XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#151 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by _Scarlett_ »

un1ted wrote:Cuj 20...drugarica s djecom bila oko 6 i nije mogla uci.
Moja sestra bila otprilike u isto vrijeme, s muzem i djetetom i usla je bez problema.
User avatar
Leverage
Posts: 9497
Joined: 27/05/2018 16:32

#152 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by Leverage »

_Scarlett_ wrote:
Raptor44 wrote:Kad već krivite svakoga, nadam se da shvatate da ste mogli i doći ranije pa ući bez problema.
Fakat :-D

Dodjes 20 min prije ovakvog dogadjaja, ne uspijes uci pa kukas na organizaciju :lol:

Vazda nam neki drugi kriv.
Kako se recimo na slične događaje širom Europe može doći minut prije početka? Oni budale mi fakultet, to ta priča?
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#153 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by Logovan »

Raptor44 wrote:Kad već krivite svakoga, nadam se da shvatate da ste mogli i doći ranije pa ući bez problema.
A šta da su svi došli ranije? Opet bi isto bilo. :lol: Logika....
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#154 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by Logovan »

Dosadno mii wrote:
_Scarlett_ wrote:
Raptor44 wrote:Kad već krivite svakoga, nadam se da shvatate da ste mogli i doći ranije pa ući bez problema.
Fakat :-D

Dodjes 20 min prije ovakvog dogadjaja, ne uspijes uci pa kukas na organizaciju :lol:

Vazda nam neki drugi kriv.
:bih:
Uvijek neko kuka kod nas
Hajde ne pametujte.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#155 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by Vitezanin »

Mi smo gledali s brda, nismo mogli uci. :mrgreen:

Dosta ljudi se vracalo nazad dok smo mi isli gore, valjda je odziv iznenadio mnoge. Oni na ulazu nisu znali nista, pustali nas a onda dodjemo do zatvorene ograde pa ih pitamo kuda sad , oni samo bleje.

Uglavnom, vidim da je ns tvu dobro izgledalo. Nadam se da je ovo jedini veci propust, mozda su ipak trebali dijeliti pozivnice.
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#156 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by Logovan »

Leverage wrote: Katastrofa, sad vidim i članak na klixu.

Na TV-u je (izuzmemo li zviždanje) izgledalo sve dosta dobro, taman sam mislio da pohvalim.

Nadam se da će ostati na tome, ali nisam neki optimista da neće biti još propusta.
Vjeruj ti meni malo je reći da je katastrofa. Preblaga riječ, preblaga. Očekivao sam propuste jer znam kakvi smo, ali ne ovoliko puno, kao ni neke teže.

Bojim se kako će biti narednih dana na borilištima.
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#157 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by _Scarlett_ »

Logovan wrote:
Leverage wrote: Katastrofa, sad vidim i članak na klixu.

Na TV-u je (izuzmemo li zviždanje) izgledalo sve dosta dobro, taman sam mislio da pohvalim.

Nadam se da će ostati na tome, ali nisam neki optimista da neće biti još propusta.
Vjeruj ti meni malo je reći da je katastrofa. Preblaga riječ, preblaga. Očekivao sam propuste jer znam kakvi smo, ali ne ovoliko puno, kao ni neke teže.

Bojim se kako će biti narednih dana na borilištima.
Ja mislim da je Holokaust mala maca za organizacija EYOF-a. Katastrofa, tragedija epskih razmjera :-D :-D :-D
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#158 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by al-em »

E cuj zvizdali covjeku koji unistava drzavu i negira njeno postojanje.
Covjek prica 5 minuta i 5 puta spomene manji entitet,a drzavu nijednom
E da smo mi narod pametan taj ne bi dalje od vraca mogao.

Ispred stadiona je bilo kao na titaniku, one scene prije totalnog potonuca broda.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#159 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by dječak sa šibicama »

Ja govorim o gomili djece iz osnovnih skola, koja su od 17 h cekali da udju, na kraju uslo par razreda, ostale otjerali kuci. Djeca placu suza suzu stize.

Kao, nema mjesta na tribinama, a pozvali djecu odnosno skole da dovedu djecu.

Krkanijada.
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#160 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by Logovan »

_Scarlett_ wrote: Ja mislim da je Holokaust mala maca za organizacija EYOF-a. Katastrofa, tragedija epskih razmjera :-D :-D :-D
Ovo neki sarkazam, šta li već.
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#161 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by _Scarlett_ »

"Suza suzu stize"

Koji smo mi dramatican i patetican narod u pm :lol: :lol: :lol: Rekao bi covjek da se desila humanitarna tragedija :lol:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25782
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#162 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by BHF_Manijak »

Pa koji klinac imamo k'o narod bolesnu potrebu da opravdavamo javasluk i na svaki jebeni propust, bio goroman ili minoran gledamo sa "ma hajde jebo ga ti, sta fali,sitnica". To je bolest i od takvih sitnica mi smo nanizali jednu citavu gomilu i na kraju imamo banana drzavu kakvu imamo, jer nam je upravo sve to "haj' sta fali".

