Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Sehro
Posts: 1762
Joined: 25/09/2008 14:46

#7251 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sehro »

ferratilis wrote:Nema veze. Da budem iskren, i da mi se pokvari ovaj Redmi Note 5, ja bi opet Xiaomi kupio. Impresioniran sam onim sto se dobije za ulozenu sumu. :thumbup:
Uzeli su te :D
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#7252 Re: Xiaomi mobiteli

Post by dadoka84 »

Već sam pisao na forumu o univerzalno servisu, ali mislim da je neprihvatljivo da telefon stoji kod njih 50 dana da zamjene dugme za paljenje, te da mi savjetuju da root-am telefon i time izgubim njihovu garanciju.
User avatar
konektovan
Posts: 40550
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7253 Re: Xiaomi mobiteli

Post by konektovan »

dadoka84 wrote:Već sam pisao na forumu o univerzalno servisu, ali mislim da je neprihvatljivo da telefon stoji kod njih 50 dana da zamjene dugme za paljenje, te da mi savjetuju da root-am telefon i time izgubim njihovu garanciju.
Moras biti pregovaracki raspolozen s njima, malo povišen glas, bicepsi i tricepsi, prijetiti inspekcijom... :mrgreen:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#7254 Re: Xiaomi mobiteli

Post by dadoka84 »

konektovan wrote:
dadoka84 wrote:Već sam pisao na forumu o univerzalno servisu, ali mislim da je neprihvatljivo da telefon stoji kod njih 50 dana da zamjene dugme za paljenje, te da mi savjetuju da root-am telefon i time izgubim njihovu garanciju.
Moras biti pregovaracki raspolozen s njima, malo povišen glas, bicepsi i tricepsi, prijetiti inspekcijom... :mrgreen:
:) Nisam taj tip. Srećom ima ebay i uzmem dio i sam zamjenim. A software sam sredio nakon isteka garancije. A kod njih više nikad neću kupiti tel.
Tabijat
Posts: 1277
Joined: 25/12/2013 15:29

#7255 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Tabijat »

Ima li iko iskustva s ovim MobitelStudiom iz Tuzle?


https://www.olx.ba/artikal/31461423/xia ... 2-6-128gb/

... evo čitam da Mi A2 ima 3000 mAh a A2 Lite 4000 mAh. Pa kakooooo :( i šta sad? :(

https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... hone2=9247
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7256 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

izgleda da probleme sa servisom u Univerzalnom ima vecinom raja iz Sarajeva
kada god se pise nesto o ovoj radnji i nezadovoljnim korisnicima,vecinom problem u Sarajevu...sto meni implicira da je ustvari tamo problem do ljudi,tj. do radnika koji rade i koji zele ili ne zele izaci u susret kupcima...nego rade suprotno
da se i to rijesiti...samo morate znati ko vam od radnika pravi problem ili u servisu,osoba sa kojom ste pricali i koja vas zavlaci

u biti,ne treba nista na misice i na galamu,nego na lijep nacin i sve ce se rijesiti...mislite da se svi boje nekoga i da se boje inspekcije...pa sve firme u BiH rade pola pola i eto sada ce se bojati inspekcije...cirkus
ja godinama radim u prodaji,te galamdzije i seratore ne bendam 1%,niti se bojim...i uvijek cu prije usluziti normalnu i kulturnu osobu,nego nekog galamdziju (a nije da ih ne bude )...
problem kod nas je sto radnici,kojima je posao da rade i pomazu kupcima,to ne rade i gledaju da ih se rijese i zavlace ih...a svaki problem se da rijesiti,ako hocete
ja za skoro 10 godina u prodaju,nisam imao nerjesivu situaciju...samo se treba nekada vise potruditi i svoje kolege/saradnike pritisnuti da i oni odrade svoj posao i da se on zavrsi
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#7257 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

