Yamaha X max 300 ili Beverly 350

Podforum za motocikliste...
Post Reply
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#1 Yamaha X max 300 ili Beverly 350

Post by corsa »

Drug razmišlja o kupovini jednog od ova dva skutera. Mišljenja, iskustva? Znači nov ili max dvije godine star skuter.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#2 Re: Yamaha X max 300 ili Beverly 350

Post by mali Ninja »

corsa wrote:Drug razmišlja o kupovini jednog od ova dva skutera. Mišljenja, iskustva? Znači nov ili max dvije godine star skuter.
Iako je izbor suzen na ova dva modela ja bih opet pitao druga kakvu exploataciju dvitockasa planira...

Nezahvalno je sto pitate u ime druga jer ne moze niko dati prijedlog u nekom, uslovno receno, realnom vremenu kada bi tvoj drug mogao da dadne infornaciju vise...

To su oba kvalitetna proizvodjaca i oba modela su dobra za svoju namjenu, ljubitelji yamahe ce predloziti xmaxa a ovi drugi ovog drugog.

Neka ti drug kaze kakve planove i ocekivanja ima od skutera..
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#3 Re: Yamaha X max 300 ili Beverly 350

Post by corsa »

Ovo bi mu bio prvi motor i najbitnije mu je kvaliteta tj. pouzdanost, a nakon toga performanse. Motor će se koristiti 95% klasična gradska vožnja, eventualno neki vangradski izlet, ali urijetko.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#4 Re: Yamaha X max 300 ili Beverly 350

Post by mali Ninja »

corsa wrote:Ovo bi mu bio prvi motor i najbitnije mu je kvaliteta tj. pouzdanost, a nakon toga performanse. Motor će se koristiti 95% klasična gradska vožnja, eventualno neki vangradski izlet, ali urijetko.
Pretpostavljam da drug ima polozenu A kategoriju jer planira uzeti maxi skuter.
Moj prijedlog je uvijek motocikl na saltanje gdje nogama grlis masinu i imas tockove od 17col, umjesto skutera.
Za gradske voznje neke manje kubikaze (do400 kubika) je dovoljno i pozeljno, a ostalo po potrebi...
Kvaliteta oba navedena modela je neupitna a pouzdanost u gradu nije toliko bitna jer kakav god problem da ga zadesi u gradu, slepanje/guranje kosta malo zivaca i malo para, nista problematicno.

Sto se tice odrzavanja skutera, po mom misljenje najveca muka je plastike odrzat utegnutim i neizgrebanim, na masinama nema puno zahmeta, redovni servisi dobro koriste...

Po dizajnu / izgledu su dva razlicita svijeta.
Zakljucak, oba kvalitetna skutera, dostupnost dijelova jednaka, oba udobna za vozaca i suvozaca...
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#5 Re: Yamaha X max 300 ili Beverly 350

Post by TheGodfather001 »

Ja sam nedavno postao vlasnik X max-a 250. Prije sam vozio Nexusa. A tvoj drug prije nego nešto odabere, treba ih probati oba. Meni lično Beverly ne leži, isto mi je uvećana vespa. A yamaha je ok, samo je pretvrda, čak i sa podešavanjem zadnjih suspenzija.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#6 Re: Yamaha X max 300 ili Beverly 350

Post by exliberal-ex »