Ti ces sad u kontru naravno i reci kako kukamo oko toboze zimskog festivala za djecu, ali upravo to i jest poenta. Mi u svemu isto reagujemo kad nesto ne valja i kad je sranje. Ista bi reakcija bila i da su prave Olimpijske i da je sranje neko izbilo, opet bi bilo "hajde jebo ga ti, desi se".

Uzasno me kod naseg naroda nervira to minoriziranje gresaka u svakoj mogucoj pori drustvenih desavanja.
focko
Posts: 286
Joined: 15/11/2018 10:07

#163 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by focko »

da je srece bilo da su na tribine pustili samo djecu iz skola i da im podijele balone/majice/zastavice i sl. i da djeca budu dio koreografije.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#164 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by SmokingMan »

Ide li sutra ko na hokej Finska - Slovačka 15:00?
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#165 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by Dosadno mii »

BHF_Manijak wrote:Pa koji klinac imamo k'o narod bolesnu potrebu da opravdavamo javasluk i na svaki jebeni propust, bio goroman ili minoran gledamo sa "ma hajde jebo ga ti, sta fali,sitnica". To je bolest i od takvih sitnica mi smo nanizali jednu citavu gomilu i na kraju imamo banana drzavu kakvu imamo, jer nam je upravo sve to "haj' sta fali".

Ti ces sad u kontru naravno i reci kako kukamo oko toboze zimskog festivala za djecu, ali upravo to i jest poenta. Mi u svemu isto reagujemo kad nesto ne valja i kad je sranje. Ista bi reakcija bila i da su prave Olimpijske i da je sranje neko izbilo, opet bi bilo "hajde jebo ga ti, desi se".

Uzasno me kod naseg naroda nervira to minoriziranje gresaka u svakoj mogucoj pori drustvenih desavanja.

Al bas radimo suprotno. Uvijek. Nikad nista ne valja.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#166 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by SmokingMan »

Evo raspored takmičenja i satnice....

https://eyof2019.net/ba/result.php
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#167 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by _Scarlett_ »

BHF_Manijak wrote:Pa koji klinac imamo k'o narod bolesnu potrebu da opravdavamo javasluk i na svaki jebeni propust, bio goroman ili minoran gledamo sa "ma hajde jebo ga ti, sta fali,sitnica". To je bolest i od takvih sitnica mi smo nanizali jednu citavu gomilu i na kraju imamo banana drzavu kakvu imamo, jer nam je upravo sve to "haj' sta fali".

Ti ces sad u kontru naravno i reci kako kukamo oko toboze zimskog festivala za djecu, ali upravo to i jest poenta. Mi u svemu isto reagujemo kad nesto ne valja i kad je sranje. Ista bi reakcija bila i da su prave Olimpijske i da je sranje neko izbilo, opet bi bilo "hajde jebo ga ti, desi se".

Uzasno me kod naseg naroda nervira to minoriziranje gresaka u svakoj mogucoj pori drustvenih desavanja.
Tako je, problem naseg naroda je sto premalo kukamo i premalo kritikujemo :D Sto smo onako, prezadovoljni svime i nema dovoljno negativizma i pljuvanja :D

Nisu problem opravdavane kritike, smijem se fatalizmu i patetici.

Nije "organizacija je bila na nivou, ozbiljan je problem sto ljudi nisu mogli uci, treba otkriti ko je kriv za to i izbjegavati takve propuste u buducnosti", nego "fujj uzas, odron, nista nije valjalo, najgori smo".

Mislim, cast izuzecima, ali vidi se iz aviona da je nekima jednostavno gust pljuvanje samo po sebi. Cak nema neke zelje za poboljsanjem, napredovanjem. Nego tacno se vidi da uzivaju u samom pljuvanju. Rekla bih da cak prizeljkuju probleme u organizaciji tokom ovih igara.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#168 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by Dosadno mii »

thekupus wrote:Najtužnija stvar je što će na stadionu biti maksimalno 10ak hiljada ljudi, sa svom djecom koju iz škola dovuku


I za snijeg ćemo vidjeti, može se lahko desiti da baš sve propadne zbog njega.
Bar je kupus fulio prognozu
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#169 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by Dosadno mii »

SmokingMan wrote:Evo raspored takmičenja i satnice....

https://eyof2019.net/ba/result.php
Jel trebaju karte?
made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#170 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by made_in_sarajevo »

Ja sam sa djevojkom bio u 16:30h ispred kapija. Vodimo se onim sto su najavili ne treba nikakva karta, cekamo ispred sjevera i slucajno cujemo zastitare kako govore samo sa kartama pustajte. Pitamo kakve karte, gdje bez karte kaze trazite ulaz koji nema oznake. Nadjemo takav ulaz na zapadu prema jugu, ima stranaca, baba, deda, djece i stanemo tu. Otvorili kapije uslo jedno 50.ljudi kad trce zatvaraju kapiju, ne moze se uci ovdje samo nesto, neke pozivnice idite dalje. Zena se svadja sa njima pola njenih uslo sta ona sad da radi, ne zanima zastitare nista. Jedna iz securitasa govori otvorite drugu kapiju, a drugi "sef" govori ma pusti tamo samo vi polako na jednu kapiju. Odemo dalje sve karte, pitamo neku iz securitasa, a ona je vec 7. po redu koju pitamo, kaze bez karte na istok. Klepimo preko sjevera na istok jer na jugu 10 nekih kapija ima kad na parkingu ispred istoka covjek na covjeku. Vidimo tamo kod autopranice drze kamaru ljudi valjda dok svi udju sa tim jebenim kartama pa eto da udjele sadake i puste ove koji nemaju te jebene karte. Okrenuli se samo i otisli kuci.