Pa nema tu problema, jednostavno nema garancije, pa ti mogu srati kako oni hoce. Bolje sam naruciti telefon, nego se peglati sa idiotima.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#7258 Re: Xiaomi mobiteli

Post by manekenka u penziji »

Citam temu i ne moze da mi ne zapadne za oko spominjanje servisa. Da li onda mogu računati da ce mi taj servis cesto trebati ako se vec odlucim za xiaomi?
Sta servisirate? Hardver, softver?
Do sada nikad nisam imala tel.na servisu, svi su me dobro sluzili, pa ako ce ovdje biti suprotno, da bjezim od njih?
Iskacu li kod tih telefona one reklame kao na umiju? Znam da su one kod tih umija neizbježne.

Uzeti redmi 6 ili S2? (3/32)
Genelec ili IQ shop?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#7259 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Ma ne mora znaciti....
Moja sestra koristi mi5 dvije godine, nikad nista.

Izmedju te dvije, Genelec meni nekako bolji
User avatar
madesa
Posts: 4212
Joined: 26/07/2013 02:37

#7260 Re: Xiaomi mobiteli

Post by madesa »

ja tri xiaomi mobitela uzeo u nazad 3 godine u Hustelu i sva tri ok. jeste da su neljubazni ali ako nista mobiteli ok. U univerzalnom takodjer roditelji uzeli xiaomi, jednom crkne baterija drugom mjesto gdje se puni.
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7261 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

manekenka u penziji wrote:Citam temu i ne moze da mi ne zapadne za oko spominjanje servisa. Da li onda mogu računati da ce mi taj servis cesto trebati ako se vec odlucim za xiaomi?
Sta servisirate? Hardver, softver?
Do sada nikad nisam imala tel.na servisu, svi su me dobro sluzili, pa ako ce ovdje biti suprotno, da bjezim od njih?
Iskacu li kod tih telefona one reklame kao na umiju? Znam da su one kod tih umija neizbježne.

Uzeti redmi 6 ili S2? (3/32)
Genelec ili IQ shop?
nemas niti jedan razlog da bjezis od xiaomija...ovdje se ne spominje servis u smislu xiaomi telefona...nego na servis od jednje radnje,na koji korisnici nisu zadovoljni...dakle nema veze ova prica sa xiaomijem
istina je da kod nas niti jedan servis tehnike nije na nivou i korisnici sa svim imaju problema ali nije sve ni do servisa...problem je sto korisnici ne znaju rokove za popravak i kako to funkcionise...nego ostave telefon ili tv i hoce za 2 dana da je gotovo a zakonski rok je 45 dana ...i zbog toga ljudi najvise pljuju servise kod nas,mada njih to ne zanima,njima je bitno samo da se zakonski ograde a sto korisnik nece imati uredjaj skoro 2 mjeseca,nije njihov problem

a ja cu ti reci da se xiaomi pokazao kao jedan od najkvalitetnijih...vrlo malo,da ne kazem nikako telefona koji zavrse na servisu...znaci telefoni su stvarno kvalitetno napravljeni i nikakvih problema sa njima...barem sa ovim novijim,2017. i 2018. godina
sto se reklama tice...reklame ne budu na telefonu,nego ih korisnik sam sebi instalira na telefon...sto kroz besplatne aplikacije,koje su pune reklama i kada kliknes na jednu,iskoci druga,treca i tako se ubace na telefon
na ovaj nacin se mogu ubaciti reklame na bilo koji telefon...tako da su reklame iskljucivo do korisnika
i porediti xiaomi i umi je smijesno...ne ide u istu recenicu
Last edited by zippoo87 on 28/11/2018 11:05, edited 1 time in total.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#7262 Re: Xiaomi mobiteli

Post by manekenka u penziji »

Hvala na komentarima

Dvoumim se zapravo između nekog xiaomija od 320 i Samsunga j6 za 400KM (3/32 GB oba)
Sa Samsungom znam na čemu sam, a po pitanju ovog drugog sam skeptična. Dođoh, da me razuvjerite
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#7263 Re: Xiaomi mobiteli

