Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#7951 Re: Xiaomi mobiteli

Post by deny_s »

Sehro wrote:Nakon mnogo pokušaja konačno uspio napraviti gcam na Redmi Note 5 :D
Šta si radio sa TWRP..instaliro ga trajno ili samo dok pomoću njega ne omogućiš HAL3 i EIS..
Dajte neki tutorijal,šta samo se Falite oĐe :D
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#7952 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sehro »

deny_s wrote:
Sehro wrote:Nakon mnogo pokušaja konačno uspio napraviti gcam na Redmi Note 5 :D
Šta si radio sa TWRP..instaliro ga trajno ili samo dok pomoću njega ne omogućiš HAL3 i EIS..
Dajte neki tutorijal,šta samo se Falite oĐe :D
Instalirao "Red Wolf Recovery" trajno. Bitno je da znaš koji ti je "Anti Rollback" na telefonu i naravno kako ga zaobići.. :-D
Pokušavao sam i preko adb fastboot, da ne ide trajni recovery ali mi je tel. gubio vezu sa comp. kad treba da se ponovo vrati u recovery. Dakle sa TWRP bez root-a.
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#7953 Re: Xiaomi mobiteli

Post by tap3ah75 »

Prelistam malo temu i kontam ... hebote stid me reći da hoću sebi ovaj kupiti :lol:

https://iqmobile.ba/shop/pametni-telefo ... i-6a-2-16/
User avatar
konektovan
Posts: 40628
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7954 Re: Xiaomi mobiteli

Post by konektovan »

tap3ah75 wrote:Prelistam malo temu i kontam ... hebote stid me reći da hoću sebi ovaj kupiti :lol:

https://iqmobile.ba/shop/pametni-telefo ... i-6a-2-16/
A sto ce te biti stid, kupuješ sebi na osnovu svojih potreba i budzeta kojeg imas na raspolaganju.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#7955 Re: Xiaomi mobiteli

Post by i agree »

tap3ah75 wrote:Prelistam malo temu i kontam ... hebote stid me reći da hoću sebi ovaj kupiti :lol:

https://iqmobile.ba/shop/pametni-telefo ... i-6a-2-16/
Telefon je jako dobar imam ga ja,mada bi ti preporucio ako ti nije problem dodat jos 30km pa da uzmes ovaj,dobices mnogo vise a nije neka uvala.
https://www.olx.ba/artikal/30488737/xia ... 32gb-novo/
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#7956 Re: Xiaomi mobiteli

Post by tap3ah75 »

konektovan wrote:
tap3ah75 wrote:Prelistam malo temu i kontam ... hebote stid me reći da hoću sebi ovaj kupiti :lol:

https://iqmobile.ba/shop/pametni-telefo ... i-6a-2-16/
A sto ce te biti stid, kupuješ sebi na osnovu svojih potreba i budzeta kojeg imas na raspolaganju.
Ma nije do para ... nego mi mob treba za pozive, viber, fejs i surfanje.

+ kleš rojal naravno :lol:
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#7957 Re: Xiaomi mobiteli

Post by tap3ah75 »

i agree wrote:
tap3ah75 wrote:Prelistam malo temu i kontam ... hebote stid me reći da hoću sebi ovaj kupiti :lol:

https://iqmobile.ba/shop/pametni-telefo ... i-6a-2-16/
Telefon je jako dobar imam ga ja,mada bi ti preporucio ako ti nije problem dodat jos 30km pa da uzmes ovaj,dobices mnogo vise a nije neka uvala.
https://www.olx.ba/artikal/30488737/xia ... 32gb-novo/
Ako bude nov sa dvije godine garancije ... da se razmotriti
User avatar
konektovan
Posts: 40628
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7958 Re: Xiaomi mobiteli

Post by konektovan »

tap3ah75 wrote:
konektovan wrote:
tap3ah75 wrote:Prelistam malo temu i kontam ... hebote stid me reći da hoću sebi ovaj kupiti :lol:

https://iqmobile.ba/shop/pametni-telefo ... i-6a-2-16/
A sto ce te biti stid, kupuješ sebi na osnovu svojih potreba i budzeta kojeg imas na raspolaganju.
Ma nije do para ... nego mi mob treba za pozive, viber, fejs i surfanje.