Stalno vrte pricu besplatan ulaz, nema karte, bujrum raja hajde i onda dobijes kurac da izbijes oci. Gdje su te karte, gdje se dijele, gdje se kupuju, gdje bilo kakva informacija. Organizacija ulaska je 0.bodova i ja garantujem.na osnovu veceras i utakmica na Kosevu da baja koji u securitasu ovo organizuje da veze nema lik. Da je glup samo tako i pitanje je da li bi znao 5 ljudi organizovati. Ovako isto pogubljeno se ponasaju i kad igra Sarajevo utakmicu sa nekom zlj ekipom i dodje 1500.ljudi. ko muhe bez glave hodaju, nesto mlataraju rukama i niko nema pojma sta treba da radi. Ako ce ovako.biti i na takmicenjima "gdje karta, daj kartu, ninja revizori, znas li odgovor na pitanja", onda nisu trebali nista ni organizovati. Daj nam.koride i jale, bebe, babe, bube i nama je to mjera
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#171 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by thekupus »

Dosadno mii wrote:
thekupus wrote:Najtužnija stvar je što će na stadionu biti maksimalno 10ak hiljada ljudi, sa svom djecom koju iz škola dovuku


I za snijeg ćemo vidjeti, može se lahko desiti da baš sve propadne zbog njega.
Bar je kupus fulio prognozu
Hvala ti što me quotaš, baš sam se mislio brzinski vratiti i editovati komentar :D :D :D

Nikad mi nije bilo draže što sam pogriješio!

Najtužnija stvar je što definitvno neću dobiti grdnu lovu na lotu! (moram probati :lol: :lol: )
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#172 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by thekupus »

Ja sam ušao kad su puštali škole samo, rekoh ja sam treći B, kod učiteljice Mirsade, imam sve petice, samo iz biologije četvorku


I prošao na sjever
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#173 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by Logovan »

made_in_sarajevo wrote: Stalno vrte pricu besplatan ulaz, nema karte, bujrum raja hajde i onda dobijes kurac da izbijes oci. Gdje su te karte, gdje se dijele, gdje se kupuju, gdje bilo kakva informacija. Organizacija ulaska je 0.bodova i ja garantujem.na osnovu veceras i utakmica na Kosevu da baja koji u securitasu ovo organizuje da veze nema lik. Da je glup samo tako i pitanje je da li bi znao 5 ljudi organizovati. Ovako isto pogubljeno se ponasaju i kad igra Sarajevo utakmicu sa nekom zlj ekipom i dodje 1500.ljudi. ko muhe bez glave hodaju, nesto mlataraju rukama i niko nema pojma sta treba da radi. Ako ce ovako.biti i na takmicenjima "gdje karta, daj kartu, ninja revizori, znas li odgovor na pitanja", onda nisu trebali nista ni organizovati. Daj nam.koride i jale, bebe, babe, bube i nama je to mjera
:thumbup: :thumbup: Bravo.
Majke mi, kada sam se vraća kući kontam pa ako naši ljudi nisu u stanju urganizovati utakmicu sa jako malim brojem ljudi, onda o čemu mi pričamo, kako onda da organizuju događaj sa 20, 30 hiljada ljudi.

Nije za nas organizacija takmičenja, nebitno kakvih, nebitno koja je težina takmičenja. Daj nama, kao što ti reče, koride, jale, bube i ostale, to mi znamo organizovati. Za nešto više nema šanse. Znamo zajebati kada je koncert npr. Merlina ili Čolića.
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#174 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by Logovan »

GRAĐANI OGORČENI ORGANIZACIJOM
Hiljade ljudi nije uspjelo ući na ceremoniju otvaranja EYOF-a: Pozivnice ničemu nisu služile. Parking označen na VIP ulaznicama ne postoji. Ni volonterima EYOF-a nije dozvoljen ulaz. Autobusi koji su došli širom BiH, morali su se okrenuti nazad.
:facepalm:
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#175 Re: XIII EYOF 2017 SARAJEVO I ISTOČNO SARAJEVO

Post by _Scarlett_ »

Olimpijski duh se vratio u Sarajevo grandioznim otvaranjem EYOF-a


https://www.klix.ba/sport/olimpijski-du ... /190210093

:thumbup: :thumbup: :thumbup:


Vratila se sestra prije par sati, kaze da ni njoj ni djetetu odavno nije bilo ljepse :)
Post Reply