XKEYSCORE

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#1 XKEYSCORE

Post by ProgramskiJezik »

Nakon raznih gluposti koje sam prictao na temi "teorije zavjere" oko magneta i pracenja, bill gates itd, mislim da ocito dovoljno ljudi nije upuceno sa Americkim odnosno NSA (Nacionalna agencija za sigurnost) programima koji bukvalno sluze za pracenje ljudi i njihova dokumentacija. Zao mi je sto se ovo ne zna dovoljno i sa razlogom vjerovatno. Sve opisano u ovome je 100% realno i postoji danas. Nije u pitanju nikakva teorija zavjere niti kakva glupost, jednostavno cinjenice.

Jedna dobra scena iz filma Snowden koja pokazuje kako koristi se taj program (scena je uzeta iz knjige Snowdenove - Permanent Record)



Za one koji nisu razumili sta se desilo, XKeyscore je program kao google, samo umjesto da trazis neke gluposti, ti ovdje upises ime i prezime neke osobe. Zatim vidis sve njene podatke od facebooka, privatnih poruka, Gmail emailova itd. Zatim sta je uradio jeste upalio kameru na njenom laptopu gdje je bukvalno sve vidio i cuo sta se desava. Sve sto je morao uraditi je napisati Opravdanje kao "Povezana sa opasnim organizacijama". Kasnije u filmu govore kako prate ljude(terroriste) preko SIM kartica medjutim nemaju nikakvog osiguranja da je telefon ustvari kod tog terroriste, moze ga ostavit kuci ili u nekom restoranu i oni to bombarduju.


Vise informacija se moze naci u dokumentarcu:



To je samo jedna stvar koja se desavala, objavljeno je vise projekata kao PRISM, SORM, INDECT itd itd, napisat cu i o njima kada me izneviraju anti vaxxeri i njihove gluposti o chipovima koji prate ljude, dok objavljuju sve moguce podatke na Facebook i ocekuju da su anonimni.
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#2 Re: XKEYSCORE

Post by ProgramskiJezik »

dodatne info: https://en.wikipedia.org/wiki/PRISM_(su ... e_program)

Navodno je najvise podataka prikljupljeno tokom Obamine ere, pa su navodno nakon leakova smanjili process prikupljanja podataka, ali mislim da je to samo PR prica..
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3 Re: XKEYSCORE

Post by Sanjarko »

Znaci stranka me prati. :zoka:
Post Reply