+ kleš rojal naravno :lol:
Pa eto, mislim da ce moci odraditi sve to. :mrgreen:
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#7959 Re: Xiaomi mobiteli

Post by tap3ah75 »

Mpže, može ... imamo već jedan u kući ... sa manjim displejom ,,, ihhh da vidiš kako ide kleš - ne trza nikako :lol: :lol:
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#7960 Re: Xiaomi mobiteli

Post by tap3ah75 »

i agree wrote:
tap3ah75 wrote:Prelistam malo temu i kontam ... hebote stid me reći da hoću sebi ovaj kupiti :lol:

https://iqmobile.ba/shop/pametni-telefo ... i-6a-2-16/
Telefon je jako dobar imam ga ja,mada bi ti preporucio ako ti nije problem dodat jos 30km pa da uzmes ovaj,dobices mnogo vise a nije neka uvala.
https://www.olx.ba/artikal/30488737/xia ... 32gb-novo/
godina garancije kod ovih .... to mi se ne dopada mnogo ... hoću 24 m.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#7961 Re: Xiaomi mobiteli

Post by i agree »

Onda uzmi 6a neces pozaliti,za te pare telefona boljeg nema.
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#7962 Re: Xiaomi mobiteli

Post by deny_s »

Sehro wrote:
deny_s wrote:
Sehro wrote:Nakon mnogo pokušaja konačno uspio napraviti gcam na Redmi Note 5 :D
Šta si radio sa TWRP..instaliro ga trajno ili samo dok pomoću njega ne omogućiš HAL3 i EIS..
Dajte neki tutorijal,šta samo se Falite oĐe :D
Instalirao "Red Wolf Recovery" trajno. Bitno je da znaš koji ti je "Anti Rollback" na telefonu i naravno kako ga zaobići.. :-D
Pokušavao sam i preko adb fastboot, da ne ide trajni recovery ali mi je tel. gubio vezu sa comp. kad treba da se ponovo vrati u recovery. Dakle sa TWRP bez root-a.
ARB je 4,a kako ga zaobići,možda i znam,a možda i ne znam ..a oKlen da znaaaam :D
Što se tiče Red Wolf Recovery,negdje sam pročito da možeš imati i OTA update s njim,dok sa TWRP to ne možeš..
Da li je to istina ili je to samo naglabanje,nemam pojma..
Sa adb fastboot valjda misliš na slijedeće:
Enter in fastboot mode and type in PC
fastboot boot twrp.img (or name of file)
Onda pišemo:
adb shell
setprop persist.camera.HAL3.enabled 1
setprop persist.camera.eis.enable 1
exit
adb reboot bootloader
fastboot reboot
De Bači još koji podatak,da li imaš OTA update,kako si zaobišo ARB,i tako te cake..more i na PP :D
Ne znam vala ni šta će mi ta gcam,..jedino da se Falim da sam je instaliro,a kakve sam sreće,omogućit će je u apdejtu,dok se odlučim
da je instaliram
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#7963 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Humljanin »

deny_s wrote:
Sehro wrote: Šta si radio sa TWRP..instaliro ga trajno ili samo dok pomoću njega ne omogućiš HAL3 i EIS..
Dajte neki tutorijal,šta samo se Falite oĐe :D
Instalirao "Red Wolf Recovery" trajno. Bitno je da znaš koji ti je "Anti Rollback" na telefonu i naravno kako ga zaobići.. :-D
Pokušavao sam i preko adb fastboot, da ne ide trajni recovery ali mi je tel. gubio vezu sa comp. kad treba da se ponovo vrati u recovery. Dakle sa TWRP bez root-a.

ARB je 4,a kako ga zaobići,možda i znam,a možda i ne znam ..a oKlen da znaaaam :D
Što se tiče Red Wolf Recovery,negdje sam pročito da možeš imati i OTA update s njim,dok sa TWRP to ne možeš..
Da li je to istina ili je to samo naglabanje,nemam pojma..
Sa adb fastboot valjda misliš na slijedeće:
Enter in fastboot mode and type in PC
fastboot boot twrp.img (or name of file)
Onda pišemo:
adb shell
setprop persist.camera.HAL3.enabled 1
setprop persist.camera.eis.enable 1
exit
adb reboot bootloader
fastboot reboot
De Bači još koji podatak,da li imaš OTA update,kako si zaobišo ARB,i tako te cake..more i na PP :D
Ne znam vala ni šta će mi ta gcam,..jedino da se Falim da sam je instaliro,a kakve sam sreće,omogućit će je u apdejtu,dok se odlučim
da je instaliram

Momci, nema potrebe za instaliranjem TWRP-a, RedWolfa niti treba zaobilaziti AntiRollBack zaštitu.

Evo vam članak jednog Indijca pomoću kojega sam ja sebi instalirao GCam.

TWRP se ne instalira na mobitel niti se išta modificira na mobitelu, TWRP se pokrene sa računara na mobitelu, kada se ugasi, sve bude kao i prije.

