Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Sehro
Posts: 1762
Joined: 25/09/2008 14:46

#9001 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sehro »

Stigao danas Redmi Note 7, 4/64, za rekordnih 10 dana. Telefon je extra, ne sviđa mi se jedino što kamera štrči i kad se stavi maska, pa je u stalnom kontaktu s podlogom.
User avatar
fortaleza
Posts: 5559
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#9002 Re: Xiaomi mobiteli

Post by fortaleza »

Sehro wrote:Stigao danas Redmi Note 7, 4/64, za rekordnih 10 dana. Telefon je extra, ne sviđa mi se jedino što kamera štrči i kad se stavi maska, pa je u stalnom kontaktu s podlogom.
Singapure pošta?
User avatar
Optimus09
Posts: 3009
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#9003 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Optimus09 »

Na redmi 7 baterija izdrzi tri dana,vise nego zadovoljan :thumbup:
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2881
Joined: 03/03/2011 09:12

#9004 Re: Xiaomi mobiteli

Post by AhmetShabo »

Sehro wrote:Stigao danas Redmi Note 7, 4/64, za rekordnih 10 dana. Telefon je extra, ne sviđa mi se jedino što kamera štrči i kad se stavi maska, pa je u stalnom kontaktu s podlogom.
onaj sa gearbesta?
Jel bio ispod 300? na kraju
Sehro
Posts: 1762
Joined: 25/09/2008 14:46

#9005 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sehro »

fortaleza wrote:
Sehro wrote:Stigao danas Redmi Note 7, 4/64, za rekordnih 10 dana. Telefon je extra, ne sviđa mi se jedino što kamera štrči i kad se stavi maska, pa je u stalnom kontaktu s podlogom.
Singapure pošta?
SingPost Registered
Sehro
Posts: 1762
Joined: 25/09/2008 14:46

#9006 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sehro »

AhmetShabo wrote:
Sehro wrote:Stigao danas Redmi Note 7, 4/64, za rekordnih 10 dana. Telefon je extra, ne sviđa mi se jedino što kamera štrči i kad se stavi maska, pa je u stalnom kontaktu s podlogom.
onaj sa gearbesta?
Jel bio ispod 300? na kraju
Jeste, 295 KM, nisam platio ni onih 3,5 KM, nije izgleda išao na carinu nikako.
Image
User avatar
kloniran
Posts: 12184
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#9007 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

Sehro wrote:
AhmetShabo wrote:
Sehro wrote:Stigao danas Redmi Note 7, 4/64, za rekordnih 10 dana. Telefon je extra, ne sviđa mi se jedino što kamera štrči i kad se stavi maska, pa je u stalnom kontaktu s podlogom.
onaj sa gearbesta?
Jel bio ispod 300? na kraju
Jeste, 295 KM, nisam platio ni onih 3,5 KM, nije izgleda išao na carinu nikako.
Image
izgleda da smo isti dan narucili, i meni stigao danas :mrgreen:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#9008 Re: Xiaomi mobiteli

Post by KB9 »

moram i ovde postaviti pitanje jer aktivno razmatram ovu marku :)

za par mjeseci bi trebo uzet mozda novi mobitel, tacnije izlazi mi honor 9 iz garancije :mrgreen: sta trenutno ima na trzistu da je pristupacno ko sto je on tad bio i prilicno dobro za te pare (il cak i jeftinije), da mi bez problema sve moguce zelje moze ispunit u iduce dvije godine bez sekunde stopanja :)

kontam da bi sad trebalo preci na nekih 6/8 i 128 npr :mrgreen:

ps. primjetio sam da dosta telefona ove marke nema standardni ulaz za slusalice vec ide na neki drugi fazon, da li je to postala nova furka u svijetu mobitela ili sta?
mobile94
Posts: 44
Joined: 22/06/2018 14:19

#9009 Re: Xiaomi mobiteli

Post by mobile94 »