Imao sam Beverly BV300..ja mislim 2012 model...presao malo preko 10.000 sa njim...jedino sto sam morao da promjenim mimo redovnog servisiranja je sajla za otvaranje poklopca gdje se sipa gorivo i sajlu rucno otvaranje sjedista.(ovu zadnju sam iz dosade promjenio posto ima elektricno otvaranje).
Jedina stvar koja se meni nije svidjala je ono sjediste "na sprat" za suvodjaca posto sam ja malo visi pa si onda prinudjen da se prilagodjavas ali nije toliko lose. Motor je brz isao sam 130 sa njim bez problema, vodeno hladjenje ima tako da se nemoras brinut da ces ga "spalit"....kad zahladni moze kupit prekrivac za noge koji se namontira na prednji dio tako da ga bas moze vozit dugo.
Ist tako ima pravo dobre kocnice, ispravi me ako grijesim ali ja mislim da novi modeli imaju ABS takodjer.
Pod sjedistem nema toliko puno mjesta iako oni reklamiraju da moze kaciga stat...neznam ako mozda imas neku malu djeciju..ja sam nabacio pozadi givi prtljag al ne veliki i skidao sam ga jer mi je kvario izgled.
Ako je 90 % gradska voznja vrijedi svake banke..koristi normalno gorivo i nakapas 7 litara i raspali...3 l.je bila prosjecna potrosnja.
Meni sad nekad padne na pamet kad pomislim koliko puta presaltam u gradskoj voznji..nekad mi muka od kreni stani.
Pocnem ponovo da razmisljam o vespi.
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#7 Re: Yamaha X max 300 ili Beverly 350

Post by emko1234 »

Vozio sam oba motora i teško da se mogu direktno porediti. Beverli je više gradski šminkerski motor s kojim se može putovati po potrebi. Ja sam sa svojim išao na more. Bez problema s dvije osobe van grada održava izrazito visoke brzinske prosjeke. Jako dobra međuubrzanja i relativno niska potrošnja. Prilično udoban skuter kojeg neko ko zna voziti može "valjati" ko da je sportski.
S druge strane X max je bas sportski skuter. Iako ima super sic, puno je tvrđi od Beverlija. Ima manje točkove, pa je i neudobniji. Nisam ga vozio van grada pa ne znam kako se ponaša, u gradu je tvrd. Malo preciznije upravljanje od Beverlija, niže se sjedi što daje osjećaj veće stabilnosti. Na kočnicama sekundi agresvniji, mada može biti da je to subjektivan dojam zbog tvrđeg ovjesa. Beverli prilikom jačih kočenja ima veći hod naprijed.

Sve u svemu direktna komparacija je nemoguća jer su to po vokaciji totalno dva drugačija skutera. Ode, provoza oba, i vidi koji mu više leži. Mislim da Yamaha u seriji ima više opreme nego Beverli.
hali gali halid
Posts: 2352
Joined: 08/10/2007 22:45

#8 Re: Yamaha X max 300 ili Beverly 350

Post by hali gali halid »

Sta uze na kraju? I ja se kontam izmedju ova dva? Ili je neki treci mozda bolji?
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#9 Re: Yamaha X max 300 ili Beverly 350

Post by corsa »

Uzeo je Yamahu X max 250ccm, 2017. godina. Hvala svima na savjetima i komentarima.
hali gali halid
Posts: 2352
Joined: 08/10/2007 22:45

#10 Re: Yamaha X max 300 ili Beverly 350

Post by hali gali halid »

Ja cuo da 250ccm ne valja :?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#11 Re: Yamaha X max 300 ili Beverly 350

Post by Ramzess Veliki »

Sto nece valjat ... Yamaha je.
To ti neki alipasinac mudruje ovo valja ovo nevalja a vozi moped sklapan na otpadima.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#12 Re: Yamaha X max 300 ili Beverly 350

Post by exliberal-ex »

corsa wrote:Uzeo je Yamahu X max 250ccm, 2017. godina. Hvala svima na savjetima i komentarima.

Sa srecom !
sLLayer
Posts: 567
Joined: 31/03/2009 21:39

#13 Re: Yamaha X max 300 ili Beverly 350

Post by sLLayer »

jel neko vozio x max 125ccm? da li se vozi po gradu bez da se vuce za automobilima do neki 60km/h
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#14 Re: Yamaha X max 300 ili Beverly 350

Post by mali Ninja »

sLLayer wrote:jel neko vozio x max 125ccm? da li se vozi po gradu bez da se vuce za automobilima do neki 60km/h
Nijedan skuter 125ccm se ne vuce do 60kmh pa ne vjerujem da bi i xmax...
Post Reply