Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#8676 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Tesla Edison »

zposao wrote:
zdruzdjo wrote: Do telekomaaaa je. Mnozina.
Zvao neki dan.
Meni na istom telefonu isto. Medjutim kod supruge na huawei P20 nedostupna cim ode na 4g. Pa onda na drugoj lokaciji sve ok.
Na 1444 mi rekli ugasite 4g, jos nije u potpunosti sve ok.
Ma meni i 3g katastrofa otkako su počeli sa ovim 4g sranjem. Koliko će im trebati da stabiliziraju mreže nemam pojma, samo ovo za sad je loše.
Mijenjaju komplet mobilnu mrežu. Do kraja godine će sigurno biti prekidi u manjem ili većem intenzitetu.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#8677 Re: Xiaomi mobiteli

Post by soha96 »

Pozz

Koliko je bitna 1 Gb Rama razlike kod Redmi Note 7, verzija sa 3GB na AliExpress izadje oko 280 KM a ova 4GB oko 330 i ne mogu naruciti prelazi onih 300 KM oslobodjenog poreza. Mrsko mi cekati jos 3-4 mjeseca da ovaj spadne ispod 300 :D
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#8678 Re: Xiaomi mobiteli

Post by fortaleza »

soha96 wrote:Pozz

Koliko je bitna 1 Gb Rama razlike kod Redmi Note 7, verzija sa 3GB na AliExpress izadje oko 280 KM a ova 4GB oko 330 i ne mogu naruciti prelazi onih 300 KM oslobodjenog poreza. Mrsko mi cekati jos 3-4 mjeseca da ovaj spadne ispod 300 :D
Ovisi za što koristiš telefon, ako ne igraš nikakve igre i nije toliko bitno.

Nego, pokušavam rootati Redmi S2, flashao sam TWRP i upalio telefon i u twrpu mi traži passwort da dekriptam podatke. Pokušao sam pattern zaključavanja zaslona kao i MIUI šifru od računa i ne radi.

Kako ovo rješiti?
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#8679 Re: Xiaomi mobiteli

Post by soha96 »

fortaleza wrote:
soha96 wrote:Pozz

Koliko je bitna 1 Gb Rama razlike kod Redmi Note 7, verzija sa 3GB na AliExpress izadje oko 280 KM a ova 4GB oko 330 i ne mogu naruciti prelazi onih 300 KM oslobodjenog poreza. Mrsko mi cekati jos 3-4 mjeseca da ovaj spadne ispod 300 :D
Ovisi za što koristiš telefon, ako ne igraš nikakve igre i nije toliko bitno.

Nego, pokušavam rootati Redmi S2, flashao sam TWRP i upalio telefon i u twrpu mi traži passwort da dekriptam podatke. Pokušao sam pattern zaključavanja zaslona kao i MIUI šifru od računa i ne radi.

Kako ovo rješiti?
Ma jok, kakve igre :mrgreen:

Standardno surfanje, drustvene mreze i slicno :)
User avatar
shape of despair
Posts: 3110
Joined: 09/04/2008 18:41

#8680 Re: Xiaomi mobiteli

Post by shape of despair »

kupih poco f1, uh sucelja braco moja,komplikovano,al super telefon.
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#8681 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zdruzdjo »

shape of despair wrote:kupih poco f1, uh sucelja braco moja,komplikovano,al super telefon.
ma meni obavezno odmah na svakom telefonu ide NOVA launcher pa nek materi "suceljaju" svi.
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#8682 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zdruzdjo »

fortaleza wrote:
Nego, pokušavam rootati Redmi S2, flashao sam TWRP i upalio telefon i u twrpu mi traži passwort da dekriptam podatke. Pokušao sam pattern zaključavanja zaslona kao i MIUI šifru od računa i ne radi.