KB9 wrote:moram i ovde postaviti pitanje jer aktivno razmatram ovu marku :)

za par mjeseci bi trebo uzet mozda novi mobitel, tacnije izlazi mi honor 9 iz garancije :mrgreen: sta trenutno ima na trzistu da je pristupacno ko sto je on tad bio i prilicno dobro za te pare (il cak i jeftinije), da mi bez problema sve moguce zelje moze ispunit u iduce dvije godine bez sekunde stopanja :)

kontam da bi sad trebalo preci na nekih 6/8 i 128 npr :mrgreen:

ps. primjetio sam da dosta telefona ove marke nema standardni ulaz za slusalice vec ide na neki drugi fazon, da li je to postala nova furka u svijetu mobitela ili sta?
Ja da prelazim za honor 9 na neki drugi mobitel to bi vjerovatno bio mi8, pocophone f1 ili mi 9. Možda je trenutno najbolji izbor mi8 jer mu je cijena dosta pala u odnosu na proslu godinu ( na olx verzija 6/128GB košta oko 630-640KM). ps ako honor dobro radi ja ga ne bih mijenjao, jedino ako ti je dosadio pa zelis malo promjene. Meni je redmi note 5 malo dosadio ali mi zao da ga mijenjam jer sve odlično radi, a zagrijan sam za meizu note 9 koji se moze jeftino naruciti sa aliexpresa.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3135
Joined: 22/07/2017 18:36

#9010 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Leopard_SA »

Pozdrav,
Da li neko ima Xiaomi Redmi Go. Kakav je telefon? Po karakteristikama i nije nesto, ali za svoju cijenu mi se cini da nije los.
User avatar
fortaleza
Posts: 5559
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#9011 Re: Xiaomi mobiteli

Post by fortaleza »

Sehro wrote:
fortaleza wrote:
Sehro wrote:Stigao danas Redmi Note 7, 4/64, za rekordnih 10 dana. Telefon je extra, ne sviđa mi se jedino što kamera štrči i kad se stavi maska, pa je u stalnom kontaktu s podlogom.
Singapure pošta?
SingPost Registered
U istoj pošiljci je i moj telefoncek za također deset dana po trackingu 8.7. poslan, 12.7. stigao samo što očito kod mene postar ne radi vikendom. :D
IstinitaPoruka
Posts: 367
Joined: 06/10/2015 14:27

#9012 Re: Xiaomi mobiteli

Post by IstinitaPoruka »

Je li iko imao problema sa uparivanjem ovih slušalica sa mi 9? http://bit.ly/AlfawiseWire
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#9013 Re: Xiaomi mobiteli

Post by bersK »

Prvi put se susrećem s ovim pa pitam

Xiaomi A2 Lite - najbolje mjesto za kupiti u Sarajevu s uslovima
User avatar
fortaleza
Posts: 5559
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#9014 Re: Xiaomi mobiteli

Post by fortaleza »

bersK wrote:Prvi put se susrećem s ovim pa pitam

Xiaomi A2 Lite - najbolje mjesto za kupiti u Sarajevu s uslovima
Vjerojatno IQ mobile posto daju dvije godine garancije izgledaju ipak malo ozbiljnije sa servisom od univerzalnog i sličnih. Vjerojatno su i nešto skuplji.

Po meni je najbolje taj telefon uzeti s alija i alicnih online trgovina, iziđe već oko 120$, a kad se pokvari neki dio opet narucis s neta.

E sad jedna usporedba popularnih Xiaomi telefona sa dosta nepopularnijim ASUS brendom.

Znaci ista cijena od kojih 115$ koliko izidju Redmi S2 i ASUS Zenfone 4 sa alija. (U zelenoj boji, bijela i crna su skuplje 30tak &).

