reply