Kako ovo rješiti?
ja mu nisam dao da ih dekripta I na tome je ostalo. jedini bag u tom slucaju koji sam primjetio je da u onom receovery-ju twrp-a jednostavno ne vidi nista na internoj memoriji. tako da ako sta trebam instalirati u twrp-u prebacim na sd karticu I onda odaberem tu istu I odatle moze.
Mislim da bi moglo ako bi iz twrp-a isao na brisanje tj formatiranje svega na internoj memoriji. medjutim meni to ne treba pa mi se nije dalo ni peglati. imam nekoliko programcica koji traze root a redovno ih koristim pa zato mi se ne da da nesto sad ispitujem.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#8683 Re: Xiaomi mobiteli

Post by fortaleza »

zdruzdjo wrote:
fortaleza wrote:
Nego, pokušavam rootati Redmi S2, flashao sam TWRP i upalio telefon i u twrpu mi traži passwort da dekriptam podatke. Pokušao sam pattern zaključavanja zaslona kao i MIUI šifru od računa i ne radi.

Kako ovo rješiti?
ja mu nisam dao da ih dekripta I na tome je ostalo. jedini bag u tom slucaju koji sam primjetio je da u onom receovery-ju twrp-a jednostavno ne vidi nista na internoj memoriji. tako da ako sta trebam instalirati u twrp-u prebacim na sd karticu I onda odaberem tu istu I odatle moze.
Mislim da bi moglo ako bi iz twrp-a isao na brisanje tj formatiranje svega na internoj memoriji. medjutim meni to ne treba pa mi se nije dalo ni peglati. imam nekoliko programcica koji traze root a redovno ih koristim pa zato mi se ne da da nesto sad ispitujem.
Aha aha.

A jesi li uspio mountat? I kako prebacis twrp na sd karticu, odnosno kako ide postupak? Hvala
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#8684 Re: Xiaomi mobiteli

Post by soha96 »

Sta mislite da li ce i Xiaomi doci na red poslije Huaweia u vezi Androida... da ne bude kad narucim Note 7 bjezte noge us*a vas guzca :D
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#8685 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zdruzdjo »

fortaleza wrote: Aha aha.

A jesi li uspio mountat? I kako prebacis twrp na sd karticu, odnosno kako ide postupak? Hvala
Naravno, mount ide ko flak
dizanje u bootloader meni-ju, nakon toga pozivanje telefona preko adb-a cisto da se "upoznaju", nakon toga ide flash twrp-a iz adb-a, nokon toga ima neka zvrcica oko restarta ne mogu se sjetiti tacno nesto kao da ti ne bi regularni recovery prepisao se preko twrp-a. onda odatle ide instalacija root-a
Nije nam isti telefon ali je procedura ista cini mi se.
Ja sam radio po uputama sa ove stranice.

https://www.thecustomdroid.com/install- ... mi-5-plus/

Osiguraj se. imaj spreman official rom za svoj telefon. zna uletiti prilikom tih egzibicija u boot-loop pa eto da znas. pogotovo zato sto ima puno ovih nekakvih verzija twrp-a a I magisk-a ali bez panike.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#8686 Re: Xiaomi mobiteli

Post by i agree »

soha96 wrote:Sta mislite da li ce i Xiaomi doci na red poslije Huaweia u vezi Androida... da ne bude kad narucim Note 7 bjezte noge us*a vas guzca :D
Moguce da hoce jer sto bi samo huawei bio izuzetak,ako ga je strah kineza trebao bi biti isti prema svim brendovima iz kine,neka logika.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#8687 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

i agree wrote:
soha96 wrote:Sta mislite da li ce i Xiaomi doci na red poslije Huaweia u vezi Androida... da ne bude kad narucim Note 7 bjezte noge us*a vas guzca :D
Moguce da hoce jer sto bi samo huawei bio izuzetak,ako ga je strah kineza trebao bi biti isti prema svim brendovima iz kine,neka logika.
Nece se nista desiti drugim kinezima. Huawei odavno vec spijunira, od 2012 treba biti precizniji, kada su krali informacije iz t-mobile za Tappya. Sad su to digli na veci nivo i onda ih vlada spustila na pod.
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#8688 Re: Xiaomi mobiteli

Post by deny_s »

fortaleza wrote:
zdruzdjo wrote:
fortaleza wrote:
Nego, pokušavam rootati Redmi S2, flashao sam TWRP i upalio telefon i u twrpu mi traži passwort da dekriptam podatke. Pokušao sam pattern zaključavanja zaslona kao i MIUI šifru od računa i ne radi.