Post by dadoka84 »

Nije samsung toliko dobar, pogotovo u tom cjenovnom rangu. Sa xiaomi puno vise dobijes. Ako imas priliku uzmi i jedan i drugi tel u ruku pa vidi razliku. Jedan kao igračka a drugi baš i ne :D Samo gledaj da je snapdragon procesor u mobitelu.
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7264 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

diablobih wrote:Pa nema tu problema, jednostavno nema garancije, pa ti mogu srati kako oni hoce. Bolje sam naruciti telefon, nego se peglati sa idiotima.
druze...kao neko ko radi sa ljudima,nije to bas tako jednostrano kako ti napisa
ti mislis samo prodavac hoce da zavali kupce a ne kontas da i kupac pokusava zavaliti prodavaca na razne nacine
evo primjeri mobitela...kaze samo mu prestao raditi telefon...telefon ode na servis,ispostavi se da je pao u vodu,markeri pocrvenili ...znaci pokusaj dobijanja novog uredjaja,iako je korisnik ostetio uredjaj i to ne ulazi u garanciju
ostecenja na displayu...gdje bude zastitno staklo na njemu,padne,osteti se i display ali nema ogrebotinu...pocne prica kako je sam od sebe stao ...opet ode na servis,utvrdi se fizicko ostecenje
ostecenje konektora za punjenje...ovo se najvise desava i za ovo krivim najvise kratke kablove koji se sada isporucuju uz telefon i kabal se zategne pod uglom od 90 stepeni i normalno u kratkom roku da se razvali konektor...ovo takodjer ne ulazi u garanciju,jer je fizicko ostecenje nastalo nestrucnim rukovanjem korisnika (ovo najvise razvale djeca,jer se ne skidaju sa telefona i bukvalno je uvijek ustekan u struju)

kod televizora recimo...zna se roba ostetiti u transportu...iz radnje izadje sve radi,testirano,pregledano...dok dodje do kuce,znaju razbiti ekran i svasta nesto

dakle,nije da ja branim nekoga...ali nije sve bas tako kako vi ovdje pisete...ima tu svega sa obje strane
mrsko mi pisati sta ja sve dozivim ovako...ludnica
najbolje je u startu odmah upozoriti korisnika na rukovanje i reci na sta da pazi...ja tako uradim a i ljudima pojasnim ukratko sta ulazi u garanciju a sta ne...tako da ljudi opreznije rukuju i stvarno nisam imao situaciju koja nije rijesena sa kupcem...a bilo je tu svega...i teskih rijeci i nabrijanih musterija ali jbga,treba znati i sa takvim ljudima...saslusas ga,objasnis mu neke stvari,pritisnes malo svoj servis ili zoves nadredjene da se problem rijesi i rijesi se sve...barem u mom slucaju
Sehro
Posts: 1762
Joined: 25/09/2008 14:46

#7265 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sehro »

Od 23. ništa..
Image
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#7266 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sabanss »

manekenka u penziji wrote:Citam temu i ne moze da mi ne zapadne za oko spominjanje servisa. Da li onda mogu računati da ce mi taj servis cesto trebati ako se vec odlucim za xiaomi?
Sta servisirate? Hardver, softver?
Do sada nikad nisam imala tel.na servisu, svi su me dobro sluzili, pa ako ce ovdje biti suprotno, da bjezim od njih?
Iskacu li kod tih telefona one reklame kao na umiju? Znam da su one kod tih umija neizbježne.