VAŽNO JE JEDINO IMATI OTKLJUČAN BOOTLOADER.
ROOT NIJE POTREBAN.

https://www.technobuzz.net/google-pixel ... hout-root/
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#7964 Re: Xiaomi mobiteli

Post by deny_s »

Pričamo o istom načinu o kojem je vjerovatno govorio i kolega forumaš..
ovdje mi nešto nije jasno..kako može ovo tipkati: fastboot boot twrpfilename.img bez da TWRP fajl kopira u okviru platform tools foldera
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#7965 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Humljanin »

deny_s wrote:Pričamo o istom načinu o kojem je vjerovatno govorio i kolega forumaš..
ovdje mi nešto nije jasno..kako može ovo tipkati: fastboot boot twrpfilename.img bez da TWRP fajl kopira u okviru platform tools foldera
Ne znam. Ja sam TWRP iso sliku kopirao u folder platform tools. Možeš ga preimenovati, a i nemoraš.
zdruzdjo
Posts: 5212
Joined: 16/08/2009 00:27

#7966 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zdruzdjo »

Pozdrav.
Redmi 5 plus
Dakle otkljucao bootloader. Nije trajalo kao sto citam po 15 dana da ti "odobre". Trajalo50 sati.
Ok
Nakon toga twrp pa nakon toga root sa superSU medjutim ode telefon u bootloop. Cim se restartuje ode u fastboot i tu bude pa se restartuje i tako opet i u krug. Mogao ga dici u recovery ali cim reboot, opet isto. Flasham novi official rom i isto sve samo ovaj put dignem Magisk umjesto superSU i sve radi. Jest da je sa magisk-om odziv za dozvolu root-a malo sporiji, ali obavlja posao.

E sad hocu da dignem ovu Gcam.
Toliko linkova i uputa da mi se zamantalo. Ima li neko neki provjeren nacin(link) da zna da sve radi.
Hvala.
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#7967 Re: Xiaomi mobiteli

Post by deny_s »

Humljanin wrote:
deny_s wrote:Pričamo o istom načinu o kojem je vjerovatno govorio i kolega forumaš..
ovdje mi nešto nije jasno..kako može ovo tipkati: fastboot boot twrpfilename.img bez da TWRP fajl kopira u okviru platform tools foldera
Ne znam. Ja sam TWRP iso sliku kopirao u folder platform tools. Možeš ga preimenovati, a i nemoraš.
O tome ti i govorim,zašto taj indijac nije napisao da se iso mora kopirati u folder platform tools..jbg.preskočio je najvažniju stvar
Samo još nešto,da li slijedeći update kad uradiš briše te postavke
Last edited by deny_s on 07/02/2019 19:31, edited 1 time in total.
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#7968 Re: Xiaomi mobiteli

Post by deny_s »

zdruzdjo wrote:Pozdrav.
Redmi 5 plus
Dakle otkljucao bootloader. Nije trajalo kao sto citam po 15 dana da ti "odobre". Trajalo50 sati.
Ok
Nakon toga twrp pa nakon toga root sa superSU medjutim ode telefon u bootloop. Cim se restartuje ode u fastboot i tu bude pa se restartuje i tako opet i u krug. Mogao ga dici u recovery ali cim reboot, opet isto. Flasham novi official rom i isto sve samo ovaj put dignem Magisk umjesto superSU i sve radi. Jest da je sa magisk-om odziv za dozvolu root-a malo sporiji, ali obavlja posao.

E sad hocu da dignem ovu Gcam.
Toliko linkova i uputa da mi se zamantalo. Ima li neko neki provjeren nacin(link) da zna da sve radi.
Hvala.
Trebao ti je,čini mi se no-verity-opt-encrypt-.zip (,da izbjegneš bootloop..i što će ti taj superSU
Kolega Humljanin ti je već objasnio način..
Idi na stranicu od onog indijca,prati upute, i kada skineš TWRP iso file,kopiraj ga u platform tools folder...to je indijac zaboravio napisati..
Tako ili čekaj tutorijal od drugog forumaša..
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#7969 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Humljanin »

zdruzdjo wrote: Ima li neko neki provjeren nacin(link) da zna da sve radi.
Hvala.
Onaj link koji sam gore zalijepio je po meni najjednostavnije i najdetaljnije objašnjeno.
Čak pored temsta ima i video tutorial.
Samo, što je kolega iznad već rekao, treba onu sliku TWRP.img kopirati u folder platform tools.