Kako ovo rješiti?
ja mu nisam dao da ih dekripta I na tome je ostalo. jedini bag u tom slucaju koji sam primjetio je da u onom receovery-ju twrp-a jednostavno ne vidi nista na internoj memoriji. tako da ako sta trebam instalirati u twrp-u prebacim na sd karticu I onda odaberem tu istu I odatle moze.
Mislim da bi moglo ako bi iz twrp-a isao na brisanje tj formatiranje svega na internoj memoriji. medjutim meni to ne treba pa mi se nije dalo ni peglati. imam nekoliko programcica koji traze root a redovno ih koristim pa zato mi se ne da da nesto sad ispitujem.
Aha aha.

A jesi li uspio mountat? I kako prebacis twrp na sd karticu, odnosno kako ide postupak? Hvala
O kakvim vi problemima pričate nije mi jasno,kakvo prebacivanje twrp na sd karticu..
Botanje u twrp i root telefona se završe za nekoliko minuta..meni je trebalo max 15 min
Imam RN5 a vjerujem da je postupak sličan kao i kod drugih telefona
lorente
Posts: 421
Joined: 20/07/2013 03:04

#8689 Re: Xiaomi mobiteli

Post by lorente »

Da podijelim iskustvo.. Imam redmi 4x, 3/32..godinu dana nije sekunde zakocio, bez ikakvih problema.. Prije 10ak dana poceo touch mijesati slova i brojeve.
Odnesem ga u shop gdje sam kupio, kazu to ga je neki update sjebao, probaj vratiti na tvornicke pistavke, da ne saljemo djaba u servis. Vratio, vidim 2-3dana isto, posalju ga u utorak na servis u siroki brijeg, u subotu stigao zamjenili displej sve normalno radi.. Sada mi se cini da baterija duze traje :-D I prije je bila extra, sada pola dana drkam telefon ne potrosi se 20ak % :shock:
Ima jos godinu garancije, sutra bi opet kupio xiaomi :-D
Uglavnom sto se tice servisa ne trebate se brinuti, a prodavac mi rece da i nakon isteka garancije taj servis jeftino i efikasno rjesava bilo kakve probleme.
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#8690 Re: Xiaomi mobiteli

Post by deny_s »

lorente wrote:Da podijelim iskustvo.. Imam redmi 4x, 3/32..godinu dana nije sekunde zakocio, bez ikakvih problema.. Prije 10ak dana poceo touch mijesati slova i brojeve.
Odnesem ga u shop gdje sam kupio, kazu to ga je neki update sjebao, probaj vratiti na tvornicke pistavke, da ne saljemo djaba u servis. Vratio, vidim 2-3dana isto, posalju ga u utorak na servis u siroki brijeg, u subotu stigao zamjenili displej sve normalno radi.. Sada mi se cini da baterija duze traje :-D I prije je bila extra, sada pola dana drkam telefon ne potrosi se 20ak % :shock:
Ima jos godinu garancije, sutra bi opet kupio xiaomi :-D
Uglavnom sto se tice servisa ne trebate se brinuti, a prodavac mi rece da i nakon isteka garancije taj servis jeftino i efikasno rjesava bilo kakve probleme.
Možda su ti i bateriju promijenili,ili ti dali drugi telefon :D
Mogo si nam još napisati ime servisa,da ne lutamo đžabe po širokom :D
lorente
Posts: 421
Joined: 20/07/2013 03:04

#8691 Re: Xiaomi mobiteli

Post by lorente »

Haha znam da za displej nisu slagali, jer je stari imao par ogrebotina :-D dok Procitam kuci na papiru :D
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#8692 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zdruzdjo »

deny_s wrote: O kakvim vi problemima pričate nije mi jasno,kakvo prebacivanje twrp na sd karticu..
Botanje u twrp i root telefona se završe za nekoliko minuta..meni je trebalo max 15 min
Imam RN5 a vjerujem da je postupak sličan kao i kod drugih telefona
Vidis meni je recimo nakon instalacije root-a otisao u boot-loop. Napravio back-up, flasnuo novi rom(update-ovan) dignem root nece. Zakovo ma nista. Nadjem stariji rom, flashnem njega, nakon toga update regularan, poslije twrp, root opet nece. Opet isti postupak ali ovaj put stavim stariji twrp. Poslije toga prodje root.
Znaci desi se. Nije pravilo.
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#8693 Re: Xiaomi mobiteli