Zenfone izgleda puno ozbiljnije, metalna izrada sa staklom iza ostavlja dojam premium uredjaja sto i jest midrange za 2017 godinu kad je izišao dok je redmi ipak budžet uredjaj godinu mladji. I hardverski je jaci sa vise rama, roma, jako dobrom kamerom, drugim ultrawide senzorom, full HD zaslonom dok je Xiaomi samo HD+, ASUS ima i stereo zvučnike i 24bitnim zvukom za slusalice dok je kod redmija mono zvuk i dosta metalan. Sije ga u skoro svakom pogledu pa i u skinu gdje se MIUI pokazao dosta bugovit i težak skin u odnosu na novi ZEN UI 4 koji je blizu stock androida i dosta je intuitivniji. Trenutno mi se bas ne da pisat o konkretnim aplikacijama i nacinu gdje Zen sucelje bolje radi ali ako nekog zanima napisat ću.

Jedina prednost Xiaomija je bolja podrška, otkljucan bootloader za custom romove i dual sim + micro sd slot dok asus ima hibridni slot.

Nisu uopce ista klasa telefona, a istu cijenu drže na aliju. Bas čudno.
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#9015 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

Izlazi sad Mi A3, koji dolazi sa OLED, ali 720p, bolje da su nastavili sa normalnim. Tako da bi vjerovatno trebale pasti jos vise cijene za ove Mi A2 modele.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#9016 Re: Xiaomi mobiteli

Post by bersK »

fortaleza wrote:
bersK wrote:Prvi put se susrećem s ovim pa pitam

Xiaomi A2 Lite - najbolje mjesto za kupiti u Sarajevu s uslovima
Vjerojatno IQ mobile posto daju dvije godine garancije izgledaju ipak malo ozbiljnije sa servisom od univerzalnog i sličnih. Vjerojatno su i nešto skuplji.

Po meni je najbolje taj telefon uzeti s alija i alicnih online trgovina, iziđe već oko 120$, a kad se pokvari neki dio opet narucis s neta.

E sad jedna usporedba popularnih Xiaomi telefona sa dosta nepopularnijim ASUS brendom.

Znaci ista cijena od kojih 115$ koliko izidju Redmi S2 i ASUS Zenfone 4 sa alija. (U zelenoj boji, bijela i crna su skuplje 30tak &).

Zenfone izgleda puno ozbiljnije, metalna izrada sa staklom iza ostavlja dojam premium uredjaja sto i jest midrange za 2017 godinu kad je izišao dok je redmi ipak budžet uredjaj godinu mladji. I hardverski je jaci sa vise rama, roma, jako dobrom kamerom, drugim ultrawide senzorom, full HD zaslonom dok je Xiaomi samo HD+, ASUS ima i stereo zvučnike i 24bitnim zvukom za slusalice dok je kod redmija mono zvuk i dosta metalan. Sije ga u skoro svakom pogledu pa i u skinu gdje se MIUI pokazao dosta bugovit i težak skin u odnosu na novi ZEN UI 4 koji je blizu stock androida i dosta je intuitivniji. Trenutno mi se bas ne da pisat o konkretnim aplikacijama i nacinu gdje Zen sucelje bolje radi ali ako nekog zanima napisat ću.

Jedina prednost Xiaomija je bolja podrška, otkljucan bootloader za custom romove i dual sim + micro sd slot dok asus ima hibridni slot.

Nisu uopce ista klasa telefona, a istu cijenu drže na aliju. Bas čudno.
Ne uzimam sebi, tako da je aliexpress isključen. Sebi sam uzeo s Redmi Note 5 preko Alija, a sad ganjam taj neki šablon garancija, rate i tako dalje. Hvala na objašnjenju
User avatar
konektovan
Posts: 40061
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9017 Re: Xiaomi mobiteli

Post by konektovan »

bersK wrote:Prvi put se susrećem s ovim pa pitam

Xiaomi A2 Lite - najbolje mjesto za kupiti u Sarajevu s uslovima
Bingo stup, 2 godine garancije ili u genelec-u direktno,...
Grom2017
Posts: 635
Joined: 04/02/2019 20:31