Uzeti redmi 6 ili S2? (3/32)
Genelec ili IQ shop?
Servisira se obično razbijen displej ili oštećen konektor. Što je 99.99% nastalo nepažljivim korištenjem. Ukoliko nisi razbila telefon dosad, ti si fenomen :D

Nema ni Samsung bolji servis, naročito ne jeftiniji. Jbm mu, kako na telefonu od 400 KM može biti 250 KM štete?
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#7267 Re: Xiaomi mobiteli

Post by manekenka u penziji »

Kupljen Xiaomi

Pozitivno iznenađena. Hvala na preporukama!
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#7268 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

manekenka u penziji wrote:Kupljen Xiaomi

Pozitivno iznenađena. Hvala na preporukama!
Koji si uzela i koliko je kostao?
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#7269 Re: Xiaomi mobiteli

Post by manekenka u penziji »

Uzela 6A
279 KM 2/32 GB. Za moje potrebe, taman.
User avatar
stari lisac
Posts: 343
Joined: 18/07/2018 23:58
Location: Probudi u sebi starog lisca

#7270 Re: Xiaomi mobiteli

Post by stari lisac »

manekenka u penziji wrote:Uzela 6A
279 KM 2/32 GB. Za moje potrebe, taman.
Pa sto ga tolko plati kad imas u scc jeftiniji,ako si iz Sarajeva.
https://www.olx.ba/artikal/30702834/xia ... hdual-sim/
ili ovaj
https://www.olx.ba/artikal/31764441/xia ... i-6a-blue/
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#7271 Re: Xiaomi mobiteli

Post by manekenka u penziji »

stari lisac wrote:
manekenka u penziji wrote:Uzela 6A
279 KM 2/32 GB. Za moje potrebe, taman.
Pa sto ga tolko plati kad imas u scc jeftiniji,ako si iz Sarajeva.
https://www.olx.ba/artikal/30702834/xia ... hdual-sim/
ili ovaj
https://www.olx.ba/artikal/31764441/xia ... i-6a-blue/
Jaruga, da citas vidio bi da ti tvoji sa linka imaju 16 GB a ovaj moj 32 GB :thumbup:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#7272 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

manekenka u penziji wrote:Uzela 6A
279 KM 2/32 GB. Za moje potrebe, taman.
ccc
User avatar
stari lisac
Posts: 343
Joined: 18/07/2018 23:58
Location: Probudi u sebi starog lisca

#7273 Re: Xiaomi mobiteli

Post by stari lisac »

manekenka u penziji wrote:
stari lisac wrote:
manekenka u penziji wrote:Uzela 6A
279 KM 2/32 GB. Za moje potrebe, taman.
Pa sto ga tolko plati kad imas u scc jeftiniji,ako si iz Sarajeva.
https://www.olx.ba/artikal/30702834/xia ... hdual-sim/
ili ovaj
https://www.olx.ba/artikal/31764441/xia ... i-6a-blue/
Jaruga, da citas vidio bi da ti tvoji sa linka imaju 16 GB a ovaj moj 32 GB :thumbup:
Pa jaruga ako ti je malo 16gb kupis karticu od 16gb koja kosta 15-20 maraka i opet ces jeftinije proci,mada imas i taj tvoj vamo za 245 sa 32gb.
https://www.olx.ba/artikal/30895474/xia ... -dual-sim/

Zajeb kako god okrenes,jaruGa
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#7274 Re: Xiaomi mobiteli

Post by manekenka u penziji »

stari lisac wrote: Pa jaruga ako ti je malo 16gb kupis karticu od 16gb koja kosta 15-20 maraka i opet ces jeftinije proci,mada imas i taj tvoj vamo za 245 sa 32gb.
https://www.olx.ba/artikal/30895474/xia ... -dual-sim/

Zajeb kako god okrenes,jaruGa

Prvo se malo raspitaj:
Dodatne memori kartice, crpe bateriju i uslovljavaju te sta mozes prebaciti na njih.

Ja bih s tobom raspravu ovdje zavrsila.
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#7275 Re: Xiaomi mobiteli

Post by l33t »

drasticna razlika u cijeni
not
Post Reply