Post by deny_s »

zdruzdjo wrote:
deny_s wrote: O kakvim vi problemima pričate nije mi jasno,kakvo prebacivanje twrp na sd karticu..
Botanje u twrp i root telefona se završe za nekoliko minuta..meni je trebalo max 15 min
Imam RN5 a vjerujem da je postupak sličan kao i kod drugih telefona
Vidis meni je recimo nakon instalacije root-a otisao u boot-loop. Napravio back-up, flasnuo novi rom(update-ovan) dignem root nece. Zakovo ma nista. Nadjem stariji rom, flashnem njega, nakon toga update regularan, poslije twrp, root opet nece. Opet isti postupak ali ovaj put stavim stariji twrp. Poslije toga prodje root.
Znaci desi se. Nije pravilo.
Nisam imao takvih problema ..uzeo najnoviji twrp i dosad ponavljo postupak 3 puta,uvijek bez problema :D
Imao sam tu "sreću" :D da se sretnem sa boot-loopom,ali nakon što sam pokušao ubaciti xposed..morao sam flešati fastboot room,i jbg.odoše svi podaci sa telefona..
Za one što hoće exposed na RN5,moj savjet je da ne pokušavaju,a ako se odluče onda samo sa bekapom prije urađenim.
Ja sam root odradio na drugačiji način od onoga standardnog flešanja iz twrp,pa možda je i to imalo neke veze..
Last edited by deny_s on 21/05/2019 19:09, edited 1 time in total.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#8694 Re: Xiaomi mobiteli

Post by fortaleza »

deny_s wrote: O kakvim vi problemima pričate nije mi jasno,kakvo prebacivanje twrp na sd karticu..
Botanje u twrp i root telefona se završe za nekoliko minuta..meni je trebalo max 15 min
Imam RN5 a vjerujem da je postupak sličan kao i kod drugih telefona
O problemu trazenja passworda kad se udje u twrp.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#8695 Re: Xiaomi mobiteli

Post by i agree »

Da ti ne trazi pasword od mi racuna?Ne znam koji drugi bi mogao da trazi,sumnjam da je od gmail-a
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#8696 Re: Xiaomi mobiteli

Post by deny_s »

i agree wrote:Da ti ne trazi pasword od mi racuna?Ne znam koji drugi bi mogao da trazi,sumnjam da je od gmail-a
Nema to veze sa mi računom..
Koliko sam skontao čitajući o ovome,problem je rom i da ti treba neki xiaomi.eu rom da bi izbjegao to..
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#8697 Re: Xiaomi mobiteli

Post by i agree »

Pa valjda u samom postupku ima objasnjenje kako i sta se radi,sumnjam da bi neko tek eto tako kacio a da se desavaju problemi.Kolko znam barem kod mene ima stable rom,developer,kineski i ruski.Ova zadnja dva nema potrebe da se stavljaju znaci ostaje jedan globalni stable ili developer.Mozda je kod vas nesto drugacije.Nisam kod sebe to radio ali vidim da kazu:Before Installing – Remove your password from the stock Miui ROM & Format Data.
SM1967
Posts: 65
Joined: 09/01/2015 13:10

#8698 Re: Xiaomi mobiteli

Post by SM1967 »

Da jos jednom probam dobiti odgovor. Hvala na razumijevanju
Pozdrav svima!
Molio bi vas za malu pomoc
Xiaomi a2 lite, android one. Kako u postavkama podesiti da se aktiviraju notifikacije kao I na led diodici?
Iskljucio sam ustede baterije za app koje mi trebaju, Iskljucio prilagodljivu baterije, u app s ukljucio notifikacije. Nista se nije promijenilo.
Hvala na odgovoru
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#8699 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sehro »

Službeni datum izlaska Redmi K20 Pro, 28.05.
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_k20_pro-9708.php
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#8700 Re: Xiaomi mobiteli

Post by mali_balon »

Dakle ne redmi 7 sam instalira neke aplikacije koje kasnije ne mogu obrisati....dakle kako sprijeciti da sam instalira, nek pita da li yelim da instaliram i kako izbirsati te aplikacije....neke mogu ono "povuci" u kantu neke ne mogu.....konkretno zanima me aplikacija mi pay, kako je skinuiti
Post Reply