#9018 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Grom2017 »

bersK wrote:Prvi put se susrećem s ovim pa pitam

Xiaomi A2 Lite - najbolje mjesto za kupiti u Sarajevu s uslovima
IQ Mobile, zbog garancije i servisa. Ja sam kod njih kupio(pisao sam ranije u temi) i nakon sto mi je RN5 blokirao poslije su mi dali novi telefon( iako RN5 nije bio u prodaji da izaberem drugi).
ifus
Posts: 244
Joined: 02/10/2009 00:09

#9019 Re: Xiaomi mobiteli

Post by ifus »

Pozdrav, ljudi!
Je li imao neko problem sa punjenjem baterije na Redmi Note 4? Do prije tri dana sve uredno radilo, prekjuče počeo jedva puniti - cijelu noć i dobacio do 75%, a juče napuni do 16% i dalje ne ide. Nešto kontam da je softverske prirode problem. Ženin je telefon, ne obraća pažnju na update, pa nisam siguran je li bio neki update koji ga je eventualno poremetio. Ako je neko imao sličnu situaciju, ima li rješenja ili ga moram na servis nositi? Hvala.
User avatar
drndalo
Posts: 22735
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#9020 Re: Xiaomi mobiteli

Post by drndalo »

Provjeri prvo punjac, mozda je do toga...
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#9021 Re: Xiaomi mobiteli

Post by boshniak »

Kakva su iskustva sa Redmi Note 7 po pitanju aplikacija, mislim na one probleme što su bili na nekim XIAOMI uređajima sa notifikacijama na VIBERu i sl, gdje ne dolaze zvučne obavijesti, ili ne dolazi ništa dok se ne pokrene rucno aplikacija. I da kakva je ova na Gearbestu što piše Global version, jel to to ili treba naći neku Global Rom.
User avatar
SONY_91
Posts: 1839
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#9022 Re: Xiaomi mobiteli

Post by SONY_91 »

boshniak wrote:Kakva su iskustva sa Redmi Note 7 po pitanju aplikacija, mislim na one probleme što su bili na nekim XIAOMI uređajima sa notifikacijama na VIBERu i sl, gdje ne dolaze zvučne obavijesti, ili ne dolazi ništa dok se ne pokrene rucno aplikacija. I da kakva je ova na Gearbestu što piše Global version, jel to to ili treba naći neku Global Rom.
Kada podesiš sve u postavkama neće ti kasniti notifikacije. Imaš na par mjesta gdje trebaš podešavati u postavkama. A, traži global version a ne global rom. Global rom je kineska verzija na koju se instalira globalni rom te joj fali band 20 za 4G i EU punjač dok je Globalna verzija baš pravljena za EU tržište. Provjeri i private poruke.
ifus
Posts: 244
Joined: 02/10/2009 00:09

#9023 Re: Xiaomi mobiteli

Post by ifus »

drndalo wrote:Provjeri prvo punjac, mozda je do toga...
Nije do punjača, provjerio sam ga bio odmah.
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#9024 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

Mozda je konektor.
mikser123
Posts: 93
Joined: 05/12/2017 16:05

#9025 Re: Xiaomi mobiteli

Post by mikser123 »

boshniak wrote:Kakva su iskustva sa Redmi Note 7 po pitanju aplikacija, mislim na one probleme što su bili na nekim XIAOMI uređajima sa notifikacijama na VIBERu i sl, gdje ne dolaze zvučne obavijesti, ili ne dolazi ništa dok se ne pokrene rucno aplikacija. I da kakva je ova na Gearbestu što piše Global version, jel to to ili treba naći neku Global Rom.
Vrlo slično kao na prethodnim verzijama, jako loše.
Ovaj što je napisao da se može podesiti da radi je netačno, ovo je jedan od najvećih problema sa redmi telefonima, jaku odbojnost mi zbog toga stvaraju, iako sam veliki fan
Post Reply