Ne zaboravi eneablati USB debbuging.
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#7970 Re: Xiaomi mobiteli

Post by deny_s »

Jeb.em ti indijca i tutorijale
Error no device found i sad ne mogu izać iz twrp....pomagajte
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#7971 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Humljanin »

deny_s wrote:Jeb.em ti indijca i tutorijale
Error no device found i sad ne mogu izać iz twrp....pomagajte
Kako nemozes izavi iz TWRPa?
Jesi li ga instalirao ili samo pokrenuo preko računara?

Ako si ga pokrenuo preko računara, samo normalno ugasi mobitel i ponovno ga upali. Ništa se neće dogoditi nego će se mobitel bootati u svoj vlastiti bootloader.

Vjerojatno ti se ugasio ekran dok si to radio pa se diskontektirao mobitel.
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#7972 Re: Xiaomi mobiteli

Post by deny_s »

Humljanin wrote:
deny_s wrote:Jeb.em ti indijca i tutorijale
Error no device found i sad ne mogu izać iz twrp....pomagajte
Kako nemozes izavi iz TWRPa?
Jesi li ga instalirao ili samo pokrenuo preko računara?

Ako si ga pokrenuo preko računara, samo normalno ugasi mobitel i ponovno ga upali. Ništa se neće dogoditi nego će se mobitel bootati u svoj vlastiti bootloader.

Vjerojatno ti se ugasio ekran dok si to radio pa se diskontektirao mobitel.
Uradio..uh jes me i prepalo,bem ti i gcam i indijca..
Nije mi jasno kako ne prepoznaje uređaj..ukucam adb devices i uvijek ga je pozno,koji mu je qurac sad..vjerovatno hebeni win xp pravi problem
zdruzdjo
Posts: 5212
Joined: 16/08/2009 00:27

#7973 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zdruzdjo »

Ma meni je root potreban i mimo Gcam-a.
super su mi je nesto sto sam

Nego vidim da je ovih nekih verzija Gcam-a more. Bas mi se zavrti od svakoga po stranim forumima ko pametuje, ovaj valja ovaj ne valja.....
Zato i pitam ima li neka verzija koja valja a da je neko od vlasnika probao.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#7974 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Humljanin »

deny_s wrote:
Humljanin wrote:
deny_s wrote:Jeb.em ti indijca i tutorijale
Error no device found i sad ne mogu izać iz twrp....pomagajte
Kako nemozes izavi iz TWRPa?
Jesi li ga instalirao ili samo pokrenuo preko računara?

Ako si ga pokrenuo preko računara, samo normalno ugasi mobitel i ponovno ga upali. Ništa se neće dogoditi nego će se mobitel bootati u svoj vlastiti bootloader.

Vjerojatno ti se ugasio ekran dok si to radio pa se diskontektirao mobitel.
Uradio..uh jes me i prepalo,bem ti i gcam i indijca..
Nije mi jasno kako ne prepoznaje uređaj..ukucam adb devices i uvijek ga je pozno,koji mu je qurac sad..vjerovatno hebeni win xp pravi problem
I meni je se to isto prvi put dogodilo :lol:
Ne sekiraj se, samo ga ištekaš i ugasiš pa upališ i sve normala :thumbup:

Provjeri je li ti se mobitel i PC raspoznaju kada ih skopčaš bez recovery moda preko normalnog USB debbuginga. Trebalo bi pokazati prvi put šifru na mobitelu i na kompjuteru.

A kada uđeš u fastboot recovery upiši prvo za provjeru "fastboot devices" (slično kao "adb devices" samo ovo je za fastboot) i trebalo bi pokazati neke serijske brojeve.
Ako se raspoznaju PC i mobitel onda šibaj dalje.
Nema zime. :thumbup:
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#7975 Re: Xiaomi mobiteli

Post by deny_s »

I meni je se to isto prvi put dogodilo :lol:
Ne sekiraj se, samo ga ištekaš i ugasiš pa upališ i sve normala :thumbup:

Provjeri je li ti se mobitel i PC raspoznaju kada ih skopčaš bez recovery moda preko normalnog USB debbuginga. Trebalo bi pokazati prvi put šifru na mobitelu i na kompjuteru.

A kada uđeš u fastboot recovery upiši prvo za provjeru "fastboot devices" (slično kao "adb devices" samo ovo je za fastboot) i trebalo bi pokazati neke serijske brojeve.
Ako se raspoznaju PC i mobitel onda šibaj dalje.
Nema zime. :thumbup:
Sad mi to govoriš,a mene zamalo da nešto strefi :lol:
Nego,ne odgovori mi šta se dešava sa tim postavkama nakon slijedećeg ota update
Post Reply